Ağız kokusu - iğrenç !

evet böbreklerine ve bağırsaklarına baktır, düzenli tuvalete çıkıyor musunuz bu da önemli

evet cikiyorum. hatta bazen bagirsaklarimin fazla calistigini düsünüyorum.
dediginiz gibi birde onlara baktirayim

Bizim basimiza geldi canim:)

Yegenimin aniden baslayan agiz kokusundan dolayi evde duramaz hale gelmistik:)

Mide, bagirsam, kurt, bakteri kontrollero yapildi. Ozel koku ilaclari kullanildi ama nafile..

En son nefes almasinda sorun oldugu icin bademcik ameliyati oldu ve o gun dr. bademcikleri kokuyodu dedi:))

Simdi 4 ay oldu ameliyata ve en ufak bir koku gelmiyo agzindan.

Bu dedigin sorun bendede var, ama bende bu agizdan geliyor, dis curuklugunden felan degil. sadece dislerimin arasi hafif acik oldugu icin yemek artiklari kaliyor ve o koku yapiyor. onu ucgen bir discopu ile temizlemen lazim, dis copunu dislerinin arasindan onden sokup arkadan cikmasi lazim. ve birde listerene kullanabilirsin, dislerini discopuyle temizlemesen bile listerenen faydasi olacagini dusunuyorum.

Ben dis aralari icin dis ipi kullaniyorum zaten ve Listerine degilde Elmex kullaniyorum.. Agiz dan degil benimkisi malesef o kadar kolay olsaydi bunu buraya konu olarak acmazdim.
Yinede tavsiyeniz icin tsk ederim.

Bizim basimiza geldi canim:)

Yegenimin aniden baslayan agiz kokusundan dolayi evde duramaz hale gelmistik:)

Mide, bagirsam, kurt, bakteri kontrollero yapildi. Ozel koku ilaclari kullanildi ama nafile..

En son nefes almasinda sorun oldugu icin bademcik ameliyati oldu ve o gun dr. bademcikleri kokuyodu dedi:))

Simdi 4 ay oldu ameliyata ve en ufak bir koku gelmiyo agzindan.

Kulak Burun Bogaz bakti ama bogazima, görmüs olmazmiydi ?
ya o kadar cok olasilik varki kafam karisti

Kulak Burun Bogaz bakti ama bogazima, görmüs olmazmiydi ?
ya o kadar cok olasilik varki kafam karisti

Bizde bademcik kontrolu yaptirdik ama koku yapicak birsey yok normal dedi doktor. Sadce bademcik biraz buyuktu almak istediler oda nefesi engelledigi icin.
Ameliyat yapan dr' da bademcik asiri derece buyuktu nerdeyse kapali durumdaydi dedi:KK43:

Almanyada yaptirmisin kontrollerini bence Turkiyede tekrar dene. Asla guvenme oraya. Saglam insani oldurur bu alman doktorlar.

çok utanç verici birşey. O kadar utanıyorum ki anlatamam.
7-8 aydır bir ağız kokusu oluştu bende. Daha önce böyle birşey hiç yoktu. Bunuda ilk Annem fark etti. Hani normal bir koku olur insanlarda, öyle birşey değil.
Normal bir ağız kokusu olsa yetersiz ağız bakımından derim ama bu çok farklı sanki böyle içimdeki organlar çürümüş gibi. Çok ağır ve kötü bir koku.
Bazen yemekten hemen sonra bile geliyor. Ama öyle içeriden derinden geliyormuş gibi hissediyorum. Şuana kadar evdekiler hariç fark eden kimse olmadı- hani söylemeseler bile hallerinden anlardım (herhalde).

İlk ev doktoruma gittim (utana utana) durumu anlattım.
İlk KBB a git boğazlarına baktır yemek artıkları kalıyordur onlar koku yapıyordur belki dedi. Gittim adam bana alerjidendir diyor. Benim 10 yıldır alerjim var- olmasi imkansız.

Sonra dişcime gittim. Diş etlerimde sorun yok, çürük dişim yok, dolgularımda sorun yok. Bana ağız gargarası ve dil temizleyicisi önerdi onlarıda kullanıyorum zaten. Sık kontrole gidiyorum zaten.

Son olarak Gastroskopie yaptırdım. Onu bile iğnesiz ilaçsız yaptırdım midemi görmek istedim bende. Doktor hortumu salarken herşeyi gösterdi yemek borusunu mide kapakçıklarını vs. Hepsi iyi görünüyor dedi. Midemden örnek aldı. Az bişey helikobakter çıktı midemde. (Bir çesit bakteri ama koku yapmazmışş)

Almanyada yapabileceğim başka birsey kalmamıştı sanırım.

Yengem kıl kurdu olabilir belki dedi. O kadar kendimi hazırladım ki içimde kurtlar olabileceğine inanamazsınız. Artık birşey çıksında tedavisini olayım derdindeyim.
Son olarak türkiyede özel hastaneye gittim anlattım durumu ve bütün yaptırdıklarımı. Neyse bana dünya kadar antibiyotik yazdı. Burada hemşire olan arkadaşıma gösterdim sakın burda doktoruna sormadan alma çok yüksek doz bunlar organlarını mahveder dedi. Doktor kıl kurdu da olamaz dedi. Bir yandan sevindim içimde canli birşey olmadığında bir yandan üzüldüm çünkü en azından nerden geldigini bilirdim. internette araştırdım pek birşey çıkmadı.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum :S bazen şakasına diyorum kendi kendime çamaşır suyu yutacam ne varsa temizlesin içimde :KK70:
arastirmaktan sıkıldım artık.

