Ailesi yüzünden boşanıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu sırada eşim hala işsiz, zamanındaki meseleler yüzünden denetimli serbestliği var ve giremiyor hiçbir yere, bir kurumun sınavını birincilikle kazandığı halde. Bunu da hallettim, araya birileri girdi ve işe başladı. ir
Miletin hakkını yemek ne kadar da kolay degil mi paran varsa herşeyi hallediyorsun işte böyle ruh hastalarını hak etmediği halde devlet dairelerine getiriyorlar sonra olanlar malum

Miletin hakkını yemek ne kadar da kolay degil mi paran varsa herşeyi hallediyorsun işte böyle ruh hastalarını hak etmediği halde devlet dairelerine getiriyorlar sonra olanlar malum
Başka bir arkadaş da yazmış, kamuya girmedi. Kanuni olarak da girmek hakkıydı ayrıca. Denetimli serbestlik girmeye engel değil çünkü.

İnsanlar cevap yazdığımı görsünler diye öyle yaptım ama her sayfayı açıp tek tek etiketlemek daha iyi doğru söylüyorsunuz, artık öyle yaparım

Ne iş yapıyorsunuz bu kadar hesapsızca harcamanın sonu ne olacak diye beklediniz? Bunu normal bir soru olarak soruyorum.

Ne iş yapıyorsunuz bu kadar hesapsızca harcamanın sonu ne olacak diye beklediniz? Bunu normal bir soru olarak soruyorum.
Proje danışmanlığı yapıyorum. Önceki sayfalarda var ama bulmanız zor olur, ben bile bulamadım şimdi. Bu harcamaları yaparken ailemi asla ihmal etmedim. Bunu da söylemek istiyorum.

Günaydın herkese,
Toplu şekilde cevap yazayım dedim yine. Öncelikle yeniden, binlerce kez konuma tek satır cevap yazanlara dahi teşekkür ederim. İnsanın yakın arkadaşları böyle ilgilenmez bu devirde. Buraya yazdığım için çok mutluyum. Keşke daha önce yapsaydım.
Dün olanları anlatacağım. Sonra da tek tek cevap yazacağım.
Dün kendisi buraları okuduktan sonra epey mahcup bir tavır içindeydi. En son bana "ne olurdu hasta kadına he deseydiniz, burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz" falan dedi. Ben bunu duyunca ciddi bir kriz geçirdim. Çünkü inanın annesinin "he" denebilecek hiçbir tarafı yok. Annesiyle yüz yüze 2 yıl oluyor ben tanışalı. O kadar çok şeyine "he" dedim ve ailem de dedi ki, inanamazsınız. Çok ama çok çirkin sözleri oldu, kadın biraz çatlak dedik, dobra dedik, içi dışı bir dedik, hepsini yuttuk. Zaten bana öyle bir davranıyordu ki, anneme de, annem eşim için "bu kadın yetiştirdiyse o kadar kötü olamaz
Bu mesajı yanlışlıkla yarımken gönderdim. Tam hali aşağıda var. Bunu silebilir miyiz? Mune Mune K Kazen

Proje danışmanlığı yapıyorum. Önceki sayfalarda var ama bulmanız zor olur, ben bile bulamadım şimdi. Bu harcamaları yaparken ailemi asla ihmal etmedim. Bunu da söylemek istiyorum.

Hayır aileyi ihmal etmek falan değil sorun.
Sorun siz geleceği görmeden hunharca harcama yapmışsınız. Rolleri değiştirmişsin iz. Bundan sonra da asla yerine gelmeyecek o roller. Bakın annenin izi örnek alın cesaret için.

Birkaç detay olmasaydı senin çok yakın bir arkadaşım olduğuna emin olacaktım. Ama konu sonunda anladım olmadığını.
Ona dediğimi sana da diyeceğim, ömrünün geri kalanını bari kurtar.
Arkadaşım 3 kez intihar etti, biri gerçekten çok ciddiydi, ölüm haberini bekledik. Değmez, gerçekten değmeZ. Çok emek vermiş olabilirsin ama sil at, kurtar kendini.

