Ailemden soğudum

Sunnshines

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Var mi sevgilin?
Yok zaten evlilik de şart degil şu an.İşe başlayınca da düzelirler ki sırf para için düzeldiklerinin de farkında olurum zaten.
Evlilik dememin sebebi annem akrabalarla konusu açılınca bile "ay cok üzülürüm" filan diyor. O sebeple onu öne sürüyorum yoksa şu an evlilik umrumda degil

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
19.393
99.509
37
Yok zaten evlilik de şart degil şu an.İşe başlayınca da düzelirler ki sırf para için düzeldiklerinin de farkında olurum zaten.
Evlilik dememin sebebi annem akrabalarla konusu açılınca bile "ay cok üzülürüm" filan diyor. O sebeple onu öne sürüyorum yoksa şu an evlilik umrumda degil
Dostlar alısverıste gorsun hesabı.

Ruhum Buruk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
3.175
8.987
32
Arkadaşlar eski konumu bilmeyenler için;

Kısacası annem yazin KPSS calıstıgım süreçte bana çok kötü davrandı.Kitaplarımı filan masamdan fırlatıp yere atıyordu tartıştığımızda.Söylediği hakaretleri söyleyemem bile.Ustteki linkte detaylı yazıyor.Ben yine de bir sey demedim.Kendi halime çekildim.KPSS'den az puan aldim malesef.Ama çok şükür az da olsa paramı kazanıyorum şu an online danışmanlıktan.Odam yok.Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Şu an annem ve babam iyi davranıyor ama ben çok soğudum onlardan.Onlara gore "ana babadir yapar.bize ailemiz boyle yapınca ertesi gün hicbir sey olmamis gibi davranırdik" diyorlar.Ama ben böyle degilim.Çünkü samimi olsam yine aynisını yaparlar.Zaten en ufak laf etseler alttan alamıyorum artık çünku yaptiklari aklima geliyor hemen.Yani içten içe kırgınım.
Ama ben onlara birazcık kötü bir söz söylesem bile içime dert oluyor keşke demeseydim diye.Çünkü anne babaya saygi duyulması gerekiyor. Hiç yanlarında oturmuyorum.onlardan uzaklastım diye biraz vicdan azabı duyuyorum ama sebebi onlar.
Sizce içimdeki kini nasıl yok edebilirim? Ya da böyle mesafeyi korusam daha mı iyi?
Insan ailesine bile mesafe koyacaksa baska kime güvenir ki diye düsünüyorum ama kararsızım.
Konunu hatırlıyorum onlar olmamis.Anne babalık bu değil.5 kisiyiz 1 sandalyemizin ayağı kırıldı günlerdir herkesi sandalyeye oturtup ayakta yemek yiyor ama çocuklarımın kucağımda bile olsa rahatlarini bozmuyorum.Bu sadece ufacık bir örnek.Yaslari kac olurda olsun soğukta kalmalarini istemeyi anlayamam.Mesafeni koy sen.Ailen atma ama çok can ciğer olmaya gerek yok.Umarim atanır ve o evden cikarsin.

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Konunu hatırlıyorum onlar olmamis.Anne babalık bu değil.5 kisiyiz 1 sandalyemizin ayağı kırıldı günlerdir herkesi sandalyeye oturtup ayakta yemek yiyor ama çocuklarımın kucağımda bile olsa rahatlarini bozmuyorum.Bu sadece ufacık bir örnek.Yaslari kac olurda olsun soğukta kalmalarini istemeyi anlayamam.Mesafeni koy sen.Ailen atma ama çok can ciğer olmaya gerek yok.Umarim atanır ve o evden cikarsin.
Özel hastanelerde de arıyorum ama bakalım olur insAllah.
Soguk oda konusu şöyle.Ben tek takılmayı seven birisiyim.Pek oturma odasına gitmiyorum.onlar diyor ki "oturma odasında otur.gece de oturma odasında uyu."Oturma odasında da babamin tek yaptıgı tv izlemek.
Maddi durumları kötü olsa anlayısla karsılarim ama oyle bir sorun yok.
Annem 43 yaşında.6-7 ay once düşük yaptı.Sürpriz bir hamilelik olmuştu.Babam "bir bebeğe mi bakamıycaz sanki" diye teselli veriyordu anneme.Ama konu bana gelince 1 odanın kaloriferini sorun ediyor oturma odasında uyu diyor.Annem de zaten ne yaptıgı belirsiz.iyilik de yapıyor bu aralar ama yine de sevemiyorum hiç

