Ailesine Sınır Çizmeyi Bilmeyen Eşim

Sizce Kim Haklı?

• Sen haklısın

OY: 59 98,3%
  • Eşin ve ailesi haklı

OY: 0 0,0%
  • İkiniz de haksızsınız.

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    60
Saolun fikir verdiğiniz için 🥰 evli görümce faktörü var ortalık karıştıran huzur bırakmıyor ona nasıl bir ders vermeliyim , hep iyi niyetli davrandım annesinin evidir dedim gidip gelsin kalsın diye karışmadım aynı evde otururken şimdi tepeme çıktı . Gözünü para hırsı bürümüş hep bana yapın benim olsun diye ,annesiyle aram iyi olmasın istiyo ana kız dedikodumu yapıyor anasını dolduruyor .
Rica ederim kuzum 🥰 çalışmadığım yerden sordun 😄 bende de sorunlu bir evli bir görümce var. Ama ben ona patır patır söylemiştim sahsen evime gelmişti kovmuştum şimdi konuşmuyoruz 😄 eşimle iyi olmalıyım, anne babasını idare etmeliyim bir yere kadar ama kardeşleri için aynısını söyleyemem 😄 benim eşim 7 kardeşler. Hiçbirinden lafımı sözümü esirgemem. Ben bir kaynana kayınpedere dikkatli davranıyorum. Bir de eşime. Onların da çok kardeş bağları yok zaten. Ondan sorun olmuyor yani. Ama senin durumun benden farklı. Bu konuda lokum derken bokum demek istemem sana da 😄 kaynana ve eş konusunda dediğime güvenebilirsin ama görümce konusunda yok yavrum 😄

Rica ederim kuzum 🥰 çalışmadığım yerden sordun 😄 bende de sorunlu bir evli bir görümce var. Ama ben ona patır patır söylemiştim sahsen evime gelmişti kovmuştum şimdi konuşmuyoruz 😄 eşimle iyi olmalıyım, anne babasını idare etmeliyim bir yere kadar ama kardeşleri için aynısını söyleyemem 😄 benim eşim 7 kardeşler. Hiçbirinden lafımı sözümü esirgemem. Ben bir kaynana kayınpedere dikkatli davranıyorum. Bir de eşime. Onların da çok kardeş bağları yok zaten. Ondan sorun olmuyor yani. Ama senin durumun benden farklı. Bu konuda lokum derken bokum demek istemem sana da 😄 kaynana ve eş konusunda dediğime güvenebilirsin ama görümce konusunda yok yavrum 😄
Görümcem yüzüme karşı iyi davranıyor arkadan iş çeviriyor ,kaynanamla aramı bozuyor güya akıl hocalığı yapıyorlar deli oluyorum . Neyse en güzeli mesafeli olmak bu bir gerçek 🥰

Ama siz başından herseyi yanlış yapmışsınız. Pazar - market alışverişini neden eşinizin kök ailesi yapıyor veya neden hergün yemeğinizi getirdiler? Aile olamamişsiniz ki. Esinizde ailesinin kanatlarının altından çıkmamış. Tek çocuk mu?
Aradiklarinda bugün planımız var deyin geçin. Esinizede söyleyin bi pazarımız var yalnız geçirmek istiyorum diye.

Sen haklısın ama ne yapılır bilemedim. Düzgünce anlatmaya çalışın,tepki verdikçe daha çok o taraf kayıyorlar çünkü. Zamanla anlar belki ne demek istediğini

Yaa ahahha 😄 onda da o kozu vermeyeceksin. Eşinin sevdiği tatlıyı yap. Askım bunu baban da çok sever de bir tabak da onlara gönder. Şikayet edemesin, söylenemesin yani 😄 ben alıştırana kadar her gün eşimi anasına bir tabak tatlıyla bir şeyle yolluyodum valla 😄 e sen düşünüp tatlı göndermişsin. Kadın da geçip seni şikayet edemiyor ki. Mecbur sağolsun vs diyo. Öyle diyince de eşin hoşuna gidiyo senle daha iyi oluyor 😄 kız az uğraşmadım ben de bakma. Eşimi eve çekerken kaynananın kayınpederin de gönlünü çok hoşnut tuttum valla dönüp oradan işimi baltalamasınlar diye 😄 iki kişilik evde her gün borcamlarla farklı farklı tatlılar çıkıyordu. Beslemediğim ne kasabı ne manavı ne kolu komsusu kaldı 😄😄
Benimki olsa bunu nasıl yaptın biraz tatlı olmuş sanki der 😁

