Ak teknikle Burun Ameliyat olan arkadalar!

maniac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
554
0
39
arkadaslar,

acik teknikle olanlar, yada acik teknikle olan kisileri bilen arkadaslar..
burundaki (iki deligin arasindaki) kesik izi, hangi durumda veya nasil iyilesti, nekadar zamanda, ve hala iz varmi vs vs

tsk ederim simdiden

Son düzenleme:
canım bende pztsı açık amelıyat oldum ama daha atel felan alınmadı bende bu konuyu merak edıodum açtıgın iyi olmş canım

ben acık amelıyatla oldum suan kesınlıkle öyle bır iz yok hiç bellı bıle degıl dikiş alındıktan hemen sonra hıc farkedılmıokı zaten

arkadaslar,

acik teknikle olanlar, yada acik teknikle olan kisileri bilen arkadaslar..
burundaki (iki degiligin arasindaki) kesik izi, hangi durumda veya nasil iyilesti, nekadar zamanda, ve hala iz varmi vs vs

tsk ederim simdiden

canim ben acik teknikle ameliyat oldum, evet izlerim hala duruyo ameliyattan 3bucuk ay gecmesine ragmen ama hic rahatsiz edici bi durum degil, beni sahsen hic rahatsiz etmiyor kötü bi görüntüde olusmuyor, bikere gözükmüyor bile iyice bakman lazim öyle anlasiliyor ancak, karsidan gören biri anlamiyor bile icine girip bakmasi lazim anca öyle belli oluyoryerimseniben

ben ameliyat olalı yaklaşık elli gün oldu, kesi izi belli oluyor fakat ilk günlere nazaran çoook geçti. tabi bir başkası farkedemiyor. ancak ben sordugumda dikkatlıce bakınca anlayabiliyorlar. zamanla o da kaybolur.

tsk ederim arkadaslar :KK70:

birde sislikler olsun morarmalar olsun nekadar zamanda gecti?
bu benim icin onemli cunku butunlemeler icin birde erken okula donmem gerektigi icin cabuk gecmesi gerek :|

tsk ederim arkadaslar :KK70:

birde sislikler olsun morarmalar olsun nekadar zamanda gecti?
bu benim icin onemli cunku butunlemeler icin birde erken okula donmem gerektigi icin cabuk gecmesi gerek :|

ameliyattan sonra şişme olmuyor ve ilk gece şişmeler başlıyor. sabah uyandığından şişler ve morlar artıyor ve ilk gün maksimum oluyor. üçüngü günden itibaren şişler inmeye, morluklar geçmeye başlıyor. yüzdeki şişler on günde geçiyor fakat hafif bir tombişlik devam ediyor:)) morluklar sararmaya başlıyorr, benım morluklarım on beş günde geçti, iki gözümün altında fındıktan bıraz daha kucuk morluklar vardı tabi makyajla kapatılıyorlardı, onlarda on gunde geçti. elli gün oldu, burnum daha da oturdu, tabi burnumun içi hala şiş, bunu hissedebiliyorum. burnumun ucu ise taş gibi, normale dönmesi en erken üçüncü ayda başlıyor. bir yılda da oturuyor...

cvbin icin cok tsk ederim bursasezgin,

ben biryerdede okumustum acik teknikle oldugunde daha gec iyilesiyormusun, ve evet burun ucundaki sertlik daha gec geciyormus.. bende muhtemelen acik olacagim ama okula donme ve insan icine (sisliklerden dolayi) asiri degisik bisekilde cikmak istemiyorum :KK43: hemen 10 gun sonra insan ve aile icine cikmam gerek ..

ooff yuzumde morluklari evet makyajla kapatirim ama sislikler inmezse herkes anlar:KK43: . birde burnun ici hala sisse .. yaa cok uzun 3 ay :KK43:

buarada cnm senin reismlerrin filan varmiydi burda? eski ve yeni halin olsun yada adim adim gun gunune ? gelismeyi gormek adina? koymusmuydun?

