Alyanslar birbirine benzemek zorundamı . ben pırlanta eşim gümüş takacak

defne84

Guru
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
15
0
altın alyans aldık ama degiştirmek istiyoruz. nişanlım bana pırlanta almak istiyor. ayrıca kendisi altın takmak istemiyor o yüzden gümüş almak istiyor. ama şöyle bir sorun var. bu durumda birbirinden farklı iki alyans oluyor. alyanslar birbirine benzemek zorundamı. genelde çift satılıyor.

Canınız hangisini istiyorsa takın gitsin. Ne diye aynı model yüzük takasınızkiboshayallersmile

canm yalnız gümüşler hiç kullanışlı oomuyor ben neredeyse altın fiyatına gümüş yüzük aldık rengi bi tuhaf oldu tabiki isten istediğini takabilir

bizde galiba öyle olacağız birimiz altın birimiz gümüş olacak...
annemler dinimiz gereki erkek altın yüzük takamaz haram diyor çünki
:sm_confused:

bizde galiba öyle olacağız birimiz altın birimiz gümüş olacak...
annemler dinimiz gereki erkek altın yüzük takamaz haram diyor çünki
:sm_confused:

evet canım.. bilim de açıklamış bunun sebebini altın ve ipek östrojen hormonu salgısını artırıyormuş o yüzden harammış.. yani erkeklerde.. hanımlar için ise tavsiye edilen altın

evet canım.. bilim de açıklamış bunun sebebini altın ve ipek östrojen hormonu salgısını artırıyormuş o yüzden harammış.. yani erkeklerde.. hanımlar için ise tavsiye edilen altın

nasıl yaniii ipek östrojen hormonu nedemek neden harammış ay anlayamadım akannehir

ben eşimle evlenirken ikimizinki de altındı ..altın takmak erkeğe haram diye eşim sonradan gümüş aldı ..şimdi ben altın o ise gümüş takıyor ..ne var bunda ..isteyen istediği gibi takabilir ..ayrıca bence gümüş altından bin kat daha yakışıyor erkeğe ....

bencede gümüş çok daha hoş duruyor erkekte...
ama nedense bayanda ise altın çok zarif duryor beyazla karıştığı zamanda
opuyorumnanaktan

Kesinlikle erkekte gümüş çok daha iyi oluyor eğer illa aynı birbirinin eşi olsun isterseniz de altın alyansın benzeri hatta aynısı gümüş ile yapılıyor biz abime o şekilde yaptırdık ve eşiyle aynı oldu :jeyyar:
Bence pırlanta da alyans yerine çok hoş olur senin içine sindikten sonra ne önemi var ki a.s

nasıl yaniii ipek östrojen hormonu nedemek neden harammış ay anlayamadım akannehir

afedersin canım şimdi gördüm sorunu.. altın ve ipek,,, östrojen hormonunu artırıyor.. östrojen hormonu ise kadınsı duyguları artırıyor... o yüzden bilimsel olarak da bunları erkeklerin kullanmaması gerektiği açıklandı dinimiz zaten bilimden önce bunu söylemişti :1rolleyes: şimdi anlaşılır oldu galibaa :kedi:

2009 haziranda nişanlandım ve bütün kapalı çarşıyı dolaştımmm desem yeriiidir beyaz karışımı bir altın ama sonra ne oldu:KK43:((( bir hafta sonra nişanlımın yüzüğü yanımda denizde kayboldu 700 tl değerinde bir yüzük ne içim acıdı keşke gümüş olsa idi dedim sonra tekrar aldık aynısınııı altın yada gümüş bülmem ama ikisde aynı olmalı erkekte bayanda takmalı

cnm bizimkide yeşil altın..nişanlımın yarısı yeşil yarısı beyaz altın...onunki sırıtmıyor altın diyeee..ama bizim alyasnlar biraz kalın çok rahat edemiyorum belki düğünden sonra ince günlük kullanımda rahat etcegimi bi model alabilirz..onda nişanlıma gümüş yaptırcaz aynı modelini..atasay da sordum alyansın aynısının gümüşünü yapıyorlarmış:)

Ben ikimizin yüzükleri de tıpatıp aynı olsun istiyorum, ama bu altın gümüş olayı kafamı karıştırıyor.
Haram olduğunu duydum da, ben hani lüks olduğu için haram olduğunu, ve bir şeyin simgesi olduğu zaman takılalabileceğini duymuştum ki bu ifadeye göre evlilik yüzüğünün altın olması normal.

benim nişanlım için gümüş ya da altın olması değildi sorun. rengiydi. o sebeple beyaz altını çok olan, incecik bir sarı altın çizgisi olan alyans aldık. ve takım.

ben başlarda sarı istiyordum. denedik kuyumcuda, o beyaz taktı ben sarı. onunki başka benimki başka. sanki birbirimizle değilde başkalarıyla nişanlıymışız gibi... garip geldi bana istemedim. vazgeçtim sarı altın sevdamdan. iki renkli ama beyaz altın ağırlıklı takım yüzükler aldık.

kadının yüzüğü beyaz altın olacaksa, erkeğinki altınmış, gümüşmüş, titanyummuş problem olmaz. ama ikisi de ayrı renk olunca bence kötü duruyor.

ben bazen alyansımı bazende sadece tek taşımı takarım.eşimde altın haram olduğundan daha sevgiliyken aramızda alıp taktığımız gümüş yüzüğünü takıyo hala.onun altın alyansını saklıyorum.düğün bayram kalabalık özel zamanlarda takar sadece.

bizimki alınırken benim beğendiğimin aynısının gümüşünü yaptırdık eşim hem gümüş takıyor hemde modelleri aynı..

öyle bir zorunluluk mu var yoksam
bizim senelerdir yüzüklerimiz farklı cünki ben cabuk sıkılıp 6da ay bir yüzüğümü değiştiririm

X