Saplantılı aşıklar gibiyiz kaynanamla 😂😂😂 sormazlarsa işleri rast gitmez . Heee annemi aradım ne yapcan ki deseniz ne dicek acaba . İki tersleseniz tavrınızı belli etseniz
Hastanede tersledim zaten normalde sabırlıyımdır bu konularda ama nasıl sabrımı taşırdıysa artık. Ne dedi annen diye soruyor bir de gerçekten çok rahatsızım. 🫥

Ama siz başından herseyi yanlış yapmışsınız. Pazar - market alışverişini neden eşinizin kök ailesi yapıyor veya neden hergün yemeğinizi getirdiler? Aile olamamişsiniz ki. Esinizde ailesinin kanatlarının altından çıkmamış. Tek çocuk mu?
Aradiklarinda bugün planımız var deyin geçin. Esinizede söyleyin bi pazarımız var yalnız geçirmek istiyorum diye.
Bir ablası var uzakta evli. Getirme diyorum kayınvalideme var evde diyorum yine getiriyor. Ben de dedim bugün eşime evlilik sadece sevişmekten ibaret değil diye. Evlilik olgunluğuna ulaşamamışsın dedim.

Hastanede tersledim zaten normalde sabırlıyımdır bu konularda ama nasıl sabrımı taşırdıysa artık. Ne dedi annen diye soruyor bir de gerçekten çok rahatsızım.
Aynı durumdayız Allah sabır versin . Kaynanam çok sorardı kim aradı niye aradı annen çok arıyo diye. Bigün aynısını yaptım kii beni anlasın diye 🤣🤣 telefonu çaldığında kim aradı niye aradı hayırdır dedim kadın bunalım yaşadı 🤣🤣

Bizde altlı üstlü oturuyoruz hergün ordayız sanki uğramazsak işimiz rast gitmicekmiş gibi , eşim arafta kaldı bi yandan ben bi yandan kendi ailesi derken . Eşim benden önce annesiyle konuşur ben sinir krizleri geçiriyorum . Keşke siz gibi bende ayda 1 kere gitsem

Ama nasil alistirsaniz öyle gider. Biz de altli üstlüyüz, ama bazen günlerce birbirimize gidip geldigimiz olmuyor. Haberlesiriz ancak

Aynı durumdayız Allah sabır versin . Kaynanam çok sorardı kim aradı niye aradı annen çok arıyo diye. Bigün aynısını yaptım kii beni anlasın diye 🤣🤣 telefonu çaldığında kim aradı niye aradı hayırdır dedim kadın bunalım yaşadı 🤣🤣
Anladıysa yine iyi anlamayanlar çok maalesef ☺️ aminn Allah hepimize sabır versin

Haklısınız ama genelde erkekler böyledir zaten . Benim eşimde sınır çizemeyen biri allahtan biz uzaktayız .
Sen önce bir plan yap pazar gününe bir şey koy. Sabahtan kahvaltıya gidin mesela bi yere ..
sakın tartışma ters yapar , daha çok itersin karşı tarafa ..
bu durumu güzellikle çözmen gerek .
Valla yapabiliyorsan mağduru oyna 🤣 azıcık ağlan sızlan valla işe yarıyor ben yapamıyorum 🤣🤣😂

