aile içinde eşitsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, canımı sıkan bir konu var. Hem fikir almak hem de içimi dökmek için yazıyorum. Ben evliyim. Çalışıyorum. Türkiye standartlarında ortalama gelire sahibim. Devlet okullarında okudum. Bir şekilde ailemin desteği ile işe girdim. Aynı kurumda 10 yıldır çalışıyorum. Bir tane de kardeşim var. O da devlette okudu. Ama yıllarca bana göre daha fazla imkana sahip oldu. Özel yurtlarda kaldı mesela. Ben 5 kuruş istememek için üniversite okurken de çalıştım. O hep bişeylerden memnun olmadı. Keyfi olarak 2 kez yurt dışına tatile bile çıktı okurken. Masraflar hep ailem tarafından karşılandı. Şimdi ikimiz de evliyiz. Ben çok şükür çalışarak eşimle biriktirerek ev araba yaptık. Kredi çektik. Kimse bize 50 tl bile vermedi .biz de istemedik. Ama kardeşim 3 kez iş değiştirdi. Kendi işimi kuracağım adı altında 200 bin tl civarı parayı batırdı. Bu giden paranın içinde kendi düğün takılarının yanında ciddi miktarda ailemden gelen para da var. Şuan kardeşim çalışmıyor. Yaklaşık 6 aydır ailem para gönderiyor. Sadece eşinin çalıştığı ile geçinemiyorlar. Kendisinin sürekli bir bahanesi var. Çok yorulduğunu falan söylüyor psikolojik olarak. Yaşı da şuan 28. Yine iş kuracağım diyor ve biliyorum o para da çöp olacak.

Ailemi asla ikna edemiyorum. Giden meblağlarla ev alınırdı. Yani ev alsınlar bari. Ailem o kadar para akıtacaksa bir ev alsın kendi üzerlerine, bunlarda orda otursunlar. Aileme söylediğimde” ee sen kazanıyorsun, o ne yapsın? , çocuğu ortada mı bırakalım “ falan diyorlar. Girdiği işlerde çalışmayıp beğenmeyen ve bırakan o… girdiği işler de hep kurumsal düzgün yerlerdi. Hep bir hayal peşinde koşuyor. Olmayınca ceremesi tüm aileye kesiliyor.oğlum var. Şu ana kadar doğum günleri hariç bir şey almadılar torunlarına bile. Üvey miyim diye düşünüyorum!en son tartıştım.” Böyle bir seçeneğimin olduğunu bilseydim ben de yıllarca kendimi zora koşmazdım. Çalışmazdım. Canım isterse çalışırdım. Siz de bana para gönderirdiniz. Gezer yer içerdim. Sabah 6 da iş için kalkmazdım mesela. Bende sabah keyif kahvaltımı yapardım. Faturalarımı öderdiniz “ dedim babamla konuşurken. Zoruna gitti yada işine gelmedi. Kapadı telefonu..

3 kuruş 5 kuruş hesabı yapmıyorum. Mirasına da lanet gelsin onu da istemiyorum kimseden ama böyle adaletsizce, haksızlığa uğramak zoruma gidiyor. Ben her iş için yıllarca süründüm. Kendim her şeyimi yaptım evimi aldım ettim diye, kıskanç durumuna düşüyorum. Ben suçlu oluyorum. Evet eşek gibi çalışıp, birikim yapmak, lüksten feragat edip ev almak benim seçimimdi. Her sene baba parasıyla tatiller yapıp, hala onunla geçinen şımarık çocuk olmak kardeşimin seçimiydi. Yazık zavallı kardeşim çok kıskanmışım gerçekten. Adaletsizliği kıskanmış olabilirim evet…

Maalesef yalnız değilsin, boşandım ve eşim evi kızımla bize bırakmadığı için ayrı eve çıkmak zorunda kaldım.
Bu zaman zarfında kredi çektim bir sürü borçlandım, ben çok fazla ailem yardım etsin modunda değilimdir. Ailemde kimse öyle değil aslında ama, annem evlendiğinden beri babamın evinde oturup kızını özel okula gönderen abim için üzülüyor, ah diyormuş oğlum x nasıl ödeyecek o okul paralarını!

