Aile kaderdir

Kimimkiben82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2014
644
594
Beterin beteri vardir biliyorum ama aile insanin hayat kalitesini düsüren en onemli sebep. Hic bir arkadasimla dertlesemedigim icin yine burdayim. Istediginiz kadar hayatinizi maddi manevi yukari cekmeye calisin, eger dogdugunuz aile her daim sizi asagiya cekiyorsa yapacaginiz hic bir sey yok! Vijdansiz merhametsiz bir insan olsam coktan cikar mistim hayatimdan. AMA yapamiyorum. Alttan aliyorum, destek oluyorum yokkkk. Uyusamiyorum. Insanlara cahil demeyi sevmem! Ne olurdu 3 gunluk dunyanin her dakikasinin degerli oldugunu bilen insanlar benim anne babam olsa! Ne olurdu biraz dusunup konusan bi insan benim babam olsa! Hic sebep yokken bagirip cagirip Komşultra rezil Eden bir adam yerine! Sabir diyorum ve yine sabir diyorum! Biliyorum beterleri var! Sukrediyorum! AMA yasama sevincim aliniyor! Hic sebep yokken! Sabir diyorum..

Olayın ne olduğunu pek anlayamadık. İsterseniz biraz detay verin
Babam neden yokken bagirip cagiriyor, kufurlu konusuyor, insanlarin icinde beni azarliyor. Tabiri caizze yasina yakismayan her seyi yapiyor. Son 2 yil sosyal medya dan annemi aldatti, ondan kurtardik, daha önce de yapmisti. 70 e merdiven dayamis biri. Annemi sersemletmis. Cin gibi kadindi. Emekli maaslari var ve futursuzca para harcanak istiyor. Her hareketi problem. Ilaclarini uyarmamiza ragmen dogru sekilde icmiyor. Her Hali baska dert

Insanda önce bilinc ve farkindalik olacak. Eger yoksa o insanla iletisim kurmak Cok zor. Sabah sabah tum mahalleye rezil etti ve beni yataklara dusurduler. Hic bisey olmamis gibi balkonlarda vakit geciriyor. Ben ne yaptim, bu kizi ne hale getirdim bile demiuor.

Hasta bence babaniz , erken bunama mi nedir. İşiniz zor . Anneniz de öğrenilmiş çaresizlik bu adama bişey olursa ben ne yaparım diye vermiş iplerini iyice babanızın eline… olaylara onların çocukları değil üçüncü şahıs gibi bakmayı başarabilirseniz daha kolay atlatırsınız bu durumu.

Onlarla mı yaşıyorsunuz ? Ayrı eve çıksanız ? Artık değişmezler çünkü

Neyse kimse yazmasa da kendi kendime yazip konusayim bari.
Bakin simdi aklima geldi, bizim zamanimizda ortaokul giris sinavlari vardi. Azimli caliskan bir Ogrenciydim. Sabah erkenden kalkmis babamin odasina gitmis: hadi baba hazirlanalim gec kaliyoruz diye soylemistim. Kalkmamisti. Zaman var demisti. Ben ise heyecandan duramayip hadi baba hadi baba diye israr edince, bir guzel beni dövmus oyle göturmustu. Cunku tembeldi, benim sinav heyecanimi anlayacak kapasite de olmadigi icin yataktan kalkmak zor gelmisti.

Hasta bence babaniz , erken bunama mi nedir. İşiniz zor . Anneniz de öğrenilmiş çaresizlik bu adama bişey olursa ben ne yaparım diye vermiş iplerini iyice babanızın eline… olaylara onların çocukları değil üçüncü şahıs gibi bakmayı başarabilirseniz daha kolay atlatırsınız bu durumu.

Goturduk kac here psikiyatrise. Ilaclarini kullaniyor. Bence huyu!

Degismeyeceklerini biliyorum, zaten neseli nixie bicir olan tarafim sayelerinde kac yil önce gitti. Suratsiz bir insan oldum.

Madem aileniz böyle bence aranıza mesafe koyun. Yaşınız kaç işiniz var mi bilmiyorum ama ben olsam imkanım varsa yakında bir ev tutar (annem icin) ve kendi hayatıma yön verirdim. Eğer onları beğenmiyorsam onlardan daha iyi insan olmak için çaba gosterirdim.

Madem aileniz böyle bence aranıza mesafe koyun. Yaşınız kaç işiniz var mi bilmiyorum ama ben olsam imkanım varsa yakında bir ev tutar (annem icin) ve kendi hayatıma yön verirdim. Eğer onları beğenmiyorsam onlardan daha iyi insan olmak için çaba gosterirdim.
Ayri yasiyorum. 2 hafta beraber yasadiktan sonra depresyona giriyorum. Cok duyarli hassas bir insanim. Merhametim bitmiyor. Keske bitse!

Telde annemin her daim dertlerini dinliyorum. Hic bitmiyor anlatacaklari! Sadece dert onlarda var!
Hem nerdeyse babaların ayaklarını yalayıp hem de onları çocuklarına şikayet ediyorlar. Babanızın aşkından ölüyorum deseler daha tutarlı olur. Anneler böyle yaparak zaten sevilmesi zor olan babaları çocukların sevmesini daha da zorlaştırıyor hem de bu şekilde omurgasız bir tavır sergileyerek çocuğun gözündeki saygıyı da kaybediyorlar. Geriye hastalıklı bir sevgi ve vicdan kalıyor bir tek .

Konu sahibi inanın yalnız değilsiniz.

X