Deri ve Cilt Hastalıkları Allah kimselere vermesin ne diyim 🙇🏻‍♀️

Annem kükürtlü sabun kullansın veya sari toz kükürt kullansın geçer diyor

ablacım önce güzelce banyo yapıp kurulanıp sonra boyundan aşağıya tüm vücuda (mukozalar hariç) %5'lik Permethrin kremi süreceksin,24 saat bekletince tekrar banyo yapacaksın... genelde bu tedavi yeterli olur ama.. ne kullandın sen?

bu arada belirti olsun olmasın,evdeki tüm bireyler tedavi olmalıdır.

tüm kullanılan çarşaflar,kıyafetler en az 50-60 derecede yıkanmalıdır.

evdeki herkesin tedavi olması çok önemli! :)

geçmiş olsun ablacım ya

**** %10'luk formu da var kremin,tercih senin :)

Kuzum hassas ciltlisin.ve kimsayalla mi temas ettin ? Atopik cilt mi seviyorsun ,yapma bir daha Doktoru degistir belki yanlis teshistir belki baska birsey sebep oldu bilemezsin bu tur cilt hastaliklari onemlidir en kotusu kortizon falan verirler ama mutlaka gecer birseyler atlanmis olmali

Haberlerde çıkmıştı korona kendisine bulaşmasın diye Arap sabunu yeyip zehirlenmişti birisi..çamaşır suyu ile yıkanmaniz onu aklıma getirdi.iyi zehirlenmeden çıkmışsınız banyodan çok şükür.belkide uyuz değilsiniz.baska doktora görünün.

Abla kül ile yıkanma varmış uyuz da onu hiç duydun mu ?
Bide tuzlu suyla yıkanma varmış
Çok geçmiş olsun bu arada

cok gecmis olsun. Limonsuzzcay gecirmisti uyuz eger yanlis hatirlamiyorsam. belki bir tavsiyesi olur.
Evet canım ben geçirdim teşekkürler etiket için
Hannaz ablacım nerden okudun çamaşır suyunu. Lütfen yapma böyle şeyler.
Sirke, tuz yazmışlar ama ben çevremde kullanıp iyi geleni duymadım.
Kullandığım kremleri sana özelden yazıcam. Karışım yaptırmıştık eczaneden.
Şunu da söyleyeyim üst üste değişik kremler kullanırsan alerji yapabilir. Doktora danışmadan bişey kullanma.
İlaç ve temizlik birlikte olması gerekiyor. Sormak istediğin bişey olursa yazabilirsin.

Evdeki herkesin tedaviye katilmasi gerekiyor diye biliyorum bulasmamasi imkansizmis
Konuyu okuyunca huylandim bende 3 gundur kasiniyorum elimde minicik bir alani yara yaptim

Ablacım çok geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda şafi ismi şerifiyle şifa versin
İstanbul da olsan hemen bir doktor adı söylerdim. Oğlumun ve benim her derdime derman oldu kadın.
İnşallah tez zamanda geçer hastalığın ama abla ne olur vücuduna bir daha çamaşır suyu falan sürme

Salgın varmış doktor öyle dedi .
Evet ablacım malesef. Hatta doktor korona biter uyuz bitmez demiş
Abla bütün ilaçları üst üste sürmüşsün. İlaç iyi gelse bile en az 1 hafta daha kaşıntı devam eder demişti doktor. Mesela ben bilmediğim için ilaçlar yan etki yapmıştı ve bütün vücudum dökmüştü. Seninde öyle olmuş olabilir mi acaba ?

Allah şifa versin tez vakitte...
Geçen konu açan sizmiydiniz.
Uyuz hemen geçmez biraz sürecek.

İnsanın bı yeri kaşınıyor biraz kaşı nasıl tahriş oluyor. Siz tabi ki çok zordasınız.

Siz çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, giydiğiniz çamaşırları vs bunları hergün kaynatacaksınız.

Annemle babamda oldular baya bi çektikler ilaç ismi verilmiyor ama bi kremle.kurtuldular 'w..l..k..n.s..n" yazmiyim tam internetten araştırın cok etkili

Böyle şeyleri yapın, ama gözünüzü seveyim çamaşır suyundan uzak durun kokusu bile ne kadar zararlı bi de cildinizle resmen yemişsiniz ben lavabo temizliğinde bile kullanmıyorum o fecaat şeyi. Daha dün bende uyuz salgını olduğunu ve yapılabilecek tavsiyeleri okumuştum. Sizin için ekliyorum. Şifalar diliyorum

Eklentiler

• IMG_20210205_021044.jpg
    143,6 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210205_020947.jpg
    150,4 KB · Görüntüleme: 38
Bende de aynı hastalık var ayrıca eşimdede sanırım birimize bulaştı diğerimizde ona bulaştırdı ama ne kremler ne lasyonlar bir fayda etmedi şuan kükürtle katran sabununu kullanıyoruz ama çıldırmamak elde değil ne uyutuyor ne insanda rahat bırakıyor allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…