Aile ziyareti hangi sıklıkla yapılmalı?

Genel bir cevap vereyim: ben ondan zaten gelsin beraber gidelim diye bir beklentim yok. Ben bebegi alayım gidip geleyim o isine baksin veya dinlensin. Ama bunada ya surat asıyor yada vicdan yapıyor. Haftasonu geldiğinde zaten plan yapıyoruz, disari çıkıyoruz birlikte. Yani zaten çekirdek aile olarakta en fazla vakti geçiriyoruz. Benim sorunum böyle katı olmasi, mesela anneler gününde gidelim beraber gün geçirelim desem olmaz, 1 ay kurali var, illa aradan o 1 ay geçecek. Simdi gidelim, sonra gitmeyiz desem olmuyor, esnek değil.
Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre.
İstanbul için yazıyorum, orada yaşayanlar çok iyi bilir ki bir ilçeden diğerine gitmek dahi yoğun trafik yüzünden ortalama 1-1,5 saat sürer, bu da gidiş dönüş 3 saat demektir, eğer sizin bir şehirden diğerine gidiş-dönüşünüz ortalama 3,5 saat sürüyorsa illa beraber gidelim diye bir baskınız talebiniz de yoksa, hafta içi sabah çıkıp akşam dönecek şekilde kendinizi ayarlayıp pekala istediğiniz zaman ailenizi görmeye gidebilmelisiniz bence.

Eşler aileleriyle hangi sıklıkla görüşeceğine kendileri karar vermeli, biri diğerine sende geleceksin baskısı yapmıyorsa, sağlık vb zorunlu sebepler dışında her dakika aileyle bir arada olma durumu yoksa, ayda 2-3 defa görüşmek göze batmamalı, ki hafta içi eşiniz zaten çalışıyordur o işteyken gidip gelmenizi sorun yapmamalı, hafta sonu da eşinizle berabermişsiniz.

2 aylık bebek için 2 haftada bir 4 saatlik yol bence fazla. En fazla 2 saate 1 o bebişin pusetten çıkartılıp yarım saat normal durması gerekiyor. Puset ya da araba koltuğu yoksa zaten o yolculuk yapılmamalı. Ben eşinizi ve sizi değil bebek için yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ben eşinizin yerinde olsam 2 haftada bir zorunda kalma istemezdim. Ailenizin de bebek varken anlayışlı olması gerekiyor. Kendileri gelebilir hastalık vs yoksa.
Ben mi yanlis anlattim gidis dönüş 3 saat yani tek gidis yaklasik 1,5 saat yapıyor, arada 130 km var.

İki haftada bir kayınvalideye gitmeye zorlansaydınız ne hissederdiniz?

Gerçekten hiç çevreniz, eşiniz dotunuz, arkadaşınız yok mu? Ya da ailece bir hafta sonu geçirmek istemiyor musunuz? Niye illa annem de annem?

Ay bi de benzin olmuş kaç lira. İki haftada bir en az 300-350 km git dön, hangi bütçe yeter?
Ya sank her haftasonu kök aileyle vakit geçirmek istiyormuşum gibi algilamissiniz. Biz cekirdek aile olarakta zaten haftasonlari disari çıkıyoruz, parklarda geziyoruz vs. Benim isteğimde
dönüşümlü bi bizim bi onların gelmesi yoksa her 2 hafta biz gidelim diye diretmiyorum. Kendisi cok kuralcı bu konuda, benim bebekle de kend basima gitmeme razi değil. Bu arada yurtdisinda kalıyoruz, sorun benzin değil.

Cogu kısı bana aile dusmanı gıbı geldı nedense. Öncelık tamam eş ve cocuktur ama neden herkesın kafasında ailecisin ailen kocan algısı var? İlk darbede gittiğiniz ilk kapı anne babanız oluyor ama nedense. Benım ailem annem ve babamdır kocam sonradan gelir. Canım ısterse uc dort saatlık yolu haftada 1 de gıderım 2 de giderim. Drama queenlık yapnaya gerek yok. Yok bebeğe zor olurmuşta nesı zor olacak.

