Acil - Fiziksel Şiddet - Aile Kaynaklı Boşanma

ben de konuyu bastan beri anlamiyorum. konu sahibi ese ailesinin "gercek" yuzunu anlatmaya calistikca es saldirganlasiyor. es ailesi ile gorusmeme gibi bir durum olamaz mi? bana hep karisik geldi bu konu. ama malesef is siddete kadar gelmis, bu noktada affetmek tolerans gostermek olur.
Lafta hep görüşme ailemle dedi. Yok annem kötü dedi ben görmek istemiyorum da babam için gidiyorum dedi. Sonra babası hayırdır çilek niye gelmiyor deyince annem kötü dememek için beni gitmeye zorladı babası bizi kötü bilmeye başladıkça yine annesini şikayet etmedi çünkü babası duyduğu anda annesini kapıya atar biliyor

Umarım bu işin sonu anlaşmalı ayrılmalı biter .. niyeyse sanmıyorum ama sizin adınıza umuyorum güçlü durun hayat sizin emin olun ayrılınca her şey daha güzel olacak :KK200:
Çok teşekkür ederim. Ben de öyle umuyorum.
Bi yandan kavga etmeye de gücüm yok biliyor musunuz..

Aii yok Artik! Buna rağmen konu Sahibi gitmiyormu?

Ciddi olamaz.

Güzelimm Ailen arkanda ise neyi yapmaya çalişiyorsun? Ailen seni DESTEKLIYOR.
Aii o Ev Beni yikip geçicek, herseyinin Sadakasi olsun. Ver Git Kurtar.
Ailen arkanda Ailen.

Cocuk varmi?
Senin yerinde Ben Cok olmak isterdim, inanki. Soğan Ekmek yerim, yeterki arkamda Dağ gibi Ailem olsun.
Eksik olmasınlae varlar. Mesele mal mülk değil zaten okursanız anlarsınız ben tek yaşamaya devam etmeliyim. Parasını ödediğim evimde kalıp onu atmak istedim sadece. Ailem de çok üzüldü muhattap olup yıpranmasınlar istedim elimden geldiğince. Çocuk yok. Çok teşekkürler

Oh ya, ilk defa , yanılmış olmaktan bu kadar memnun oldum... duruşun correct, iş bulman perfect:rapci:boyle devam et
Dönmeyeceğim. Canım annem babam hala gidince ya evde yemek yapıyorsun otur biz yapalım diyor. Babam ellerin kurumuş diye krem sürüyor. Cebime harçlık koyuyor. Evimde üşenirim yapmam diye annem zahmetli yemekler yapıyor. Bu insanlara eşek olurım, enerjimi, emeğimi onlara harcarım daha iyi. Aile budur. Benim kocamdan aile olmaz. Görmemiş. Bu onun suçu değildi ama öğrenmemeyi seçti bu onun suçu oldu. Görmediğini öğrenmek istemediğini de veremez.

Bence ailesi boşanmasına karşı çıkacak veya sahip çıkamayacak olduğu için bu kadar tedirgin. Evini bırakıp gidemiyor çünkü gidebilecek ya da gitmek istediği bir aile evi yok, ailesine haber veremiyor çünkü tepkisiz kalmalarından ya da daha kötüsü sahip çikmamalarindan , eşini haklı bulmalarindan, barıştırmaya çalismalarindan korkuyor. Zaten eşi de bu sahipsizligi bildiği için rahat rahat eziyet ediyor, kayın ailesinden zerre çekinmiyor. Ama bize burda bunu söylemeye utanıyor. Durumunun tek açıklaması bu...
Piraye gerçekten böyle değil. Baba bana bağırdı desem gelir alır sen kimsin ki bağırıyorsun der döver atar. Bir kere annemlerdeyken aa eve gidince market kapanmış olur gidip kahve alalım evde bitti dedim. Eşim de üşendim ya yarın alırsın dedi diye babam kıyameti koparttı. Ne demek yarın alır? Senin üşendiğini o niye yapsın diye payladı. Utanıyorum evet ama birini sevdim diye anlamayıp bu duruma düşmekten, dayak yemekten ve eşim ve ailesi gibi üç kuruş etmeyecek insanlara değer verdiğimden utanıyorum..

Tam bunu sormaya gelmiştim. Yok adam gitmiş kilit değişmiş arabayla siteye giremezmiş falan da rapor nerede?

Boşanma nyeti olan birisi için o rapor bulunmaz nimet olurdu çünkü. İlk iş hastaneye koşmak olurdu.
Raporu aldığım gün onu da karakola alıp ifade alıyorlarmış. O an şikayetçi değilim dersen sonradan kullanamıyormuşsun. Onun yerine yazılı mesajlarım var. Vurdun ittin sürükledin diye onun da yaptım pişmanım diye kabul ettiği. Bu da kanıtmış avukat söyledi. Mecburmuşum çekişmeliye bi yıl olmadığı için. Sıçratıp çekişmede sürünmek istemedim. O gün polis ifadesini alsa zaten rezil oldum kaybedecek ne kaldı der daha da çirkefleşir ama şu an kontrolde

