Ailemden soğudum

Sunnshines

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
En azından para biriktirmek için mağazalarda satış elemanı veya bilinen telefon hatlarında çağrı merkezi yada home ofis çalışabilirsiniz hem para biriktirirsiniz hem de aileniz üstünüze gelmez
Online diyet danışmanlığı yapıyorum.Zaten onun için üzerime gelmiyorlar şu ara.Ama tabi soğudum bir kere

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.912
6.304
Bende de saçma bir vicdan var.Belki de 2-3'den fazla yakın arkadaşım olmadığı içindir.mesela doğumgünumü bir tek annem kutladı ben uyanır uyanmaz.Kandilde babam iş sebebiyle şehir dışında olsa ben aramayınca o ariyor kandilimi kutluyor.yani hepten kötü degiller ama yaptıklari travma oldu

Zaten ben degil ailem öyle diyor "babadır anadir yapar diye".ben tabi boyun egmeyince diyorlar ki "bunu evlendirirsek o kisiye yazık olur.el bunu çekmez."oysaki çok iyi birisiyim.Tabi yapılan hataları gormezden gelmem 🍀
Sanki suçlu benmişim gibi konuşuyorlar ama ben kendi halinde bir kızım.kimseye bir zararım olmadı
Ben de tam tersi ailem beni ezdikçe asi oldum. Onlar bir laf söyledi ben iki laf. Onlar bir hareket yaptı ben 3.agresif tepkisel sinir Bi kız oldum. Arkadas ortamında cok sevilirim ama evde seytan yüzünü cıkarırım. Ailemi samimi bulmuyorum. Çünkü en küçük kabahatimde beni daha cok üzdüler. Biri beni kırsa o kesin haklıdır dediler. Hem yüzüne hem arkamdan. Ben onları nasıl yanımda göreyim.
Bir zamanlar büyük Bi sıkıntı yasadım. O dönem babam oturup kalkıp sana iyi oldu dedi. Bizim içaike içi iletişim tarzımız bu. Hepimiz birbirimizi yaralamaya calışıyorum. Hep bir iddia hep bir haklı çıkmaya calışma. O sürece abime dert yandım babamok zor dedim abim de beni yaraladı.
Hic olmazsa evliliğinizde mutlusunuzdur bari insAllah 🍀

succulentaski

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
4.171
8.271
32
Arkadaşlar eski konumu bilmeyenler için;

Kısacası annem yazin KPSS calıstıgım süreçte bana çok kötü davrandı.Kitaplarımı filan masamdan fırlatıp yere atıyordu tartıştığımızda.Söylediği hakaretleri söyleyemem bile.Ustteki linkte detaylı yazıyor.Ben yine de bir sey demedim.Kendi halime çekildim.KPSS'den az puan aldim malesef.Ama çok şükür az da olsa paramı kazanıyorum şu an online danışmanlıktan.Odam yok.Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Şu an annem ve babam iyi davranıyor ama ben çok soğudum onlardan.Onlara gore "ana babadir yapar.bize ailemiz boyle yapınca ertesi gün hicbir sey olmamis gibi davranırdik" diyorlar.Ama ben böyle degilim.Çünkü samimi olsam yine aynisını yaparlar.Zaten en ufak laf etseler alttan alamıyorum artık çünku yaptiklari aklima geliyor hemen.Yani içten içe kırgınım.
Ama ben onlara birazcık kötü bir söz söylesem bile içime dert oluyor keşke demeseydim diye.Çünkü anne babaya saygi duyulması gerekiyor. Hiç yanlarında oturmuyorum.onlardan uzaklastım diye biraz vicdan azabı duyuyorum ama sebebi onlar.
Sizce içimdeki kini nasıl yok edebilirim? Ya da böyle mesafeyi korusam daha mı iyi?
Insan ailesine bile mesafe koyacaksa baska kime güvenir ki diye düsünüyorum ama kararsızım.

annenlerin gün içinde oturduğu başka bir oda var yani. Orayı size oda yapmak yerine evde misafir odası denen gereksiz bir yer mi kapatıyorlar hala bu devirde. Burdan belli zaten neyin ne olduğu üzüldüm. Umarım kendini kurtarırsın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 31 gün kaldı.

Bebeğinizin diş etleri artık mahyalı (kapanmış) ve ilk dişler çıkacakmış gibi görünüyor. Siz çok tercih etmesenizde bebeğinizin besine ihtiyacı var. Çeşitli küçük öğünler bu noktada birçok kadın için en iyisidir. Fotograf makinanızı çantanıza koymayı unutmayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.912
6.304
Ben de tam tersi ailem beni ezdikçe asi oldum. Onlar bir laf söyledi ben iki laf. Onlar bir hareket yaptı ben 3.agresif tepkisel sinir Bi kız oldum. Arkadas ortamında cok sevilirim ama evde seytan yüzünü cıkarırım. Ailemi samimi bulmuyorum. Çünkü en küçük kabahatimde beni daha cok üzdüler. Biri beni kırsa o kesin haklıdır dediler. Hem yüzüne hem arkamdan. Ben onları nasıl yanımda göreyim.
Bir zamanlar büyük Bi sıkıntı yasadım. O dönem babam oturup kalkıp sana iyi oldu dedi. Bizim içaike içi iletişim tarzımız bu. Hepimiz birbirimizi yaralamaya calışıyorum. Hep bir iddia hep bir haklı çıkmaya calışma. O sürece abime dert yandım babamok zor dedim abim de beni yaraladı.
Evliliğin de mutluyum çok şükür. Onları dinlemedim.
Bana evlilik kahırdır. Birini sev git çek dediler seçmedim. İçime sinen biri olana kadar bekledim. Elbette eşimin zor yönleri var. Buraya yazsam boşanın yazar kk nın yarısı. Ama Allah biliyor ailemden 1000 kat iyi Evliliğin.
Bize gelince annem babam sasırıyor. Eşime bakıyorlar. Bana davranışlarına cocuklara yaptığı babalığa. Şaşırıyorlar.
Dünyada mutluluk da var.

