Ablamdan nefretttt ediyorum, lütfen okuyun.

Aciklamasi bu bence. Ablan senden yasca buyuk. 8 yas fark olan ablamla bende cok guzel anlasirim. Bizimkiside tam 8 yas fark.Ama benden 1 bucuk yas kucuk kardesimle anlasamam. Olgunluklada alakali dogru. Eger benim kardesim bana " ben utu yaptim 2 gun once, misafir geldi asaga in simdi sira sende' diyosa o zmn o olgunlasmamis kardesimin kusuruna bakarim ben. Ve hazetmem. O kdr. " olmesini istiyorum" cumlesi bence 18 yasindaki bi ergenin atari. Uyurken ablasinin kafasina balta indirmez bence akli dengesi yerinde hic bi kardes.
Pardon ölmesini istiyorum cümlesini cımbızla çekip almanız kimin ruh sağlığının bozuk olduğunu gösteriyor ? Ben burada içimi Döktüm belli ki aydınlık bi ruh hali içerisinde zaten değilim belki büyük bi kavga sonrasında Ağlayarak yazdım bütün bunları canıma yettiği için ölmesini istemem de evden gitmesini istediğim içindir ya onun ya benim yani aynı ortam içinde bulunmak istememktendir yok olmasını istemektendir bunu ölüm olarak ifade etmişim yazmışım taraflı olduğunuz için bu kelimeyi çekip çıkarmışsınız kafasına uyurken balta indirmek şöyle dursun bana sehpa fırlattığında bile karşılık vermemiştim

Nefret edilecek bi durum yok kardes bu yahu ne kadar gözünüzde buyutmussunuz sigara mı içiyor bırak içsin sevmemiş olabilirsiniz de nefrette ne

Pardon ölmesini istiyorum cümlesini cımbızla çekip almanız kimin ruh sağlığının bozuk olduğunu gösteriyor ? Ben burada içimi Döktüm belli ki aydınlık bi ruh hali içerisinde zaten değilim belki büyük bi kavga sonrasında Ağlayarak yazdım bütün bunları canıma yettiği için ölmesini istemem de evden gitmesini istediğim içindir ya onun ya benim yani aynı ortam içinde bulunmak istememktendir yok olmasını istemektendir bunu ölüm olarak ifade etmişim yazmışım taraflı olduğunuz için bu kelimeyi çekip çıkarmışsınız kafasına uyurken balta indirmek şöyle dursun bana sehpa fırlattığında bile karşılık vermemiştim

Hemen saldirmak yerine keske tum yorumlarimi okusaydin. Ben senin tarafindaydim oysaki. Neyse..

İki tane kızımvar.. umarım sizin gibi olmazlar. Siz birbirinize türlü türlü terbiyesizlik yaparken annen ve baban kahrından ölüyordur nasıl çocuk yetiştirdik diye eminim. Allah çocuklarımızı korusun. Kadir,kıymet,saygı,edep bilen çocuklar olsunda başımıza böyle işler açmasınlar. En zor durum annen ve babanınki. Hasta anneleriyle mi uğraşsınlar yoksa çatlak kızlarıyla mı? Bence senin ergenliğin devam ediyor ve bu yüzden hırçınsındır. Ablanda abla ruhuna sahip olmayan kaba bir insan olunca sorunlar bu aşamaya gelmiş. Biran önce toparlanın. Annenizi babanızı daha fazla üzüp rezil etmeyin. İlerde hayatta türlü entrikalarla,koca derdi,kayınvalide derdi,işsizlik,kpss,borç,harç vs ile uğraşırsanız boş yere bu güzel günlerde birbirinizi kırdığınızı anlarsınız. İlerde herkes kendi derdi ile uğraşırken imdada birtek gerçek kardeşler yetişir unutma bunu.

Ablanız 23 yaşında ben de 24 yaşındayım. Bu yaşta bir genç kadın içmek istiyorsa içer buna karışamazsınız. Ablanızı ailenize söylerseniz de hata yapmış olursunuz zira kardeşlerin bu durumlarda birbirlerine arka çıkması taraftarıyım hayati tehlike vs. olmadığı sürece. Ayrıca 23 yaşında bir genç kadın eve arkadaş da getirebilir.

Bir de ablaya aile denetlemiyor, aile kızına sahip çıksın diyenler olmuş 19 yaşında evli olunca kendi hayatı hakkında söz sahibi olan kadınlar, 23 yaşında bekar olunca hala "babanın sorumluluğunda kız çocuğu" mu oluyor ne saçma. Bu zihniyet evlenene kadar baba, evlendikten sonra koca boyunduruğu altında yaşar yaşadığı hayat da hayat olmaz. Kendinize gelin siz bir an evvel. Ergenlik sebebiyle bu duyguları hissettiğinizi düşünüyorum geçecektir.
Arabistanda herşey için baba veya kocanın yazılı izin şartı zihniyetinin farklı versiyonu

Sakin ol öncelikle. Kızgınsın kırgınsın ama ablanla orta yolu bulmak için onunla konuşman lazım. Sesini yükseltmeden kızdığın şeyleri söyle. Şuan ondan nefret ediyosun ama zamanla uyum yakalayacaksınız ve bunu senin başlatman lazım. Mesafeli olma ablana her konuyu konuş arada kavga edin kırın geçirin birbirinizi ama bu işler böyle yürüyor. Sınır ve kurallar koyun her şey zamanla düzelecek

Ben kan çıkacak bi mevzu göremedim ortada.bizde 30 yaşına gelene kadar kız kardeşimle ne kavgalar yaptık ,kardeşimi camdan geçirip dudağını patlatmışlığım var.(ne salakmışım).kız kardeşimde bana geber derdi ablam değilsin derdi....şimdi varya birbirimiz için ölürüz..iyiki var.keşke geçmişe dönsekte hiç kavga etmesek.sende ilerde böyle hissedeceksin.hayatta sevgilinden,patronundan,dostundan tekme yedikçe,ablan sana okadar masum gelecekki....

X