Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

canım tüketebilirsin gönlünü ferah tut. yanında çiğ sebze tüket ,salata tüket
vücudumuzun herseye ihtiyacı var ,kısmadan ama dengeleyerek yiyebiliriz herşeyi.

merhaba kızlar sizden alkali den uzak durunca verdiğim 2 kiloyu aldım
sınav iş stresinden alkali li yaşam dan uzak kaldım bugün tekrar başlıyorum bu kez uzak kalmayacagım SUAN ÇOK MUTSUZUMMMM NE GÜZEL 7 KİLO VERMİŞİMMM 2 Sİ GERİ GELDİ

hosgeldin canım yemek düzenini bozsan bile alkali sudan vazgecme lütfen bikarbonatını yanında tası onun kapladıgı yerden ne olacak ki

Kanser ve Asitlenme
Yüksek asitlenme,ortamdaki düşük oksijen yüzünden gerçekleşir.Dokuda azalmış oksijenin kanser oluşmasında önemli sebeplerden biri olduğunu,kanser hücrelerinin oksijen bulunmayan ortamlarda şekeri fermante ederek enerjiye çevirip kullandığını ispat ederek 1931 yılında Dr.Otto Walburg bu keşfiyle Nobel ödülü almıştır.
Vücuttaki asit yükü artınca asidin biriktiği bazı hücreler hasar görüp ölür ama bazı hücreler ölmek yerine kendilerini ilkel bir hücreye çevirip ortama adapte olurlar.Bu tür hücre hiçbir görevini yerine getirmez,bağışıklık sisteminden saklanabilir,beyinden gelen emirlere uymaz,sonsuz kez çoğalabilir,çevresindeki hücreleride kendine benzetir.İşte bu,kanser hücresidir.Kanser hücrelerinin bayıldığı şey yüksek asit,düşük oksijendir.Yüksek oksijenli dokularda yaşayabilen kanser hücresi yoktur.Yüksek oksijen alkali ortamda olur.Kanser hücreleri asitlenmiş ortamda zor şartlarda yaşama mücadelesi veren akıllı hücrelerden başka bir şey değildir.

Asitlenmenin Etkili Olduğu Diğer Hastalıklar
#Asitlenmenin diş çürüğüne yol açtığını biliyoruz.Asitli ortam ve şeker,bakterilerin çoğalmasını kolaylaştırır.Bunun sonucunda diş etleri çekilir.
#Alkali ortamda fonksiyon gösteren iyot mineralidir.Asitlenme sebebiyle iyodu kullanamamak tiroid fonksiyonlarını azaltabilir.Tiroid fonksiyonlarının azalması,hipotiroidiye ve kolay kilo alınmasına sebep olur.
#Vücudumuzdaki en büyük protein olan kollajen,asitlenme sebebiyle sertleşir.Kollajenden oluşan eklemler ve cilt esnekliğini kaybeder.Ciltte kırışıklıklar ve kurumalar meydana gelir.Cildin hızla yaşlanmasında asitlenmenin etkisi sandığınızdan çok fazladır.
#Asitlenme durumunda kan ve dokular daha az oksijen içerdiğinden vücutta oksijensiz bakterilerin üremesi kolaylaşır.Dolayısıyla mantar ve enfeksiyonlara yatkınlık olur.
#Asitlenme hücre zarlarının sertleşmesine sebep olur.Serteleşen hücre zarları sebebiyle,özellikle beyinde hücreler arası iletişim yavaşlar.
#Uykusuzluk,depresyon,hafıza kaybı durumlarında da asitli olmanın etkisi vardır.Uyku için melatonin hormonu,depresyon oluşmaması için serotonin hormonunun yeterince üretilmesi ve diğer hücrelerle iletişim içinde olmaları gerekir.
#İnsülin hormonu,hücrelerin zarında bulunan bir kilidin anahtarıdır.Asitlenme sonucu sertleşen hücre zarında bu kilit bozulur.Bu duruma insülin duyarsızlığı denir.
#Asitlerin çoğu böbrekten atıldığı için yüksek asitli idrar,idrar yolu enfeksiyonlarına,böbrek taşlarına zemin hazırlar.
#Asit yükünü seyreltmek için vücut daha çok su tutar.Fazla su tutulu ödem yapar.Alkali su tüketmek mevcut ödemi azaltır.
#Yağ dokularının asit dokusu olduğundan söz etmiştik.Bu depoların etrafında daha çok su tutulur.O dokudaki lenf ve kan damarlarını sıkıştırır,büzüşüp sertleşirler.Kanın beslemediği,oksijensiz kalan bu bölgenin derisindeki büzüşmeler Selülittir.