Birkaç detay olmasaydı senin çok yakın bir arkadaşım olduğuna emin olacaktım. Ama konu sonunda anladım olmadığını.
Ona dediğimi sana da diyeceğim, ömrünün geri kalanını bari kurtar.
Arkadaşım 3 kez intihar etti, biri gerçekten çok ciddiydi, ölüm haberini bekledik. Değmez, gerçekten değmeZ. Çok emek vermiş olabilirsin ama sil at, kurtar kendini.
Kurtaracağım. Bir sonraki hikayem güzel olacak benim. Kendim inanmazsam kimse inanmaz ama ben inanıyorum artık. Öyle ciddi bir girişimim olmadı benim bu arada.

Hiç üşenmeden tüm sayfaları tektek okudum..çokk çokkk üzüldüm adınıza...O oldu bu oldu..... şu şöyle yaptı bu böyle yaptı....Bütün bunları bir kenara bırakın unutun silin ve lütfen kendiniz için bi iyilik yapın şu süreçten hemen sonra psikolojik destek alın ve BOŞANIN... sevgiyle kalın

Hayır aileyi ihmal etmek falan değil sorun.
Sorun siz geleceği görmeden hunharca harcama yapmışsınız. Rolleri değiştirmişsin iz. Bundan sonra da asla yerine gelmeyecek o roller. Bakın annenin izi örnek alın cesaret için.
Doğru söylüyorsunuz. Anneme soruyorum hep nasıl başardın diye. O da çok zor ayrılmış babamdan. Onların hikayesinde inanılmaz şiddet var, yüzünde hala izleri var mesela. İkinci kadın var. Ben de bu yüzden yıllarca uzak kaldım babamdan. Şimdi keşke kalmasaydım diyorum, buradaki arkadaşlar babadan uzak kaldığım için böyle bir yol seçtiğimi yazdıkça

Sorunuza tam cevap vermemişim.
beklentim ve hayalim şöyleydi, evlenince artık ondan uzak da yaşamayacağım, çok mutlu olacağız, daha sağlam çalışacağım artık, hep anlatırdım hatta. 8 de kalkarım, 12 ye kadar kahvaltı yemek ortalık toplama. Sonra otururum bilgisayarımın başına. Alırım kahvemi. Ne güzel çalışırım. Birikir birikir param yeniden.
öyle olmadı. Yaşadığım sinir krizlerinin arasında babam projesini aldığım insanlara parasını iade etmek zorunda kaldı. Hala toplamaya çalışıyorum işlerimi

Işe aldırma meselesine kızdım ama çok da üzüldüm adınıza .. ilk mesajı okudum sonuna kadar. Merak ettiğim şu, siz bu kadar para harcarken emek verirken anneniz sizi uyarmadimi

Işe aldırma meselesine kızdım ama çok da üzüldüm adınıza .. ilk mesajı okudum sonuna kadar. Merak ettiğim şu, siz bu kadar para harcarken emek verirken anneniz sizi uyarmadimi
Hak etmediği bir işe girmedi. Aslında hak ettiğinden daha kötü bir işe girdi. Hiçbir kanuni düzenlemede denetimli serbestlik nedeniyle güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanacağı yazmıyor. 2013 sonunda olmuş bir olaydı ve davası da düşmüştü. Dediğim gibi yasal olmayan hiçbir şey yapılmadı. Hak ederek girdi emin olabilirsiniz. İspat da edebilirim.

Uyardı tabi ki, annesi bize çok yakın davrandıktan sonra sevmeye başladı ama. İşe girer toparlarsınız dedi, güvendi. Pek de karıştırtmadım açıkçası.

