Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Ya daha bir ay öncesine kadar MACLAREN marka bebek arabaları indirimdeydi. Alacaktım aslında arkadaşlarım dediki “ilk altı ayndoğru düzgün evden bile çakamıyorsun çıksan ancak annene gidersin lazım olmuyor araba” vaz geçirdiler beni. Şimdi her yerde reklamlar var 8 Hazirandan itibaren oto koltukları ve arabalara ekstra kdv gelecekmiş. Ve ben arada işe gidip gelebilmek için bebişimle iyi bir oto koltuğu almalıyım. Çok sıkışmış hissediyorum.

Bu hafta bende büyük alışverişleri bitirmek istiyorum ama görmeden almak gerekecek. Arabası konusunda netleşmedim hala. Geniş rahat olsun diyorum ama onlarında ağırlık ve bagaja sığma sorunu var. Anne yanı bir beşik işimi görecek o fermuarlı yanı açılanlardan düşünüyorum. Çanta konusunda ne düşünüyorsunuz onunla hiç ilgilenmedim daha?

Bakım çantası mı? Ona ve kanguruya ben de karar veremedim hiç... kanguruda neko swich e yakınım ama çantanın nasıl olması gerektiği konusunda bi bilgim yok? Biberon bölümü termal olan mı olmalı Acaba? Yine geniş bi skala var 150 liradan 800 liralara kadar fiyatlar.... helak oldum bişeyleri seçmekten 😅 Ben ortalama fiyatçıyım ama genelde ne en ucuzunu ne De en pahalısını alıyorum, muhtemelen çanta için 300-400 civarı fiyatlılara bakacağım...

Ben arabayı maclaren quest arc gri aldım (unisex renk 😬😬) E-bebekte bayagı indirime girmişti .... araba koltukları da zamlanacak diye şimdiden aldık , çanta olarak arabayla uyumlu da olsun kullanışlı taşıma kolay diye baby&mom gri aldık ama hastane çantası için özel birsey gerekiyor mu bilemedim 🤷🏻‍♀️
Kanguru ve oda kaldı bizde , odaya da acele etmiyorum belki doğduktan sonra yaparız ilk 1 yıl bizle ne de olsa 😃
Kanguru düşündürüyor çünkü solomom , neko, ergobaby, boba 4g, Boroooshbaby ve 1 marka daha vardı adını hatırlayamadığım karar veremiyorum :KK43:((((( 200e de var nino5585 nino5585 in de dediği gibi 1000e de var ... fikir desen marka önerisi olan var mı ?

Ben arabayı maclaren quest arc gri aldım (unisex renk 😬😬) E-bebekte bayagı indirime girmişti .... araba koltukları da zamlanacak diye şimdiden aldık , çanta olarak arabayla uyumlu da olsun kullanışlı taşıma kolay diye baby&mom gri aldık ama hastane çantası için özel birsey gerekiyor mu bilemedim 🤷🏻‍♀️
Kanguru ve oda kaldı bizde , odaya da acele etmiyorum belki doğduktan sonra yaparız ilk 1 yıl bizle ne de olsa 😃
Kanguru düşündürüyor çünkü solomom , neko, ergobaby, boba 4g, Boroooshbaby ve 1 marka daha vardı adını hatırlayamadığım karar veremiyorum :KK43:((((( 200e de var nino5585 nino5585 in de dediği gibi 1000e de var ... fikir desen marka önerisi olan var mı ?

Ergobaby ben de çok duydum Hatta onu alıdım ama tr piyasasından çekilmiş ya... ancak ikinci el bulunabilir sanırsam... onun için de bi gidip bakmadan almak olmaz... Bunlar hep risk... diğerleri de hep aynı tasarımda zaten... genelde kumaş olsun diyorlar diğerleri terletiyormuş sanırsam. Onun içni hem fiyat hem kumaş olarak nekoya yakınım...