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
annenlerin gün içinde oturduğu başka bir oda var yani. Orayı size oda yapmak yerine evde misafir odası denen gereksiz bir yer mi kapatıyorlar hala bu devirde. Burdan belli zaten neyin ne olduğu üzüldüm. Umarım kendini kurtarırsın.

Cocuk odasında 2 kardesim var.Biz misafir odasına gecelim orasi senin odan olsun diyor annem bazen ama kabul etsem ona da laf edicekler beklentiye girecekler "düzenimizi bozduk senin yüzunden" diye.bu sebeple istemiyorum laf ederler kesin.Misafir odasındaki koltuklardan birini kendi yatağım yaptım

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Evliliğin de mutluyum çok şükür. Onları dinlemedim.
Bana evlilik kahırdır. Birini sev git çek dediler seçmedim. İçime sinen biri olana kadar bekledim. Elbette eşimin zor yönleri var. Buraya yazsam boşanın yazar kk nın yarısı. Ama Allah biliyor ailemden 1000 kat iyi Evliliğin.
Bize gelince annem babam sasırıyor. Eşime bakıyorlar. Bana davranışlarına cocuklara yaptığı babalığa. Şaşırıyorlar.
Dünyada mutluluk da var.

Çok sevindim sizin adınıza 😊
Her evlilikte sorunlar olabilir zaten önemli olan karşılıklı sevgi,sadakat,merhamet.
Allah mutlulugunuzu daim etsin.
Annem de bana diyor evlenip napacaksın onun bunun derdini mi cekeceksin diye.evlilikten sogutuyor resmen.Ama umudum var beyaz arabalı prensim bulacak beni de yakın zamanda 😂😂

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.912
6.304
Çok sevindim sizin adınıza 😊
Her evlilikte sorunlar olabilir zaten önemli olan karşılıklı sevgi,sadakat,merhamet.
Allah mutlulugunuzu daim etsin.
Annem de bana diyor evlenip napacaksın onun bunun derdini mi cekeceksin diye.evlilikten sogutuyor resmen.Ama umudum var beyaz arabalı prensim bulacak beni de yakın zamanda 😂😂
Onlar öyle yasakmış. Evlilik kan kusmak sanıyor. Evlilik berbat birsey olsa yüzyıllardır insanlar evlenir miydi. Esler birbirinde huzur bulsun diye var evlilik. Kötü evlilik elbette vardır ama iyi evlilik de var. Mutluluğu amacladım. Oldu çok şükür.

He buna da kulp takıyorlar mı takıyorlar. Yani babam anneme ve bize neler yaptı annem ses cıkar adı. Benim eşimin ufak tefek davranışlarına burun büküyor akıl alır gibi değil.

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Onlar öyle yasakmış. Evlilik kan kusmak sanıyor. Evlilik berbat birsey olsa yüzyıllardır insanlar evlenir miydi. Esler birbirinde huzur bulsun diye var evlilik. Kötü evlilik elbette vardır ama iyi evlilik de var. Mutluluğu amacladım. Oldu çok şükür.

He buna da kulp takıyorlar mı takıyorlar. Yani babam anneme ve bize neler yaptı annem ses cıkar adı. Benim eşimin ufak tefek davranışlarına burun büküyor akıl alır gibi değil.

İlginçmiş mesafeli olmak en iyisi.
Annem daha şimdiden diyor "sen evlenince de böyle olursan derim git eşin ne yaparsa yapsın".yani daha şimdiden gelecekteki kavgalari bile kurgulamış kendi kafasında.

samantha

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2009
6.810
7.972
40
Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Hipotermiye girsen nolcak bu nasi şey? Allah kitap aşkına dogurmayin şu çocukları böyle bakacaksaniz ya. Konusma bence onlar anne babadan sayilmiyor. Daha soylencek cok sey var da neyse.

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
19.393
99.509
37
Amin insAllah.Düzen kurmaya gelince "bizden bu kadar mı sıkıldın" diyorlar.
Evlilik konusunda "evlenirsen çok üzülürüz" diyorlar.Ne yaptiklari belli degil ...
Siz fazla gelen dogal gazı odemesem odamın petegını actırmayan merhametsiz insanlarsınız, evlenirsem ne uzulmesı? Lutfen gercekcı olalım biraz konusurken desene.

belleza

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2010
4.707
8.561
Annen baban bir an önce eline mesleğini almanı istiyorlar ama yöntemleri çok yanlış. Kendileri çocukken ailelerinden hiç sevgi görmemişler sanırım o yüzden sevgi göstermeyi bilmiyorlar.