Kuzum haklısın ama sadece şuna dikkat et. Sen ona aman ailene gitme, aman şöyle yapma, sman böyle yapma derken onu daha fazla oraya itersin. Ona çok dikkat et. Benim eşim de öyle gerçekten. Onlar da pat diye aksamları çağırırlardı eşim de gidelim diye tuttururdu. Söylenmeye başladım, ben söylendikçe ailesine daha yakın oldu. Bir de üstüne benle kötü oldu. Aynı zamanda ben de onun ailesini istemiyormuşum gibi algılandım. Olan bana oldu… sana da tavsiyem ne biliyor musun ? Daha onlar çağırmadan, sen plan yap. Mesela bu hafta ben olsam senin yerinde 1 saatliğine de olsa giderdim. Birkaç gün sonra da, aşkım sinemaya şu film gelmiş. Birlikte gidelim mi ? Ya da aşkım pazar günü hava güzel olursa şuraya yanımıza malzemeleri alıp mangala ya da kahvaltıya gidelim mi ? Veya ne bileyim şu tatlıyı, yemeği hiç denemedim. Biraz da zora benziyor. Ama seninle yapabiliriz diye düşündüm. Pazar günü birlikte deneyelim mi ? Gibi gibi gibi önden plan yap. Veya hazırlık yap… çirkef gibi değil de mağdur gibi davran ve bence asla ailesini kötüleme. Ben böyle böyle elini ayağını çektim ordan. Ki benim kaynanam yan tarafımda oturuyor. Ona rağmen ayda 1 falan gideriz birlikte döneriz yani. Başlarda her gün anasının evindeydik öıldıracaktım valla
Ablacım kurs aç gelelim😂😂 başarılıı

Çok nadirdir çağırmadıkları zaman ama her Pazar istisnasız ararlar ne yapıyorsunuz diye sorarlar bunu da anlayamıyorum. Eşim ailenin tek oğlu bundan mı acaba diye düşünmeden edemiyorum. Bir de kayınvalideme sık sık giderdim şimdi gitme sıklığını çok azalttım.
İkidir bunu yazıyorsunuz, tek oğlu olunca ne oluyor? Yani kızları sokaktan topluyorlar, oğlan şehzade falan mı oluyor? Nezaket düşünce empati bilmeyen insanlarmış ve armut da dibine düşmüş. Eşiniz de yol yordam bilmeyen düşüncesiz saygısız biri. Siz düzgün ailede, hak hukuk bilerek yetişmişsiniz.

Gitmeyerek iyi yapmışsınız, hatta her pazar için üşenmeyin program yapın. Beraber gitmek yapmak istiyorum ama aileme gidicem diyorsan buyur git deyin. Bunu bir süre yapın, ya anlar eşimle beraber olmam gerek der ya da iyice çıkmaz ailesinden. Hep yazıyorum saygı yoksa, istersen aşkından öl hiç anlamı önemi yok.

Kuzum haklısın ama sadece şuna dikkat et. Sen ona aman ailene gitme, aman şöyle yapma, sman böyle yapma derken onu daha fazla oraya itersin. Ona çok dikkat et. Benim eşim de öyle gerçekten. Onlar da pat diye aksamları çağırırlardı eşim de gidelim diye tuttururdu. Söylenmeye başladım, ben söylendikçe ailesine daha yakın oldu. Bir de üstüne benle kötü oldu. Aynı zamanda ben de onun ailesini istemiyormuşum gibi algılandım. Olan bana oldu… sana da tavsiyem ne biliyor musun ? Daha onlar çağırmadan, sen plan yap. Mesela bu hafta ben olsam senin yerinde 1 saatliğine de olsa giderdim. Birkaç gün sonra da, aşkım sinemaya şu film gelmiş. Birlikte gidelim mi ? Ya da aşkım pazar günü hava güzel olursa şuraya yanımıza malzemeleri alıp mangala ya da kahvaltıya gidelim mi ? Veya ne bileyim şu tatlıyı, yemeği hiç denemedim. Biraz da zora benziyor. Ama seninle yapabiliriz diye düşündüm. Pazar günü birlikte deneyelim mi ? Gibi gibi gibi önden plan yap. Veya hazırlık yap… çirkef gibi değil de mağdur gibi davran ve bence asla ailesini kötüleme. Ben böyle böyle elini ayağını çektim ordan. Ki benim kaynanam yan tarafımda oturuyor. Ona rağmen ayda 1 falan gideriz birlikte döneriz yani. Başlarda her gün anasının evindeydik öıldıracaktım valla
Haklısın bende senin gibi yapıyorum baktım olmuyor

X