Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Ben ilk zamanları için kundak tipi olandan aldım canım kendi el kol hareketlerine uyaniyormus diğer türlü. Yaz sonu olacağı için penye kumasli aldım kullanışlı duruyor. Benim listem 9 ay sonuna kadar olacak şekilde o nedenle biraz daha fazla şey alıyorum (abartılı olmayacak şekilde alıyorum )bu dönemde evde olacağım özel sektörde çalışıyorum ülke ekonomisi belli değil bir bakarsın istem çıkarmalar başlar şu anda imkanımız iyi hevesimde var biliyorsun ne kadar bekledik bugünleri oyuncak bile alıyorum 😀 sen türkiyede kalacaksan ilk 3 aylık ihtiyaçlarını alsan yeterli olur
Bende 9aya kadar alcam sonra bebeklerin gelisimine gore gidip alirim diye dusunuyorum.
Kundak bende yapicam bazilari kundaga karsi 🤔
Biara listeni de paylassans canim 😊

Rainbow66 Rainbow66 gözün aydı canım sağlıkla gelsin bebişiniz😊
nino5585 nino5585 seninde emeğine sağlık güzel bir liste olmuş canım 👏👏👏👏👏👏
B Browni61 canım sanada gelmiş geçmiş olsun gözün aydı🥰
peki bebeği neyle örteceğiz şaşırdım yorumları okudukça 😊eminim beni annem yorganla battaniyeyle örtmüştür eskiden hersey daha kolaymış annem yaaaa birde o beni kundaklamıs🙄ben uyku seti aldım geldi ince bir yorganı var battaniyeside olacak bizim bulunduğumuz ilçe sit alanı doğalgaz yok soba ve klima kullanılıyor maalesef her odamızda klima var ve mecburen klima ile büyüyecek önlemimizi bir sekilde alacağız artık napalım 🥰 ama uyku tulumlarıda mantıklı geliyor yaslayıp göreceğiz

Rainbow66 Rainbow66 gözün aydı canım sağlıkla gelsin bebişiniz😊
nino5585 nino5585 seninde emeğine sağlık güzel bir liste olmuş canım 👏👏👏👏👏👏
B Browni61 canım sanada gelmiş geçmiş olsun gözün aydı🥰
peki bebeği neyle örteceğiz şaşırdım yorumları okudukça 😊eminim beni annem yorganla battaniyeyle örtmüştür eskiden hersey daha kolaymış annem yaaaa birde o beni kundaklamıs🙄ben uyku seti aldım geldi ince bir yorganı var battaniyeside olacak bizim bulunduğumuz ilçe sit alanı doğalgaz yok soba ve klima kullanılıyor maalesef her odamızda klima var ve mecburen klima ile büyüyecek önlemimizi bir sekilde alacağız artık napalım 🥰 ama uyku tulumlarıda mantıklı geliyor yaslayıp göreceğiz

canım o zaman şöyle yapardım ben; biraz kışlık tulumlar var ya peluş gibi oluyor, içine onu giydirip, kundak tipi uyku tulumu da üstüne giydirirdim. owli marka tulumlar var, yenidoğandan 36 aya kadar kullanılabiliyor. ilk 6 ay sanırım kolları içeride kalıyor, büyüdükçe yanlardaki fermuarları açıp kollarını çıkarıyorsun. bebeklerin kolları daha çok uyumayı engellediği için kolların çok hareket etmeyeceği şekilde kundaklanıp bacakların serbest kalması gerektiğini söylüyor uzmanlar. ben de bahsettiğim gibi kullanacağım. yazın o tulumun içine kolsuz zıbın giydirmek yeterli olur sanki. kışın da daha kalınca bi tulum :super:

