Akrabalarımdan nefret ediyorum

Her ailede var oyle cins insanlar ben gitmiyorum dugunlerine bayramlarina.
Ama bahane uydurmuyorum direk sizin gibi negatif jnsanlarla gorusmek isremiyorum diye belirtiyorum ve gitmiyorum

Uslubunuz çok yanlış.
Akrabalarınızı sevmek zorunda değilsiniz, onların muhabbetlerine de katılmak zorunda değilsiniz.
Fakat sülalenizi bu şekilde aşağılamanız ancak size zarar getirir, başka kimseye değil.
Böyle bir sülale ne şekilde bir zarar getirebilir konu sahibine merak ettim

Her ailede vardır böyle dedikoducu tipler yapacak bişey yok. Mecbur gidilmesi gerekiyor. sevmediğim için düğününe gelmiyorum demeyip bahane aradığınıza göre sizde biliyorsunuz. Çok kafaya takmışsınız.

Sizin akrabalara tabiri caizse tur bindirecek kadar kötü akrabalara sahibim.ben onlara akbaba diyorum. Hep çektik biz bunları, hep bir saygı hep bir saygı. Karşılık hiç göremedik ama olsundu, büyüktü onlar. Annemi kaybettikten sonra koptu bende filmler. Çekmeyecektim daha fazla.Sağolsunlar onlar yaptıklarıyla ekmeğime yağ sürdüler. Şimdi bırak evlerine gitmeyi, evime almayı, yolda görsem tanımıyorum. O kadar huzurluyum ki. Ne dedikodu kaldı, ne o bunu demiş bu bunu yapmış. Kendimi ifade etmeye çalışmıyorum kimseye, sürekli saygı göstermek adı altında hizmetçisi olduğum insanlar yok ohhh diyorum. Keşke annemin sağlığında atabileydim bu adımı da anneminde huzurlu bir kaç günü geçeydi şu dünyada...

ay çok üzüldüm başınız sağolsun:KK43: çok iyi olmuş tüm ilişkinizi bitirmeniz.

Ben de nefret ediyorum benimkilerden. Amcalarım sanki yedi köy ağası gibi kibirliler. Selam veriyorum, laf sokarlar, selam vermiyorum dedikodumu yaparlar. Kendi kendilerinden soğuttular. Herkes onların etrafında dönsün isterler, pohpohlasın falan... Ben yapamıyorum, lafta akraba ama olmasalar da olur.

Yarin sende el icine karisinca kocanin sevmedigi akrabasi anasi babasi kardesi olunca napacaksin asmalisin bunlari bence ...buyumeyi dene ... insanlara katlanmayi ogren ....

Her ailede vardır böyle dedikoducu tipler yapacak bişey yok. Mecbur gidilmesi gerekiyor. sevmediğim için düğününe gelmiyorum demeyip bahane aradığınıza göre sizde biliyorsunuz. Çok kafaya takmışsınız.[/QUOTE

yok ya ne mecburiyetim varmış ben onu düğünümde istemiyorum ki onunkine gideyim bence bir insanın düğünde mululuğuna şahit etmek isteyen birileri olmalı düğüne zorla getirilmiş birileri değil.ailemin zorlaması olmasa ASLA gitmem.

Yarin sende el icine karisinca kocanin sevmedigi akrabasi anasi babasi kardesi olunca napacaksin asmalisin bunlari bence ...buyumeyi dene ... insanlara katlanmayi ogren ....
bence sevmediğiniz insanlara katlanmanın büyümekle alakası yok.tamamen yanlış bir düşünce...onlara katlanıp kendimi zorlayınca aklı başında büyümüş mü olucam? bence bu sadece kendi pozitif enerjimi yok etmek kendime zarar olur en iyi yol hiç görüşmemek.ama onun içinde zaman lazım

"Yok ya ne mecburiyetim varmış" nasıl bi cümledir. Bize karşı da nefret oluştu hemen. Bende sevmediğim bi kuzenimin düğününe annem babamı kırmamak için MECBUR gidiyorum ya da kuzenimin anne babası(benim halam, amcam, teyzem, dayım) üzülmesin diye MECBUR gidiyorum. Alın size MECBURİYET. Akrabalık ilişkilerinde böyle mecburiyetler oluyo malesef anladınız inşallah.

"Yok ya ne mecburiyetim varmış" nasıl bi cümledir. Bize karşı da nefret oluştu hemen. Bende sevmediğim bi kuzenimin düğününe annem babamı kırmamak için MECBUR gidiyorum ya da kuzenimin anne babası(benim halam, amcam, teyzem, dayım) üzülmesin diye MECBUR gidiyorum. Alın size MECBURİYET. Akrabalık ilişkilerinde böyle mecburiyetler oluyo malesef anladınız inşallah.

ben tüm insan ilişkilerindeki mecburiyet kavramından nefret ediyorum sadece akrabalıkla ilgili olandan değil sadece benim seçtiğim insanlarla olmak istiyorum görüşmeye mecbur olduğum insanlarla değil...ikiyüzlülükten nefret ediyorum.malesef sürekli sorguluyorum kafamda toplum zihniyetine yerleşmiş kalıpları..böyle:KK43:

Neredeyse hicbir akrabami sevmiyorum
Ama ailemle yasadigim donemde hepsinin dugunune vs katildim
Genelde kendi basima salon disinda falan takıldım
Ailenle yasadigin surece biraz sabredeceksin gibi duruyor

Ama istemediğin halde pozitif davranmak zorunda degilsin
Cok fazla konusma falan işte; )

ben tüm insan ilişkilerindeki mecburiyet kavramından nefret ediyorum sadece akrabalıkla ilgili olandan değil sadece benim seçtiğim insanlarla olmak istiyorum görüşmeye mecbur olduğum insanlarla değil...ikiyüzlülükten nefret ediyorum.malesef sürekli sorguluyorum kafamda toplum zihniyetine yerleşmiş kalıpları..böyle:KK43:

bu arada kimseye saygısızlık yapmaya çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın lütfen. görüşlerini belirten herkese teşekkür ederim sonuçta zaman ayırıp bakıyorsunuz.benden büyük kişilerin görüşleride benim için önemli.

Neyse fazla uzatmıycam. Çok kafaya takmışsınız.

Neredeyse hicbir akrabami sevmiyorum
Ama ailemle yasadigim donemde hepsinin dugunune vs katildim
Genelde kendi basima salon disinda falan takıldım
Ailenle yasadigin surece biraz sabredeceksin gibi duruyor

Ama istemediğin halde pozitif davranmak zorunda degilsin
Cok fazla konusma falan işte; )

evet üniversite için şehir dışı olacak büyük ihtimal.o zaman daha iyi olabilir...dediğinizi uyguluyorum ama bu seferde konuşmamam alaya alınıyor.

X