Altın vs araba ve kaynana

Kenarda duran altın veya kapıdaki araba para çarçur etmek mi?
Ben aynı durumu yaşasam diye başladım bilmem farkında mısınız konu sahibine öneri değil konuda bu durumu neden istemediği açık değil bunu bilmeden sallamak mantikli gelmiyor her kayinvalide öcü değil ben de kendi kayinvalideme göre konuştum nesini anlamadınız?

Evet zehir gibi adam gerçekten. Sizden, hakkınız olan parayı alıp, hakkınız olmayan bir yatırım yapmak ancak zehirli bir kafayla açıklanır.
Eğer maddi olarak size laf düşürmüyorsa hani "benim param" kafasıysa, altınları kasaya koyup, arabaya şerh koydurun sizden habersiz satilmasin.
Ha maddi durumunuz iyiyse siz alın bir ev, sizin için daha iyi olmaz mı?

Bekar kaynım var evli olsaydi anlatiginiz durumu yaşasaydık tereddütsüz ortaklaşa ev alırdım neden mi çünkü,
Ev alıyoruz para çarçur edilmiyor
Ikincisi kaynima ve kayinvalideme sonsuz güvenirim
Üçüncüsü kayinvalidemin böyle daha mutlu olacağına inaniliyorsa buna destek olurum.

Sizin tam olarak neden istemediğinizi ben anlamadım , durumları iyi kendileri yapsınlar mantığı yoksa güven eksikliği mi nedir ?
Kuzum araba satarsak bu durumda alamayız biz.
Altın şuan işten çıkma oluyor biliyoruz ki ve kaynanam daha yeni başka bir eve geçti.. Şimdi yeni istiyor ben ise toparlanmak istiyorum 2 yıl beklese, yok diyo

Kaynananın düşüncesinin su olduğuna eminim; bunların bitleri kanlanmayagörsün tutup ev alırlar, ogulcuklarimin parası ortak mal olur,yarın bir gün gelinlere kalır. Neden kalsın??? Parası varsa bana versinler,ben ev alayım canım ogullarima. Tüm pay oğullarımin olsun, gelinler de nah, avucunu yalasin

Eş kişisi anlaya bilse bu durumu anlamıyor.
Evde soğuk rüzgarlar esiyor bide bana ailene duyurma diyor.
Bensiz de karar vermiş ben ufak bir yüzük istedim geçenlerde param yok dedi gülsem mi halime bilemiyorum başıma ağrılar girdi.
Bir anne durumu iyi iken neden evladının az miktarına göz diker böyle aklım almıyor.

O ev tapusunda altınların değerinde hisse iste. Olursa neden olmasın :)

Kaynananın düşüncesinin su olduğuna eminim; bunların bitleri kanlanmayagörsün tutup ev alırlar, ogulcuklarimin parası ortak mal olur,yarın bir gün gelinlere kalır. Neden kalsın??? Parası varsa bana versinler,ben ev alayım canım ogullarima. Tüm pay oğullarımin olsun, gelinler de nah, avucunu yalasin
Aynen herhangi bir boşanma durumunda konu sahibi de elti de hiç bir hak iddia edemeyecek.

Konu sahibi illaki alınacaksa ev eltinle senin üstüne yapsınlar . Bir de bunu teklif et bakalım eşine ne diyecek ?

Altın şuan işten çıkma oluyor biliyoruz ki ve kaynanam daha yeni başka bir eve geçti.. Şimdi yeni istiyor ben ise toparlanmak istiyorum 2 yıl beklese, yok diyo

Arabaya şerh koydur oluyorsa
Bu benim için boşanma sebebidir
Benim rızkımı anasına peşkeş çekemez
Ya tapudan bana da pay verir ya da oturur avcunu yalar
Altınları da bankaya sakla
Senden habersiz alıp götüremesib

Aklın yolu birdir . Aslında siz de cevabı çok iyi biliyorsunuz. O altınlar ve araba gidip bir daha gelmeyecek !!!
Yarın ilk işin altınlarını bir kasaya koymak olsun . Eşin nerde derse , sen bana sormadan ailene vermeye karar vermişsin , ben de vermemeye karar verdim de .
Arabana bin ananın evine git deyin . Bir cinnet çözer olayı .
Kayınvalidenizi arayın , eşinizin ev alma planını anlattığını söyleyin . Biz kirada oturuyorken size neden ikinci evi alalım deyin . Senin kocan anasına ev aldı mı deyin . Altınlar benim hakkım vermiyorum deyin . Bitecekse de bitsin . Zaten çocuk yokmuş .
Çünkü ipleri koparmazsan , çooooookkkk kukla gibi oynatırlar .
Ailene de haber ver. Hakkını savun . Kimsesiz olmadığını anlasınlar .

Sizi zor duruma sokuyorsa eşinizle bi sınav sizi bekliyor demektir umarım muvaffak olursunuz , kadın gelinlerin rahat olmasından rahatsız mi oluyor ne , ne bu acele evden eve taşınıyor. Hiç anlayış yok mu , durumunuzu bilmiyor mu ?

