Ailesine Sınır Çizmeyi Bilmeyen Eşim

Sizce Kim Haklı?

• Sen haklısın

OY: 59 98,3%
  • Eşin ve ailesi haklı

OY: 0 0,0%
  • İkiniz de haksızsınız.

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    60
okurken midem ağrıdı sinirden
şu zamana kadar nasıl katlandınız ?
evli değilim ve düşüncesine bile uzağım böyle tipler yüzünden
keşke teknoloji bi kaç çağ atlasa da istediğimiz gibi paket yaptırabilsek erkek kişilerini

Herkese iyi Pazarlar, objektif olarak yorum almak için konumu açıyorum. Bugünkü derdim eşimin ailesine sınır çizememesi. Çoğu Pazar eşimi iş için çağırıyorlar ve bunların çoğu plansız gelişiyor örneğin sabah 8-9 veya 10 gibi arıyorlar yardıma gel diyorlar. Hastalık olur acil bir durum olur anlarım lakin bana göre plansız bir şekilde çağırmaları doğru değil. Bugün eşimle bu konu yüzünden tartıştık. O da senin ailen arasa ne tepki verirdin diye sordu ben de plansız ararlarsa gitmem dedim ki gerçekten de gitmem çünkü yaptıkları doğru olmaz ben evliyim önceliğim eşim olurdu dedim. Eşimin sadece Pazar günü tatili var ve ben onunla vakit geçirmek istiyorum zaten akşam görüyorum yüzünü bir doğru düzgün. Hakkını yiyemem beraber vakit geçirmişliğimiz de oldu ama bunlar sayıca az. Evliyiz diye kendi ailesinden vazgeçecek değil bunu istemeye zaten hakkım yok istediğim biraz anlayış. Eşime hep hayır demesini öğren diyorum benim ailemi de yeri gelirse bir bahane bul reddet diyorum. Eşim ailenin tek oğlu zaman zaman acaba kıskanıyorlar mı diye düşünmüyorum da değil. Sinirlendim ve gitmedim tek başıma vakit geçirmeye karar verdim ben de.
Ailesi aradığında geçerli bir sebep yoksa hayır demesi lazım.
Açık açık söyleyebilirsiniz.Sadece birgün tatil günümüz var uzun zamandır birlikte gezmedik birşeyler yapmadık diye.

İkidir bunu yazıyorsunuz, tek oğlu olunca ne oluyor? Yani kızları sokaktan topluyorlar, oğlan şehzade falan mı oluyor? Nezaket düşünce empati bilmeyen insanlarmış ve armut da dibine düşmüş. Eşiniz de yol yordam bilmeyen düşüncesiz saygısız biri. Siz düzgün ailede, hak hukuk bilerek yetişmişsiniz.

Gitmeyerek iyi yapmışsınız, hatta her pazar için üşenmeyin program yapın. Beraber gitmek yapmak istiyorum ama aileme gidicem diyorsan buyur git deyin. Bunu bir süre yapın, ya anlar eşimle beraber olmam gerek der ya da iyice çıkmaz ailesinden. Hep yazıyorum saygı yoksa, istersen aşkından öl hiç anlamı önemi yok.
Tek oğlu olan bazı kişiler oğullarını yüceltir o maksatla yazmıştım. Bana da saçma geliyor artık oğullarının aile olduğunun bilincinde değiller. Elimde çok güzel mesleğim var baktım olmuyor gireceğim KPSS'ye uzaklaşacağım zira aynı evde yaşamıyoruz ama yaşamış gibi oluyoruz. Eşimin ailesi nasıl desem biraz o yönden düşük. Yani düşünmez etmezler. Örnek veriyorum çocuğun bir Pazarı var aramayalım ya da arayalım da önceden haber verelim demezler.

okurken midem ağrıdı sinirden
şu zamana kadar nasıl katlandınız ?
evli değilim ve düşüncesine bile uzağım böyle tipler yüzünden
keşke teknoloji bi kaç çağ atlasa da istediğimiz gibi paket yaptırabilsek erkek kişilerini
Daha yazamayacağım bir çok şey var. Ben de şaşırdım kendime. Bekarken sadece aile derdi oluyor ama evlenince hem eş hem de onun ailesi giriyor araya.