Ben ise kirada oturup, kredi öderken, kızım boşanmadan etkilendiği için istediğim gibi bir iş bulamadığımdan üç aydır çalışmıyor olmama rağmen geçen ondan bana maddi yardımda bulunmalarını ( ilk kez ) istediğim zaman annem, babamın birikmiş parası olduğunu bildiğim halde babama bile sormadan " babanın parası yok, git kredi çek" dedi.

Ve ben de hep kıskanç olmakla suçlanıyorum, çünkü şu zor zamanlarımda annemden bir kaç ay da olsa kızımla ilgilenmesi için yanıma gelmesini rica ettim, tavuklarım kedim var onları bırakamam dedi!

Tavuğu kedisi bile benden kıymetlidir annemin.
Önceden abime çok kızıyordum, hiçbir yardım talebime ki maddi zaten yokta manevi, mesela arayıp eski eşimle biraz konuşsa da beni bu kadar ezmese, sahip çıksa diye düşündüğümde " benim kendi sorunlarım var, bir de seninle uğraşamam " deyip telefonu yüzüme kapamıştı.

Sizin de yapacağınız birşey yok, kardeşinizin sorunu. Siz kendinizi kurtartmışsınız, doğru olanı yapıyorsunuz ailenize sırtınızı dayamadan.
Ama evleri malı mülkü satıp kardeşinize - sizin ve cocuğunuzdun da hakkı var çünkü- buna müsade etmeyin bir şekilde müdahale edin.
Nasıl olur bilmiyorum çünkü şu anda anne babanız hayatta olduğu için sizin hiç bir müdahale hakkınız yok. tıpkı benim durumum gibi.

Mesela Bende tam tersiydi ablamı çok ezmisler akrabalarin lafina bakıp okula yollamamislar ömrü cocuklugundan beri çalışarak didinerek geçmiş zorla nisanlamislar iş yerlerinde sozlu fiziki tacize uğramış babama sesini cikaramamis yıllarca cunku işten cikinca babam onu suclarmis kizarmis ağır konusurmus çalışmaya gonlun yok falan diye ama bana tam tersi okumam için uğraştılar evlenme durumunu hiç istemediler önce kendi ayaginin üzerinde dur diye ama ben bunu kendime yediremiyorum ablamın çektikleri aklıma geldikçe onlardan hiç bişey istemiyorum ablam rahat yasayamadi ben de yaşayamam diyorum en ufak saçımın teline zarar gelse hala ablam koşar o kıza yapılanları affedemem her fırsatta da annemle babamın yüzüne vuruyorum kardeşlik boyle bişey ben rahat yasayayim o eziyet çeksin demek kardeslik değildir

Ahh ah bacı gibisi var mı? .. Ablanızın hikayesi kısmen benim ablamınkine benziyor, onu da çok ezdiler canımın içini.
Her zaman bana sahip çıkan, yardımıma koşan, beni düşünen hep ablamdı, annem babamın hiç bir zaman umrunda olmadım.
Ve iki bucuk sene önce kaybettim onu, dün gece rüyama girdi. Bu sabah ağlayarak uyandım. Çok özlemişim onu.
Bir sonraki görüşmenizde benim için de ablanıza sarılır mısınız? sıkı sıkı...

Anne babanıza kardeşinize benziyor musunuz hani evlatlık olabilir miyim dediniz ya bazen çocuk olmuyor evlatlık alıyorlar sonra ardından çocuğu olan oluyor

Ahh ah bacı gibisi var mı? .. Ablanızın hikayesi kısmen benim ablamınkine benziyor, onu da çok ezdiler canımın içini.
Her zaman bana sahip çıkan, yardımıma koşan, beni düşünen hep ablamdı, annem babamın hiç bir zaman umrunda olmadım.
Ve iki bucuk sene önce kaybettim onu, dün gece rüyama girdi. Bu sabah ağlayarak uyandım. Çok özlemişim onu.
Bir sonraki görüşmenizde benim için de ablanıza sarılır mısınız? sıkı sıkı...
Rabbim mekanını cennet etsin inşallah çok üzüldüm cennette kavuşursunuz inşallah ... Tabiki sarılırım sizin için ..

Aileme söylediğimde” ee sen kazanıyorsun, o ne yapsın?
Senelerce çalışıp "bize destek oluyor" demelerini beklediniz. Ama maalesef aileler bir şeye alışınca onu senin görevin olarak görüyor. Bu zihniyet size destek olmaları gerektiğini asla kabul etmezler. Sizi güçlü dişli, onu gariban, yazık, vah vah, tüh tüh görürler. Kıskanmanız normal ama yapılacak bir şey yok maalesef.

