Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Canım ast 36 çıktı alt 45 çıktı
Bana da 2 hafta içme dedi vitamin ilacı ile Devit 3 ampulu ilacını inşallah düzelir
Birde sizin Feritin (Demir) kaç çıkıyor tahlillerde benim 13.6 ama doktor bişey demedi ona normal referans aralığı zaten 13-150 arası
Bana doktor sadece demir ve vinalac multivitamini bıraktırdı,ast 27 ye alt 44 e düştü,d vitamini ve omegayi biraktirmadi,bu değer için sorun olmaz dedi.
Benim ferritin 20 çıkmıştı bana da çok düşük geldi,doktorum yorum yapmadi

Kızlar çatlakları önlemek için neler yapıyorsunuz? Ben LİERAC kullanıyorum arada da yap sürüyorum. Arada bi göbeğim kaşınıyo korkup hemen krem sürüyorum. Ya çatlıcam diye çok korkuyorum 😃

Kızlar çatlakları önlemek için neler yapıyorsunuz? Ben LİERAC kullanıyorum arada da yap sürüyorum. Arada bi göbeğim kaşınıyo korkup hemen krem sürüyorum. Ya çatlıcam diye çok korkuyorum 😃
Ben mustela kullanıyorum,şimdilik bir şey yok,kaşıntı çatlak hiç hirbsey yok şükür,ama tabi yedinci aydan sonra belli olur çatlak olup olmadığı

bende lierac aldım ama şuan doktorumun tavsiyesiyle bebek yağını kullanmaya devam ediyorum bitince lieraca gecerim tatlı tatlı kasınıyor arada göbişim çatlayacakmışım gibi hissediyorum😊

Bana doktor sadece demir ve vinalac multivitamini bıraktırdı,ast 27 ye alt 44 e düştü,d vitamini ve omegayi biraktirmadi,bu değer için sorun olmaz dedi.
Benim ferritin 20 çıkmıştı bana da çok düşük geldi,doktorum yorum yapmadi
Düştüğüne çok sevindim canım Demir ilacı ne kullanıyorsun
özellikle sordum Kan-Demir ilacını onuda bırakıcakmıyım diye yok bırakmana gerek yok dedi bakalım bi dahaki gittiğimde benimde sonuçlar iyi çıkar inşallah
Yarın sağlık ocağı kontrolüm var oradaki doktora sorucam bu Demir değerini bakalım o ne dicek 🙄

Bende 4. Aya girdiğimden beri lierac kullanıyorum şimdilik birşey yok ama sonlara doğru ne olur bilmiyorum 🤷‍♀️ Çok hafif kaşıntı oluyor nadiren

Sevgili gebedaşlarım, mide yanması yaşayan var mı? Yaklaşık 2 hafta önce başlayan ve giderek şiddeti artan mide yanmasına sahibim. Artık ciddi boyuta geldiğini düşünüyorum. Helppp 🙈

Sevgili gebedaşlarım, mide yanması yaşayan var mı? Yaklaşık 2 hafta önce başlayan ve giderek şiddeti artan mide yanmasına sahibim. Artık ciddi boyuta geldiğini düşünüyorum. Helppp 🙈
Varrrr😣 Bazen daha kötü oluyor. Doktor ilaç verdi ama düzenli kullandığım söylenemez. Giderek artacağını söylemişti zaten. Reflü gibi bir şey herhalde. Bazı yiyeceklere dikkat etmeye başladım. Yanma çoğalıyor çünkü

Benimde çok oluyo canım ya yaniyo ya ağrıyor ne yersem şuruplar kar etmedi şimdi drum ilaç verdi mide asitini düşürmek için pantpas ancak onla rahatladım valla ya bi arkadaşım senin göbek baya yukarda ondan yanman çok olur demişti belkide onla alakalıdır

Mide yanması yaşamayan var mı de bence sen😅😅😅 mide bulantısından beter bir şey özellikle demir hapından sonra yatma yatamıyorum, kalksam sürekli oturur pozisyon rahatsız ediyor. Rennie de bi yere kadar fayda ediyor. Yatmadan birkaç saat önce yeme içme faslını bitirin diyorlar uzmanlar ama ben akşam 6 da yemek yesem de gece 12 de yanıyor 😄 bazı günler açlıktan bazı günler tokluktan hep yanıyor yani🙈

bende öyle aşırı yanma yok çok hafif oluyor bazen sanırım yediğimde kaynaklanıyor... aman duyan geliyor zaten o da eksik olsun demir hapını ben gece 11 de içiyorum ama sabah kahvaltıdan 2 saat önce içilmesi gerekiyormuş sanırım netten okuduğum kadar bana doktorum öyle birsey demedi sabah tiroid hapımla çakışmaması için gece yatarken kullanıyorum ve onunda yanma yapmasını hissetmiyorum...

