Acil - Fiziksel Şiddet - Aile Kaynaklı Boşanma

Şu an istediğim gibi ilerlemesinin tek sebebi onlar. Bari sen yapma hadi ötekiler detay bilmiyorlar. O kadını bi kere tanısan kani gelirdin. Her rezilliği çıkartır çünkü nasılsa oğlu bugüne kadar bi kere bile onu satmadı napsam oğlum kabul eder beni reddetse babasını edemez modunda.

Ben onu mu diyorum? Hani babası o bana anlattığın marifetlerini duyarsa anasını kapı önüne koyardı? Onun için harıl harıl saklıyolardı o anlattıklarını? O kocanın meselesi var ya, bak o çok ciddi bir olay, başı fena yanar, mümkün değil öyle bir kozun varken sana dokunması. Zaten ayrıntıları öğrendiğim zaman emin oldum, sen bu adamı boşamaya değil, uslandırmaya çalışıyorsun. Şunu söyle rahat et, ne gerek var böyle şeylere?

Ben onu mu diyorum? Hani babası o bana anlattığın marifetlerini duyarsa anasını kapı önüne koyardı? Onun için harıl harıl saklıyolardı o anlattıklarını? O kocanın meselesi var ya, bak o çok ciddi bir olay, başı fena yanar, mümkün değil öyle bir kozun varken sana dokunması. Zaten ayrıntıları öğrendiğim zaman emin oldum, sen bu adamı boşamaya değil, uslandırmaya çalışıyorsun. Şunu söyle rahat et, ne gerek var böyle şeylere?
Ya babasına söylesem bana saracak ama senin yüzünden kalbi tuttu yok anamı boşadı. Koz kullanmadığında iyidir. Kaybedecek şeyi olmadığında. Neden uslandırmaya çalışayım. Bu konunun usla çözülürü mü var allah aşkına. Uslandırmak istesem gel derim. Bak gerekmedikçe ararsan bile gerçekten zıvanadan çıkarım. Dedim en son. Aramıyor da. Bi tane bile çok yalvardı kafam karıştı dediğimi mi gördünüz.

Ya babasına söylesem bana saracak ama senin yüzünden kalbi tuttu yok anamı boşadı. Koz kullanmadığında iyidir. Kaybedecek şeyi olmadığında. Neden uslandırmaya çalışayım. Bu konunun usla çözülürü mü var allah aşkına. Uslandırmak istesem gel derim. Bak gerekmedikçe ararsan bile gerçekten zıvanadan çıkarım. Dedim en son. Aramıyor da. Bi tane bile çok yalvardı kafam karıştı dediğimi mi gördünüz.
Kaybedecek bi şeyi olduğunda* sana detayını yine özelden yazdım

Kimseye birşey demene gerek yok.'' Biz boşanıyoruz. '' Bitti gitti. Cesaretleri varsa gelsinler arıza çıkarsınlar. Ailen de '' Gidelim konuşalım '' falan derse, '' Hayır. '' Bu kadar. Senin bu hallerin kararlı insan tavrı değil. Üzgünüm.

Kimseye birşey demene gerek yok.'' Biz boşanıyoruz. '' Bitti gitti. Cesaretleri varsa gelsinler arıza çıkarsınlar. Ailen de '' Gidelim konuşalım '' falan derse, '' Hayır. '' Bu kadar. Senin bu hallerin kararlı insan tavrı değil. Üzgünüm
Kimseye birşey demene gerek yok.'' Biz boşanıyoruz. '' Bitti gitti. Cesaretleri varsa gelsinler arıza çıkarsınlar. Ailen de '' Gidelim konuşalım '' falan derse, '' Hayır. '' Bu kadar. Senin bu hallerin kararlı insan tavrı değil. Üzgünüm.
Ailem bu aşamasa gidelim konuşalım demez aten eskiden tuttukları şeyler var pat diye ararlar kızımın canını sıkmışsın diye. Onun annesi de hem oğlumla aramı bozdu hem bıdı bıdı diye arar. Eklemeyi unuttum ortak çevreleri de var bi dönem aynı yerde yaşamaktan. Eşimin yol bulup kendi ailesini susturması ve bu konuyu çözmesi için koydum bunları ortaya. Çözsün sonra ağız birliği benim ailem arasa bile anlaşamadık desin ve kuzu kuzu anlaşarak boşansın diye. Bak senden mal para bi şey istemiyorum dedim bana diyor ki annem boşanırsak gelinliğin parasını bile ister yaptığı masraflara takık. Git biriktir kendin öde dedim.
Diyor ki annemle nasıl başederm bilmiyorum yardım et.
Kendi evladına acımayan başedemediğin annene katlanmadım dite benle kavga ettin. Haysiyetsizsin bu da senin cezan olsun nasış durdurursan durdur beni bağlamaz.