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Annen baban bir an önce eline mesleğini almanı istiyorlar ama yöntemleri çok yanlış. Kendileri çocukken ailelerinden hiç sevgi görmemişler sanırım o yüzden sevgi göstermeyi bilmiyorlar.
Ikisinin de annesi onlar 10 yaşlarındayken ölmüşler. Yani ben küçükken iyiydiler.simdi de ben mesafeliyken bir laf edemiyorlar.gec uyaniyorum onlarla kahvalti etmiyorum sadece yemek yiyorum.Yazın iki kuzenimle samimiydim.gelip gidiyorduk hep.Annemle tartıssam alakalari bile yokken diyordu "onlar bir daha bu eve gelmeyecek" diye.
Şu an onlarla mesafeliyim baska sebeplerden.Nedense annem de sakinlesti bana karsı.

Once_upon_on_a_time

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
3.512
2.080
Bazı aile dibamikleri böyle olabilir onlar da ne gördüyse.. size korkunç hakaretler etmelerinin sorun olmadığını düşünüyorlar belli ki.. sizi kpss konusunda motive etmek bile olabilir bi saçma hareketlerinin sebepleri. Ben sizi sevdiklerini hissettim. Sadece hareketlerinin sizde açtığı yaranın farkında değiller ve kontrolsüzler bence.. değişirler mi? Bu yaştan sonra zor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1877 gün geçti.

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Bazı aile dibamikleri böyle olabilir onlar da ne gördüyse.. size korkunç hakaretler etmelerinin sorun olmadığını düşünüyorlar belli ki.. sizi kpss konusunda motive etmek bile olabilir bi saçma hareketlerinin sebepleri. Ben sizi sevdiklerini hissettim. Sadece hareketlerinin sizde açtığı yaranın farkında değiller ve kontrolsüzler bence.. değişirler mi? Bu yaştan sonra zor.

Evet degismezler malesef

zatenasklarhepboyle

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
106
233
25
Arkadaşlar eski konumu bilmeyenler için;

Kısacası annem yazin KPSS calıstıgım süreçte bana çok kötü davrandı.Kitaplarımı filan masamdan fırlatıp yere atıyordu tartıştığımızda.Söylediği hakaretleri söyleyemem bile.Ustteki linkte detaylı yazıyor.Ben yine de bir sey demedim.Kendi halime çekildim.KPSS'den az puan aldim malesef.Ama çok şükür az da olsa paramı kazanıyorum şu an online danışmanlıktan.Odam yok.Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Şu an annem ve babam iyi davranıyor ama ben çok soğudum onlardan.Onlara gore "ana babadir yapar.bize ailemiz boyle yapınca ertesi gün hicbir sey olmamis gibi davranırdik" diyorlar.Ama ben böyle degilim.Çünkü samimi olsam yine aynisını yaparlar.Zaten en ufak laf etseler alttan alamıyorum artık çünku yaptiklari aklima geliyor hemen.Yani içten içe kırgınım.
Ama ben onlara birazcık kötü bir söz söylesem bile içime dert oluyor keşke demeseydim diye.Çünkü anne babaya saygi duyulması gerekiyor. Hiç yanlarında oturmuyorum.onlardan uzaklastım diye biraz vicdan azabı duyuyorum ama sebebi onlar.
Sizce içimdeki kini nasıl yok edebilirim? Ya da böyle mesafeyi korusam daha mı iyi?
Insan ailesine bile mesafe koyacaksa baska kime güvenir ki diye düsünüyorum ama kararsızım.
Anne babalar niye böylesiniz 😟..
Sana tavsiyem sirf annen baban diye laf söylememekten vazgeç , saygısızlık yap demiyorum fakat bu tip insanlar sen de onlara dişini göstermediğin sürece nasılsa alınıp sinirlenmiyor düşüncesine kapılıp dozu iyice arttırabilir.