Hastane çantası bebekle kendiniz için ayrı yapın diyen de var ben de kararsızım. Bazıları ikişer üçrr çift gecelik, hastane çıkışı alın diyor? Lazım mı gerçekten o kadar bilemedim? Kimisi çok kokoş olfuğu için ister belki 😂

Baston arabalar kullanışlı görünüyor yeni doğandan itibaren kullanılanlarda var. Ama taşımak için puset illa gerekli olacak sanırım. Çok sık doktora gidilecek malum. Onu ayrı almak mı gerekecek bilmiyorum. O yüzden travel sistemlere de bakıyorum ama bir süre sonra herkes bastona geçiyormuş diğerleri ağır ve hantal deniliyor. O yüzden kafam karışık.
Hastane için tekerlekli bavul kullanıyorlar şimdilerde. Çevremde de gördüm cicili bicili süslenmişler. Gecelik işine gelince öyle kokoş şeyler almam giymemde. En rahat kullanılışlı olanlara bakarım. Onun için ne düşünüyorsunuz pijama takım olmalı mı? Gecelikli olanlar mı daha rahat olur?

selam kızlar lohusa takım hakkında çok arastırma yaptım ne gerekli Nasıl gerekli diye yazın özellikle sabahlıklı gecelik tercih ediyorlar kışın pijama tercih ediyorlar kişiden kişiye değişiyor kimisi kanamam çok oldu battı heryer diyor kimisi 2 tane gecelik yetti diyor bende açıkçası böyle bir takım alacağım yeter sanırım...

Eklentiler

• Screenshot_20200530_190630_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200530_190630_com.android.chrome.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 40
Baston arabalar kullanışlı görünüyor yeni doğandan itibaren kullanılanlarda var. Ama taşımak için puset illa gerekli olacak sanırım. Çok sık doktora gidilecek malum. Onu ayrı almak mı gerekecek bilmiyorum. O yüzden travel sistemlere de bakıyorum ama bir süre sonra herkes bastona geçiyormuş diğerleri ağır ve hantal deniliyor. O yüzden kafam karışık.
Hastane için tekerlekli bavul kullanıyorlar şimdilerde. Çevremde de gördüm cicili bicili süslenmişler. Gecelik işine gelince öyle kokoş şeyler almam giymemde. En rahat kullanılışlı olanlara bakarım. Onun için ne düşünüyorsunuz pijama takım olmalı mı? Gecelikli olanlar mı daha rahat olur?

En başta mamas&papas alan, istanbul’dan kaş’a taşınan bi influencer demişti istanbul’da iyi ama kaş’ın yokuşlu sokaklarında ağır kaldı o yüzden baston araba bakıyorum diye... yokuşlu ilçelerde yaşayan varsa belki daha hafif araba daha kullanışlı olur gerçekten.

Size çok saçma ama anlam veremediğim bir durumu sormak istiyorum. Evet 11 kg almış bulunmaktayım, göbeğim yeterince yağlı zaten ama göbeğim Top yutmuş gibi durmuyor benim? Göbek deliği hizası genişleyemedi, kemerle sıkılmış gibi duruyor? Foto ekliyorum, böyle hamile göbeği gören duyan oldu mu hiç?

Eklentiler

• 5BB9FDC2-852C-4720-B3C2-085D84C590E7.jpeg
    5BB9FDC2-852C-4720-B3C2-085D84C590E7.jpeg
    34,6 KB · Görüntüleme: 36
Size çok saçma ama anlam veremediğim bir durumu sormak istiyorum. Evet 11 kg almış bulunmaktayım, göbeğim yeterince yağlı zaten ama göbeğim Top yutmuş gibi durmuyor benim? Göbek deliği hizası genişleyemedi, kemerle sıkılmış gibi duruyor? Foto ekliyorum, böyle hamile göbeği gören duyan oldu mu hiç?
Benim gibi birini görmek güzel😀 benim de öyle baskalarina bakıyorum onlarınki gibi değil,valla ilk defa kendim gubi birini buldum😄

Benim gibi birini görmek güzel😀 benim de öyle baskalarina bakıyorum onlarınki gibi değil,valla ilk defa kendim gubi birini buldum😄

Aaaa cidden mi yaa? Acaba niye öyle oldu bi fikrin var mı😂😂 hayır internette Nasıl arayacağımı da bilmiyorum 😂😂

Tek umudum hamilelikte göbeğimi gizlemeden gere gere gezebilmekti valla suya düştü bu tişörtleri evde giyiyorum ancak sırf bu yüzden

Maşallah size😍 Şekilleri değişecek galiba ilerledikçe. Dediğin gibi benim başlarda top yutmuş gibiydi😄 Şimdi yanlara doğru genişliyor. Ama gizlenemez durumda😊