Benim ailemde de aynı durum var. Kardeşim bir de uyuşturucu bağımlısı, ipsiz sapsız adamın teki… Acıyorlar güya ama adamın rahatı o kadar yerinde ki. Gak diyince su, guk diyince ekmek. Bir de evleniyor şimdi neyine güveniyorsa. Ben de okurken bir yandan çalışarak hayatımı idame ettirdim, kimseden tek kuruş istemeden evlendim. Ama ağzımı açtığım anda ortalığı karıştıran, cadaloz, paragöz, kıskanç oluyorum. Boşverin uzak olsunlar, mesafenizi koyun. Tamamen kesmeyin de iletişimi ama mesafeli olun. Yarın öbür gün sizden de beklentiye girecekler çünkü. Ben evlendiğimde eşimle işlerimiz yolunda gidiyor, durumumuz daha iyi diye maddi konularda yardımcı olmamız bile beklendi. Ben neden senin yetiştiremediğin uyuşturucu bağımlısı evladına maddi kaynak sağlayayım? Sinir hastası olmuşum zaten senelerce başıma açtığı işlerden…

isteyip reddedildiğim durumları yazdım aslında bir yorumda. yani kısaca öyle şeyler de oldu. önceliğimiz farklı sen bekle denildi kısaca... ipsiz sapsız olmayı seçen de kardeşim. aynı imkanlar önüne serildi. iş konusunda çok desteklenildi. iyi yerlere referans olundu. oralarda çalışırken bile saçma bahaneler ile çıktı işten. kıskanmak değil ama kızgınım evet.
Destek çıkılsin diye ipsiz sapsiz mi olalim illa ya. Iyi olan daha iyiye götürülemez mi dimi ama. Ayrica kötüyü de bi yere kadar desteklersin baktın olmuyor bundan bi yol olmuyor boşa ugrasmayim dersin varını yoğunu oraya sermek ne saçma. Bi halt oldugu yok işte :) annenle hic konuştun mu?

Benim ailemde de aynı durum var. Kardeşim bir de uyuşturucu bağımlısı, ipsiz sapsız adamın teki… Acıyorlar güya ama adamın rahatı o kadar yerinde ki. Gak diyince su, guk diyince ekmek. Bir de evleniyor şimdi neyine güveniyorsa. Ben de okurken bir yandan çalışarak hayatımı idame ettirdim, kimseden tek kuruş istemeden evlendim. Ama ağzımı açtığım anda ortalığı karıştıran, cadaloz, paragöz, kıskanç oluyorum. Boşverin uzak olsunlar, mesafenizi koyun. Tamamen kesmeyin de iletişimi ama mesafeli olun. Yarın öbür gün sizden de beklentiye girecekler çünkü. Ben evlendiğimde eşimle işlerimiz yolunda gidiyor, durumumuz daha iyi diye maddi konularda yardımcı olmamız bile beklendi. Ben neden senin yetiştiremediğin uyuşturucu bağımlısı evladına maddi kaynak sağlayayım? Sinir hastası olmuşum zaten senelerce başıma açtığı işlerden…
Hic sana bulaşmasa bile insanin bazen ne yoruyosun annemi babami yeter rahat bırak yaşlı insanları diye bi tartaklayasi geliyo ya.

Hic sana bulaşmasa bile insanin bazen ne yoruyosun annemi babami yeter rahat bırak yaşlı insanları diye bi tartaklayasi geliyo ya.
Evet geliyor tabii, gelmez olur mu? Ama insan asıl ne zaman çileden çıkıyor biliyor musunuz, anne baba da “o benim evladım tabii ki yaparım” dediği zaman. İnsanın yiyin birbirinizi ete para vermeyin diyip komple ilişkisini kesesi geliyor.

