Ama yüzün güzel!

ztn bi ortamda kiloya yorum yapmasalar olurler. hayatim boyu hep zayiftim yarim kilo alsam bnden once farkedilip yorum yapliirdi. hamilelikte basta foto atarken alta yorum gelir kilo almisin!(herkese acik yorum bide tum takipciler gorur ) Gina geldi artik onlardan

saçmalığa bak işte sana ne hamile insanın kilosundan :KK43:

Ohoo her şeye takılmayın yahu. Benim dayım bir bayram ziyaretinde tüm akrabaların içinde "idrak burnunu çek güneş girmiyor odaya" demişti ahahsjsj. Ergendim ve depresyona girmiştim. Şimdi olsa burnuma kurban ol sen derdim ama işte ergenlikte öyle olmuyor.

Ben iltifat olarak algılardım tabi söyleme tarzına da bağlı ama normal bir şekilde söylediyse ne bu her şeyi olumsuz tarafından görmek? Kadın size "kilo versen güzelleşirsin" deseydi tamam da yüzünüzün çok güzel olduğunu, kilo verdiğiniz zaman fiziğinizle bütünleşip manken gibi olacağınızı söylemiş, daha ne :) ben birilerini böyle överken gerçekten beğendiğim için söylerim, başka bi ima için değil. Yüzüme açık açık çirkin olduğumu ima edenler olduğu halde takmamışımdır, alınmamışımdır, sizin gibileri hiç anlamıyorum.

Kotu bisi dememis,yuzun zaten cok guzel birde zayiflarsan afet ursun demis ,motive olun ,aslinda cok iyi birsey demis ,buluttan nem kapmayin

‘Sordum mu’ deseydiniz keşke.
Ne kadar kolay ya yüzün güzel, dötün büyük yok memen sarkık şöyle yap falan.
Bir insanın bedeni hakkındaki yargılarımızı ne hakla söyleyebiliyoruz acaba?
Iııh değil bence burda kadın durduk yere söylememiş ki. Konu sahibi diyet yapıyorum diye açıklama yapmış, kilo vermişsin dediğim biri diyet yapıyorum derse ayy ne güzel ben de yapıyorum (kendimi bildim bileli diyetteyim zayıf olmama rağmen🤣) sıkı sıkı olup bikinileri geçirelim derim. Diyet miyet demeyip geçerse fikir beyan etmem. Kilo alan iş arkadaşıma da kilo aldığı halde ağzımı açmadım ama kendi bahsedince evet haklısın biraz versen iyi olur diyebiliyorum. İnsanlara bu hakkı biz veriyoruz aslında gerekli gereksiz açıklamalarla.

Baskislari ve ses tonu da önemli.
Kötü niyetle söylediyse siz bunu hissetmissinizdir.

Iııh değil bence burda kadın durduk yere söylememiş ki. Konu sahibi diyet yapıyorum diye açıklama yapmış, kilo vermişsin dediğim biri diyet yapıyorum derse ayy ne güzel ben de yapıyorum (kendimi bildim bileli diyetteyim zayıf olmama rağmen🤣) sıkı sıkı olup bikinileri geçirelim derim. Diyet miyet demeyip geçerse fikir beyan etmem. Kilo alan iş arkadaşıma da kilo aldığı halde ağzımı açmadım ama kendi bahsedince evet haklısın biraz versen iyi olur diyebiliyorum. İnsanlara bu hakkı biz veriyoruz aslında gerekli gereksiz açıklamalarla.
‘Zayıfladın mı, evet diyet yapıyorum’.
Bu kadar, bunun ötesinde ‘ne güzel bir çaba kendin için, tebrik ediyorum’ der geçersin.
Tüm vücudunu neredeyse uzuvlara ayırıp da yorumlamazsın.