Canım paylaşım çok güzel eee durumlar nasıl ya ben yarış istiyorum aslında nasıl desem çekişme olsa da yagları kiloları versek belirli bir tartı günü var mı canım :26:

Canım paylaşım çok güzel eee durumlar nasıl ya ben yarış istiyorum aslında nasıl desem çekişme olsa da yagları kiloları versek belirli bir tartı günü var mı canım :26:

ben varım hatta 2 hafta önce yazdım. kilo bildirimi yapalım mı aylık diye .. sadece öneri diye.

tabii herkesin bünyesi ayrı. bu olumsuzluk yaratacaksa yapmayalım. ben hırslanır daha azimli olurum.. kimisi olumsuz olur yapmak istemez.

yarın benim 1 ay olcak tartılcam. tabii istediğim sonuc olmayacak son 2 haftadır cok kacamaklarım oldu

istersen ben varım.

harikaaaaaaaa yarış başlasınnnnnnnnnnnn yarın tartılıp bildirim yapalım o zaman süper rakibimdir heeeeeeee rakibemmmm benimmmmmm A-Z herşeyi yazalım su bile içsek süper olacak süper bende çok kaçamak yaptım malesef ama son du dün bitti bugün yeni den alkaliciyimm maraton başlasın çok sevindim çokkkkkkkkk
ilk hedef yılbaşına kadar ne kadar verecegizzzz uygun mudur tatlım

tamamdır. yani 15 günde sonuç ne olacak varım

bu arada su tüket lütfen........ o bizim kurtarıcımız

ya kızlar ben bugun eczaneye sordum da bu tabletlerı CLA 100 tl miş cok degılmı bıde probıyotık tabletı sordum oda 25 tl den baslıyomus 60 80 kadar yolu varmıs bılmıyorum zaten hap dıye korkuyorum bu CLA tablet karın yagları ıcın eczacı bana sen mı kullanıcaksın dedı dalga gectı neyın varkı neyı yakıcan dıye (belım cok ınce karın falan yok yanı ) neyse bıde spor hocasına sordum eger hapın yarırını gormek ı ıstıyosan sporla bırlıktede daha ıyı sonuc verır dedı sanırım ben cla almıcam ama probıyotık tablet belı alabılrım onu bıraz daha arastırmak gerk

evet bitkisel oldugu için fiyatı o
senin fazla kilon yoktu bildigim kadarıyla.karın bölgen de ince. o karın bölgesi yağlarını yakmak için.
spor da yapıyorsun.

Son düzenleme:

cla sdc karin yaglari icin etkili diye okumustum... karninda yag yoksa senin zayiflamana yardimci olmaz zaten...

evet kılo olarak yok fazlam sadce bı 4 kılo falan daha versem kendımı daha rahat hıssedıcem bıde ben yag yakıyor dıye okuyunca dedım basen kalca falanda erır ordada yag yakar dıye dusundum tum bedene dıye yanı ama karın yagları içinmiş oyuzden almayı dusunmuyoum zaten bıde pahalıymıs ya :) ama probıyotık ıstıyorum oda bagırsak calıstııcı bı tabletmıs ıyı bakterılerın cogalmsına yardımcıymıs

ben o ilaçları çok düşündüm tozu falan alsam mı diye alsam içemem ilaç içmek işkence benim için almanı pek tavsiye etmem sonuçda ilaç diğer söylenenleri yaparak 40 gün gb bir süpede 7 kilo verdim gerçi 2 sini aldım ama olsun tekrar başladım

ne kadar bitkisel olsa da bir gün bir yan etkisi cıkar mı diye ben tereddütteyim .:26:

ama bilmiyorum denemek de istiyorum.

evet canım haklısın sonucta ilaç bende cok cekınıyorum işin acıkcası alıcagımda sanmıyorum daha alkalı yasamı bıle cozemedım tam olarak uygulayamazken gerek yok hapa falan korkuyorumda zaten

haklısın su tüketimini arttıracağım.kaçamaklarımın farkındayım.bu arada 1,5 kilo almış görünüyorumfena oldum.yürüyüşü hızlandırmayı süreyi de daha fazla yapmayı düşünüyorum.neyse ben ağırdan gidiyorum sanırım.belkide bu diyet bana göre değil(desteğin için teşekkürler.umarım herkes istediği gibi kilosunu verir.sevgi ve saygılar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…