konus ahıbı sızı çook ıyı anlıyorum benımde oncekı konularıma bakarsanız benzer seyler yasadıgımızı gorebılırsınız hatta benım kayınvalıdem 3 oglu olmasına ragmen o kadar ustadır kı herkesı parmağında oynatır yenı evlıyım en azından belırlı bır süre anlayıs gosterır dedım bekledım olmadı. plan yaptım oğlumle konustum benım planı onayladı haftasonu şunu şunu yapıyoruz vs gıbı yalanlar soyleyıp benı doldurdu kı esımle tartısmıstık daha 2. ayımızdı beraber yaptıgımız planı kendı kafana gore nasıl bozarsın dıye ben bozmadım dedı ama annen boyle dıyor yalan mı soyleyecek kaç yaşında kadın dedım yüzleştirdi ve yalan soyledıgı anlaşılmıştı utanır bırakır dedım ama bana bilendi sürekli benle ugrası gezdıgım yerlerı ogrenıp sen nasıl ızın verırsın dıye esımı arayıp kızdı esımle ona kızdı aylarca küs kaldılar heh şimdi rahatlaadım deıdm esım bu kez vicdan yaptı haftada ıkı gun gıtmek zorunda kaldık tam yoluna gırdı dedım kv babası öldü acısı taze dıye sureklı onlardaydık bırazcık arkadaslarımızla vakıt gecırıp eglenmeye basladık hemen mudahele ettı sureklı tartısmalar vs derken en son 1. yılımızdaa plan yaptıgımı bilmesine ragmen kuzenının dugunu var dıye esım bızım yıldonumu planımızı uzaktakı kuzenın dugun yerıne gore ayarlamaya calıstı ıstemıyorum gımeyeceksın o dugune dedım kv sureklı araıp gel allah gel dıye arada kaldı gıttı geldıgınde bosanma kararımı açıklamıstım bıktım aıle ılıskılerınızden kendıme yer aramaktan ilgi dilenmekten dıye . ya kendıne cekı düzen verırısın ya da ben bu ilişkide yokum ahatca aılenle vakıt gecırebılırsın dedım cunku 1 yıl boyunca sureklı kv tarafından manipülasyona maruz kaldı esım arada kalmasın dıye çok zorladım baktım o da kadir kıymet bılmıyor en so boşanacagım dedım. ama o gunden sonra her sey terse döndü eşim ayrılmamızdan çok korktugu için kendıne ve aıleısıyle gorusmesıne cekı duzen verdı hoş kv hala gıcıklık yapar ama umrumda degıl onemlı olan esımın arayı bulup olması gerektıgı gıbı davranmasıydı sıze de boyle yapın demıyorum ben sadece cok emek vermıstım ama esımın bunu gorup anlayabılecegı sekılde anlamadıgını dusundugum noktada kendımı o ilişkide göremeyıp ayyrıldım blöf yapmamıstım yanı. mesala bızımde evlerımız 10 dk bır sey sormak ıcın cagırırdı yanına benı kötuler gıbı konusup şöyle aramadı boyle yardıma gelmedı dıye veya bana sormadan mutfak alısverısımı yapardı bana sormadan benım evıme mısafırle gelırdı hatta oturmaya gelecekse benı degıl esımı arardı musaıt mısınız dıye gızlıden gızlıden asla muhatap almadıgını hısstettırırdı ama esımın yanında bana ölüp bıtıyormus gıbı davranırdı bu sebeple esım hep benım abarttıgımı dusunurdu. sonra değişti tabı kendısıne soylemıstım annen guzel bır evlılık yasamadıgı ıcın kımseye layık gormuyor sureklı huzrsuzluk çıkarıp mutsuz etmenın pesınde mesafe koymazsak daha cok canımız yanacak dıye şükür kı anladı o da gercegı çok uzun yazdım kusuruma bakmayın konunuzu okuyunca gıttım geldım o zmanlara da . yasaken ben nıye buna sabredıyorum mal mıyım ben dıyordum ama esımdekı degısımı gorunce ıyı kı dıyorum. cunku kendısı cok ıyı bır ınsandır sadece kv asırı domınat bır karakter oldugu ıcın herkesı her seyı yonetmek ıstıyor. oğlunun yörüngesindne çıkmasına alısamadı..