Sizin başınıza geldi mi böyle birşey?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim güzel bir hafta dilerim.

Almanyadan selamlar.

canım gecenlerde annem bahsetti tabi cok eskiden gencken köyde bi kadın varmış yanında duramazsın diyo tuvalet gibi kokardı agzı diyo :KK35:
sonra doktora falan gitmiş annemde net hatırlamıyo da midesi açıkmış herhalde öyle de yemek borusundan bagırsaklardaki falan tüm kokular öyle geliyomuş :KK53: tabi annemde cok eski net hatırlamıyo ama öyle bişey olabilr , geçmiş olsun:KK16:

7-8 aydır bir ağız kokusu oluştu bende. Daha önce böyle birşey hiç yoktu. Bunuda ilk Annem fark etti. Hani normal bir koku olur insanlarda, öyle birşey değil.
Normal bir ağız kokusu olsa yetersiz ağız bakımından derim ama bu çok farklı sanki böyle içimdeki organlar çürümüş gibi. Çok ağır ve kötü bir koku.
Bazen yemekten hemen sonra bile geliyor. Ama öyle içeriden derinden geliyormuş gibi hissediyorum. Şuana kadar evdekiler hariç fark eden kimse olmadı- hani söylemeseler bile hallerinden anlardım (herhalde).

İlk KBB a git boğazlarına baktır yemek artıkları kalıyordur onlar koku yapıyordur belki dedi. Gittim adam bana alerjidendir diyor. Benim 10 yıldır alerjim var- olmasi imkansız.

Sonra dişcime gittim. Diş etlerimde sorun yok, çürük dişim yok, dolgularımda sorun yok. Bana ağız gargarası ve dil temizleyicisi önerdi onlarıda kullanıyorum zaten. Sık kontrole gidiyorum zaten.

Son olarak Gastroskopie yaptırdım. Onu bile iğnesiz ilaçsız yaptırdım midemi görmek istedim bende. Doktor hortumu salarken herşeyi gösterdi yemek borusunu mide kapakçıklarını vs. Hepsi iyi görünüyor dedi. Midemden örnek aldı. Az bişey helikobakter çıktı midemde. (Bir çesit bakteri ama koku yapmazmışş)

Yengem kıl kurdu olabilir belki dedi. O kadar kendimi hazırladım ki içimde kurtlar olabileceğine inanamazsınız. Artık birşey çıksında tedavisini olayım derdindeyim.
Son olarak türkiyede özel hastaneye gittim anlattım durumu ve bütün yaptırdıklarımı. Neyse bana dünya kadar antibiyotik yazdı. Burada hemşire olan arkadaşıma gösterdim sakın burda doktoruna sormadan alma çok yüksek doz bunlar organlarını mahveder dedi. Doktor kıl kurdu da olamaz dedi. Bir yandan sevindim içimde canli birşey olmadığında bir yandan üzüldüm çünkü en azından nerden geldigini bilirdim. internette araştırdım pek birşey çıkmadı.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum :S bazen şakasına diyorum kendi kendime çamaşır suyu yutacam ne varsa temizlesin içimde :KK70:

Almanyadan selamlar.

Benim lisede yanımda oturan bir çocuk vardı. Onunda böyle bi problemi vardı. Normal bi koku değildi. Ben ona bunu hiç söylemedim. Annesi farketmiş. Dktora gittiler cbi hastalığı varmış adını söyledi ama unuttum. :KK50:

Benim lisede yanımda oturan bir çocuk vardı. Onunda böyle bi problemi vardı. Normal bi koku değildi. Ben ona bunu hiç söylemedim. Annesi farketmiş. Dktora gittiler cbi hastalığı varmış adını söyledi ama unuttum. :KK50:

evet bir hastaligin belirtiside olabilir :KK50: bende ciddi birseyden korkuyorum aslinda ama biyerden cikardi herhalde

canım gecenlerde annem bahsetti tabi cok eskiden gencken köyde bi kadın varmış yanında duramazsın diyo tuvalet gibi kokardı agzı diyo :KK35:
sonra doktora falan gitmiş annemde net hatırlamıyo da midesi açıkmış herhalde öyle de yemek borusundan bagırsaklardaki falan tüm kokular öyle geliyomuş :KK53: tabi annemde cok eski net hatırlamıyo ama öyle bişey olabilr , geçmiş olsun:KK16:

evet bendede onun gibi bisey aslinda.. bende ilk mide kapakciklarimdan süphelenmistim kapanmadiklari icin koku geliyordur dedim Gastroskopi de baktik hepsi tikir tikir :26:

bi de candida olabilir aşırı karbonhidratlı şekerli besleniyosan.

evet ikisinide cok tüketiyorum. Yillardir beslenmem ayni aslinda.
Nette baktim Candida Test yapiliyormus Tükürükle. Sabah kalkinca ilk isim onu yapmak olacak.
tesekkürler:nazar:

Benimde eşimde böyle bir problem başladı,inanılmaz derecede titizdir kendisi ağız bakımında, doktora gitti geçen hafta, bademciklerinden olabileceğini söyledi.

Almanyadan selamlar.
MMerhab bu konu açılalı çok olmuş ama bende aynı derren muzdaribimm. Siz birbbirbiri çöxüm bulabildiniz mi

evet cikiyorum. hatta bazen bagirsaklarimin fazla calistigini düsünüyorum.
dediginiz gibi birde onlara baktirayim
Canım midene hortum atılırken nasıl öyle sakin sakin bakabildin ki ? İnsan sürekli öğürür , ben de bi kere ayık yaptırdım da bin pişman oldum , ben de de ağız kokusu var ben de bi tek bağırsağındaki baktırmadım

X