Ya sank her haftasonu kök aileyle vakit geçirmek istiyormuşum gibi algilamissiniz. Biz cekirdek aile olarakta zaten haftasonlari disari çıkıyoruz, parklarda geziyoruz vs. Benim isteğimde
dönüşümlü bi bizim bi onların gelmesi yoksa her 2 hafta biz gidelim diye diretmiyorum. Kendisi cok kuralcı bu konuda, benim bebekle de kend basima gitmeme razi değil. Bu arada yurtdisinda kalıyoruz, sorun benzin değil.
Neden kendinizi bukadar baskı altına aldırıyorsunuz? Kendi istemiyor bebekle tek izin vermiyor. Neden soruyorsunuz alın bebeği çıkın gidin?
130 km biz haftasonları alışveriş için gittiğimiz şehir. Sabah 8.30 gibi çıkıyor saat 10 gibi orda kahvaltı yapacak şekilde ayarlayıp tüm günü alışveriş ve gezmek olarak değerlendiriyoruz akşamda yemek yiyip dönüyoruz.
2-3 aylık bebek yol boyu uyur zaten size sıkıntı çıkarmaz. Dönüştede yine uyku saatine denk getirirsiniz yolda mızmızlanırsa durur emzirir yine devam ederseniz. Bukadad büyütülcek aile dramı haline getircek birşey yok.

2 saatlik mesafe biraz uzun bebek için. Aileniz gelsin havalar soğuk yaza doğru toparlanır otobüsle bile gidersiniz

Ayni mahallede aileme iki haftada bir gidiyorum kafayimi yediniz o mesafeye iki haftada bir gitmek ve bunu kural koymak nedir neden
Evlendinizki ailenizin yaninda dursaydiniz? Esiniz oladar hakliki soguyosaniz bosanin anacignizin dizinin dibinde durursunuz hep istediginiz gibi

Selam arkadaşlar,

uzun süredir dert olan bir konuyla geldim. Hamileligimde basladi, cocuk dogdu, hala drvam etmekte. Biz farkli şehirde, ailem farklı şehirde yaşıyoruz. Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre. Eşime sorsanız ayda bir kere gitsek yeter şimdilik çünkü 2 aylik bebeğimiz var, yok uzun yolculuk olmaz, yok hasza olur falan filan. Genel olarak evhamli bu konuda, yada beni ailemden mi kıskanıyor anlamadim gitti. Ben istiyorum ki, 2 haftada bir görüşelim, hem bebisi görmüş olsunlar, her defasında da büyüklerimizi ayagimiza çağırmak olmaz, arasira bizimde onlara gitmemiz lazim. Ama yok, anlatamıyorum, ikna da edemiyorum esimi. Baska hic bir konuda tartışmamız olmuyor, bi bu aile ziyareti konusu dert oldu aylardır. Ve ben bu yüzden gıcık olmaya, soğumaya başlıyorum. Konu benim gözümde kavga edilecek gibbi değil ama eninde sonunda sözümű geçiremiyorum. Küçük bebekle ayda iki kere aile ziyareti cok mu sizce? Ben mi bencil davranıyorum? Siz nasil yapıyorsunuz bu işleri? Gerçekten biktim bu mevzu yüzünden tartismayi.
Yarin anneler günü, istiyorum ki ailecek geçirelim, annemde üzülüyor, e bende tabii. Kendimi bu konuda cok güçsüz hissediyorum ve isteklerimin makul olduğunu düşünüyorum. Kırmadan dökmeden bana fikir verirseniz sevinirim. Şuan baya yorgunum, karisik yazdıysam affola.
Bu arada kendi ailesi yurtdisinda, yilda bi görürüz ama düzenli olarak aramasini videochatini yapar, yapsın da zaten.
Ailemle görüşmenin saati, günü,yılı,ayı olmaz olamaz

İstanbul için yazıyorum, orada yaşayanlar çok iyi bilir ki bir ilçeden diğerine gitmek dahi yoğun trafik yüzünden ortalama 1-1,5 saat sürer, bu da gidiş dönüş 3 saat demektir, eğer sizin bir şehirden diğerine gidiş-dönüşünüz ortalama 3,5 saat sürüyorsa illa beraber gidelim diye bir baskınız talebiniz de yoksa, hafta içi sabah çıkıp akşam dönecek şekilde kendinizi ayarlayıp pekala istediğiniz zaman ailenizi görmeye gidebilmelisiniz bence.

Eşler aileleriyle hangi sıklıkla görüşeceğine kendileri karar vermeli, biri diğerine sende geleceksin baskısı yapmıyorsa, sağlık vb zorunlu sebepler dışında her dakika aileyle bir arada olma durumu yoksa, ayda 2-3 defa görüşmek göze batmamalı, ki hafta içi eşiniz zaten çalışıyordur o işteyken gidip gelmenizi sorun yapmamalı, hafta sonu da eşinizle berabermişsiniz.
Yok, beraber gidelim diye diretmiyorum, ben bebegi alip kendimde giderim ama onada razı degil, işte sorun burda başlıyor zaten. Bi türlü ikna edemedim ama bugün tekrar konusacagim.

