Aile ziyareti hangi sıklıkla yapılmalı?

Kv ye 2 haftada bir gidelim deseler bebeğim küçük bütün düzeni bozuluyor dersiniz. 3 saat yolu da az gibi söylemişsiniz. Bir günün gitmesi demek. Adamın bir hafta sonu vardır zaten onda tüm gününü yollarda harcamak için sürüklüyorsunuz. Gideceksiniz kendiniz gidin özel günler dışındada adamı rahat bırakın. Yoksa tek soğuyan siz olmayacaksınız belliki.

Selam arkadaşlar,

uzun süredir dert olan bir konuyla geldim. Hamileligimde basladi, cocuk dogdu, hala drvam etmekte. Biz farkli şehirde, ailem farklı şehirde yaşıyoruz. Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre. Eşime sorsanız ayda bir kere gitsek yeter şimdilik çünkü 2 aylik bebeğimiz var, yok uzun yolculuk olmaz, yok hasza olur falan filan. Genel olarak evhamli bu konuda, yada beni ailemden mi kıskanıyor anlamadim gitti. Ben istiyorum ki, 2 haftada bir görüşelim, hem bebisi görmüş olsunlar, her defasında da büyüklerimizi ayagimiza çağırmak olmaz, arasira bizimde onlara gitmemiz lazim. Ama yok, anlatamıyorum, ikna da edemiyorum esimi. Baska hic bir konuda tartışmamız olmuyor, bi bu aile ziyareti konusu dert oldu aylardır. Ve ben bu yüzden gıcık olmaya, soğumaya başlıyorum. Konu benim gözümde kavga edilecek gibbi değil ama eninde sonunda sözümű geçiremiyorum. Küçük bebekle ayda iki kere aile ziyareti cok mu sizce? Ben mi bencil davranıyorum? Siz nasil yapıyorsunuz bu işleri? Gerçekten biktim bu mevzu yüzünden tartismayi.
Yarin anneler günü, istiyorum ki ailecek geçirelim, annemde üzülüyor, e bende tabii. Kendimi bu konuda cok güçsüz hissediyorum ve isteklerimin makul olduğunu düşünüyorum. Kırmadan dökmeden bana fikir verirseniz sevinirim. Şuan baya yorgunum, karisik yazdıysam affola.
Bu arada kendi ailesi yurtdisinda, yilda bi görürüz ama düzenli olarak aramasini videochatini yapar, yapsın da zaten.
İki ayda bir giderdim . Sizin eski konuları da hatırlıyorum eşinizle aile olduğunuzun farkında değilsiniz.

Evet çok bencilce düşünüyorsunuz isterse aynı mahallede olsun böyle bi kural koyamazsınız 2 haftada bir çok fazla çalışan insan ne ara dinlenecek ne ara karı koca vakit geçirip bişeyler yapacaksınız

Genel bir cevap vereyim: ben ondan zaten gelsin beraber gidelim diye bir beklentim yok. Ben bebegi alayım gidip geleyim o isine baksin veya dinlensin. Ama bunada ya surat asıyor yada vicdan yapıyor. Haftasonu geldiğinde zaten plan yapıyoruz, disari çıkıyoruz birlikte. Yani zaten çekirdek aile olarakta en fazla vakti geçiriyoruz. Benim sorunum böyle katı olmasi, mesela anneler gününde gidelim beraber gün geçirelim desem olmaz, 1 ay kurali var, illa aradan o 1 ay geçecek. Simdi gidelim, sonra gitmeyiz desem olmuyor, esnek değil.

2 aylık bebek için 2 haftada bir 4 saatlik yol bence fazla. En fazla 2 saate 1 o bebişin pusetten çıkartılıp yarım saat normal durması gerekiyor. Puset ya da araba koltuğu yoksa zaten o yolculuk yapılmamalı. Ben eşinizi ve sizi değil bebek için yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ben eşinizin yerinde olsam 2 haftada bir zorunda kalma istemezdim. Ailenizin de bebek varken anlayışlı olması gerekiyor. Kendileri gelebilir hastalık vs yoksa.

Genel bir cevap vereyim: ben ondan zaten gelsin beraber gidelim diye bir beklentim yok. Ben bebegi alayım gidip geleyim o isine baksin veya dinlensin. Ama bunada ya surat asıyor yada vicdan yapıyor. Haftasonu geldiğinde zaten plan yapıyoruz, disari çıkıyoruz birlikte. Yani zaten çekirdek aile olarakta en fazla vakti geçiriyoruz. Benim sorunum böyle katı olmasi, mesela anneler gününde gidelim beraber gün geçirelim desem olmaz, 1 ay kurali var, illa aradan o 1 ay geçecek. Simdi gidelim, sonra gitmeyiz desem olmuyor, esnek değil.
Annem de annem diye adamı biktirdiysaniz şayet o da kendince öyle bir formül bulmuştur. Biraz empati yapın. Eşiniz imkanı olsaydı ve kendi ailesine sürekli gitmek istese nolurdu? Anasından henüz doğamamış kocam diye konu açardınız.

Bizim de 3 saatlik yol 3-5 ay gitmediğimiz oluyor. Herkesin işi var gücü var. Ayda bir yeter

Hafta içi gidip tek başınıza yatıya kalmanıza ne diyor?
Ben benek küçükken hafta içi evde sıkılıyordum sık sık gidiyordum.
Ama hafta sonlarını eşimle geçirirdik.