Bu aralar ağrılarınız oluyor mu? Diğer başlıklarda da okudum. Benimde dünden beri hafif ağrım var. Idrar yolu enfeksiyonu mu yoksa bebek baskısından mı bilmiyorum? Tahlil vereceğim bakalım çarşambaya

Aaaa cidden mi yaa? Acaba niye öyle oldu bi fikrin var mı😂😂 hayır internette Nasıl arayacağımı da bilmiyorum 😂😂

Tek umudum hamilelikte göbeğimi gizlemeden gere gere gezebilmekti valla suya düştü bu tişörtleri evde giyiyorum ancak sırf bu yüzden
Aynen valla benim de böyle 😅😅 hiç bilmiyorum canım ablam normal diyorlar ama o da şimdi hamile benimle aynı haftada o bayağı hamile göbeği gibi,benimki sanki hamile değilde kilo almışım kat kat olmuşum gibi duruyor.
Gerçi bizim ilk gebelik olduğu için ondan da böyle tuhaf olmuş olabilir😄 bir de kız bebeklerde yayvan oluyirmus senin de mi kız?

Maşallah size😍 Şekilleri değişecek galiba ilerledikçe. Dediğin gibi benim başlarda top yutmuş gibiydi😄 Şimdi yanlara doğru genişliyor. Ama gizlenemez durumda😊

Bu aralar ağrılarınız oluyor mu? Diğer başlıklarda da okudum. Benimde dünden beri hafif ağrım var. Idrar yolu enfeksiyonu mu yoksa bebek baskısından mı bilmiyorum? Tahlil vereceğim bakalım çarşambaya

Yok canım gizlemek ne mümkün artık... ama böyle dar giyemiyprum bu yayvan göbek yüzünden ona üzülüyorum 😩

Ağrı derken ters veya ani harekette çok kasılma oluyor, genelde de sanki hep bi gazım ya da 2 numaram varmış gibi 🥴

İdrar yolu enfeksiyonu geçirdim, sancıdan rahim ağzım incelmişti hala sıkı kontrol altındayım, progrstan ve magnezyum alıyorum

Aynen valla benim de böyle 😅😅 hiç bilmiyorum canım ablam normal diyorlar ama o da şimdi hamile benimle aynı haftada o bayağı hamile göbeği gibi,benimki sanki hamile değilde kilo almışım kat kat olmuşum gibi duruyor.
Gerçi bizim ilk gebelik olduğu için ondan da böyle tuhaf olmuş olabilir😄 bir de kız bebeklerde yayvan oluyirmus senin de mi kız?

Yok benimki oğlan ☺️ Valla eski tüp mideliyim belki onla alakası vardır diyordum fakat bilemedim 🤷‍♀️

Bende sizlerin göbişi nasıl diye merak ediyordum benim ki gergin kocaman bi top gibi 😃 bazılarının iç karnı geniş oluyormuş belki o yüzden böyle görünüyordur

Bazı geceler özellikle ağrı ve kasılma arası birşeyler oluyo korkuyorum bazıları sancısı olup anlamıyormuş. 10 gün sonra kontrolüm var bakıcaz artık

benim göbüş bildiğiniz top gibi oldu baya arada geriliyor bu ara aşağıya tekmeliyor bazen ufak ağrılar yaşıyorum korkutuyor beni ama doktorum ters pozisyondadır normal aşağıya baskı yapması dedi...

Bende neden benim göbek iki parça gibi duruyor diyordum 😂😂 seninki de aynıymış. Nedense tam yuvarlak bir şekilde olamadı benimki de 😂😂

Benim tam top gibi :)) ne kadar geniş de giysem bugün hastalarım hep aaa hemşire hanım siz de mi hamilesiniz diye sordu 😂 demek ki anlaşılıyor 😂

Kaç çıktı canım,benim hem alt hem ast biraz yüksek alt 70 ast 38 bende iki haftadır kestim bakalım yarın sonuçlar nasıl cikacak
Canım ast 36 çıktı alt 45 çıktı
Bana da 2 hafta içme dedi vitamin ilacı ile Devit 3 ampulu ilacını inşallah düzelir
Birde sizin Feritin (Demir) kaç çıkıyor tahlillerde benim 13.6 ama doktor bişey demedi ona normal referans aralığı zaten 13-150 arası

X