Evet geliyor tabii, gelmez olur mu? Ama insan asıl ne zaman çileden çıkıyor biliyor musunuz, anne baba da “o benim evladım tabii ki yaparım” dediği zaman. İnsanın yiyin birbirinizi ete para vermeyin diyip komple ilişkisini kesesi geliyor.
Yemin ederim benimki de aynısını söyledi. Evladım yapacağım tabi dedi. Ben elma çöpüydüm çünkü ondan yapılmadı. Sen de evlat yetiştiriyorsun dendi. Beddua da edilip kapanış yapıldı

Merhaba, canımı sıkan bir konu var. Hem fikir almak hem de içimi dökmek için yazıyorum. Ben evliyim. Çalışıyorum. Türkiye standartlarında ortalama gelire sahibim. Devlet okullarında okudum. Bir şekilde ailemin desteği ile işe girdim. Aynı kurumda 10 yıldır çalışıyorum. Bir tane de kardeşim var. O da devlette okudu. Ama yıllarca bana göre daha fazla imkana sahip oldu. Özel yurtlarda kaldı mesela. Ben 5 kuruş istememek için üniversite okurken de çalıştım. O hep bişeylerden memnun olmadı. Keyfi olarak 2 kez yurt dışına tatile bile çıktı okurken. Masraflar hep ailem tarafından karşılandı. Şimdi ikimiz de evliyiz. Ben çok şükür çalışarak eşimle biriktirerek ev araba yaptık. Kredi çektik. Kimse bize 50 tl bile vermedi .biz de istemedik. Ama kardeşim 3 kez iş değiştirdi. Kendi işimi kuracağım adı altında 200 bin tl civarı parayı batırdı. Bu giden paranın içinde kendi düğün takılarının yanında ciddi miktarda ailemden gelen para da var. Şuan kardeşim çalışmıyor. Yaklaşık 6 aydır ailem para gönderiyor. Sadece eşinin çalıştığı ile geçinemiyorlar. Kendisinin sürekli bir bahanesi var. Çok yorulduğunu falan söylüyor psikolojik olarak. Yaşı da şuan 28. Yine iş kuracağım diyor ve biliyorum o para da çöp olacak.

Ailemi asla ikna edemiyorum. Giden meblağlarla ev alınırdı. Yani ev alsınlar bari. Ailem o kadar para akıtacaksa bir ev alsın kendi üzerlerine, bunlarda orda otursunlar. Aileme söylediğimde” ee sen kazanıyorsun, o ne yapsın? , çocuğu ortada mı bırakalım “ falan diyorlar. Girdiği işlerde çalışmayıp beğenmeyen ve bırakan o… girdiği işler de hep kurumsal düzgün yerlerdi. Hep bir hayal peşinde koşuyor. Olmayınca ceremesi tüm aileye kesiliyor.oğlum var. Şu ana kadar doğum günleri hariç bir şey almadılar torunlarına bile. Üvey miyim diye düşünüyorum!en son tartıştım.” Böyle bir seçeneğimin olduğunu bilseydim ben de yıllarca kendimi zora koşmazdım. Çalışmazdım. Canım isterse çalışırdım. Siz de bana para gönderirdiniz. Gezer yer içerdim. Sabah 6 da iş için kalkmazdım mesela. Bende sabah keyif kahvaltımı yapardım. Faturalarımı öderdiniz “ dedim babamla konuşurken. Zoruna gitti yada işine gelmedi. Kapadı telefonu..

3 kuruş 5 kuruş hesabı yapmıyorum. Mirasına da lanet gelsin onu da istemiyorum kimseden ama böyle adaletsizce, haksızlığa uğramak zoruma gidiyor. Ben her iş için yıllarca süründüm. Kendim her şeyimi yaptım evimi aldım ettim diye, kıskanç durumuna düşüyorum. Ben suçlu oluyorum. Evet eşek gibi çalışıp, birikim yapmak, lüksten feragat edip ev almak benim seçimimdi. Her sene baba parasıyla tatiller yapıp, hala onunla geçinen şımarık çocuk olmak kardeşimin seçimiydi. Yazık zavallı kardeşim çok kıskanmışım gerçekten. Adaletsizliği kıskanmış olabilirim evet…
Inan bana, bunu yapan tek aile seninki degil. Bunu ve daha yazsam Roman olacak bircok konuda ayrim yapan, bunlari yaparken de hakli gerekceleri oldugunu savunan aileler var (bakiniz sekil a.ben) ustune, kardesi ve kardesinin cok zengin birinle evlenmesi ile sahip oldugu mal varligini , benim ay sonunu ancak getirmemi kiyaslayip, ballandira ballandira villasini Lux araclarini bilmem neredeki tatillerini gözüme gözüme sokan ebeveylerim var. Kisaca kardesler arasina bile isteye kiskanclik sokanlar da var.

Pandemie sonrasi birseyler duzelir dedim, degismedi, degismez de.

