Anlamsız tavırlar

Adam onun soylediginden cikmamaniza ve izin almaniza alismis. Siz engelleyince buna karsi ciktiginiz icin tepki gostermis cunku siz alistiginin disina cikmissiniz ve engelleyerek tepki gostermissiniz. Yukarida habersiz gitseydim buyuk kavga cikarirdi demissiniz. Yani siz esinizi hepimizden iyi taniyorsunuz.
Çıkmadım ben engelleyip uyudum evde

Profilinizde 23 yaşında olduğunuz yazıyor eşiniz kaç yaşında ? Eşlerin birbirine haber vermesi gerektiğini düşünürüm arkadaşıma gidiyorum, alışveriş merkezine geldim vs ama izin almak asla. Eşiniz de size haber veriyor için alıyor mu her yere giderken ?

Esiniz emirler yagdirip, otorite kurmaya calisarak irkekkkkk gibi hissetmeye calisiyor. Normal bir insan esinin annesine gitmesine karismaz. Bu konuşmanın olmasi gerekeni şudur: "-anneme gidiyorum +tamam canim selam söyle gec kalacak olursan haber ver sizi alayim." Bu adamlarla basedilmez. Aynisini ona yapmaya calisirsan ama ben erkegim der, istedigini yapar

Gecen pazar hava çok güzeldi. Eşim çalışıyordu sabah erkenden beni öptü ve gitti akşama kadar çalışacaktı.. Bende hava güzel olduğu için çocuğumla anneme gitmek istedim akşam üzerine kadar oturup dönerim düşüncesiyle. Eşime söyledim hayir dedi neden dedim hayir dedi neden dedikçe yanım kalabalık vss diyip kapattı mesaj attim birsey alamadım hayırdan öte birsy demedi ben çok kırıldım. Bu haline normalde de zaten ayda yılda bir biyer beraber gideriz. Ben gitmek istediğim de kendim laf yapa yapa yollar beraber gitsek yine laf yapar gittime pişman olurum falan.. Bu şekilde özgürlüğümü kısıtlamasından bunaldım ve sıkıldım.. kalkipta gece kulüplerine vs de gidecek değilim neyi abartıyor neden hep sorun çıkarıyor bir yere gitmek istediğim de anlamıyorum! Neyse ben sinir oldum aramalarımi acmadi sonunda engelledim numarasını. Sonra uyuduk öğlen çocuğumla farketmis engellediğini aramış annesinden döndüm geri neden engelliyorsun vss madem git gitmek istiyorsan kac 1 2 gün de diyor bende dedim senin git demenle gidicem gitmek demenle oturucam mi. Bak daha da gitmek istersen gidemezsin git işte falan dedi kapadim gitmedim. De akşam geldi kendince noldu konuşuyorsun vss diyor tatlılık yapmaya çalışıyor bende yeter artık her zaman hiç birsy olmamış gibi davranamazsin dedim. Sonra ertesi gün geldi işten yemek hazırlamıştım gitti yatti direk yemedi Sonra akşam hastaymış galiba sordum iyimisin konuşmuyor benle boğazına krem falan sürmüş benle neden konuşmuyorsun sen şimdi anlamadım ben? Kırıcı olan sensin dedim. Defol git konuşma benle seni görmek istemiyorum dedi. Gece de obur odada uyumayı tercih etti. Ben anlamadim bu dediklerinin sebebi ne?
Naisl bir adam bu ya kendi annesune giderken sana danışır mi acaba ve sende hayır diyebilir misin . Bencil bir kocanız var ne yazkki ayrıca gönül almayı da bilmiyor malasef çok üzücü. Kendilerini ne sanıyor böyle adamlar anlamıyorm astigim aştık kestiğim kestik