Sunnshines

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
308
163
22
Anne babalar niye böylesiniz 😟..
Sana tavsiyem sirf annen baban diye laf söylememekten vazgeç , saygısızlık yap demiyorum fakat bu tip insanlar sen de onlara dişini göstermediğin sürece nasılsa alınıp sinirlenmiyor düşüncesine kapılıp dozu iyice arttırabilir.

Evet.Bir kere iki hafta hiç konusmamıstım annemle.en son dayanamayıp babama söylemişti beni.ben de ettiği argo kelimeler sebebiyle mesafe koydugumu arada bir küslük olmadıgını soyledim.Ama babam yine de "sen bugünlerini cok arayacaksın.Anne babaya böyle yapılmaz.okudun da ne b*k oldu"dedi.
Onlara mesafe koymak en büyük cevap.
O mesafemden sonra annem kötü bir laf etmiyor artık.biliyor çünkü bana hata yapanı cok kolay silip attığımı.Ama annem babam sonucta onları silip atamıyorum.odada yanlarinda oturmak istemiyorum hic.hep odamda tek takiliyorum

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
20.601
51.189
Sevgi göstermeyi bilmiyorlar.
Muhtemelen sizi ne kadar yaraladiklarinin farkında değiller maalesef :KK43:

Bilmiyorum yaptınız mı ama yerinizde olsam alırım karşıma ikisini de duygusal bir konuşma yaparım.
Beni bu bu davranışlarınız o kadar üzdü ki sizden uzaklaştım. Kim bilir belki bir arada kalan kısa zamanımızı aynı evde birbirimize hasret geçireceğiz. Değer mi diye sorun..

