Aile ziyareti hangi sıklıkla yapılmalı?

Selam arkadaşlar,

uzun süredir dert olan bir konuyla geldim. Hamileligimde basladi, cocuk dogdu, hala drvam etmekte. Biz farkli şehirde, ailem farklı şehirde yaşıyoruz. Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre. Eşime sorsanız ayda bir kere gitsek yeter şimdilik çünkü 2 aylik bebeğimiz var, yok uzun yolculuk olmaz, yok hasza olur falan filan. Genel olarak evhamli bu konuda, yada beni ailemden mi kıskanıyor anlamadim gitti. Ben istiyorum ki, 2 haftada bir görüşelim, hem bebisi görmüş olsunlar, her defasında da büyüklerimizi ayagimiza çağırmak olmaz, arasira bizimde onlara gitmemiz lazim. Ama yok, anlatamıyorum, ikna da edemiyorum esimi. Baska hic bir konuda tartışmamız olmuyor, bi bu aile ziyareti konusu dert oldu aylardır. Ve ben bu yüzden gıcık olmaya, soğumaya başlıyorum. Konu benim gözümde kavga edilecek gibbi değil ama eninde sonunda sözümű geçiremiyorum. Küçük bebekle ayda iki kere aile ziyareti cok mu sizce? Ben mi bencil davranıyorum? Siz nasil yapıyorsunuz bu işleri? Gerçekten biktim bu mevzu yüzünden tartismayi.
Yarin anneler günü, istiyorum ki ailecek geçirelim, annemde üzülüyor, e bende tabii. Kendimi bu konuda cok güçsüz hissediyorum ve isteklerimin makul olduğunu düşünüyorum. Kırmadan dökmeden bana fikir verirseniz sevinirim. Şuan baya yorgunum, karisik yazdıysam affola.
Bu arada kendi ailesi yurtdisinda, yilda bi görürüz ama düzenli olarak aramasini videochatini yapar, yapsın da zaten.
Ever, siz bencil davranıyorsunuz. Kendi ailesini tabii ki istediği zaman arar, siz de aynı şekilde. Ama iki haftada bir gidelim diye zorlamanız bana saçma geldi. Özel günler haricinde sürekli gitmeye ne gerek var ki? Arada siz gidin, arada eşiniz de gelsin tamam da eşiniz sadece sizinle evli, ailenizle değil. O sizi aynı şeye zorlasa isteyerek gider miydiniz? Hiç sanmıyorum. Anneniz sizi manipüle ediyor gibi hissettim. Benim annem olsa beni bu konuda uyarır, eşimle aramızda sorun çıkmasını istemez. Oldu olacak 2 haftada bir eşinizi görmeye gidin eve

A
Genel bir cevap vereyim: ben ondan zaten gelsin beraber gidelim diye bir beklentim yok. Ben bebegi alayım gidip geleyim o isine baksin veya dinlensin. Ama bunada ya surat asıyor yada vicdan yapıyor. Haftasonu geldiğinde zaten plan yapıyoruz, disari çıkıyoruz birlikte. Yani zaten çekirdek aile olarakta en fazla vakti geçiriyoruz. Benim sorunum böyle katı olmasi, mesela anneler gününde gidelim beraber gün geçirelim desem olmaz, 1 ay kurali var, illa aradan o 1 ay geçecek. Simdi gidelim, sonra gitmeyiz desem olmuyor, esnek değil.
Aileleri görmek için 1 ay çok uzun bir süre. Çocuklar büyük ebeveynlerini görmeden mi büyüyecek. Burada yazanları dikkate almayın siz. Genel olarak konu açana zıt yorum yazarlar. Eşinizi haksız buldum.

Yahu ailesinden kopamayacaklar evlenmesin. Genelde erkekler analarından ayrılamıyordu, burada tam tersi. Benim ailem 10 dk uzaklıkta ve iki haftada bir görüşürüz. Memlekete taşının, İstanbul'dan kurtulun derim hatta. Giderlerse yılda iki kez anca görebilirim ona rağmen ağlamıyorum sizin gibi.

