Akciğer kanseri tanısı ve mücadele.. Dualarınızı eksik etmeyiniz..

lionyez

Kaderini çizerken cetvel kullanamazsın..
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
675
478
31
Merhaba,
Rabbim nerde ne kadar hastalığı yaşayan ve geçiren varsa yardım etsin. Yakınlarına güç kuvvet versin.
Çok zormuş ben babaanemi akciğer kanserinden kaybettim. 5.5 yıl annem baktı , tüm filmlerinde en iyi en kotu zamanlarinda yanındaydı.
Ve şimdi ne yazık ki doktorlar annem için bu hastalık olabilir şüphesini araştırıyorlar. :KK43: EKG , Solunum Fonksiyon Testi güzel cikti. Akciğer emarinda sol ciğer üstünde kalbe yakın 9*6.6 büyüklüğünde kist gördüler. Patoloji için parça alındı, perşembe günü sonucu çıkacak 16 Mayıs pet testi var vücudun da başka yerde var mı diye bakacaklar.
Benim annem çok güçlü bir kadın hiç yakıştıramadım bu hastalığı kabullenmesi çok zor , annemin ihtiyacı olan moral ama bizim de anneme ihtiyacımız var. :KK61:
Hastalığına uzulmuyor da bizi düşünüyor, "ben gidersem sizi kurtlar parçalar, çocuklarımın bana daha ihtiyacı var diyor" bunları düşünüyor.:KK61:
Kendim tüp bebek tedavisi goruyordum ama ara vereceğim içim yanıyor, kafam çok dolu sadece ağlamak geliyor elimden, aglayip da rahatlayamiyorum. Küçük kardesim nişanlı Eylül'de düğünü var. Ablamin kendi zorlu yasami var. Hep bunları düşünüyor .:KK61:
Allah rızası için yardım edin. Patoloji sonucu mu hastalığın evresini belirleyecek? PET TESTİ mı? Hiç bir belirtisi yok ama bu şekilde hastalık yayılır mı? Önümüzde tedavi var ise nerelerde tedavi edebiliriz.? Kemoterapi almalı mı ?
Lütfen bize dua edin sonuçları iyi çıksın , Rabbim bizi bu hastalık ile sınamasın, kimseye vermesin.

Yönetimden rica edin, konunuz doğru yere taşınsın
Bilgisi olanlar daha iyi yardımcı olurlar size Mune Mune

Allah yardımcınız olsun, tez zamanda şifa versin inşallah. Dua edeceğim size. Güçlü olun ki sizden güç alsın

Off bu okuduğum 3.akciğer kanseri konusu :KK43:

Allah hepsinin yardımcısı olsun şifa versin. Anneciğiniz de tez zamanda şifa bulsun inşallah. Yanında olun, destek olun. Moralini yüksek tutun. Önce siz inanın sonra da onu bu hastalığı yeneceğine ikna edin.

Dualarım sizinle :KK200:

Merhaba,
Rabbim nerde ne kadar hastalığı yaşayan ve geçiren varsa yardım etsin. Yakınlarına güç kuvvet versin.
Çok zormuş ben babaanemi akciğer kanserinden kaybettim. 5.5 yıl annem baktı , tüm filmlerinde en iyi en kotu zamanlarinda yanındaydı.
Ve şimdi ne yazık ki doktorlar annem için bu hastalık olabilir şüphesini araştırıyorlar. :KK43: EKG , Solunum Fonksiyon Testi güzel cikti. Akciğer emarinda sol ciğer üstünde kalbe yakın 9*6.6 büyüklüğünde kist gördüler. Patoloji için parça alındı, perşembe günü sonucu çıkacak 16 Mayıs pet testi var vücudun da başka yerde var mı diye bakacaklar.
Benim annem çok güçlü bir kadın hiç yakıştıramadım bu hastalığı kabullenmesi çok zor , annemin ihtiyacı olan moral ama bizim de anneme ihtiyacımız var. :KK61:
Hastalığına uzulmuyor da bizi düşünüyor, "ben gidersem sizi kurtlar parçalar, çocuklarımın bana daha ihtiyacı var diyor" bunları düşünüyor.:KK61:
Kendim tüp bebek tedavisi goruyordum ama ara vereceğim içim yanıyor, kafam çok dolu sadece ağlamak geliyor elimden, aglayip da rahatlayamiyorum. Küçük kardesim nişanlı Eylül'de düğünü var. Ablamin kendi zorlu yasami var. Hep bunları düşünüyor .:KK61:
Allah rızası için yardım edin. Patoloji sonucu mu hastalığın evresini belirleyecek? PET TESTİ mı? Hiç bir belirtisi yok ama bu şekilde hastalık yayılır mı? Önümüzde tedavi var ise nerelerde tedavi edebiliriz.? Kemoterapi almalı mı ?
Lütfen bize dua edin sonuçları iyi çıksın , Rabbim bizi bu hastalık ile sınamasın, kimseye vermesin.
Umarım annenizin sonuçları iyi çıkar. Genelde bildiğim kadarıyla patoloji söyler hastalığın evreni. Size özel den yazabilir miyim?

