Ablamdan nefretttt ediyorum, lütfen okuyun.

Şimdi bu sigara ve içki mevzusuna senin karışma hakkın yok.
Sonuçta sen onun annesi veya babası değilsin 23 yaşında kız içmek istiyorsa içer.
Sen evdeyken eve erkek arkadaş getirmesi bence yanlış.
Ancak genç hormonlar tavan yapmış sevgilisiyle evde takılmak istemiş olabilir.
Çelik kapıyı da kırmış olabilir hepimiz insanız olabilir böyle şeyler sanki evi yakmış gibi bahsetmen de tuhaf geldi bana.
Tüm bunlar ablandan nefret etmek için bi sebep değil bana göre.

Evet ablanın belki daha sakin daha yapıcı olması gerekebilir.
Ancak senin de çok ılımlı olduğunu düşünmedim ben bu yazdıklarından.
Hep ablanın açığını arama derdindesin gibi geldi bana.
Belki dönüp biraz kendine de bakman gerekiyordur.

Ablanız 23 yaşında ben de 24 yaşındayım. Bu yaşta bir genç kadın içmek istiyorsa içer buna karışamazsınız. Ablanızı ailenize söylerseniz de hata yapmış olursunuz zira kardeşlerin bu durumlarda birbirlerine arka çıkması taraftarıyım hayati tehlike vs. olmadığı sürece. Ayrıca 23 yaşında bir genç kadın eve arkadaş da getirebilir.

Bir de ablaya aile denetlemiyor, aile kızına sahip çıksın diyenler olmuş 19 yaşında evli olunca kendi hayatı hakkında söz sahibi olan kadınlar, 23 yaşında bekar olunca hala "babanın sorumluluğunda kız çocuğu" mu oluyor ne saçma. Bu zihniyet evlenene kadar baba, evlendikten sonra koca boyunduruğu altında yaşar yaşadığı hayat da hayat olmaz. Kendinize gelin siz bir an evvel. Ergenlik sebebiyle bu duyguları hissettiğinizi düşünüyorum geçecektir.

Ablanız tedavi görmeli
Bu yaptıklarından ailenizin suçu var ablanızın değil
Belki zor bi çocukluk geçirdi
Haklısınız ama benden çıkarmasını gerektirmez diye düşünüyorum keşke duygusal olabilse karşısına alsa beni anlatsa annem babam beni böyle üzdü diye ama sürekli benden sinir Çıkarma peşinde

Ablan gayet dusunceli bence balkonda falan iciyorsa biraz daha yapici olmayi denesen? Ne demek gebersin falan biz de kizkardesimle kavga ederiz sac bas kanatmali falan ama o kavgadan yarim saat sonra karsilikli sigara alkol yapariz kardesler arasinda kin beddua olmaz biz mi cok genisiz acaba ( Ayrica babama soyleyecegim ne cocukca yani senin de erkek arkadasin olabilir eve gelse ablan babana soylese hos mu olur? Ablana bisey olsa en cok sen sana bir sey olsa en cok o uzulur.

Tek kelimeyle harika.
Aynen bunları yazacaktım.

Evlenmeden önce "falancanın kızı" evlendikten sonra "filancanın karısı"

Her kardeş arasında kavga olur. Sigara olayına ben de irretim ama balkonda içiyorsa sesini çıkarmamalısın. Bizimki mutfakta, tuvalette içer daha fena. İzin hiç mi iyi geçen zamanlarınız yok?