A

Aileleri görmek için 1 ay çok uzun bir süre. Çocuklar büyük ebeveynlerini görmeden mi büyüyecek. Burada yazanları dikkate almayın siz. Genel olarak konu açana zıt yorum yazarlar. Eşinizi haksız buldum.
Pekii konu sahibinin annesi yurt dışında olsa,kaynana yakın olsa aynı yorumu yapar mısınız

Pekii konu sahibinin annesi yurt dışında olsa,kaynana yakın olsa aynı yorumu yapar mısınız
Eşi gitmek isterse aynı yorumu yaparım. Ama konu sahibi konuyu o şekilde açarsa, bu sefer siz 'tabi ki gitmelisin' yazarsınız. Genelde konuyu açaya zıt yorum yazılıyor ve linçleniyor çünkü burada.

A

Bir sürğ kişi üni, sonrasında da iş hayatı nedeniyle sayılı ailesiyle görüşüyor. 2 haftada 1 4 saatlik yol bence çok fazla

A

Katılıyorum
Yorum yapanların bir çoğu ailesi ile 2 sokak mesafede oturup hergün olmasada gün aşırı ailesine uğradığını, tuz bitse marketden değilde ailesinden istediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam tabii.
Ha uzak olanlarda yakında olmayı dilerdi bunada çok eminim.
Bazısıda ne dramatize etmiş çok komik gerçekten 😂😂
Ve evet eşim annesine 2 haftada bir gitmek istese gayetde gider görür, bunun için benden izinmi alacak. Benim gitmem gerekmiyor, nasıl ben onsuzda gidebiliyorsam kendi gider gelir. Bunun için aile birliği bozulmuş olmuyor, ayy kendi evin kendi ailen var farkında değilsin dramalarada gerek yok.

Bnde
Selam arkadaşlar,

uzun süredir dert olan bir konuyla geldim. Hamileligimde basladi, cocuk dogdu, hala drvam etmekte. Biz farkli şehirde, ailem farklı şehirde yaşıyoruz. Gidis dönüş 3-3,5 saat falan ediyor, öyle fazla da uzun değil aslında. Tabii bana göre. Eşime sorsanız ayda bir kere gitsek yeter şimdilik çünkü 2 aylik bebeğimiz var, yok uzun yolculuk olmaz, yok hasza olur falan filan. Genel olarak evhamli bu konuda, yada beni ailemden mi kıskanıyor anlamadim gitti. Ben istiyorum ki, 2 haftada bir görüşelim, hem bebisi görmüş olsunlar, her defasında da büyüklerimizi ayagimiza çağırmak olmaz, arasira bizimde onlara gitmemiz lazim. Ama yok, anlatamıyorum, ikna da edemiyorum esimi. Baska hic bir konuda tartışmamız olmuyor, bi bu aile ziyareti konusu dert oldu aylardır. Ve ben bu yüzden gıcık olmaya, soğumaya başlıyorum. Konu benim gözümde kavga edilecek gibbi değil ama eninde sonunda sözümű geçiremiyorum. Küçük bebekle ayda iki kere aile ziyareti cok mu sizce? Ben mi bencil davranıyorum? Siz nasil yapıyorsunuz bu işleri? Gerçekten biktim bu mevzu yüzünden tartismayi.
Yarin anneler günü, istiyorum ki ailecek geçirelim, annemde üzülüyor, e bende tabii. Kendimi bu konuda cok güçsüz hissediyorum ve isteklerimin makul olduğunu düşünüyorum. Kırmadan dökmeden bana fikir verirseniz sevinirim. Şuan baya yorgunum, karisik yazdıysam affola.
Bu arada kendi ailesi yurtdisinda, yilda bi görürüz ama düzenli olarak aramasini videochatini yapar, yapsın da zaten.
Yani otobüsle 1 saat sürüyor ayda 1 bilemedin 2 ayda 1 annemlere giderim esimle

Eşi gitmek isterse aynı yorumu yaparım. Ama konu sahibi konuyu o şekilde açarsa, bu sefer siz 'tabi ki gitmelisin' yazarsınız. Genelde konuyu açaya zıt yorum yazılıyor ve linçleniyor çünkü burada.
Bu sitede kimse iki haftada bir 300-500 km yola annesini görmeye karısını ve çocuğunu sürükleyen adamı haklı bulmaz. Bu konuda sürükleyen kadın olduğu için siz yanlı düşünüyorsunuz sadece.

