Amh değeri düşük olup (yumurta rezervi düşüklüğü) tüp bebek tedavisi başarılı olanlar

Vitamin ve kürler üzgünüm ki hiçbir işe yaramıyor. Ki amh sonradan artan bir şey de değil. Bu maranki, saraçoğlu vs gibi umut tacirlerine kanmayın. Yumurta büyütme ve kalitesi için sadece iğneler işe yarıyor. Ve tabii folik asit kullanmanız lazım
Canım bence öyle değil . Vitamin ve bir takım beslenmede düzenlemeler yumurta sayısını artırmasa da kalitesini artırdığını düşünüyorum

Bunu ben değil instagramda takip ettiğim bir perinatoloji profesörü söyledi
Farklı bir çok profesorde bunun aksini söylüyor. Benim yaşımdan mı bilmiyorum ama beslenme vitaminin kendi öykümde diğerlerine göre farkını gördüğümü söyleyebilirim tesadüfmüydü yoksa sadece nasip mi bilemiyorum tabikii .

Ne mutlu size rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin❣🤲 . Vakti saati gelmiş işte böyle oluyor demek. Ben 1.29 amh ile tedaviye başladım 6 yumurta toplandı 1 tanesi döllendi 4.gün transfer edildi ama tutmadı. Doktorum ilk günden beri doğal yolla bile olur diyor hatta tüp bebek de benim ısrarımla oldu .Ama sonuç 1 embriyo ve negatif.
Benim amh 1.1 ve yas 35, bana da 3-4 ay daha dene dedi ama geç mi kalıyoruz acaba diyorum, karar veremedim. Esimin sonuçlarında sorun yok, bakalım düşünüyorum

Benim amh 1.1 ve yas 35, bana da 3-4 ay daha dene dedi ama geç mi kalıyoruz acaba diyorum, karar veremedim. Esimin sonuçlarında sorun yok, bakalım düşünüyorum
Valla benim doktorlara inancım kalmadı . 2 seneyi geçti hamile kalamadım , eşimde ve bende sorun yok . Sadece amh 1.29 fakat bu doktorlar için iyi bir değer. Abartmıyorum 8 ayrı doktora gittim hepsi doğal yolla olabileceğini söyledi. Fakat 1 aşılama 1 tüp bebek negatif. Doğal olabilir diyorlar ama ne tüp oluyor ne aşılama. Elbette herkes benim gibi olacak diye bir şey yok ama oyalanmayın derim. Ben bilseydim bunca gereksiz ilaç tedavileri stresi çekmez direkt tüp yaptırırdım.

Valla benim doktorlara inancım kalmadı . 2 seneyi geçti hamile kalamadım , eşimde ve bende sorun yok . Sadece amh 1.29 fakat bu doktorlar için iyi bir değer. Abartmıyorum 8 ayrı doktora gittim hepsi doğal yolla olabileceğini söyledi. Fakat 1 aşılama 1 tüp bebek negatif. Doğal olabilir diyorlar ama ne tüp oluyor ne aşılama. Elbette herkes benim gibi olacak diye bir şey yok ama oyalanmayın derim. Ben bilseydim bunca gereksiz ilaç tedavileri stresi çekmez direkt tüp yaptırırdım.
Eşinizde sorun var mı acaba diyecektim o da yokmuş. Umarım en kısa sürede saglıkla bebegimiz olur. Tüp bebek işini eşimlede konuşacagım ben

Merhaba benim de rezervim dusuk yasim 29 3. Tup bebek tedavisine baslyacagim ilk iki tedavimden biri negatif biri kimyasal oldu insallah bu kez pozitif olur 🤲🏻

Merhabalar yas kac nerede yaptirdiniz öncesi ve sonras i nelere dikkat ettiniz bilgi verirmisiniz 😍 maşallah
30 yaşındayım. Tuzlada John hopkins Anadolu Sağlık merkezi hastanesinde yaptırdım. Öncesinde tsh biraz yüksek olduğundan onu düşürmek için tiroid ilacı
ve folik asit kullanmaya başladım. Başka bir şeye özellikle dikkat etmedim

30 yaşındayım. Tuzlada John hopkins Anadolu Sağlık merkezi hastanesinde yaptırdım. Öncesinde tsh biraz yüksek olduğundan onu düşürmek için tiroid ilacı
ve folik asit kullanmaya başladım. Başka bir şeye özellikle dikkat etmedim
Resmen mucize 😍 darısı bana insallah

Amh degerim .10 ( amh degerim ilk .07 sonra .09 ve .10 oldu...simdi yine yeni sonucu bekliyorum..yani amh artiyor) opo denedik aralikda adatip hastanesinfe.3 folikul bostu.gecen ay miyom ameliyati oldum.havuz yapicam .gonalf kullandim ve folikasit kullaniyorum.78 dogumluyum.

Son düzenleme:
İlk ay ilaç kullandım, yumurta takip edildi ve yumurta toplama işlemi yapıldı. O sırada prp de yaptılar ama toplanan 1 yumurta kalitesizdi ve döllenmedi.
Sonra 2 adet dönemi ara verdik. Tabii ilaç kullanımı ile regl oldum. Sonra yine aynı aşamalar. Bu kez iki yumurta toplandı, ikisi de döllendi ve transferleri yapıldı. İkisi de tuttu çok şükür 😊
Sanırım siz herkese umut oldunuz :)

Farklı bir çok profesorde bunun aksini söylüyor. Benim yaşımdan mı bilmiyorum ama beslenme vitaminin kendi öykümde diğerlerine göre farkını gördüğümü söyleyebilirim tesadüfmüydü yoksa sadece nasip mi bilemiyorum tabikii .
Merhaba, bahsettiğiniz beslenme ve vitaminler hangileriydi acaba? Hayırlı olsun bu arada :)

İlk ay ilaç kullandım, yumurta takip edildi ve yumurta toplama işlemi yapıldı. O sırada prp de yaptılar ama toplanan 1 yumurta kalitesizdi ve döllenmedi.
Sonra 2 adet dönemi ara verdik. Tabii ilaç kullanımı ile regl oldum. Sonra yine aynı aşamalar. Bu kez iki yumurta toplandı, ikisi de döllendi ve transferleri yapıldı. İkisi de tuttu çok şükür 😊
Size prp tam olarak hangi sebeple yapılmıştı acaba? Ben ileri yaşta yapılıyor diye duymuştum da

X