Fikrim değişmedi. O kadın ipliğinin pazara çıkmasını istemiyorsa susar oturur, istesen o ayrık ağzını güzelce kapatırsın.
Bundan belki gereksiz korkuyorumdur. Daha önce rezalet çıkarttı diye sana dmden yazdığım şuydu, daha önce yaptıklarını kocan bilse hoş olmaz dediğimde kocasına kriz geçirtip oğlum baban onun yüzünden ölüyordu diye olay çıkartmıştı üstüne bi de beni kenar köşede tehdit edip yapmadım diye kurana el bastı.

Bundan belki gereksiz korkuyorumdur. Daha önce rezalet çıkarttı diye sana dmden yazdığım şuydu, daha önce yaptıklarını kocan bilse hoş olmaz dediğimde kocasına kriz geçirtip oğlum baban onun yüzünden ölüyordu diye olay çıkartmıştı üstüne bi de beni kenar köşede tehdit edip yapmadım diye kurana el bastı.
O kadını bilen biliyordur, bilmem diyenin de işine gelmiyor.

Eksik olmasınlae varlar. Mesele mal mülk değil zaten okursanız anlarsınız ben tek yaşamaya devam etmeliyim. Parasını ödediğim evimde kalıp onu atmak istedim sadece. Ailem de çok üzüldü muhattap olup yıpranmasınlar istedim elimden geldiğince. Çocuk yok. Çok teşekkürler

Peki evi Satişa verin, ve baska bir ev tutun. Ben şahsen o 4 Duvar arasinda Siddet yaşadiysam, o Evde kalamazdim. Bir kaç aylik ailem yaninda kalip bir ev tutardim.

Ailene Neden Söylemek istemiyorsun? Madem arkandalar.

Kız ne konuşuyorsunuz siz kayınvaliden kocasını mi aldatmış yoksa 🤔

Katip bee ne uğraştın bu konu için konu sahibi ailesine söylemek istemiyor bi karar almış ama ne kadar söylesede emin değil hala bazı şeyleri tamamen kestirip atmak istemiyor

Şu an istediğim gibi ilerlemesinin tek sebebi onlar. Bari sen yapma hadi ötekiler detay bilmiyorlar. O kadını bi kere tanısan kani gelirdin. Her rezilliği çıkartır çünkü nasılsa oğlu bugüne kadar bi kere bile onu satmadı napsam oğlum kabul eder beni reddetse babasını edemez modunda.
ben anlamiyorum zaten annesi bosanmayi ogrenince ortaligi ayaga kaldirmayacak mi? onlar sizin aileniz ile iletisime gecmeyecek mi? ya da esinizde mi herkesten saklamaya karar verdi.

bu arada bence baban duyarsa soyle olur boyle olur tamamen kayinvalidenin manipulasyonu. Kayinpeder de herseyden haberdardir merak etme. o aileden kimseye guvenme derim.

Peki evi Satişa verin, ve baska bir ev tutun. Ben şahsen o 4 Duvar arasinda Siddet yaşadiysam, o Evde kalamazdim. Bir kaç aylik ailem yaninda kalip bir ev tutardim.

Ailene Neden Söylemek istemiyorsun? Madem arkandalar.
Ev kiralık zaten. Şu an yeni ev kiralamak demek depozito emlakçı bedeli ve peşinle 4 kira. İşimden emin olmadan bu masrafa girmek istemiyorum. Birikimim garantim. Evle o kadar bağım yokmuş ki ona üzüldüm bi an. Kavga et ailesine git aileme git misafir gelsin şu evde normal bi gün geçmemiş. O gitti ya sanki tüm evi sirkeli suyla yıkasam ferah hiç o gelmemiş yaşamamış gibi olacak. Makul bi kiram var ama şu okullar açıldı açılalı fiyatlar uçtu. Hesaplıyorum nakliyesi dört kirası 25bine çıkıyor.
Ne demeye masraf edeyim nasılsa evi ben tuttum ödedim bunları dedim. Aileme söyleyeceğim. İstememe sebebim şu an durumu kontrol etmek. Eşimden elimdekilere karşılık susacağı ve annesini susturacağının garantisini görüp söylemek ve onları çirkinlikle muhattap etmemek. Benim küçük şeyleri sorun etmediğimi biliyorlar. Eşimi arayıp cileki sürükledim cevabını alsınlar istemiyorum. Çığrından çıkacak ve mahvolacaklar biliyorum..