He olan Su oldu, ziyaretlerine gitmiyorum, Muhabbet belli. 3 yilda 1 kere yeterli.

tüm yorumları okudum.
aile içi para mal mülk durumlarının konu olması bana hep çok entresan geliyor.
ben 33 yaşıdayım evliyim. kardeşim 25 yaşında bekar
ben lise tatili dahil üni bitincede anında işe başladım hep çalışmayı bildim kendi paramı kazanmalıydım beni mutlu eden buydu.
kardeşim üniyi bitireli sanırım 4 sene oluyor 3 kez kpss ye hazırlandı kontenjan açılmadı bir şekilde olmadı. şimdi yine hazırlanıyor. sınava hazırlanırken dikkati dağılmasın diye çalışmıyorda. ailem bakıyor pek tabi. özel istekleri oluyor. 4 gün önce yüz kremi için benden 600 istedi mesela. işsiz güçsüzsün ne kremi demek aklıma gelmedi gönderdim. ha kendime o kremi alır mıyım? hayır.
lüks harcamalarını ailemin karşılıyor olmasıda beni rahatsız etmiyor. onun tarzı o

ben kazandığımı harcamayı tercih ettim. ailemden para alsam borçlu hisseder hediye yada bişeyle telafi etmeye kalkarım. ilk çocukların çoğu sanırım bu şekilde oluyor daha sorumluluk sahibi. 2.ler şımartılarak büyütülüyor. ilk çocukta yapılan hatalar yapılmıyor. ama istemiş olsam ailemin bana hayır diyeceğini de sanmam.

kendi kendime yetiyor olmak beni tatmin ediyor. kardeşime az verilmiş çok verilmiş bana verilmemiş bu hesaplar aile içinde olmamalı diye düşünüyorum. isteseniz ve verilebilecekken verilmiyorsa tabi ki fazlasıyla kırıcı olur. ama siz de kendinize yetmeyi tercih etmiş gibisiniz. bu hesaplarla içinizi bulandırmamak en iyisi olacaktır.
Ay ama abladan 600 lira krem parası istemek çok absürt ya. İhtiyaç olan bir şey olsa neyse.

Maalesef yalnız değilsin, boşandım ve eşim evi kızımla bize bırakmadığı için ayrı eve çıkmak zorunda kaldım.
Bu zaman zarfında kredi çektim bir sürü borçlandım, ben çok fazla ailem yardım etsin modunda değilimdir. Ailemde kimse öyle değil aslında ama, annem evlendiğinden beri babamın evinde oturup kızını özel okula gönderen abim için üzülüyor, ah diyormuş oğlum x nasıl ödeyecek o okul paralarını!

Ben ise kirada oturup, kredi öderken, kızım boşanmadan etkilendiği için istediğim gibi bir iş bulamadığımdan üç aydır çalışmıyor olmama rağmen geçen ondan bana maddi yardımda bulunmalarını ( ilk kez ) istediğim zaman annem, babamın birikmiş parası olduğunu bildiğim halde babama bile sormadan " babanın parası yok, git kredi çek" dedi.

Ve ben de hep kıskanç olmakla suçlanıyorum, çünkü şu zor zamanlarımda annemden bir kaç ay da olsa kızımla ilgilenmesi için yanıma gelmesini rica ettim, tavuklarım kedim var onları bırakamam dedi!

Tavuğu kedisi bile benden kıymetlidir annemin.
Önceden abime çok kızıyordum, hiçbir yardım talebime ki maddi zaten yokta manevi, mesela arayıp eski eşimle biraz konuşsa da beni bu kadar ezmese, sahip çıksa diye düşündüğümde " benim kendi sorunlarım var, bir de seninle uğraşamam " deyip telefonu yüzüme kapamıştı.

Sizin de yapacağınız birşey yok, kardeşinizin sorunu. Siz kendinizi kurtartmışsınız, doğru olanı yapıyorsunuz ailenize sırtınızı dayamadan.
Ama evleri malı mülkü satıp kardeşinize - sizin ve cocuğunuzdun da hakkı var çünkü- buna müsade etmeyin bir şekilde müdahale edin.
Nasıl olur bilmiyorum çünkü şu anda anne babanız hayatta olduğu için sizin hiç bir müdahale hakkınız yok. tıpkı benim durumum gibi.
Evlat sayısı da kadar evi olmayan insanların çocuklarını kira ödemeden oturtmasını anlayamıyorum asla. O çocuğun da diğeri değil mi neden onlar kira veriyor o kadar. Bizim ailede de vardi böyle bir hikaye.