Ben ailemi haftada 2 sefer görüyorum. 1 saat mesafedeyiz arabayla. Kendi aracımla gidip geliyorum. Araç olmadığındada trenle.

Genelde eşim işteyken gidip geliyorum yada mesela o akşamları arkadaşlarıyla çıktığında.

Eşimle beraber ayda 1 gideriz.

Kendi ayda 1 istiyorsa o ayda 1 bir görsün ama ben neden kendi ailemi ayda 1 göreceğim imkan varken?

Kendi ailesi uzakta tabi hava hoş.
Onlar yakın olsa kendi ailesi içinde aynı şeyleri söylermiydi acaba.
İşte sorun da burda, bende illa gel demiyorum hatta sen kal dinlen ben giderim kafasindayim, zorlamıyorum yani. Ama onuda anlamıyor, yok basimiza birsey gelirse yok bilmem ne yani abartıyor benim gözümde. Onun ailesi yakınımızda olsa bende seve seve giderim, görsünler torunlarıni diye. Ama onun yalniz gitmeme bile sorun cikarmasina anlam veremiyorum. Hamile değilken böyle degildi, kendimde ara sira gidip gelirdim ama gebeligimden itibaren bi değişti. Ki ben hafta ici zirt pirt gideyim de demiyorum, kendimde istemem o kadar cok gitmesini. Anlatamıyorum adama.

Ailemle görüşmüyorum şu an ama görüşürken de eşimle birlikte olan ziyaretim iki üç ayda bir giderdik. Aramızda iki mahalle var bu arada yürüme mesafesi beş dakika . Aileler ile mesafe sağlıktır bana göre

2 aylık bebek, 2 saat araçta nasıl duracak git gel 3.5 saat? Bunlar bebekle yaklaşık 70 km üzeri yol gidiyorlaaar ve dönüyooorlar, toplam 130 km üzeri yol. Birde otoyoldan gidiyorlar. Bebek ağlıyor, huysuzlanıyor, normalde özel oto koltuğunda oturması gerek, ama huysuzlanınca emzirmesi gerektiğinde annesi mecbur kucağına alıyor. Bunlar tehlike hep. O yolda araba bozulur her şey olur. Bebeğin giysisi, eşyaları var bir sürü. Örtüsü yatağı yastığı. Bunlar hep yük. Daha aşıları yok bir şey yok ne işi var o kadar yolda. 2 aylık bebeği annesinin bırakıp gidip geleceği bir süreç yok.

sen tekte gidip gelemezsin o yolu. Daha 2 aylık bebek, bir evinde dinlen, koştur koştur nereye aşısız çocuğu sürüklüyorsun?

Bunu savunman çok ilginç çok saçma. O bebek ne ara emzirilecek, ne ara bezi değişecek ne ara uyuyacak. Bırak bi evine alışsın.

Ben mi yanlis anlattim gidis dönüş 3 saat yani tek gidis yaklasik 1,5 saat yapıyor, arada 130 km var.

eşiniz haklı. yoldan bağımsız, hangi konuya kural koyarsanız o konu karşıdakini boğar. ne o oyle ayda 2 kez diye kanun emri. özel günde gidilir, tatilde gidilir ama ayda 2 kez cok sık evli ve bebekli bi aile için. bir de kurallaştırmışsınız.
bence yolun uzunluğundan ziyade işin kurala dönmesi gıcıklaştırmış durumu. özlediğinizde gidersiniz, bazen 6 ayda bir olur bazen haftada 2.
Ha siz çalışmıyosanız adam işteyken gidin gelin gün içinde, onu siz bilirsiniz. ama çekirdek aile zamanınızdan çalıp kendi ailenize vermeniz hoş değil. hele ki bu haftasonu gibi ailenin ortak ev zamanına denk geliyorsa. yoksa büyük şehirlerde 2-3 saat geçiyor zaten yolda. eşiniz işe cıkınca çıkıni akşam dönersininz.