Bana doğumda önerdiler sünneti, hastaneden çıkmadan yaptırınca çok rahat oluyomuş hem o iki günde bakılmış oluyormuş hastanede bebek.
Arkadaşımda tavsiye etti 2 günde iyilesiyormus yeni doğduğunda hareket etmediği için çok rahat oluyor hiç aglamadi sende yaptır dedi muhtemelen bende yaptıracağım. Sen 2 gün mü kalacaksın hastanede yada sünnet olunca 2 gece mi kalınıyor canım

Tamam canım paylaşırım bir de yeni doğan sünneti araştırıyorum çok yakın arkadaşım yaptırdı sende yaptır diyor ben kararsızım bakalım
Bende arastirdim cok mantikli geldi.
Erkek bebeklerde enfeksiyon cok sık olabiliyor o durumdada sunnet oneriyorlar ama 2 yasa kadar aneatezi vererek yapilmasi gerekiyor ve bebegin 4saat ac kalmasi lazim ,o da pek mumkun olmuyor cok agliyorlar acken oyuzden yenidogdunda daha mantikli

Arkadaşımda tavsiye etti 2 günde iyilesiyormus yeni doğduğunda hareket etmediği için çok rahat oluyor hiç aglamadi sende yaptır dedi muhtemelen bende yaptıracağım. Sen 2 gün mü kalacaksın hastanede yada sünnet olunca 2 gece mi kalınıyor canım
Aynen canım bana da arkadaşım öyle dedi. Ben sezeryan düşündüğüm için 2 ya da 3 gün hastanesine göre hastanede kalmam gerekecek canım. Ben doğduğunda halledicem sünnet işini, hamileliğimin son zamanlarında kontrele gittiğimde detaylı bilgi alıcam hastaneden.

Aynen canım bana da arkadaşım öyle dedi. Ben sezeryan düşündüğüm için 2 ya da 3 gün hastanesine göre hastanede kalmam gerekecek canım. Ben doğduğunda halledicem sünnet işini, hamileliğimin son zamanlarında kontrele gittiğimde detaylı bilgi alıcam hastaneden.
Yeni doğan sarılıgı yüksek çıkarsa sorun olabiliyormuş hangimiz doktorla önce konuşursak paylaşalım içimiz rahat etsin

Günaydın kızlar,tetenoz aşısını sonunda yaptirabildim😀 dört hafta sonra gel ikinci dozu da yapalım dediler,kendi doktorum tek doz da yeterli demişti bakalım belki ikinci dozu yaptırmam.

Bu aralar her hafta kardiyologdayim nabzim düşmüyor,ilaç başlatmıştı ilk hafta 25 mg ikinci hafta 50 mg bu hafta 75 mg çıkardı,haftaya yine kontrol var yine düşmezse 100 e çıkarır büyük ihtimal,200 mg a kadar cikabiliriz dedi,inşallah gerek kalmaz🤲 bir de bende doktor, hastane fobisi oluştu galiba evde 95-105 arasi atan nabız hastane de 120 lerden aşağı düşmüyor 🙄 tansiyon evde normal,hastaneye gidince 14-10 lara çıkıyor😔 gerçi doktorum onları baz almadığını evdeki ölçümleri baz aldığını soyluyor,yine de kan idrar bakılıyor tabi Allah korusun bir problem var mı diye...Ne çok yazdim sabah sabah😄

Biliyorum hepiniz çok bilinçli hamilelersiniz ama kendi başıma geldiği için uyarıda bulunayım,sakin çok tuzlu yemeyin,ayaklarınızda,ellerinizde,yüzünüzde şişlik var mı diye ara ara kontrol edin ve ara ara muhakkak tansiyon ölçümü yapın, inşallah kimsede çıkmaz ama öyle bir ihtimal varsada erken fark etmek her zaman avantaj,gerekirse ilaç verilir,Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin insallah♥️♥️

Güzel anneler hepinizin güzel haberlerine çok sevindim takip edemedim hepsini okudum şimdi. Başıma bir ev kazası geldi malesef bacağım yandı. Bu aralar annem bakıyor. Normaldede bir iş yapmıyordum ama yinede olacak olan oluyor işte. Kötü gözlerin etkiside oluyor sanırım. 🙄 İyileşip ayaklandığımda bende inş beşik ve puset işini halledeceğim. Araştırmalarım bu süreçte devam ediyor 😅😅

