Bebek Beslenmesi alt değiştirme...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
allah tamamını erdirsin insallah.ben kızımda sadece ılık su ve pamuk kullandım.ıslak mendil bize pişik yapıyordu.her bebek cilti farklıdır.yıkadıktan sonra cilti guzek kurumak lazım.nemli olmasın.dalin pişik onleyıcı krem kullandım ama pek feyda goremedim dogrusu.pişik yaptı zaman yapma pişik kremi çok iyi geldi.eczanelerde satılıyor.kendileri yapıyorlar.tavsiye ederim.ve her eczane yapmaz bunu.bir tek eczanede buldum adapazarında.hayırlı haberleri alırız sende insallah.

ben her zaman pamuğu ıslatıp sıkıp öyle siliyorum ipeğin altını
sadece gezmedeyken ıslak mendil kullanıyorum
pişik kremini yazın her alt değiştirmede sürdük
kışın günde 1-2 kez sürüyorum

Arkadaşlar,
bebeğin altını silmek için her seferinde kaynatılmış soğutulmuş su bulmak zor olacağı için size pratik, ekonomik ve sağlıklı bir yöntem tavsiye edeceğim. Büyükçe bir plastik saklama kabı alın. Kaynatılıp soğutulmuş 1 -1,5 lt su ile ıslatılmış 250 gr lık büyük bir paket pamuğu elinizle bastırarak saklama kabına yerleştirin. Pamuk yeteri kadar ıslandıktan sonra fazla suyunu sıkın .Bebeğinizin altını değiştirirken ihtiyacınız kadarını kullanıp kapağını kapatın. Bana yaklaşı 10 gün yetiyor. Alllah hepimize çocuklarımızı sağlıklı sıhatli büyütmeyi nasip etsin.

ilk 2 hafta ılık su ve pamukla sildim,daha sonra hep yıkadım hiç pişik olmadı.sadece gece uykusuna dalmadan değiştirme sırasında niveanın pişik önleyici kremini kullandım.3 aydan sonra ıslak mendile geçtim sadece kakası yaparken yıkıyorum su an bir sorun yok

bebğim bir aylık şuan. doğduğundan beri dalinin ıslak mendilini kullanıyorum.eğer kaka ypmışsa ılık suyla siliyorum ve her açtığımda sebamedin pişik kremini kullanıyorum.uana kadar bi problemimiz olmadı.

X