Ailemden soğudum

Evliliğin de mutluyum çok şükür. Onları dinlemedim.
Bana evlilik kahırdır. Birini sev git çek dediler seçmedim. İçime sinen biri olana kadar bekledim. Elbette eşimin zor yönleri var. Buraya yazsam boşanın yazar kk nın yarısı. Ama Allah biliyor ailemden 1000 kat iyi Evliliğin.
Bize gelince annem babam sasırıyor. Eşime bakıyorlar. Bana davranışlarına cocuklara yaptığı babalığa. Şaşırıyorlar.
Dünyada mutluluk da var.

Çok sevindim sizin adınıza 😊
Her evlilikte sorunlar olabilir zaten önemli olan karşılıklı sevgi,sadakat,merhamet.
Allah mutlulugunuzu daim etsin.
Annem de bana diyor evlenip napacaksın onun bunun derdini mi cekeceksin diye.evlilikten sogutuyor resmen.Ama umudum var beyaz arabalı prensim bulacak beni de yakın zamanda 😂😂

Çok sevindim sizin adınıza 😊
Her evlilikte sorunlar olabilir zaten önemli olan karşılıklı sevgi,sadakat,merhamet.
Allah mutlulugunuzu daim etsin.
Annem de bana diyor evlenip napacaksın onun bunun derdini mi cekeceksin diye.evlilikten sogutuyor resmen.Ama umudum var beyaz arabalı prensim bulacak beni de yakın zamanda 😂😂
Onlar öyle yasakmış. Evlilik kan kusmak sanıyor. Evlilik berbat birsey olsa yüzyıllardır insanlar evlenir miydi. Esler birbirinde huzur bulsun diye var evlilik. Kötü evlilik elbette vardır ama iyi evlilik de var. Mutluluğu amacladım. Oldu çok şükür.

He buna da kulp takıyorlar mı takıyorlar. Yani babam anneme ve bize neler yaptı annem ses cıkar adı. Benim eşimin ufak tefek davranışlarına burun büküyor akıl alır gibi değil.

Onlar öyle yasakmış. Evlilik kan kusmak sanıyor. Evlilik berbat birsey olsa yüzyıllardır insanlar evlenir miydi. Esler birbirinde huzur bulsun diye var evlilik. Kötü evlilik elbette vardır ama iyi evlilik de var. Mutluluğu amacladım. Oldu çok şükür.

He buna da kulp takıyorlar mı takıyorlar. Yani babam anneme ve bize neler yaptı annem ses cıkar adı. Benim eşimin ufak tefek davranışlarına burun büküyor akıl alır gibi değil.

İlginçmiş mesafeli olmak en iyisi.
Annem daha şimdiden diyor "sen evlenince de böyle olursan derim git eşin ne yaparsa yapsın".yani daha şimdiden gelecekteki kavgalari bile kurgulamış kendi kafasında.

Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Hipotermiye girsen nolcak bu nasi şey? Allah kitap aşkına dogurmayin şu çocukları böyle bakacaksaniz ya. Konusma bence onlar anne babadan sayilmiyor. Daha soylencek cok sey var da neyse.

Amin insAllah.Düzen kurmaya gelince "bizden bu kadar mı sıkıldın" diyorlar.
Evlilik konusunda "evlenirsen çok üzülürüz" diyorlar.Ne yaptiklari belli degil ...
Siz fazla gelen dogal gazı odemesem odamın petegını actırmayan merhametsiz insanlarsınız, evlenirsem ne uzulmesı? Lutfen gercekcı olalım biraz konusurken desene.

Annen baban bir an önce eline mesleğini almanı istiyorlar ama yöntemleri çok yanlış. Kendileri çocukken ailelerinden hiç sevgi görmemişler sanırım o yüzden sevgi göstermeyi bilmiyorlar.

Var mi sevgilin?
Yok zaten evlilik de şart degil şu an.İşe başlayınca da düzelirler ki sırf para için düzeldiklerinin de farkında olurum zaten.
Evlilik dememin sebebi annem akrabalarla konusu açılınca bile "ay cok üzülürüm" filan diyor. O sebeple onu öne sürüyorum yoksa şu an evlilik umrumda degil

Yok zaten evlilik de şart degil şu an.İşe başlayınca da düzelirler ki sırf para için düzeldiklerinin de farkında olurum zaten.
Evlilik dememin sebebi annem akrabalarla konusu açılınca bile "ay cok üzülürüm" filan diyor. O sebeple onu öne sürüyorum yoksa şu an evlilik umrumda degil
Dostlar alısverıste gorsun hesabı.