Gecen pazar hava çok güzeldi. Eşim çalışıyordu sabah erkenden beni öptü ve gitti akşama kadar çalışacaktı.. Bende hava güzel olduğu için çocuğumla anneme gitmek istedim akşam üzerine kadar oturup dönerim düşüncesiyle. Eşime söyledim hayir dedi neden dedim hayir dedi neden dedikçe yanım kalabalık vss diyip kapattı mesaj attim birsey alamadım hayırdan öte birsy demedi ben çok kırıldım. Bu haline normalde de zaten ayda yılda bir biyer beraber gideriz. Ben gitmek istediğim de kendim laf yapa yapa yollar beraber gitsek yine laf yapar gittime pişman olurum falan.. Bu şekilde özgürlüğümü kısıtlamasından bunaldım ve sıkıldım.. kalkipta gece kulüplerine vs de gidecek değilim neyi abartıyor neden hep sorun çıkarıyor bir yere gitmek istediğim de anlamıyorum! Neyse ben sinir oldum aramalarımi acmadi sonunda engelledim numarasını. Sonra uyuduk öğlen çocuğumla farketmis engellediğini aramış annesinden döndüm geri neden engelliyorsun vss madem git gitmek istiyorsan kac 1 2 gün de diyor bende dedim senin git demenle gidicem gitmek demenle oturucam mi. Bak daha da gitmek istersen gidemezsin git işte falan dedi kapadim gitmedim. De akşam geldi kendince noldu konuşuyorsun vss diyor tatlılık yapmaya çalışıyor bende yeter artık her zaman hiç birsy olmamış gibi davranamazsin dedim. Sonra ertesi gün geldi işten yemek hazırlamıştım gitti yatti direk yemedi Sonra akşam hastaymış galiba sordum iyimisin konuşmuyor benle boğazına krem falan sürmüş benle neden konuşmuyorsun sen şimdi anlamadım ben? Kırıcı olan sensin dedim. Defol git konuşma benle seni görmek istemiyorum dedi. Gece de obur odada uyumayı tercih etti. Ben anlamadim bu dediklerinin sebebi ne?
Of soru bu değil aynı yanittan bıktım
E bu soruyu sormuşsunuz işte? Ben de cevabını söyledim, neyini beğenemediniz? Annenize gitmemeniz için mantıklı tek bir açıklaması olmayıp sadece "hayır" yazan adama yapın bu tavrı.

Profilinizde 23 yaşında olduğunuz yazıyor eşiniz kaç yaşında ? Eşlerin birbirine haber vermesi gerektiğini düşünürüm arkadaşıma gidiyorum, alışveriş merkezine geldim vs ama izin almak asla. Eşiniz de size haber veriyor için alıyor mu her yere giderken ?
Eşim 28 yaşında. Haber veriyor ben tamam derim çoğunlukla

Siz söyleyipte gitme deyince gitmiyorsanız bu haber vermek gibi değilde izin istemek gibi duruyor ne yazik ki. Yoksa bende genel olarak söylerim eşime şuraya gideceğim diye, nedensiz gitme diyemez derse alır ağzının cevabını. Size tavsiyem annenize gitmek içinde birilerinden onay beklemeyin, başlarım öyle huzura

Çok saçma bir konu.. haksız mıyım diye başlık attım, haklı haksız önemli değil. Akşam üstü semaver yakıyoruz eşime içine su koydun mu yaktın da yanar bide dedim eşimde koyacağım şimdi dedi kayinvalidem de benim oğlum salak mi sanki ne demek istiyorsun aklı ermiyor mu su koyması gerektiğini bilmiyor mu dedi bana bende sen kocamla arama niye giriyorsun ki şimdi dedim kendisi de küstü daha da konuşmadi evlere dağılana denk. Bana bir halsizlik çöktü böyle şeyleri gerçekten kaldıramıyorum basit birsey ama tartışma gerginlik bu tarz şeylerden hoşlanmıyorum küsme alınma vssss....