Öncelikle Allah şifa versin size ve tüm bekleyenlere inşallah. Pet sonucunda belli olacak kanser olup olmadığı, metastaz yapıp yapmadığı vs. Babam kanser hastası, yaklaşık 1,5 yıldır bu hastalıkla uğraşıyoruz. Önce sonuçlarınız çıksın daha sonra doktor tedavi için yönlendirir gerekirse başka doktorlara da gösterirsiniz sonuçlarınızı ki bence gösterin. İyi bir doktor bulmaya çalışın ve en önemlisi hastanızın moralini yüksek tutmaya çalışın. Geçmiş olsun tekrardan, sormak istediğiniz bişey olursa tecrübem ve bilgim yettiğince yardımcı olmak isterim.

Konu sahibi eski kanser konularını hortlatıp durdu bugün farkında olmadan, içim gitti...

Yeni konu açmasını, daha çok yardım gelebileceğini söyledik

Geldi, geliyor. Şahsım adına çok üzüldüm, şimdi en azından tecrübesini paylaşabilecek birilerini görmek beni bile rahatlattı

Patoloji hem evresini, hem de tipini söyler.

İlk yüzleşme anı çok zor tabi hepiniz için ama durun bakalım bi çıksın tipi,evresi.Bir de artık tüm doktorların

söylediği tek şey hastalık yok hasta var.Her hastada her hastalığın seyri farklı.İlaca cevap vermesi farklı.

Çok zor ama sabır.Belli olunca bana özelden yazın lütfen.Bir önerim olacak.

Patoloji hem evresini, hem de tipini söyler.

İlk yüzleşme anı çok zor tabi hepiniz için ama durun bakalım bi çıksın tipi,evresi.Bir de artık tüm doktorların

söylediği tek şey hastalık yok hasta var.Her hastada her hastalığın seyri farklı.İlaca cevap vermesi farklı.

Çok zor ama sabır.Belli olunca bana özelden yazın lütfen.Bir önerim olacak.
Öneriniz ne ile alakalı acaba, kanser hastalarını ilgilendiren birşey ise benimle de paylaşmanız mümkün müdür?

Allah Annenizin ve sizin yüzünüzü güldürecek güzel sonuçlarla karşiılaştırsın. inşallah iyi huylu çıkar.

Benim buraya konu açıp dua isteyecek kadar zamanım bile olmadı.
Olsaydı ne değişirdi? Ömrü mü uzardı?

Annem kanser bile değildi
, sadece sana iyi dilekte bulunanlara teşekkür et
İçinden de anneme çektirme allahım de.

Çektirmesin, bu sihirli bir sözcük.

Çektirmesin desem, kızarsın belki yanlış anlarsın

Acil şifa kız kardeşim. Ben seni anlarım.

Patoloji sonucu kanser olup olmadığını, varsa türünü belirler.
Ancak evrelendirme pet raporu ile yapılır.
Bizde annem için bu hastalıkla savaşıyoruz. Güzel sonuçlar aldık . Facebook ta akciğer kanseri grupları var. Oradan çok şey öğrenebilirsiniz
Bir de kesin değilmiş tabi ama hastalık çıkarsa çevrenizde abuk sabuk çok insan belirecek. O otu kullan bu çayı iç bilmem ne suyu al gibi .. Lütfen hiçbirine güvenmeyin..

Öneriniz ne ile alakalı acaba, kanser hastalarını ilgilendiren birşey ise benimle de paylaşmanız mümkün müdür?
çok yakın tanıdığımın annesi akciğer kanseriydi evresini bilmiyorum doktoru 3 ay kefir iç demiş içti hastalığı yendi yıllar geçti çok iyi durumu..yazmak istedim..ALLAH nerde hasta varsa şifa versin acı göstermesin içinizi ferah tutun

Merhaba canım çok geçmiş olsun inşallah sonuçlarınız temiz çıkar inşallah yoktur. Çok zor bir süreç sizi çok iyi anlıyorum. İlk etapta yüzleşmek çok ağır gerçekten. Annem meme ca şimdi ilk öğrendiğimiz zamanlara gittim. Allah yardımcımız olsun. İnşallah sağlığına tez zamanda kavuşur.

Akciger kanserinin iki cesite ayiriyolar, kucuk hucreli ve kucuk hucreli olmayan. Yuzde 80 kucuk hucreli olmayan cikiyor. Tedavisi biraz daha kolay.
Benim amcamda akciger kanseri cikti, metastazli. Ilk ogrendigimizde hepimiz cok kotu olduk ailecek, hepimiz ölucek alti aya kalmadan diye agladik. Statlistiklere gore oyleydi cunku.
Sonrasinda en iyi hastaneye yatirdik, ve simdi hastaligi iyiye gidiyo cok sukur.
Moralini yuksek tutmak icin hep gorustuk, aile toplantialari, gezmeler, hic yanlis birakmadikki dusunmesin.
Sorun olursa yaz lutfen

X