Arkadaşlar eski konumu bilmeyenler için;

Kısacası annem yazin KPSS calıstıgım süreçte bana çok kötü davrandı.Kitaplarımı filan masamdan fırlatıp yere atıyordu tartıştığımızda.Söylediği hakaretleri söyleyemem bile.Ustteki linkte detaylı yazıyor.Ben yine de bir sey demedim.Kendi halime çekildim.KPSS'den az puan aldim malesef.Ama çok şükür az da olsa paramı kazanıyorum şu an online danışmanlıktan.Odam yok.Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Şu an annem ve babam iyi davranıyor ama ben çok soğudum onlardan.Onlara gore "ana babadir yapar.bize ailemiz boyle yapınca ertesi gün hicbir sey olmamis gibi davranırdik" diyorlar.Ama ben böyle degilim.Çünkü samimi olsam yine aynisını yaparlar.Zaten en ufak laf etseler alttan alamıyorum artık çünku yaptiklari aklima geliyor hemen.Yani içten içe kırgınım.
Ama ben onlara birazcık kötü bir söz söylesem bile içime dert oluyor keşke demeseydim diye.Çünkü anne babaya saygi duyulması gerekiyor. Hiç yanlarında oturmuyorum.onlardan uzaklastım diye biraz vicdan azabı duyuyorum ama sebebi onlar.
Sizce içimdeki kini nasıl yok edebilirim? Ya da böyle mesafeyi korusam daha mı iyi?
Insan ailesine bile mesafe koyacaksa baska kime güvenir ki diye düsünüyorum ama kararsızım.
Konunu hatırlıyorum onlar olmamis.Anne babalık bu değil.5 kisiyiz 1 sandalyemizin ayağı kırıldı günlerdir herkesi sandalyeye oturtup ayakta yemek yiyor ama çocuklarımın kucağımda bile olsa rahatlarini bozmuyorum.Bu sadece ufacık bir örnek.Yaslari kac olurda olsun soğukta kalmalarini istemeyi anlayamam.Mesafeni koy sen.Ailen atma ama çok can ciğer olmaya gerek yok.Umarim atanır ve o evden cikarsin.

Konunu hatırlıyorum onlar olmamis.Anne babalık bu değil.5 kisiyiz 1 sandalyemizin ayağı kırıldı günlerdir herkesi sandalyeye oturtup ayakta yemek yiyor ama çocuklarımın kucağımda bile olsa rahatlarini bozmuyorum.Bu sadece ufacık bir örnek.Yaslari kac olurda olsun soğukta kalmalarini istemeyi anlayamam.Mesafeni koy sen.Ailen atma ama çok can ciğer olmaya gerek yok.Umarim atanır ve o evden cikarsin.
Özel hastanelerde de arıyorum ama bakalım olur insAllah.
Soguk oda konusu şöyle.Ben tek takılmayı seven birisiyim.Pek oturma odasına gitmiyorum.onlar diyor ki "oturma odasında otur.gece de oturma odasında uyu."Oturma odasında da babamin tek yaptıgı tv izlemek.
Maddi durumları kötü olsa anlayısla karsılarim ama oyle bir sorun yok.
Annem 43 yaşında.6-7 ay once düşük yaptı.Sürpriz bir hamilelik olmuştu.Babam "bir bebeğe mi bakamıycaz sanki" diye teselli veriyordu anneme.Ama konu bana gelince 1 odanın kaloriferini sorun ediyor oturma odasında uyu diyor.Annem de zaten ne yaptıgı belirsiz.iyilik de yapıyor bu aralar ama yine de sevemiyorum hiç

Annen baban bir an önce eline mesleğini almanı istiyorlar ama yöntemleri çok yanlış. Kendileri çocukken ailelerinden hiç sevgi görmemişler sanırım o yüzden sevgi göstermeyi bilmiyorlar.
Ikisinin de annesi onlar 10 yaşlarındayken ölmüşler. Yani ben küçükken iyiydiler.simdi de ben mesafeliyken bir laf edemiyorlar.gec uyaniyorum onlarla kahvalti etmiyorum sadece yemek yiyorum.Yazın iki kuzenimle samimiydim.gelip gidiyorduk hep.Annemle tartıssam alakalari bile yokken diyordu "onlar bir daha bu eve gelmeyecek" diye.
Şu an onlarla mesafeliyim baska sebeplerden.Nedense annem de sakinlesti bana karsı.