Benim doktorum kan ilacını tok karnına kullan dedi sanırım rahatsız etmemesi için. Yanma pek yok ama ne yesem geri gelecek gibi, midemin yeri küçüldü galiba 😃 yedikten sonrada oturmam gerekiyor o zamanda kaburgalarım içerden bi yerlere batıyor 😀🙄

arkadaşlar artan progesteron yüzünden mide kapağı kasında gevşeme oluyor bu da gebelik reflüsüne sebep oluyor. Çare Gaviscn 🤣 hem bitkisel olduğu için bebeğe zararsız , hem de gerçekten kesiyor. Doktorunuza sorun mutlaka.
bir de kahve ve çikolata benim reflüyü tetikliyor , siz de yediğinize içtiğinize bi dikkat edin neler tetikliyor olabilir diye..
doktorunuz mutlaka yönlendirir size uygun şekilde.

Bikac haftadir ciddi anlamda mide yanması yaşadım gece uyutmayacak kadardı eczacı önerisiyle renni şurup kullandım rahatlatıyordu. Sağlık ocağındaki doktor da gaviscon önerdi günde birkaç kez kullanabilirsin dedi. Ama çok ilginç 3 gündür mide yanması birden kesildi. Ebe bebeğin doğum pozisyonunu aldığını söyledi. Sanırım bebek yer değiştirince midem düzeldi. Ama simdi de erken mi doğum olur korkusu geldi😔

arkadaşlar artan progesteron yüzünden mide kapağı kasında gevşeme oluyor bu da gebelik reflüsüne sebep oluyor. Çare Gaviscn 🤣 hem bitkisel olduğu için bebeğe zararsız , hem de gerçekten kesiyor. Doktorunuza sorun mutlaka.
bir de kahve ve çikolata benim reflüyü tetikliyor , siz de yediğinize içtiğinize bi dikkat edin neler tetikliyor olabilir diye..
doktorunuz mutlaka yönlendirir size uygun şekilde.
Aaaa evet çok mantıklı. Bu açıdan düşünmemiştim hiç. Teşekkürler

Bikac haftadir ciddi anlamda mide yanması yaşadım gece uyutmayacak kadardı eczacı önerisiyle renni şurup kullandım rahatlatıyordu. Sağlık ocağındaki doktor da gaviscon önerdi günde birkaç kez kullanabilirsin dedi. Ama çok ilginç 3 gündür mide yanması birden kesildi. Ebe bebeğin doğum pozisyonunu aldığını söyledi. Sanırım bebek yer değiştirince midem düzeldi. Ama simdi de erken mi doğum olur korkusu geldi😔
Yok canım sanmıyorum öyle olduğunu. Hem Ebe nasıl anladı Doğum pozisyonuna geldiğini ki? Ultrasonla mı baktı? Benimki şu aralar fingir fingir dönüyor, bi aşağıda kafası bi yukarda hissediyorum bayağı 😂

Merhaba kızlar, ben dün 2.doz tetanoz aşımı vurdurdum. 6 ay sonra 3.dozu da varmış 5 doza tamamlayınca bir daha ömür boyu gerekmiyormuş.
Zam gelecek endişesiyle bebek arabası işini de hallettik. Ben daha önce listemde de paylaştığım gibii maclaren quest arc aldım. Buaralar ayak bileklerim çok şişiyor ama tansiyonum normal çok şükür 🙏🏼

Merhaba kızlar, ben dün 2.doz tetanoz aşımı vurdurdum. 6 ay sonra 3.dozu da varmış 5 doza tamamlayınca bir daha ömür boyu gerekmiyormuş.
Zam gelecek endişesiyle bebek arabası işini de hallettik. Ben daha önce listemde de paylaştığım gibii maclaren quest arc aldım. Buaralar ayak bileklerim çok şişiyor ama tansiyonum normal çok şükür 🙏🏼
Canım direk tuzu kes biraz zor olacak ama bende bulanti zamanlarından tuza temelli düşkün olmuştum bigun bı baktım terligime ayağım sığmıyor hemen kestim tuzu daha doğrusu azalttım çok şükür şimdi iyiyim biraz

Güzel anneler nasılsınız? Hazırlıklar ne alemde. Sanırım benim bitti her şey şimdi bebeleri bekleme zamanı 😅 Karnınız sizinde büyüdümü epey 🥰 Sadece eski dermanım yok kısacık yürüyüşler bile nefes nefese bırakıyor. Nabzım çok yükseliyor bilekliğim habire uyarıyor 😃 Doktor normal diyor inş öyledir. Bugün sağlık ocağı kontrolüne gittim bebeklerin kalp atışlarını dinlettiler ilk defa bilmiyordum böyle bir aletin olduğunu sağlık ocağında 😊

X