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.911
6.304
İlginçmiş mesafeli olmak en iyisi.
Annem daha şimdiden diyor "sen evlenince de böyle olursan derim git eşin ne yaparsa yapsın".yani daha şimdiden gelecekteki kavgalari bile kurgulamış kendi kafasında.
Evet de mi. Kocamızdan memnun olmasak baba evi kapısı kapalı.
Hep derler ya duvakla gir kefenle cık. Ne korkunc bir zihniyet.
Bunu da marifet sayıyorlar. Yanlış anlamayın ben evliliği sürdürmekte yanayım. Kolay boşan demem kimseye. Ama bir anne kızına artık o evden kefenle cıkarsın dememeli. Bu kişi anne olmamalı.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.911
6.304
Günlerdir bu konuyu okuyup yazdıktan sonra içimde sanki bazı seyler in üstü acıldı. Üstüne toprak attığım kinlerim ortaya cıktı gibi hşssediyorum
Ben çocukken de hep kinlenirdim anne babama. Kardeşlerimle hep eşitsizlik vardı buna kinlenirdim, beni ezerlerdi buna kinlenirdim. Yaramazlık yaptığımda annem beni döverken bir hınçla döverdi ona kinlenirdim.
Bir defasında yasım 8 9 civarı annem demişti ki. Senin yüzünden ben yıllarca acı cektim demişti. Bu yükü uzun müddet atamadım. Ben 2 3 yasında ne yapmış olabilirdim ki babam anneme yıllarca benim yüzümden eziyet etsin. Sonra bir gün demişti ki. Sen doğunca baban sana yüzüne bakmadı demişti. Öyle ki ben 4 5 yasındayken köyde yürüyormuşuz. Bir akrabamız babam için demiş ki. Ayy iyi iyi kızının elini tutmuş gezdiriyor.
Böylesine bir varlığının istenmemesi nasıl bir yük nasıl bir değersizlik hissi.
Ben de kafama civi gibi cakılan bu söylemlere ragmen ev dışında var oldum hep. Okulda sevildim kabul gördüm vasarılı oldum çevre kurdum
Evde bastırıp pustırmaya calıştılar ama ben dışarıda ben oldum. Onları da hiççç sevmedim.
Ama düşünüyorum ve bulamıyorum asıl nerede koptum. Ya insan annesini nasıl sevmez. Tüm dünya için anne en önemli iken neden ben sevmiyorum annemi babamı. Yedirdi içirdi büyğttüler. Okuttular. Evlendirdiler. Vitrin böyle. Hala daha alır yollarlar harclık verirler yani nasıl bir insanım ben kimisi annesine canını bile verebilecekler ben niye böyle nefret doluyum.
Odam olmadı.
Anne babamın odasında kalırdım hep. Hatta kocamandım.
Abilerim evdeyse ben essek kadar yasına ragmen yine de annemlerin odada yerde yatardım. Anne babamın her sesini duyardım. Onlar beni uyuyor sanıp herseyi yasarken ben onlardan tek kelime ile iğrenirdim. Acaba öteki odada uyusam abiler taciz eder diye mi onların odadaydım. Böylesine pislik asagılık bir zihniyetin, bu evde büyümüş olmanın, bu insanların çocugu olmanın verdiği histen iğreniyorum. Anne babalar cocuklatınızın mahremiyetini saygı duyun ve özelinizi gizli yasayın. Çocuklar salak değil herseyi görüyor ve duyuyor.
Bakamadığınız Coçugu dünyaya getirmeyin. Odası ve yatagı olmayacaksa doğurmayın. Sevişme seslerinizi izleyip duyacaksa o çocuk kırk yasına da gelse sizi gördükçe midesi bulanacak.
Peki bu muydu beni en çok onlardan iten. Yoksa bir defasında annem benim kızlık zarımı kontrol etmişti acaba bu olay mı? Hiç birsey yokken ortada içine bir süphe düştü ve sadece Kendini rahatlatmak için üstelik de cahil bir kadın olmasına ragmen beni zorla kontrol etmişti. O gün mü tiksindim ondan acaba. Birsey olmadığını görüp yüregıne su serpilsin diye beni harcadı, o gün ondan tiksindim. Bu olay dönüm noktası olabilir evet. Anne sana insan bile diyemiyorum. Kocaman kızına bunu yaptığın için sen insan değilsin. Üstelik de onu süpheye düşüren sey evde abimle 30 dakika kalmış olmamdı. Heaaplayamamış gezmeden geldiğinde ben okuldan dönmüştüm. İki kardes denk gelmişiz anne yokken evde. Hepsi bu. Abim sapık falan değil. Sadece eve gelip ikimizi evde gördü diye yaptı bunu. Abimin de yüzüne bakamadım ben yıllarca. Düşünün iki kardesi nasıl kurguladın, oğlunu ne sandın, kızını nasıl zorladın. Hiç ama hiç birsey yokken bunu nasıl yaptın kadın.
Ben anneme seslenirken bile baksana diyorum. Bu birike birike beni uzaklaştıran seyler yüzünden, değil seni seviyorum demek, anne bile diyemiyorum.
Suan evliyim. Çocuklarım var. Ailemle de hiç birsey olmamış gibi görüsüyorum. Dedim ya yedirip içirip Okuttular ama hep uzak olmaya calıltım. Dedikleri şehre gitmedim. Kendi sectiğim insanla evlendim ve hayatımdan uzak tutuyorum. Görüşüyorum ama kararlarımdan attığım adımlardan hep sonra haberleri olur. Muhabbet beslemiyorum özlemiyorum. Ölmüş olmalarını tercih ederdim. Böylesine sevgisizim.