Bunları yaşayan ne ilk ne son evlatsın. Ben de yok sayılan taraftayım, şu an yanımda tedavi görüyor biri, 20 gün doğru düzgün çocuklarımı bile görmeden yanında hastanede kaldım allah razı olsun bile duymadım. Kardeşime mal kaçırma derdinde kendisi. (Çok bir mal yok, ayrıca ben zaten kardeşime mirastan feragat ettiğimi uzun yıllar önce söylemiştim.)

Allah havale etmekten başka seçeneğin yok. Babana da gereken her şeyi söylemişsin, içinde kalmamış. Değişmezler, boşa kafaya takıp üzülme, bırak ettiklerini çekmeye devam etsinler. Sen onurunla ayaklarının üzerinde kal. Ahirette hesaplaşacaksınız inşallah hepsiyle.

Evet yapacak bişi olmadığını biliyorum ama içimde tutmak içimi kavurdugu için yazdım aslında. Kesinlikle katılıyorum. İnşallah o kadar sacmalamazlar. Ellerindeki evleri çıkarmaya kalkarlarsa yas kaynaklı akli melekeleri ile ilgili bir rapor çıkarmak için başvuracağım. 68 yasindalar. Satılmaması için herşeyi yapacağım. Şuan birikimlerini harcıyorlar. İşin kötü tarafı Allah gecinden versin ama vefat durumunda bu bağımlı kardeşim çökecek. Bu kez de abla yardım demeye başlayacak. 30 yaşlarına gelmiş kadına ayağı üstünde durmayı ogretmediler maalesef. Eşi de degisik. O da demiyor ki neden annen baban bizim ev gecimimiz için para veriyor diye.
Nasıl olsa eve beleş para geliyor ne diye ailen niye yardım ediyor desinki adam
Ne koparsak kardır derler.
üstüne ileriki yıllarda bakmışsınız o sürekli yardım edilen, para verilen kardeşin altından sizden daha fazla mal varlığı çıkar.
Maalesef bu işler böyledir.

Bunları yaşayan ne ilk ne son evlatsın. Ben de yok sayılan taraftayım, şu an yanımda tedavi görüyor biri, 20 gün doğru düzgün çocuklarımı bile görmeden yanında hastanede kaldım allah razı olsun bile duymadım. Kardeşime mal kaçırma derdinde kendisi. (Çok bir mal yok, ayrıca ben zaten kardeşime mirastan feragat ettiğimi uzun yıllar önce söylemiştim.)

Allah havale etmekten başka seçeneğin yok. Babana da gereken her şeyi söylemişsin, içinde kalmamış. Değişmezler, boşa kafaya takıp üzülme, bırak ettiklerini çekmeye devam etsinler. Sen onurunla ayaklarının üzerinde kal. Ahirette hesaplaşacaksınız inşallah hepsiyle.
Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım size bariz haksızlık yapılırken nasıl hastanede kalan onlara bakan siz oluyorsunuz? Yani nasıl yapabiliyorsunuz bunu? Yanlış anlamayın ben de benzer durumdayım ben affedemiyorum yapılan haksızlıkları. Uykularımdan uyandırıp ağlatıyor bazen çocukluğumda ve halen yapılan haksızlıklar. Siz nasıl affedebildiniz

Tek çocuk olduğum için genelde üzülüyorum ama böyle ayrımları gördükçe iyi ki kardeşim yok diyorum. İnsanın en yakınları tarafından ikinci plana atılması ne kadar kötü hissettiriyordur kimbilir.

Annemlerin ailesinde de var aynı sorunlar. Kendi maaşları yetmedi annemi bile yıllarca sömürdüler. En sonunda annemin mirasını bile aldılar. Kadın 2 ev kaybetti onlar yüzünden. Annem hala psikiyatriste gidiyor 15 kg aldı ilaçlar yüzünden. Ama ne oldu biliyor musunuz o paranın hayrını hiç görmedi dayım. Şuan kendi evini bile satıyor.

Ailenizin verdiği paralarda sizin de hakkınız var. Bir şekilde o para çıkacaktır kardeşinizden. İlahi adalet hiç şaşmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X