Ben çok sinirleniyorum bu durumlara, hayatım boyunca yerli yersiz oldukça gereksiz övüldüm ve yanımdaki insanların ne kadar rencide olduğunu yüzlerinden okuyabiliyorum.
Herkes güzel olmak ister, aksi delilik herhalde.
Ama bununla övülmek ya da bir bedenin sohbet malzemesi konu olması çok saçma.
Dostunla dertleşirsin ve fikir beyan eder o ayrı da ulu orta hele iş ortamında, çok lakayıt ve sınır aşan bir durum.
İyi bir şey söylese de öyle, olumlu ya da olumsuz olarak bakmıyorum olaya ‘sana ne’ yani.

‘Zayıfladın mı, evet diyet yapıyorum’.
Bu kadar, bunun ötesinde ‘ne güzel bir çaba kendin için, tebrik ediyorum’ der geçersin.
Tüm vücudunu neredeyse uzuvlara ayırıp da yorumlamazsın.

Ben çok sinirleniyorum bu durumlara, hayatım boyunca yerli yersiz oldukça gereksiz övüldüm ve yanımdaki insanların ne kadar rencide olduğunu yüzlerinden okuyabiliyorum.
Herkes güzel olmak ister, aksi delilik herhalde.
Ama bununla övülmek ya da bir bedenin sohbet malzemesi konu olması çok saçma.
Dostunla dertleşirsin ve fikir beyan eder o ayrı da ulu orta hele iş ortamında, çok lakayıt ve sınır aşan bir durum.
İyi bir şey söylese de öyle, olumlu ya da olumsuz olarak bakmıyorum olaya ‘sana ne’ yani.
Bana çok ters bir durum olarak gelmiyor açıkçası, durduk yere g*tün de amma iyiymiş He tarzı bir muhabbet değil sonuçta. Tabi iş yerinden yerine göre değişebilir. Biz yeri geliyor göt göte uyuyoruz o yüzden iş arkadaşımın hamile karısının çatlaklarından başka hamile iş arkadaşım nasıl kurtuldu diye sorabiliyor. Öyle nezih öyle elit bir ortam :KK70:

Bana çok ters bir durum olarak gelmiyor açıkçası, durduk yere g*tün de amma iyiymiş He tarzı bir muhabbet değil sonuçta. Tabi iş yerinden yerine göre değişebilir. Biz yeri geliyor göt göte uyuyoruz o yüzden iş arkadaşımın hamile karısının çatlaklarından başka hamile iş arkadaşım nasıl kurtuldu diye sorabiliyor. Öyle nezih öyle elit bir ortam :KK70:
Bilmiyorum, ben katıyımdır belki.
İnsanların kendi bedenleri hakkında başkasının fikir beyanı beni aşırı sinirlendiriyor.
Fikrin olması ayrı, sorulması ya da muhabbeti ayrı ama bunun konuşulması ayrı.
Çok yakın bir arkadaşımın muhteşem bacakları vardır, gerçekten öyle bak bak doyamazsın.
Bazen derim ‘kapama şu bacakları şort ya da etek giy de gözümüz gönlümüz açılsın’ diye.
Bunun sebebi aşırı samimiyet, ailem gibi biri.
Ama kalkıp ‘bacakların çok ince, çok kalın vs’ gibi bir durum değerlendirmesini hadsiz buluyorum.

saçmalığa bak işte sana ne hamile insanın kilosundan :KK43:
aman hep oyleler yarim kilo bile alsan konusma hakki goruyolar ki guzellik kilo ile ayni orantidami kilo= guzellik degil kilonun bile zayifligin bile yakistigi insanlar varken kafana taktigina degmez bence salla gitsin onemli olan insanin kendini nasil mutlu hissettigi❤️

Sadece nasıl söyleyeceğini bilememiş gibi geldi bana. Bence seni kırmak için söylememiştir, düşünememiş işte. Bence bu süreçte kimsenin söylediklerini ciddiye alma.