Abladan nefret etmek nedir ya? Bu dünyadaki en muhteşem duygu kardeş duygusudur. Benimde ablam var ve dünya bi yana ablam bi yana. Sendede bi şımarıklık var gibi geldi bana. 23 yaşına gelmiş genç bi kadın hayatını yaşarken senden izin almicak canım. Ayrıca kızlar babalarına çok düşkün olurlar. Baban hep seni savunuyosa bu da onu kırıyo ve saldırganlaştırıyo olabilir. Hem ne demek açığını yakalıyorum bi daha sigara içerse babama sölicem? Büyük havalarına girmişsinde yaşın daha 17.. gerçi 17 yaşında olup tüm ailenin yükünü omuzlarında taşıyanda var. Bu biraz kişilik meselesi. Büyüdükçe bu dünyada tek gerçek arkadaşının ablan olduğunu anlicaksın. Şuan karşımda durup ablam gebersin falan diye konuşsan gerçekten ağzının ortasına bi çarparım bide yer çarpar. Aklını başıma topla küçükşüğünü bil ablanı al karşına hislerini söyle konuş aranızı düzelt. Yazık günah çok ararsın snraablanı

İlerde ablanizi cok ozleyeceksiniz tabiki oda sizi.
Yaşım 30 ablamla 18-28 yaş arası 10 sene konuşmadım özledim mi özlemedim mi bilmiyorum Bir iki kere girişimde bulundum karşılık bulamadım.
2 senedir üç beş kelime konuşuyoruz, ablamı hiç sevmiyorum sevmeyeceğim ayrı bir başlık konusu tabi ama kalbimde derin bir yaradır.
Malesef bu bazı insanların gerçeği.
Konu sahibi umarım sizi haklı çıkarır, öbür türlüsü özlemekten daha zor.

Iki kardesin kavgasinda hakli haksiz ayirmak yerine ikisine de yakismadigini dusunuyorum. Kardes oldugunuzu unutmayip ona gore davranmalisiniz. Idare edip alttan almaya calismalisiniz. Belli ki sorunlu biriyle inatlasip sorunu buyutmenin kimseye faydasi yok. Boyle didismeler ailelere iyi gelmez. Allah korusun anne yada babanizi dert sahibi edersiniz.

Ben seni anlıyorum ablamla aramda öyle bi uçurum var ki sadece suanki kocasindan yediği dayak için üzülüyorum ona ama zamaninda bana vurduğu gunleride unutamadim kocasiyla dövme onu diye kavga etmeme rağmen hala abla diyemiyorum sevmiyorum onu ölse üzülürüm o kadar erkek alması bilmem ne bunların hepsini yaşadım aynılarını inan hiç bi zaman anlamıcak hatasını boşuna uğraşma burda sana ergen demişler ama yaşamadan bilmezler tkma kafana

Herkesi olduğu gibi kabul etmek bütün sorunların çözümüdür.

Çok bencilsin kusura bakma. Babanın nedenini bilmediğin şekilde seni savunması seni zıvanadan çıkartmış aslında. Şımardıkça şımarmışsın. Ablana abla gibi değil ebeveyni gibi davranıyorsun. Küçük olan sensin saygı duyacaksın.

İçki ve sigara içmesi ablanı terbiyesiz yapmaz senin bu tavrın seni terbiyesiz yapar. Ve ablan senin bakıcın değil, o çorbayı yapmayadabilirdi. Teşekkür edeceğine ona bile birşey bulmuşsun.

Eve erkek getirmiş de ne şekilde getirmiş? Normal arkadaş mı sevgilisi mi? Sen evdeyken bir halt yediyse yaptığı hoş değil evet ama bunu yine bu şekilde değil düzgün ve saygılı şekilde dile getirebilirdin.

Sigara içmesini bile kollayıp kızı kötü duruma düşürmeye çalışıyorsun. Pencereni kapatırsan koku falan dolmaz odana.

Ablanın bu kadar hırçınlaşmasının sebebi ailenin sana veremediği terbiyeyi vermeye çalışıyor olmasından da olabilir. Bir de ablandan dinlemek lazım.

Şu anlattıklarının hiçbirinde ablanın sana karşı şahsi bir düşmanlığı yok. Tam tersi senin ona var. Haddini bil bence.

Son düzenleme:
Konuyu destek almak icin açmış, herkes konu sahibine kızmış cok güldüm

Ama gercekten de ablanin bi sucu yok. Abartma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…