Kocam bugün karnına noldu dedi baktim çizilmiş gibi iz mi olmuş ne bilmiyorum ben anlamadım nolmus falan dedi ben de bilmiyorum dedim ama soruş şekli rahatsiz ediciydi. Ve birde kina vardı kina sonrası annemde kalacaktım konuşmuştuk anlaşmıştık sonra ben kinaya gidince mesaj attim kendisine vardık diye gunduz aramıştı beni acamamıştım sonra tekrar arayıp neden dönmedin falan... Bende paketim bitti demiştim. yazmış mesajıma cevaben hani senin paketin bittiydi dedim, gün içinde yükledim telden sonra diyor tamam kalma annende falan eve gel kinadan sonra kalıpta napcan gece diyor. Geçenlerde arkadaşıma oturmaya gitmiştim dönmem gereken saatten 3 saat geç döndüm 5 yerine 8 de geldim eve araba saati bulamadığım için 1 saat otobüsün içinde bekledim o 3 saatin 1 saatinde neyse o günden beri bana kızgın neden yetişemedin nereye gittin de arabayı kaçırdın çarşıya mi çıktınız vsss (köyden döneceğim için araba bulamadım) bu şekilde o günden beri koltukta yatıyor kendi onu kandırdım başka yerlere gezmeye gittim şeklinde düşünüyor.. Ben telefonumdan arkadaşlarımla olan msjlar8 sildim o gün o da o yüzden neden sildin bisey olmasa silemezsin vs dedi keşke silmeseydim neyse bu şekilde ne yapmalıyım...
Yani kısaca sürekli kendisinin laflarindan ima seziyorum.
Eşiniz kompleksli, nerde nasıl davranacağını bilmeyen ne kendine ne de size güveni olmayan zeka geriliği olan birisi.
Keşke evlenmeseydiniz bu insanla. 6 yıllık evlisiniz ve sizi annenize bile gondermiyorum hangi yıldayız? 17 yaşında ne gördünüz de bu adamla evlendiniz. Çok yazık çok üzüldüm adınıza. Kayınvalideniz de tam bir gerizekalı bu arada.

Siz kendi özgürlüğünuze sahip cikmazsaniz bir baskasinin ağzından çıkacak iki kelimeye muhtaç kalırsınız.
Yetişkin bir kadın olarak istediğiniz yere gidersiniz.
Eşiniz malesef egosunu sizi kontrol ederek tatmin etmeye çalışan yetersiz biri.
Bu kıskançlık vs değil düpedüz istismar.

İzin almak istemiyorum. Sadece şuraya buraya vs gitmek istediğimi söylüyorum kendisi hayir vs diyor hayir demesinin üzerine artık gitmek istediğim yere gidesim de kalmıyor çünkü burnumdan getirecek bir sürü laf söyleyecek ve ben bu şekilde istemiyorum
Kendi gidiyor mu? Arkadas ortamı var mı?

Arada çıkıyor kahveye. Var
Haber veriyordur size herhalde degil mi? Ben gidiyorum gec gelecegim vs. diye?
Cevaben de tamam denir.Siz aslinda bilgi mahiyetli arayip soylüyorsunuz ve esiniz "izin vermiyorum" moduna giriyor ya? Bunu baslattigi ilk mevzu da höyt deseydiniz o zaman huzurlu olalim diyorsunuz olurdunuz..
Şımarmıs kocanız.EVİN REYİSİ BENİM modunda.
Bazen huzur bulmak icin huzursuzluk cıkarmak gerekli.Yılmayin siz annenize giderken izin alacak değilsiniz zaten.Hayır deyince modunuz da düsmesin gidin.Biraz triplere girer öhö öhö hastayim yok yemek yemiyorum aramiyorum tavirlari...Siz de bu arada bir kahve yapin kendinize..alısacak..

İzin almak istemiyorum. Sadece şuraya buraya vs gitmek istediğimi söylüyorum kendisi hayir vs diyor hayir demesinin üzerine artık gitmek istediğim yere gidesim de kalmıyor çünkü burnumdan getirecek bir sürü laf söyleyecek ve ben bu şekilde istemiyorum
Ne kadar sacma bulsamda bende izin alıyorum cunku sonrasında buyuk sıkıntılar cıkıyor sizi anlıyorum

Ben çocuğumun doğumundan sonra yemin ediyorum disipline girmiş bir kadın olarak, sen kimsin beni yargılıyorsun? sen kimsin? sana bir tavsiyem, yazık o git kızına sahip çık önce. inşallah Allah seni kızınla terbiye etmesin. inşallah Allah seni, o geride bıraktığın karınla terbiye etmesin
anlamayanlan beğenmedim bildiriminde bulunuyor hahaa

X