Hak etmediği bir işe girmedi. Aslında hak ettiğinden daha kötü bir işe girdi. Hiçbir kanuni düzenlemede denetimli serbestlik nedeniyle güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanacağı yazmıyor. 2013 sonunda olmuş bir olaydı ve davası da düşmüştü. Dediğim gibi yasal olmayan hiçbir şey yapılmadı. Hak ederek girdi emin olabilirsiniz. İspat da edebilirim.
Ben annenizi merak ediyorum daha çok sizi mutlaka uyarmış olmalı degilmi

Doğru söylüyorsunuz. Anneme soruyorum hep nasıl başardın diye. O da çok zor ayrılmış babamdan. Onların hikayesinde inanılmaz şiddet var, yüzünde hala izleri var mesela. İkinci kadın var. Ben de bu yüzden yıllarca uzak kaldım babamdan. Şimdi keşke kalmasaydım diyorum, buradaki arkadaşlar babadan uzak kaldığım için böyle bir yol seçtiğimi yazdıkça

Bakın buradan anladım aslında neden biraz böyle olduğunuzu... Psikolojiye dair herhangi bir uzmanlığım yok ancak kadınların erkeklerle olan ilişkileri ne yazık ki annesiyle babasının ilişkisine çok benziyor hem görmeyle hem de genetik olarak. Buna ilave olarak siz eşinizi yıllardır çocuğunuz gibi görmüşsünüz belli ki, hani anneler oğulları ne kadar hayırsız ve b*ktan olursa olsun oğlumdur der ve yıllarca koruyup kollar ya. Hatta cinselliğiniz olmamasına rağmen bu kadar bağlanmanızı da buna yoruyorum ben.

Bu arada eşiniz de bunca fedakarlık yaptığınız biriyse eminim iyi zamanlarınızda birçok sevilesi taraflara sahiptir. Yoksa mümkün değil manyak değilseniz böyle birini yıllarca çekmeniz. Tahminimce iyi vakitlerinizde aşırı iyi, sevgi gösteren, romantik birisi... Tartışırken ise sizi hiç sevmemiş gibi davranıyor. Bir nevi anne - çocuk ilişkisine dönüşmüş. Bu kadar emek verdiğiniz bir şeyi bırakmak da elbette zor olacak, hatta belki bırakamayacaksınız bile tekrar dönünce bu döngüye tekrar kapılacaksınız. Kesinlikle psikolojik tedavi sürecine girmelisiniz.

İlave olarak da şunları söyleyeceğim, şu anda karşınızdaki insanın sizi istemiyor olması büyük bir şans. Tam tersi olsaydı, bu acıyı daha uzun süre çekecektiniz. Bu şansı kaçırmayın.

eşinizin yerinde olsam bende ağlardım sizin şu zamana kadar yaptıklarınızı akraba kardeş yapmıyor. Bir yazdıklarınızı okuyun Allah aşkına para musluk gibi akıyor, saygısızlık aldatma aileye hakaret ama karşıda sürekli aşık, aileye gönderirken bile aman ha akşama değişme ne olur diye yalvaran biri. Sonra da ağladık sızladık. Bişey diyeyim mi siz bunu atlatırsınız çünkü onca şeyi yutan kişi bunu da aşar. Ama şunu sakın unutmayın asla ama asla mutlu olmayacaksınız birkaç sene belki on sene sonra eşiniz size yapmasaydın, ben mi zorladım dediğinde tekrar burada buluşalım. Bu arada lütfen çocuk yapmayın.

Ben psikoloğum, bütün konunuzu okudum ilgimi çekti çünkü. Herkes gibi ben de boşanmanız gerektiğini söyleyeceğim ama daha önemlisi lütfen bir ruh sağlığı uzmanından yardım alın çünkü gerçekten yüzeysel olmayan problemler var sizde. Eşiniz ve ailesinden bahsetmiyorum zaten onlarınki ayrı birer dosya...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X