konus ahıbı sızı çook ıyı anlıyorum benımde oncekı konularıma bakarsanız benzer seyler yasadıgımızı gorebılırsınız hatta benım kayınvalıdem 3 oglu olmasına ragmen o kadar ustadır kı herkesı parmağında oynatır yenı evlıyım en azından belırlı bır süre anlayıs gosterır dedım bekledım olmadı. plan yaptım oğlumle konustum benım planı onayladı haftasonu şunu şunu yapıyoruz vs gıbı yalanlar soyleyıp benı doldurdu kı esımle tartısmıstık daha 2. ayımızdı beraber yaptıgımız planı kendı kafana gore nasıl bozarsın dıye ben bozmadım dedı ama annen boyle dıyor yalan mı soyleyecek kaç yaşında kadın dedım yüzleştirdi ve yalan soyledıgı anlaşılmıştı utanır bırakır dedım ama bana bilendi sürekli benle ugrası gezdıgım yerlerı ogrenıp sen nasıl ızın verırsın dıye esımı arayıp kızdı esımle ona kızdı aylarca küs kaldılar heh şimdi rahatlaadım deıdm esım bu kez vicdan yaptı haftada ıkı gun gıtmek zorunda kaldık tam yoluna gırdı dedım kv babası öldü acısı taze dıye sureklı onlardaydık bırazcık arkadaslarımızla vakıt gecırıp eglenmeye basladık hemen mudahele ettı sureklı tartısmalar vs derken en son 1. yılımızdaa plan yaptıgımı bilmesine ragmen kuzenının dugunu var dıye esım bızım yıldonumu planımızı uzaktakı kuzenın dugun yerıne gore ayarlamaya calıstı ıstemıyorum gımeyeceksın o dugune dedım kv sureklı araıp gel allah gel dıye arada kaldı gıttı geldıgınde bosanma kararımı açıklamıstım bıktım aıle ılıskılerınızden kendıme yer aramaktan ilgi dilenmekten dıye . ya kendıne cekı düzen verırısın ya da ben bu ilişkide yokum ahatca aılenle vakıt gecırebılırsın dedım cunku 1 yıl boyunca sureklı kv tarafından manipülasyona maruz kaldı esım arada kalmasın dıye çok zorladım baktım o da kadir kıymet bılmıyor en so boşanacagım dedım. ama o gunden sonra her sey terse döndü eşim ayrılmamızdan çok korktugu için kendıne ve aıleısıyle gorusmesıne cekı duzen verdı hoş kv hala gıcıklık yapar ama umrumda degıl onemlı olan esımın arayı bulup olması gerektıgı gıbı davranmasıydı sıze de boyle yapın demıyorum ben sadece cok emek vermıstım ama esımın bunu gorup anlayabılecegı sekılde anlamadıgını dusundugum noktada kendımı o ilişkide göremeyıp ayyrıldım blöf yapmamıstım yanı. mesala bızımde evlerımız 10 dk bır sey sormak ıcın cagırırdı yanına benı kötuler gıbı konusup şöyle aramadı boyle yardıma gelmedı dıye veya bana sormadan mutfak alısverısımı yapardı bana sormadan benım evıme mısafırle gelırdı hatta oturmaya gelecekse benı degıl esımı arardı musaıt mısınız dıye gızlıden gızlıden asla muhatap almadıgını hısstettırırdı ama esımın yanında bana ölüp bıtıyormus gıbı davranırdı bu sebeple esım hep benım abarttıgımı dusunurdu. sonra değişti tabı kendısıne soylemıstım annen guzel bır evlılık yasamadıgı ıcın kımseye layık gormuyor sureklı huzrsuzluk çıkarıp mutsuz etmenın pesınde mesafe koymazsak daha cok canımız yanacak dıye şükür kı anladı o da gercegı çok uzun yazdım kusuruma bakmayın konunuzu okuyunca gıttım geldım o zmanlara da . yasaken ben nıye buna sabredıyorum mal mıyım ben dıyordum ama esımdekı degısımı gorunce ıyı kı dıyorum. cunku kendısı cok ıyı bır ınsandır sadece kv asırı domınat bır karakter oldugu ıcın herkesı her seyı yonetmek ıstıyor. oğlunun yörüngesindne çıkmasına alısamadı..
Benim kayınpeder sürekli çalışır o yüzden kayınvalide bilmez eşiyle gezmeyi. Ben de acaba bundan mı diye düşünüyorum. Yerine göre baskın karakterdir benim kv. Zaten evlilikte sorunlar genellikle üçüncü kişilerden çıkıyor. Anlayış gösteremiyorlar kendi devirleriyle aynı sanıyorlar. Acaba bizi mi kıskanıyorlar bilemedim oğlun gelmiş kaç yaşına onun da ayrı bir düzeni olmalı. Başta benimki de kızlardan bahsediyordu evlenmek için kız aradığı zamanları anlatıyordu sabrettim sonra da rahatsızlığımı belli ettim daha da yapmadı. 🤮

