Amh değeri düşük olup (yumurta rezervi düşüklüğü) tüp bebek tedavisi başarılı olanlar

Yumurta kalitesini arttirmak ve sayiyi arttirmak icin tedaviler var fakat Yas durumu onemli.her gecen zaman basari oranini dusurur.
Kesinlikle doğru. Ben özel hastaneye güvendim. 3 aşılama yaptırdım. O zamanlar FSH, AMH falan bilmiyordum açıkçası hiç araştırmamıştım. Her gittiğimde doktor 17 mmlik iki yumurta vs görünüyor güzel dedi diye boşa umutlandım. Ama olmayınca sorgulamaya başladım neden diye. Sonra aşılamadan önce yapılan bir tahlile bakayım dedim FSH 12, prolaktin almış başını gitmiş 50'lerde. Bunlar da ne diye araştırmaya başladım. Şimdi FSH 7'ye düştü, prolaktin 22'ye. Ama AMH 0.1'in altında. O zaman o doktor yönledirse ve tüp bebeğe başlasam belki şu an çocuğum olacaktı. 2 yılım boşa gitti. O yüzden eğer doğal yolla olmuyorsa kesinlikle bir devlet hastanesine gidip kontrolden geçin. Sonra uygulamayı yine özelde yaptırırsınız isterseniz. Ve tedaviyi ertelemeyin maddi imkanınız da varsa. Zaman çok önemli.

Bugun ogrendm kok hucre tedavim sonrasi amh artmis.kademeli olarak .06 .07 .10 .14 oldu...sadece birdefa opo yaptim. bu hafta tedavi icin baslicam. Havuz veya igne ile yumurta toplama Icin. Herseyin hayirlisi diyip serbest biraktim mutlaka bir nedeni vardir bilimsel ve ruhsal. Aslinda bakilirsa burada okuduklar kadar ugrasmadim o yzden dincim.bazen doganin olurunu kabullenmek gerekiyorki bir olalim.

Kesinlikle doğru. Ben özel hastaneye güvendim. 3 aşılama yaptırdım. O zamanlar FSH, AMH falan bilmiyordum açıkçası hiç araştırmamıştım. Her gittiğimde doktor 17 mmlik iki yumurta vs görünüyor güzel dedi diye boşa umutlandım. Ama olmayınca sorgulamaya başladım neden diye. Sonra aşılamadan önce yapılan bir tahlile bakayım dedim FSH 12, prolaktin almış başını gitmiş 50'lerde. Bunlar da ne diye araştırmaya başladım. Şimdi FSH 7'ye düştü, prolaktin 22'ye. Ama AMH 0.1'in altında. O zaman o doktor yönledirse ve tüp bebeğe başlasam belki şu an çocuğum olacaktı. 2 yılım boşa gitti. O yüzden eğer doğal yolla olmuyorsa kesinlikle bir devlet hastanesine gidip kontrolden geçin. Sonra uygulamayı yine özelde yaptırırsınız isterseniz. Ve tedaviyi ertelemeyin maddi imkanınız da varsa. Zaman çok önemli.
Suan ne asamadasiniz? Dr ve hastahane olarak.

Şu an rapor aşamasındayım. amh değerimi rapor için Çapa'ya gittiğimde öğrendim geçen hafta. Yolun başındayım yani :KK43:
Amh degerine çok takilmiyorum acikcasi lab ve benim hormonlarim onemli. Cokda arastirma icinden cikilmiyor:KK66: kurum ararken eniyi seceyim derken stres yaptim Dr secmeknxaten ayni. Isareti gordugum gibi atlicam.

Bahçeci'de özkan özdamar'ı da araştırmaya başladım. Instagram hesabında amh 0.2 ile gelip hamile kalan bir anne adayını paylaşmış.

Yasin kac? Daha once denemen oldumu?
Yaş 35. İlk kez deniyoruz. Çok yeni öğreniyorum her şeyi bu yüzden :KK43: 2019 Ocak ayında karar verdik. Tüm değerlerim normaldi o zaman. Doktor 6 ay kadar kendiniz deneyin, olmazsa görüşelim dedi. 6-7 ay sonra yumurta takibi yaptık, olmadı. 2020 Mart ayında ilk aşılamayı yaparken de her şey normaldi. Ama 2 ve 3. aşılamalarda prolaktin ve fsh yükselmişti. Bu ay da tüp bebek için başladık işte ama amh düşükmüş. Kısmet biraz da...

Bende buay basladim .nerede basladiniz?
Rapor için eşime androlojiden verilen randevu gününü bekliyoruz şu an. İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa)'ya gittik. Ama oranın androloji bölümünde işlem yapmak çok vakit alıyor. Değiştirip başka yere gitsem mi diye düşünüyorum.

Benim ilk ay iğneler doktorun istediği etkiyi göstermedi o yüzden geçen ay sonlandırdık mecburen. Bakalım bu ay yumurtam olursa işlemlere devam edilir inşallah kalite arttırmak için neler tüketmem gerekiyor biliyorsanız yazar mısınız
Merhaba bugun tedavimi sonlandirdim. Yumurta cikmadi. 1 hafta ilac kullandim. Üzgünüm. Siz neler yaptiniz sonra ? Subatta tekrar tedaviye baslayacagim.
Benim ilk ay iğneler doktorun istediği etkiyi göstermedi o yüzden geçen ay sonlandırdık mecburen. Bakalım bu ay yumurtam olursa işlemlere devam edilir inşallah kalite arttırmak için neler tüketmem gerekiyor biliyorsanız yazar mısınız
Siz neler

Merhaba bugun tedavimi sonlandirdim. Yumurta cikmadi. 1 hafta ilac kullandim. Üzgünüm. Siz neler yaptiniz sonra ? Subatta tekrar baslayacagim. Yumurta neden olmaz cok saskinim

Bn acibadem bulent beyfe basladim ignelerimi oluyom opoyu bekliyom
Merhaba,

Bende bülent bey'e randevu alacağım başka merkezde negatif sonuçlandı arkadaşım bülent bey'e gitmiş şimdi ikizleri oldu
Aslında başka doktora randevu almıştım ama iptal edeceğim arkadaşım daha önce başka merkezde 2 kez yaptırmış olmamış arkadaşım işi şansa bırakmıyorlar diyor maddi açıdan yorucu diyor ama sonucunu aldım diyor.

Bana özelden yazabilir misiniz. iletişim halinde olalım fikir alış verişi olarak.

Bende pek istemedik populer ve pahali diye ama.esim surecleri hemsireyle ayrntoli konustu ve. Dogru yontemleri.prp olmayabilirsiniz ama size onerdikleri surec ve yontenlwr iyi.birde tecrube ..ekip koordineli olmassa bile vakalar çok.amh .01 ve 40+yasda tek yumurta Ike hamile Kalan var.

Merhaba bugun tedavimi sonlandirdim. Yumurta cikmadi. 1 hafta ilac kullandim. Üzgünüm. Siz neler yaptiniz sonra ? Subatta tekrar baslayacagim. Yumurta neden olmaz cok saskinim
Merhaba yeni gördüm mesajınızı. Ben biraz ara vermiştim şimdi özel bir hastaneye başladım bu ay bir yumurta oluştu ama doktor doğal yolla denemeyi önerdi bu ay için cumartesi tekrar gideceğim ama devlete gidiyorsanız imkanınız varsa çevrenizde bir özel hastaneyE gidin her şeyi en ince detaya kadar düşünüyor ve yönlendiriyor tekrar umut doldum Allah işimizi kolaylaştırsın

X