Ailemin beni düşünmemesi

Kafanız nasıl rahat olacaksa öyle yapın o zaman :) hakkınızda hayırlısı olsun :)

Kardeşleriniz erkek mi ? Anneler genelde oğullarına taparlar da , sonrada kızların başına kalırlar. Sinirlendim.

Okurken çalışmak düşündüğün kadar korkunç ve zor değil inan.

Üniversiteye başladığımda ilk olarak yarı zamanlı bir iş bulmuştum. İlk 2 sene bulaşıkçılık, kasiyerlik, garsonluk yaptım. 3.sene bir şirkette işe başladım. Hem okudum hem çalıştım yani. 18 yaşımdan itibaren ailemden kuruş almadım.

İyi ki de öyle yapmışım. Çok daha güçlü, her anlamda bağımsız, kimseye minnet etmeyen, hesap vermek zorunda olmayan ve başarılı bir kadın oldum.

Kendine inan ve güven. Gerçekten istersen yapamayacağın hiçbir şey yok bu hayatta.

Umarım sizin gibi olurum ben de :) Ülkenin ekonomisinden kaynaklı endişelerim de var iş bulabilir miyim diye ama onu da artık üniversiteyi kazandıktan sonra düşünmem gerekiyor.

Ben ailemle aynı şehirde okuyodum ayrı eve çıkmak istedim. Kavgalar vs., sonra arkadaşlarımla evi bulduk ayarladık. Biz ekstra harçlık vermeyiz kendi harçlığın aynen devam edecek dediler ki o harçlık zaten beni ucu ucuna geçindiriyordu ailemle kaldığım halde. Ben de kyk aldım geri ödemeli, onlara söylemedim çünkü söylesem harçlığı tamamen keserlerdi. Sonra onlara söylemeden hepsini geri ödedim işe başlayınca.
Hiç iş bulamazsan bile ders notlarını fotokopiye satarsın, ben epey kazanmıştım öyle. Hem de ders çalışmış oluyosun bu vesileyle.
Bir de şu takıldı kafama, abin senin okumak istediğin şehirde ev sahibi olacaksa gider abinde kalırsın yurt derdinden kurtulursun daha güzel olmaz mı? Para sıkıntını çözünce de ayrı eve çıkarsın arkadaşlarınla?

Bunları düşünmek için şuan erken bence, hele sınava gir puanın gelsin tercihlerini yap, sonra düşünürsün bunları. Şuan ailenle bunları tartışmanı yersiz buldum.

Ailem de o şehire taşınmayı düşünüyor yani tabii ki hiçbir şey belli değil belki de hiçbir planım gerçekleşmeyecek bile ama daha benim durumum kesin değilken onlar yerime her şeye karar vermişler gibi oldu

Benim ailemin beni okutmaya durumu yoktu. Oyüzden 7 ay kadar bir markette kasiyerlik yapıp para biriktirdim. Tam 12 saat calisiyordum ve cok az maas veriyorlardi. Sabah aksam 5km yol yürürdüm yol parası vermemek icin. Biriktirdigim para ile üniversite harç yurt parası kitap vs ödedim kalan az miktar parayida 1 yilda gıdım gıdım harcadim. Ders notlarimi satıyordum. Ücretli ders veriyordum. Ilk yıl ortalamam cok yüksek olunca birkac yerden burs bağlandı. Yazlarida çalışıyordum. Öğrenim kredisi ,başbakanlık bursu, rektörlük bursu ve öğretim görevlilerin bursu ve ücretli dersler derken 93 ortalama ile üniversiteyi bitirdim. Eğer gerçekten istersen başarabilirsin.

Paranı biz vereceğiz cümlesi hiç hoşuma gitmedi.İnsan evladına bunu der mi?Kardeşler arasında ayrım hiç hoş değil.Sen haklısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…