Benim kayınpeder sürekli çalışır o yüzden kayınvalide bilmez eşiyle gezmeyi. Ben de acaba bundan mı diye düşünüyorum. Yerine göre baskın karakterdir benim kv. Zaten evlilikte sorunlar genellikle üçüncü kişilerden çıkıyor. Anlayış gösteremiyorlar kendi devirleriyle aynı sanıyorlar. Acaba bizi mi kıskanıyorlar bilemedim oğlun gelmiş kaç yaşına onun da ayrı bir düzeni olmalı. Başta benimki de kızlardan bahsediyordu evlenmek için kız aradığı zamanları anlatıyordu sabrettim sonra da rahatsızlığımı belli ettim daha da yapmadı. 🤮
kıskanmak tabıkı oğullarını yıne kendılerıne aıt bılıyolar gelınlerı de otomatıkman kendılernın emrınde hıssedıyor bırınden bırı bu zıncırı kırmazsa hepımızın ısı zor. o zıncırı kırınca da ınsan özgürlüğünün taıdını çıkarıyor

Çoğu eş sınır çizmeyi bilmiyor
Doğru ben çizerim bugün kv yine yemek yapmış ısrarla getirme dedim. Belki de düşüncesi kötü değildir ama her hafta her hafta insana rahatsızlık veriyor gerçekten. Bazen verilebilir ama her hafta her hafta olacaksa en azından sorulmalı diye düşünüyorum. Yemeklerin çöpe gittiğini, sebzelerin bozulmaya başladığını söyledim.

Ben böyle konularda çok netim şahsen o hazırlanırken bavulunu da verirdim eline defol git derdim . Goremedigim birlikte birşey yapamayacagim kocayı yanımda tutamam . Tabi gidip donmeyecegi olasılığı hesaba katarak yapın . Böyle bir evlilik asla benim için olamaz .

Artık korunuyoruz zaten evliliğim oturmadan sağlığım düzelmeden çocuk düşünmüyorum. Hemen çocuk yapılmamalıymış bunu acı bir şekilde tecrübe ettim maalesef. Biz kayınvalideme ve kayınpederime çok yakınız. Pazar alışverişimizi bile onlar karşılıyor, eşim Pazar'a gitmez, kayınvalidem neredeyse her gün yemek getiriyordu neyse ki biraz biraz vazgeçti bu davranışından. Bunlar bana çok ters geliyor biz artık evliyiz babamdan evlendiğim gün ek kartımı iptal etmesini istedim çünkü bana yanlış geldi evliyken babamın aldıklarımı ödemesi.
Siz çocuk musunuz evinizde ne var ne yok niye başkaları karşılıyor ? Cok tuhaf geldi bana bu evlilik

Siz çocuk musunuz evinizde ne var ne yok niye başkaları karşılıyor ? Cok tuhaf geldi bana bu evlilik
Kv ile evler yakın, kv birden ellerinde poşetlerle geliyor zaman zaman verilebilir ama biz artık evlenmişiz bizim yapmamız lazım. Eşim zaten eve akşam geliyor, yani bir şekilde hepsi tüketilmiyor. Herkes normal karşılıyor bu durumu ben mi anormalim diye düşünüyorum. Sık sık yemek gönderiyor yenmiyor yemekler.