Güzel anneler hepinizin güzel haberlerine çok sevindim takip edemedim hepsini okudum şimdi. Başıma bir ev kazası geldi malesef bacağım yandı. Bu aralar annem bakıyor. Normaldede bir iş yapmıyordum ama yinede olacak olan oluyor işte. Kötü gözlerin etkiside oluyor sanırım. 🙄 İyileşip ayaklandığımda bende inş beşik ve puset işini halledeceğim. Araştırmalarım bu süreçte devam ediyor 😅😅
Geçmiş olsun canım benim. Allah beterinden korumuş. Dikkat et kendine

Bu aralar her hafta kardiyologdayim nabzim düşmüyor,ilaç başlatmıştı ilk hafta 25 mg ikinci hafta 50 mg bu hafta 75 mg çıkardı,haftaya yine kontrol var yine düşmezse 100 e çıkarır büyük ihtimal,200 mg a kadar cikabiliriz dedi,inşallah gerek kalmaz🤲 bir de bende doktor, hastane fobisi oluştu galiba evde 95-105 arasi atan nabız hastane de 120 lerden aşağı düşmüyor 🙄 tansiyon evde normal,hastaneye gidince 14-10 lara çıkıyor😔 gerçi doktorum onları baz almadığını evdeki ölçümleri baz aldığını soyluyor,yine de kan idrar bakılıyor tabi Allah korusun bir problem var mı diye...Ne çok yazdim sabah sabah😄

Biliyorum hepiniz çok bilinçli hamilelersiniz ama kendi başıma geldiği için uyarıda bulunayım,sakin çok tuzlu yemeyin,ayaklarınızda,ellerinizde,yüzünüzde şişlik var mı diye ara ara kontrol edin ve ara ara muhakkak tansiyon ölçümü yapın, inşallah kimsede çıkmaz ama öyle bir ihtimal varsada erken fark etmek her zaman avantaj,gerekirse ilaç verilir,Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin insallah♥♥
Cok geçmiş olsun benimde tam tersi tansiyon 8 4 de düşüyor hergün soda ve tuzlu ayran içiyorum nabız bende de biraz yüksek

Cok geçmiş olsun benimde tam tersi tansiyon 8 4 de düşüyor hergün soda ve tuzlu ayran içiyorum nabız bende de biraz yüksek
bende de tansiyon düşük nabız yüksek hep yaa neden olur ki bu?
Nabizdan ziyade tansiyon çok önemli kızlar,düşük olması yüksek olmasından cok daha iyi merak etmeyin

Bu arada nabizlariniz kaç? Benim 90-110 arası atiyor doktoe sanırım doksanin altına düşürmeye çalışıyor

Nabizdan ziyade tansiyon çok önemli kızlar,düşük olması yüksek olmasından cok daha iyi merak etmeyin

Bu arada nabizlariniz kaç? Benim 90-110 arası atiyor doktoe sanırım doksanin altına düşürmeye çalışıyor

ben e hafif taşikardi var ama doktor zamanında ilaç kullanmaya gerek görmemişti. daha doğrıusu istersen beloc al sen bilirsin diye benim üstüme atmıştı. ben kullanmıyorum, bir de alıştım sanırım artık. benimkini de 95ten aşağı görmedim hiç...

Çok geçmiş olsun 😌

Kızlarr oğluşumun ilk kıyafetlerini aldım ve sizinle de paylaşmak istedim. Bugün geldiler çok mutlu oldum karşısına oturdum bakıp bakıp duruyorum. Hem de ne olur ne olmaz dışarıdan geldi balkonda havalanıyorlar akşama kadar böyle bakışacağız 😂😂
CB4E9479-C697-4DD4-8874-FA8B8BC0C7BC.jpeg

X