ben anlamiyorum zaten annesi bosanmayi ogrenince ortaligi ayaga kaldirmayacak mi? onlar sizin aileniz ile iletisime gecmeyecek mi? ya da esinizde mi herkesten saklamaya karar verdi.

bu arada bence baban duyarsa soyle olur boyle olur tamamen kayinvalidenin manipulasyonu. Kayinpeder de herseyden haberdardir merak etme. o aileden kimseye guvenme derim.
Onları düşünen kim? Geçtiklerinde olayları duymamaları önemli. Eşim kendi rezil olmak ve kaybetmek istemiyorsa kendi de düzgün dıracak annesini de tutacak artık ister tehdit eder babama anlatırım diye isterse anasını da sürükler kendi bilir sonrası onun sorunu.

Kız ne konuşuyorsunuz siz kayınvaliden kocasını mi aldatmış yoksa 🤔
Ay yok öyle bi şey değil günahını almayayım. Ama allah biliyor içimde bir şüphe evel eski eşimin abisi başkasından mı diye düşünüyorum 😃 olaylar spesifik burda tanıyan çıkar diye anlatmak istemedim noktasal şeyleri. Mal mülk para saklama entrikalı akrabalık işleri

Ay yok öyle bi şey değil günahını almayayım. Ama allah biliyor içimde bir şüphe evel eski eşimin abisi başkasından mı diye düşünüyorum 😃 olaylar spesifik burda tanıyan çıkar diye anlatmak istemedim noktasal şeyleri. Mal mülk para saklama entrikalı akrabalık işleri
Aaaa kız öyle bişeyden emin değilsen sakın kimseye bişey deme🤫 ama eminsen kayınvalideyi tehdit etmek için süper bir koz 🤣🤣
Şaka bir yana bişey diyim mi bu koca için kayınvalide tehdit edilmez. Çünkü adam sana inanmıyor sen tehdit edince ne olacak sanki oğluna karına iyi davran dese adam da sana onun demesiyle iyi davransa mutlu mu olacaksın sanki..?
Boşver bir gün pişman olur ama iş işten geçer madem boşanmak istiyorsunuz bu işin de oluru yok zaten sizi şimdi saçınızdan sürükleyen 2 gün sonra neler yapmaz ki...

Boşandınızmı.

Mesajların bir kısmına baktım da eşin ailesiyle ilgili bir durum var anladığım kadarıyla, ortaya çıkması eşinin işine gelmiyor. Başı belaya girer diyorsun. GİRSİN. Beni tartaklayan, anası yüzünden beni üzen, hayallerimi yıkan, hayatımın değerli yıllarını çalan adamın dünyası başına yıkılsın.
Bu hassasiyeti ben anlayamıyorum. Benim gözümden bir damla yaş akıtana dünyayı dar etmek istiyorum. Ben çok kindarım galiba, o yüzden bu düşünceli halleri anlayamıyorum. Herkesin mizacı farklı tabii ki...
Kim kalp krizi geçirirse geçirsin (ki bu senin değil, o işi yapanın sorunu), kaynana da evden kovulsun. Senin yuvan yıkılmış hala bunları düşünmen bana garip geliyor.

Mesajların bir kısmına baktım da eşin ailesiyle ilgili bir durum var anladığım kadarıyla, ortaya çıkması eşinin işine gelmiyor. Başı belaya girer diyorsun. GİRSİN. Beni tartaklayan, anası yüzünden beni üzen, hayallerimi yıkan, hayatımın değerli yıllarını çalan adamın dünyası başına yıkılsın.
Bu hassasiyeti ben anlayamıyorum. Benim gözümden bir damla yaş akıtana dünyayı dar etmek istiyorum. Ben çok kindarım galiba, o yüzden bu düşünceli halleri anlayamıyorum. Herkesin mizacı farklı tabii ki...
Kim kalp krizi geçirirse geçirsin (ki bu senin değil, o işi yapanın sorunu), kaynana da evden kovulsun. Senin yuvan yıkılmış hala bunları düşünmen bana garip geliyor.
Ah işte benim gibi bir deli olacaktı, hepsinin kuyruğunu birbirine bağlayıp totolarına diken yapıştırıp öyle bırakırdım, ne kaçabilsinler ne durabilsinler.

Yepisyeni ölebilirler de şu an sadece bu durumu kullanmak kendi ailemin az yıpranmasını sağlaycak. Kendimi ve ailemi mümkün olduğunca pislikten koruyacak hepsi bu. Onların başına gelen yine gelecek zaten mani olma çabam yok allahlarından bulsunlar

X