Bazı aile dibamikleri böyle olabilir onlar da ne gördüyse.. size korkunç hakaretler etmelerinin sorun olmadığını düşünüyorlar belli ki.. sizi kpss konusunda motive etmek bile olabilir bi saçma hareketlerinin sebepleri. Ben sizi sevdiklerini hissettim. Sadece hareketlerinin sizde açtığı yaranın farkında değiller ve kontrolsüzler bence.. değişirler mi? Bu yaştan sonra zor.

Bazı aile dibamikleri böyle olabilir onlar da ne gördüyse.. size korkunç hakaretler etmelerinin sorun olmadığını düşünüyorlar belli ki.. sizi kpss konusunda motive etmek bile olabilir bi saçma hareketlerinin sebepleri. Ben sizi sevdiklerini hissettim. Sadece hareketlerinin sizde açtığı yaranın farkında değiller ve kontrolsüzler bence.. değişirler mi? Bu yaştan sonra zor.

Evet degismezler malesef

Arkadaşlar eski konumu bilmeyenler için;

Kısacası annem yazin KPSS calıstıgım süreçte bana çok kötü davrandı.Kitaplarımı filan masamdan fırlatıp yere atıyordu tartıştığımızda.Söylediği hakaretleri söyleyemem bile.Ustteki linkte detaylı yazıyor.Ben yine de bir sey demedim.Kendi halime çekildim.KPSS'den az puan aldim malesef.Ama çok şükür az da olsa paramı kazanıyorum şu an online danışmanlıktan.Odam yok.Misafir odasında kalıyorum.Eğer paramı kazanamasaydım bu odanın kaloriferini açtırmayacaktılardı fatura yuksek gelecek diye.Ben fazla gelen miktarı odeyecegim dedim kabul etti babam ki maddi sıkıntımız yok aslında.
Şu an annem ve babam iyi davranıyor ama ben çok soğudum onlardan.Onlara gore "ana babadir yapar.bize ailemiz boyle yapınca ertesi gün hicbir sey olmamis gibi davranırdik" diyorlar.Ama ben böyle degilim.Çünkü samimi olsam yine aynisını yaparlar.Zaten en ufak laf etseler alttan alamıyorum artık çünku yaptiklari aklima geliyor hemen.Yani içten içe kırgınım.
Ama ben onlara birazcık kötü bir söz söylesem bile içime dert oluyor keşke demeseydim diye.Çünkü anne babaya saygi duyulması gerekiyor. Hiç yanlarında oturmuyorum.onlardan uzaklastım diye biraz vicdan azabı duyuyorum ama sebebi onlar.
Sizce içimdeki kini nasıl yok edebilirim? Ya da böyle mesafeyi korusam daha mı iyi?
Insan ailesine bile mesafe koyacaksa baska kime güvenir ki diye düsünüyorum ama kararsızım.
Anne babalar niye böylesiniz 😟..
Sana tavsiyem sirf annen baban diye laf söylememekten vazgeç , saygısızlık yap demiyorum fakat bu tip insanlar sen de onlara dişini göstermediğin sürece nasılsa alınıp sinirlenmiyor düşüncesine kapılıp dozu iyice arttırabilir.

Anne babalar niye böylesiniz 😟..
Sana tavsiyem sirf annen baban diye laf söylememekten vazgeç , saygısızlık yap demiyorum fakat bu tip insanlar sen de onlara dişini göstermediğin sürece nasılsa alınıp sinirlenmiyor düşüncesine kapılıp dozu iyice arttırabilir.

Evet.Bir kere iki hafta hiç konusmamıstım annemle.en son dayanamayıp babama söylemişti beni.ben de ettiği argo kelimeler sebebiyle mesafe koydugumu arada bir küslük olmadıgını soyledim.Ama babam yine de "sen bugünlerini cok arayacaksın.Anne babaya böyle yapılmaz.okudun da ne b*k oldu"dedi.
Onlara mesafe koymak en büyük cevap.
O mesafemden sonra annem kötü bir laf etmiyor artık.biliyor çünkü bana hata yapanı cok kolay silip attığımı.Ama annem babam sonucta onları silip atamıyorum.odada yanlarinda oturmak istemiyorum hic.hep odamda tek takiliyorum

Sevgi göstermeyi bilmiyorlar.
Muhtemelen sizi ne kadar yaraladiklarinin farkında değiller maalesef :KK43:

Bilmiyorum yaptınız mı ama yerinizde olsam alırım karşıma ikisini de duygusal bir konuşma yaparım.
Beni bu bu davranışlarınız o kadar üzdü ki sizden uzaklaştım. Kim bilir belki bir arada kalan kısa zamanımızı aynı evde birbirimize hasret geçireceğiz. Değer mi diye sorun..

X