Günüm güzel geçerken bir patavatsızın lafıyla modum düştü. Kendimi motive etmeye çalışıyorum iyi tarafından bak diye ama yok moralim ciddi ciddi bozuldu. Çalıştığım yerde benden yaşça büyük bir abla var bir anda insanların içinde bana kilo vermişsin sen dedi evet abla diyet yapıyorum dedim. Sonra yanlış anlama ama kilo versen zaten çok iyi olursun yüzün güzel boyun uzun manken gibi olursun ver bence de dedi. Yüzün çok güzel çünkü dedi. Kilolu olanlar beni anlar bu tabirden nefret ediyorum yahu sana ne. Tabi o an bozuldum biraz ama bende vermeyi düşünüyorum zaten veriyorum da dedim. Hassas olunca insan bir konuda gereksiz alınabiliyor belki bende fazla ciddiye aldım ama modum çok düştü. Ben mi fazla takıyorum :KK43:
Hiç bozma moralini. Güzellik dediğin zaten görecelidir, herkes herşeyi eşit derecede güzel yada çirkin bulamaz. ama sen kimseyi takma hele böyle kendini akıllı sanan, aklı sıra tavsiye adı altında laf sokanlara gül geç. onlara istediklerini verme, kötü niyetle söylememiştir muhtemelen ama yine de özellikle iş hayatında kadın kadının düşmanı oluyo genelde. güler yüzle alttan alttan sürekli bi laf sokma falan, modunun düşmesi üzülmen ve bunuda belli etmen bazı insanları sevindirir. Aynaya baktığında gördüğünü sev, beğen. Gerisini de hiç takma. Özgüven en güzel giysidir, dik dur, motivasyonunu da bozma.

Kilo vermişsin
Yüzün zaten güzel
Boyun da uzun
Diyetin sonunda manken gibi olacaksın

Bunların hangisi kötü? Bence alınganlık yapıyorsunuz.
Mesela şöyle düşünün diyet yapıp istediğiniz kiloya ulaştınız. Size dedi ki senin yüzün zaten güzeldi e boyun da uzun kilo da verdin tam manken gibi oldun. Kötü düşünür muydunuz?

Kilo vermişsin
Yüzün zaten güzel
Boyun da uzun
Diyetin sonunda manken gibi olacaksın

Bunların hangisi kötü? Bence alınganlık yapıyorsunuz.
Mesela şöyle düşünün diyet yapıp istediğiniz kiloya ulaştınız. Size dedi ki senin yüzün zaten güzeldi e boyun da uzun kilo da verdin tam manken gibi oldun. Kötü düşünür muydunuz?
Ayyy ben sevinirim böyle iltifat duysam 🤣

Günüm güzel geçerken bir patavatsızın lafıyla modum düştü. Kendimi motive etmeye çalışıyorum iyi tarafından bak diye ama yok moralim ciddi ciddi bozuldu. Çalıştığım yerde benden yaşça büyük bir abla var bir anda insanların içinde bana kilo vermişsin sen dedi evet abla diyet yapıyorum dedim. Sonra yanlış anlama ama kilo versen zaten çok iyi olursun yüzün güzel boyun uzun manken gibi olursun ver bence de dedi. Yüzün çok güzel çünkü dedi. Kilolu olanlar beni anlar bu tabirden nefret ediyorum yahu sana ne. Tabi o an bozuldum biraz ama bende vermeyi düşünüyorum zaten veriyorum da dedim. Hassas olunca insan bir konuda gereksiz alınabiliyor belki bende fazla ciddiye aldım ama modum çok düştü. Ben mi fazla takıyorum :KK43:
Çirkinsin dememişki seni övmüş takılma

Kötü niyetli bir söylem gibi gelmedi . Ama bir yandanda haklısınız sizin bedeninizle ilgili herhangi bir konu sadece sizi ilgilendirir.
Ben 48 kiloydum uzun yıllar ve çok zayifsin zayiflama derlerdi oysaki ben kilo vermeyle ilgili bir şey yapmıyordum almiyordumda sabitti. İlerleyen yıllarda 51-52 kiloya çıktım ilaç durumlarından dolayı birazda. Bu seferde hep bu kiloda kal toparlamissin dediler ki kilo alımı içinde özel birşey yapmıyordum 🤷🏻‍♀️ iki durumda da soyleyecek şey buldular,sanki üzerlerine vazife gibi.

X