Herkese iyi akşamlar.
Kızlar size danışmak istedim eşim bugün işten geldi annesigil ev alacakmış kendisi ve kardeşi yarı yarıya para verecekmiş.. Ev ilerde ikisine kalacak bu arada kaynanamın evi var ama başka bir yerde bir daha istiyor eş kişisi altın veya arabayı satalım diyor ve kabul etmiş bana sormadan ama bana mantıklı gelmiyor elimizde bi altın ve araba var ve kiraya felan verilmeyecek ev için değer mi sizce eşime ne demeliyim ki araba da çok lazım annemler ben den uzakta ben bir şey desem para yok der annesi deyince hemen tamam demiş bana danışmadan.. Yoruldum artık. Durumları kötü olsa neyse ama değil evleri arabaları altınları var. Ben darlık çekeceğim gibi kaç yıla araba alınır ki sarılınca elde para kalmayacak hiç satılırsa.
Akrabayla ortak is yapmayin

yenGEnC yenGEnC tamam kabul biraz ütopik bir öneri oldu :confused:
Hahaha ama bence süper bir öneri. Madem artniyet yok:))
Ayrica benim bildiğim atalar,dedeler,babalar çocuklarına ev ,arsa birakir. Bu işin usulü budur.
Ama yeni nesilde ne hikmetse , aileler çocuklarını yolup ev araba aldırma derdine düşüyorlar. Benim çevremde de çok var. Özellikle atanıp memur olan kızlar, ilk iş psikolojik baskıya yenilip kredi çekip ailesine ev aliyorlar. Çünkü 'e biz okuttuk ettik' . Akılları gidiyor "ya kızımın parası çarçur olursa, çula çaputa, elbiseye tatile bosa giderse, ya hayrını göremeden evlenirse,ya eline para geçince simarir bize ters duserse" diye. Hemen bir borc içine sokmaya çalışıyorlar...
Ama aileye sorsan 'aaaa,ne kadar kötüsün. Benim malım zaten sizin hakkiniz'
Bu konuda da aynı şey var. Ailenin aklı çıkıyor aldığı malın mülkün geline de gitmesinden.
İki ev olur mu ya, kimin var böyle bir lüksü?
Madem taşınmak istiyorsun,kapat birini diğer şehirden o paraya bir ev bul,taşın.
İki oğlunun evi yokken , kendine ikinci ev almak için o çocuklardan para istenir mi? Küfür etse daha iyi değil mi?
Ya bunu kabul eden oglanlarin aklına ne demeli?
Şahsen erkekte zeka önemlidir benim için. Cidden bunu mantıklı bulup arabasini satip ise yayan gidecek zeka geriliginde kocam olsaydı sogurdum böyle bir adamdan.
Bu ne be? Tam bir 'sendeki aklı kuşa taksak ters uçar' vakasi

Esim yillar once benimle tanismadan bekarken abisiyle beraber ailesine ev almis.sadece ikisinin parasiyla baska kimsenin katkisi yok.evi alali 10 yil falan oluyor.kaynanam şuan kesinlikle kimseye vermem o evi en kucuk oglumun olacak diyor.bi kez bile esim ve diger kaynima allah razi olsun demedi.yerinizde olsam asla boyle biseye izin vermezdim.hem arabaniz hem altinlar gidecek.kim bilir kac yil sonra ev elinize gececek ama hic sanmiyorum.esinize tavir koyun kesinlikle bu işe girmeyin

Ayrica benim bildiğim atalar,dedeler,babalar çocuklarına ev ,arsa birakir. Bu işin usulü budur.
Ama yeni nesilde ne hikmetse , aileler çocuklarını yolup ev araba aldırma derdine düşüyorlar. Benim çevremde de çok var. Özellikle atanıp memur olan kızlar, ilk iş psikolojik baskıya yenilip kredi çekip ailesine ev aliyorlar. Çünkü 'e biz okuttuk ettik' . Akılları gidiyor "ya kızımın parası çarçur olursa, çula çaputa, elbiseye tatile bosa giderse, ya hayrını göremeden evlenirse,ya eline para geçince simarir bize ters duserse" diye. Hemen bir borc içine sokmaya çalışıyorlar...
Bu konuda da aynı şey var. Ailenin aklı çıkıyor aldığı malın mülkün geline de gitmesinden.
Madem taşınmak istiyorsun,kapat birini diğer şehirden o paraya bir ev bul,taşın.
İki oğlunun evi yokken , kendine ikinci ev almak için o çocuklardan para istenir mi? Küfür etse daha iyi değil mi?
Şahsen erkekte zeka önemlidir benim için. Cidden bunu mantıklı bulup arabasini satip ise yayan gidecek zeka geriliginde kocam olsaydı sogurdum böyle bir adamdan.
Cok dogru soylemissiniz benim boyle akilsiz bi kocam olsa bosardim.bu ne sacma dusunce kendi evi yok ailesine ikinci evi aliyor.

+10000

Yanlız kaynanadaki lükse bakın :deli:

Öyledir diyemem ama aklıma bir tek mal kaçırmak geliyor.
Sonuçta tapu ailede olacaksa miras yoluyla eşinize geçeceği için hakkınız olmaz.
Hepsi bir kenara bence eşinizin sizin fikrinizi dahi almaması, önemsememesi kısmı üzerinde düşünülmesi gereken konu...

Ben yazacaktim, baktim yazilmisi var 👏

Ap acik Mal kacirmak bu.

Aramiz iyidir demissiniz ama inanamadim bu sözünüze.
İletişimi iyi birbirine saygı duyan eşler arasında böyle birşey olmaz değil olamaz.
Eşiniz sizin onayınız olmadan arabayi satacağım, altınları bozdurup aileme ev alacağız diyemez.
Benim kullandığım arabayı satıp hiç ihtiyacı olmayan annesine ev almaya karar veren eş boşanmayı göze almış demektir. Ötesi olmaz.

X