Hatırladım desteklerniz için minnettarım. Ben burda doğruyu bulmak için fikir alan kişiyim hiçbiriniz gerçek adımı bilmiyorsunuz neden yalan söyleyeyim ki. Boşanmak istemesem kapatır sayfayı çıkarım kimse de beni ayıplamaz.
Umud ettğim tutarsız olduğum duygusal davrandığım yerler oldu ama gerçekten şu an fikrim bu. Her şeyi de burda yazamıyorum ama sizlere ne yapsam burnu sürter diye sormadım ki ben affetme eğilimim olsun.
Açık yüreklilikle söylüyorum affetmek istesem hazmedemiyorum yolunu arıyorum derdim. Eskiden gerçekten kaçardım ailesi yüzünden diye.
Şimdi biliyorum sorun eşim.
Başlık için yerden yere vurmuşlar beni okudum ama yazamadım açıklayayım.
Aile kaynak, kaynağa bağlı sebep eşim, sonuç da boşanma. Ailesi yüzünden demiyorum yani kaynak kelimesini özellikle seçtim.
Ben eşim değişir sonuçta doğru olan bu diyordum ama değişmezmiş özellikle katip sağolsun eşimin kızıl elmasını çok iyi anladım..

Cilek insanlarin merhamet duygulari vardir bu da insanlara ozgudur o yuzden bazen birilerine uzuluruz tipki katibin de benim de sana uzuldugumuz gibi ama senin kacirdigin bir nokta var bu saflik degildir, aptallik hic degildir. Ben sana madde madde bunlari buraya yazardim ama ozelden oyle ya da boyle bir muhabbetimiz oldugu icin etik olmaz. Aptal biri degilim bunu bil sadece. Neyi neden yaptigini da bilemem cunku burada hamile olmadigi halde hamileyim evlendim bilmem ne yazan uyeler gordu bu gozler.

Fikir almanda hicbir sikinti yok bundan onceki konunda oldugu gibi ama bu konu siddet neyin fikrini alacaksin? Avukat mi ariyorsun? Avukat tel no mu ariyorsun? Sana yazilan fikirlerden hangisini uyguladin? Can guvenligin var mi dediler sana sen ne yaptin hala o evdesin. O yuzden La Fontaine masallarini birak.

Lafta hep görüşme ailemle dedi. Yok annem kötü dedi ben görmek istemiyorum da babam için gidiyorum dedi. Sonra babası hayırdır çilek niye gelmiyor deyince annem kötü dememek için beni gitmeye zorladı babası bizi kötü bilmeye başladıkça yine annesini şikayet etmedi çünkü babası duyduğu anda annesini kapıya atar biliyor
Atmaz. Şu saatten sonra babası anasını kapıya atmaz. Ya bilmiyor sandığınız her şeyi biliyor o adam, her şeyi. Daha uyuyun.

Dönüşü olmasın katip de benim yolum başkalarını da mı yıksın. Ben bile bile lades demişim gidişinde yık insanları dönüşünde yık insanları. Günah geliyor.
Ailen mutlaka duyacak. Duymayacak diye bir şey yok, ömür boyu kızlarını evli sanmalarına imkan yok.

Cilek insanlarin merhamet duygulari vardir bu da insanlara ozgudur o yuzden bazen birilerine uzuluruz tipki katibin de benim de sana uzuldugumuz gibi ama senin kacirdigin bir nokta var bu saflik degildir, aptallik hic degildir. Ben sana madde madde bunlari buraya yazardim ama ozelden oyle ya da boyle bir muhabbetimiz oldugu icin etik olmaz. Aptal biri degilim bunu bil sadece. Neyi neden yaptigini da bilemem cunku burada hamile olmadigi halde hamileyim evlendim bilmem ne yazan uyeler gordu bu gozler.

Fikir almanda hicbir sikinti yok bundan onceki konunda oldugu gibi ama bu konu siddet neyin fikrini alacaksin? Avukat mi ariyorsun? Avukat tel no mu ariyorsun? Sana yazilan fikirlerden hangisini uyguladin? Can guvenligin var mi dediler sana sen ne yaptin hala o evdesin. O yuzden La Fontaine masallarini birak.
Luucy haklısın insanlar neler söyler ne çıkar bilemeyiz. Şu gün daha farklı bakabiliyorum ama o gün donup kalmıştım. Bazılarını uyguladım bazılarının şartlarıma uyarladım. O gün anlatmak bile çok iyi geldi. 🌺

Atmaz. Şu saatten sonra babası anasını kapıya atmaz. Ya bilmiyor sandığınız her şeyi biliyor o adam, her şeyi. Daha uyuyun.
Şu an atsa da umrumda değil atmasa da. Eşimin ne sandığı ise hiç umrumda değil ben soruya binaen cevapladım. Ben kendi seçimlermi yaşadım bi fatura ödüyorum herkes ödeyebilir umrumda değiller.

Yahu tabii ki duyacaklar sadece ilk etapta aebep anlatmak istemedim. Ufak ufak söylüyorum şu an zaten.
Aslında hali hazırda bir işin olsaydı planın tıkır tıkır islerdi. Şahsen ben de bugün bosansam senin gibi davranırım, boşanma gerçekleştikten sonra bitti gitti der kimseyi strese sokmam Ama senin şu anda işin yok bir noktada ailenden maddi destek istemek zorundasın, o yüzden şimdiden soylemen daha mantıklı. İnsanlar maddi olarak bari hazırlıklı olsun

X