cvbin icin cok tsk ederim bursasezgin,

ben biryerdede okumustum acik teknikle oldugunde daha gec iyilesiyormusun, ve evet burun ucundaki sertlik daha gec geciyormus.. bende muhtemelen acik olacagim ama okula donme ve insan icine (sisliklerden dolayi) asiri degisik bisekilde cikmak istemiyorum :KK43: hemen 10 gun sonra insan ve aile icine cikmam gerek ..

ooff yuzumde morluklari evet makyajla kapatirim ama sislikler inmezse herkes anlar:KK43: . birde burnun ici hala sisse .. yaa cok uzun 3 ay :KK43:

canım açık ya da kapalı teknikle olacağına doktorun karar verir. fakat bana göre açık teknil daha iyi. çünkü burun içindeki sorunu görmek daha kolaydır ve çalışmayı rahat yapmak daha elverişlidir açık teknikte. benim kemiğim de kırıldığı için bende şişme çookk olmuştu. şişlik ve morluklar 15 gün içinde geçti. ama morluklar yerini sarı renge bıraktı. onu da makyajla kapatabiliyordum. bir hafta sonra da onlar kayboldu. dediğim gibi yüzündeki şişlikler iki üç haftada tamamen geçiyor ve belli olmuorlar. ancak burnunun içindeki şişler tam anlamıyla üçüncü aydan sonra geçecek. tabi burun içi şişleri ve burun ucundaki sertliği senden başka kimse anlayamazz.... ben resimlerimi paylaşmadım cnm, koymak istemediğim için:)) aklına takılan soruları bana sorabilirsin...

cevabin icin cok cok sagol, yardimci oldun :) alima soru takilirsa rahatsiz ederim artikn :eek:

bence dokttor nezaman burnuna su alabilirsin dediginde abdestinde bi sorunu olmaz gibi. ama daha yaralarin filan varsa ve kanarsa (icinden olsun disindan olsun) filan bilmiyorum o zamanlar iicndede zaten 'hasta'sin yani namaz mecbur degil sanirim dimi?
gectiikten sonra kilarsin?

maniaccım anladığım kadarıyla sende benim gibi etraftan saklayacaksın olduğunu bende senin gibiyim 10 güne kadar insan içine çıkabilecek halim olurmu acaba diye düşünüyorum morluklar şişlikler falan filan..
ama ben anladımki bu bünye meselesi bakıyosun kimi hiç morarmamış kimisi ise morluktan yüzü görünmüyor sen kendini düşün bi yerin morarınca çabuk geçiyormu hani halk dilinde bi deyim vardır eti gevşek diye işte eti gevşek insanlar hemen morarır ben öyleyim mesela
bu arada kimseye söylemeyişimin sebebi çok radikal bi değişim olmayacağından zaten kötü bi burnum yok minimal bi kemer var okadar tek sorunum o

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pardon ya bi önceki mesajı okumamıştım teyemmümün ne olduğunu elbette biliyorum ama bu sayfada görünce estetikle ilgili bişi olduğunu sandım bi önceki mesajı okumadığımdan

arkadaşlar kime ameliyat oldunuz ve memnun kaldınızmı özelden atarsanız memnun olurum.Bende solunum problemi var ve devamlı faranjit oluyorum.Guvenebilecegim iyi bir kbb estetik cerrah araştırıyorum :KK43:

masumpapatya, ben onun bunun diline dusmek istemiuyorum isin acikcasi :)
yani biliosun, estetikli geldi gitti derler sonrahani nasil deniz akkayaya estetik guzeli derler filan.. neblm cirkin degilim ama adimin cikmasini istemiyorum.
insanlarimiz malum yani,
aa estetik olmus, nasil olmus, degismismi vs vsgibi seyleri kafam almaz zaten o yuzden de bole belli etmeden olmakisterdim :KK70:

buarada evet benim elim ayagim cabbuk morariyo, yani benim bunnye zayif zaten iyi besin alamiorum filan saglikli beslenmiorum . ben arnica kulllanildigini duydum,bi cerrahin istesindede oneriliyordu, sanirim onu kullanicam! hic olmazsadenemis olurum

X