Bizim de mesafemiz 3 3 bucuk saat.Ben de sıklıkla gelir giderim diye dusunuyordum evlenmeden ve evliligimin ilk zamanlari ama cocuklar olunca o kadar kolay olmuyor o iş.Ayrica git gel mazotu masrafi da ayri.Esiniz ayda 1 e fitse opun basiniza koyun.

He bu arada tek gidip gelme isini cocuklarim 4 yasina girdikten sonra yapmaya basladim.Bu sene kafam estikce gittim tek ama 2 aylik bebekle o is zor

Sözünüzü geçirmeniz mi lazım, adamın kendi fikri, düşünceleri, kararları yok mu da "sözümü geçiremiyorum" diye dertlendiniz?

2 aylık bebekle zaten zor ama onun dışında da zor bence. 4 saat az değil, aileniz de size geliyorsa zaten 1 ayda daha sık görüşmüş oluyorsunuz. Bebekle düzen değiştirmektense ailenizin size gelmesi çok daha mantıklı

Bence siz biraz fazla ailecisiniz. Yılbaşında da ailenizle olmak istemiştiniz. Öyle bir konunuz vardı. Sürekli büyükleri ayağa çağırmak olmak demişsiniz de 2 haftada bir siz gitseniz geriye ne kalıyor ki zaten? E kalan haftalarda da onlar gelse her hafta ailenizle görüşmüş olursunuz zaten. Bence bu konuda eşinizi fazla sıkıyorsunuz.

Bebek ikimizin de bebeği sadece benim değil, eşimin hafta sonu 2 gün bebeğinden ayrı kalmasını doğru bulmuyorum. Bana bu teklifi eşim yaptı, ben de kabul etmedim. O bizim evladımız her gece ailece aynı çatının altında yatacağız. İş için şehir dışına çıkması ayrı bir şey ama ben annemi özledim diye 2 aylık bebek babasını özleyemez adil değil.

Erkek olsaydım benim icin boşanma sebebi olurdu sık sık aile ile görüşme isteği sürekli kızına gel gel diyen aile ,kadın olarak da aynı şekilde eşim sürekli siizn gibi olsa yine bosanirdim net .benimle olan hayatında mutlu olmayan başbaşa vakit geçirmek istemeyen sürekli ailesine gitmek isteyen eş gitsin temelli otursun annesinin dizinin dibinde .azicik büyüyün ya kök ailenizden biraz uzaklaşmayı öğrenin yazıktır o bebeğe o eşe sürekli anneci bir kadınla .zaten aileniz sizi düsunse sizi kendi ailenizle başbaşa bırakır er yada geç eşiniz bir yerde patlayacaktir veya aklı gözü kendisine değer veren pohpohlayan bir kadina kayacaktir .bu sözümü hatirlarsiniz

Sadece başlığa cvp veriyorum
Kendi ailene her haftasonu eş ailesine senede bir 😂

İki haftada bir de kayınvalidene gitmen gerekir eşitlik açısından. Böyle bir ihtimal yoksa varmış gibi düşün empati yap. Okey giderdim üç dört saat yol çekip kaynanamın evine diyebiliyorsan eşine resti çek

Kucağınızda bebekler iki haftada bir yol bilemedim... anneniz neye üzülüyor pardon? Ne siz evli olup yuvanızın farkında değilsiniz nede anneniz sizin evden ayrıldığınız farkında değil. Eşimi de benim de ailelerimiz uzak benimkiler eşimin ailesine göre daha yakın ama iki tarafa da eşit şekilde gitmişizdir kucağımda henüz çocuğum olmadığı bazen söyler gitmek istersen git anneni özlediğini biliyorum diye ama benim bir yuvam var ne ben onsuz gitmedim nede ailem böyle her bulduğum fırsatta gitmemi doğru bulmaz, sen evlisin yuvana ısın diye. Madem zor olacaktı keşke evlenmeseydiniz herkesin anne babası çok kıymetli kimse sizden daha az sevmiyor ama sizin de bir aileniz var. Yazık böyle bir şeyi aranıza sokmanız çok yanlış hele siz gitmek istediğinizde annenizin sizi durdurması lazım kozum seninde evin var evladın var yollard sürekli ne gerek var diye... eşiniz için üzüldüm gerçekten

Yansız gözle bakmaya çalışırsak;eşinin ailesi 3.5 saatlik mesafede otursalar ve iki hafatda bir gitmek istese eminim eşinin soyledigi şeyleri şu an sen eşine söylüyor olurdun...işte çocuk hasta olur, yorgunum vs gibi...eşinin ailesi yurt dışında ve görüşme imkanı olmadigini bildiğiniz için rahatsiniz sanırım...lütfen eşinizi yerinize koyun adam yılda bir görüşecek,sizin aileniz yurt dışına olsa yılda bir girusseniz ne hissedersiniz...video , görüntülü vs bunlar gerçek gibi olmaz değil mi?
Ama anneler günü gitmek istemeniz gayette normal o konuda haklısınız... ki benim ailemde İstanbul'un diğer ucunda biz diğer ucunda ayda bir görüşemiyoruz maalesef...

X