Çok sinir bozucu bir davranış eşinizin yaptığı şiştim okurken.Bunun adı iktidar savaşı .Orası oğlumun evi oğlum benim tabiki her pazar gelecek biz ne dersek o bunu uyguluyorlar sevgili konu sahibi...Bence siz akıllı bir kadinsiniz korunuyorum hemen çocuk yapmam bu evliliğe tavriniz gayet yerinde.Burda bazen bı cinnet yeter gibi biseyler okurdum tabiki böyle yapmayın bu devirde işi sinsi sinsi götürenler yüze gülüp lafını pat söyleyenler kazanıyor velakin ben çok sıkılırım hissettigimi soylememekten plandan taktikten. Sizin kayinvalide ile işiniz zor tek emin oldugum bu konuda bu.İs esinizde biter.Evde yakınmış.Doldurma konusu ne eşiniz sokma akıllı mi yani biri bişey deyince hop eşine sevdiği kadına dolan bı insanmi.Siz dolarmiydiniz annenizin onun bunun lafıyla mesela....3 yol var.1 cisi siz patlarsiniz evliliginiz sürerse sürer 2 cisi kabul edersiniz kayinvalideye her pazar eşiniz gider o nerse o olur 3 cusu siz sinir hastasi olursunuz.Belkide bı mucize olur eşiniz değişir .

Çok sinir bozucu bir davranış eşinizin yaptığı şiştim okurken.Bunun adı iktidar savaşı .Orası oğlumun evi oğlum benim tabiki her pazar gelecek biz ne dersek o bunu uyguluyorlar sevgili konu sahibi...Bence siz akıllı bir kadinsiniz korunuyorum hemen çocuk yapmam bu evliliğe tavriniz gayet yerinde.Burda bazen bı cinnet yeter gibi biseyler okurdum tabiki böyle yapmayın bu devirde işi sinsi sinsi götürenler yüze gülüp lafını pat söyleyenler kazanıyor velakin ben çok sıkılırım hissettigimi soylememekten plandan taktikten. Sizin kayinvalide ile işiniz zor tek emin oldugum bu konuda bu.İs esinizde biter.Evde yakınmış.Doldurma konusu ne eşiniz sokma akıllı mi yani biri bişey deyince hop eşine sevdiği kadına dolan bı insanmi.Siz dolarmiydiniz annenizin onun bunun lafıyla mesela....3 yol var.1 cisi siz patlarsiniz evliliginiz sürerse sürer 2 cisi kabul edersiniz kayinvalideye her pazar eşiniz gider o nerse o olur 3 cusu siz sinir hastasi olursunuz.Belkide bı mucize olur eşiniz değişir .
Kayınvalide bana neden gelmedi diye sordu. Cahil insana laf anlatmak çok zor o yüzden bir bahane buldum son anda belli oldu dedi. Ben de çaktırmadan Pazar planımız vardı dedim. Ben de çok sıkılırım kayınvalideye her gün yemek, tatlı vs götürsem mi diye düşündüm ona da bir kulp bulur. Bulmasa bile sürekli soru sorar çok meraklıdır.

Güzel şeyler yazmış herkes arayı uzaya uzata eşinize artık bir aile olduğunuzu tatlı tatlı vurgulayın.Sogukkanli olun Gül'ün geçin bence herşeyi yoluna sokacaksınız siz.sadece bol sakinlik diliyorum size umarım halledersiniz

Pazar gunu icin plan yapin ailesi arayip cagirinca esiniz isimiz var gelemem diyemiyorsa buyuk bir olay cikarin bir dahada yuzlerine bakmayın esinizede iyice bir tepki koyun tabi ailesi kesin kiskaniyor ve aman evine alismasin bizden kopmasin cahil cuhela dusunceleri yani baska bisey degil

Ayy...zamanında babam her pazar bizi zorla babaaneme götürürdü. Annem şikayet ederdi. Sonra ben evlendim. Bi baktım her pazar kayinvalidedeyiz. Sonra eşim görece daha yorucu bir işe girdi. Dinlenmeye ihtiyacım var diyip davetleri reddetmeye başladı. Şu an çooook nadir gider olduk. Kafam rahat:)) kesinlikle haklısın. İzin günlerini birlikte geçirmek kadar doğal bir isteğin yok yani. Bence izin gunlerine planlar yapın. Eşin de planı bozup yine oraya gitmeye kalkarsa net tavrını belli et. Bu nedir yani

X