Selam arkadaşlar,

Tabi ki çok,yol da o kadar yakın değilmiş zaten.

Biz aynı şehirde bazen bir ay görüşemiyoruz,siz de annem annem diyen erkekler gibi olmuşsunuz.
Bu arada hiç eşinizin ailesinden bahsetmemişsiniz,onlara ne zaman gidersiniz.

Bir sürğ kişi üni, sonrasında da iş hayatı nedeniyle sayılı ailesiyle görüşüyor. 2 haftada 1 4 saatlik yol bence çok fazla
Yani şöyle söyleyeyim, lisede ailemden ayrıldım. 13 yıl dışarda yaşadım. Ve ailemle nadir görüşebildim. Şimdi evliyim aileme yakınım. İmkanım varsa niye görüşmeyeyim. Özellikle çocuk olduktan sonra daha sık gidiyorum. Torunlarını görmeleri en doğal hakları. Kayınvalideme de aynı sıklıkla gideriz. Kendim soğuk biri olmama rağmen eşim istediği için ve oğlum görsün diye gidiyorum.

Bu sitedeki herkesin tarzını hepimiz az çok biliyoruz bence
Evet ben de onu diyorum. Bu sitede kayınaileyi ya da aile bağımlısı kocayı haklı bulacak insan yok. Ama bağımlı olan kadın olunca biyikinnilir giricik tibi tirinlirini diyen tatlı su feministleri çıkabiliyor arada.

Bağımlı kadın tanımınız farklıymış o zaman.
Olabilir. Benim için eşiyle çocuğuyla geçireceği zamandan çalıp ailesi ile görüşmek isteyen, evliliğindeki ilk yılbaşını bile ailesiyle geçirmek için baskı yapan insan kadın ya da erkek farketmeksizin aile bağımlısıdır. Sizin tanımınızı bilemem.

Selam arkadaşlar,

Her ayin 2 haftasinunu neden esimin ailesiyle gecireyim ki ? Adam hakli .Boyle mecburiyet gibi hos degil .

adam hafta içi çalışıp bir hafta sonu evde bir hafta sonu 4 saat yol kayıp kayinailde, sonra evde sonra yine 4 saatlik mesafede.... yani bir boş bir dolu. buna hakkınız olup olmadığını bir düşünün isterseniz. siz böyle hafta içi çalışıp bir hafta sonu dinleniyor hafta sonu kayinvalideye 4 saat yolculukla gidip geldiğinizi düşünün. cvbiniz ne olurdu? "sürekli anana gitmek zorunda mıyım begggggnnnn" olmaz mıydı? bende isimi hayatta 2 haftada bir 4 saatlik mesafeye götüremezdim. yorgunluğu bir yandan benzin parası bir yandan konuşup dururdu yalan yok. bende zaten o kadar eziyet etmeye kıyamazdım. yazık günah yanj

Eşim zırt pırt anama gidelim diye başımda öterse haksız bulurum ya. Sadece gidiş 3 saat ise bu uzun bir süre bebekle hele. Ayda bir gidilebilir yani. Kendi annemler uzak. Eşimin ailesi de uzak ama 3 saatlik mesafede olsalar ayda bir ancak giderim, bir de önemli zamanlarda işte. Bebekle yolculuk hiç konforlu bir şey değil zaten. Eşinizle bunun için aranızı bozmayın soğuyacak, gıcık olacak bir mesele değil.

Tam olarak kaç km. 300-400 km ise , iki haftada bir bana fazla geldi. Madem bir siz gidin bir onlar gelsin. İki haftada bir görüşmüş olursunuz.
Arada 130 km mesafe var işte. Zaten benim demem bi biz gidelim bi onlar gelsin. 3 aya yakindir biz gitmedik, hep onlar geldi, haliyle karsi tarafta dariliyor biraz. Bana kalsa zaten ayda 1 kere bizim gitmemiz yeterli, esime kalsa onlar her hafta gelebilir, yani insanları da her hafta ayagimiza cagirmak ne bileyim, o da hoş değil. Bebekle tek gitmeme de razi degil.

X