Genel bir cevap vereyim: ben ondan zaten gelsin beraber gidelim diye bir beklentim yok. Ben bebegi alayım gidip geleyim o isine baksin veya dinlensin. Ama bunada ya surat asıyor yada vicdan yapıyor. Haftasonu geldiğinde zaten plan yapıyoruz, disari çıkıyoruz birlikte. Yani zaten çekirdek aile olarakta en fazla vakti geçiriyoruz. Benim sorunum böyle katı olmasi, mesela anneler gününde gidelim beraber gün geçirelim desem olmaz, 1 ay kurali var, illa aradan o 1 ay geçecek. Simdi gidelim, sonra gitmeyiz desem olmuyor, esnek değil.
Bu hiç hoş değil, çocuk eğitir gibi karisini eğitiyor. Hayır dediysem hayır. İstikrarlı davranıyor ki sen buna alış. Bir şeye hayır dediğinde fikrinin değişmeyecegini bildiğin için üsteleme diye 😬😬.

Arada 130 km mesafe var işte. Zaten benim demem bi biz gidelim bi onlar gelsin. 3 aya yakindir biz gitmedik, hep onlar geldi, haliyle karsi tarafta dariliyor biraz. Bana kalsa zaten ayda 1 kere bizim gitmemiz yeterli, esime kalsa onlar her hafta gelebilir, yani insanları da her hafta ayagimiza cagirmak ne bileyim, o da hoş değil. Bebekle tek gitmeme de razi degil.
130 km. çok değil, her istediğinizde gidebilirsiniz bence, ayda bir diye kural konulamaz. Yeri gelir iki hafta üst üste gidersiniz, yeri gelir iki ay gitmezsiniz. Kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama yeni evliyken erkekler böyle yapıyor genelde, sonra saliyorlar, çocuk biraz büyüyünce, sen annene git biraz kal diyecek başını dinlemek için.

Selam arkadaşlar,

uzun süredir dert olan bir konuyla geldim. Hamileligimde basladi, cocuk dogdu, hala drvam etmekte. Biz farkli şehirde, ailem farklı şehirde yaşıyoruz. Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre. Eşime sorsanız ayda bir kere gitsek yeter şimdilik çünkü 2 aylik bebeğimiz var, yok uzun yolculuk olmaz, yok hasza olur falan filan. Genel olarak evhamli bu konuda, yada beni ailemden mi kıskanıyor anlamadim gitti. Ben istiyorum ki, 2 haftada bir görüşelim, hem bebisi görmüş olsunlar, her defasında da büyüklerimizi ayagimiza çağırmak olmaz, arasira bizimde onlara gitmemiz lazim. Ama yok, anlatamıyorum, ikna da edemiyorum esimi. Baska hic bir konuda tartışmamız olmuyor, bi bu aile ziyareti konusu dert oldu aylardır. Ve ben bu yüzden gıcık olmaya, soğumaya başlıyorum. Konu benim gözümde kavga edilecek gibbi değil ama eninde sonunda sözümű geçiremiyorum. Küçük bebekle ayda iki kere aile ziyareti cok mu sizce? Ben mi bencil davranıyorum? Siz nasil yapıyorsunuz bu işleri? Gerçekten biktim bu mevzu yüzünden tartismayi.
Yarin anneler günü, istiyorum ki ailecek geçirelim, annemde üzülüyor, e bende tabii. Kendimi bu konuda cok güçsüz hissediyorum ve isteklerimin makul olduğunu düşünüyorum. Kırmadan dökmeden bana fikir verirseniz sevinirim. Şuan baya yorgunum, karisik yazdıysam affola.
Bu arada kendi ailesi yurtdisinda, yilda bi görürüz ama düzenli olarak aramasini videochatini yapar, yapsın da zaten.
3-3.5 saat az değil ki el kadar bebekle. Bence eşiniz haklı. Bizim ailelerle mesafemiz sizinkinin yarısı kadar bizde başka şehirlerdeyiz ve bebeklik zamanlarını geçeli çok oldu bizimkilerin biz bile bu sıklıkla gitmiyoruz. Bazen denk gelir gidersin bazen 3-4 hafta gidemezsin.

Adam sana iyi bile dayanıyor. 4 saat mesafeye 2 haftada bir çocuğu alıp gitmek ne ya??!!! Hangi kafayı yaşıyorsun sen acaba? Kocan sonuna kadar haklı.

E bebeğini eşini göremeyecek adam. Evet halambencilsiniz değisen birşey yok

Mesafe cok degilmis.130 km mis ama ne olursa olsun.2 aylik bebekle tek yapilacak sey degil bu.Rutinib,duzenin oturtulmaya yeni basladigi zamanlar sureklo bozulmaz bu.

X