Anne olmak çok mu zor?

Ay ben de tam çocuk sevmeyip dogurunca çok seven pişman olmayan var mı diye soracaktım 😂
Ben de düşünüyorum ama korkuyorum çok.
Ben işte o kişiyim. Kendimi kötü hissederdim ya ben kötü biri miyim bir insan neden bebek/çocuk sevmez diye 😅 Kendi bebeğin olunca baldan tatlı geliyor merak etme 😂

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda

Ne yalan söyleyeyim bir çok farklı sektörde çalıştım, 12 saat sürekli ayakta çalıştığım da oldu. Ama gerçekten en zor iş annelik. 22 aylık oğlum ve akşama kadar oturmadan koşuyorum peşinde. Yine de elbette ki iyiki doğurmuşum ama bir daha da düşünmüyorum. Her kadın bu duyguyu yaşamalı diye düşünüyorum, Rabbim isteyen herkese versin ama zorluklarını da bilerek karar vermek lazım

Ben işte o kişiyim. Kendimi kötü hissederdim ya ben kötü biri miyim bir insan neden bebek/çocuk sevmez diye 😅 Kendi bebeğin olunca baldan tatlı geliyor merak etme 😂
Ya inşallah öyle olur.😅
Anne olduğumu düşününce hiç öyle kötü şeyler hayal etmiyorum aslında.
Hep ona güzel şeyler öğütlediğim öğrettiğim zamanlar geliyor hayalime, ya da sarıp sarmaladığım... içim sıcacık oluyor. 🥰
Çok sevindim sizin için de 😍

Annelik çok zor. Ömür boyu sürecek bir vicdan azabı, hep bir yetersizlik duygusu hep bir kendini suçlama. Acabalar silsilesi benim için. Dışarda daha çok mu gezdirseydim, sussun diye tablet izlemesine izin verdim, çok yorgundum makarna ile geçiştirdim,üstüne su dökmüş nasıl farketmedim, odasını dağıtmış yine kızdım bak tutamadım dilimi gibi gibi saniyelik düşüncelerden bahsediyorum. Dünyanın en iyi annesi olsa da, sanırım her annenin içinden geçer bu duygular arada. Ama bunun yanında çok çok sevdiğim bütün ilgimi sevgimi verdiğim iki melek karşımda. Karşılıksız sevginin ne demek olduğunu onlarla anladım. Biri 8 diğeri 2 yaşında. Her yaşın zorluğu ayrı. Büyüsünler diyoruz rahat ederiz diyoruz ama böyle derken zaman geçiyor. Bu zamanları bir daha gelmiyor. O yüzden zorluğun da küçüklüklerinin de tadını çıkarmak lazım. Dünyanın en iyi annesi olmasak da onlar için en en iyisi biziz. Bizden başka kimseleri yok. Ev dağılıyor toplanıyor, saat 10.00 a kadar uyudukları günler geliyor (ben çok görmedim gerçi öyle diyolla... henüz iki numaram 6 da uyanıyor.) her şry gelip geçiyor. Geriye hisler ve sevgi kalıyor. Çocukken annesini kaybetmiş üvey anneyle büuümüş biri olarak söylüyorum.

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda

saçmalık bence
ara ara çok yorgunluk illaki oluyor mesela ben hele bu hafta, özellikle çalışıyorsanız bir de
ama genel olarak bana hiç zor gelmedi yaa
hele evdeyken ne güzel günlerim geçiyordu valla

Ben o eziyet dedikleri duyguları yaşamak için dünyanın tedavisini gördüm, avuçlar dolusu hap yutup karnıma iğneler batırdım. Gerçekten böyle konuşanları duyunca isyan ediyorum benim gibi o mucizeyi yaşamayı bekleyen, gece gündüz dua eden bu kadar insan varken bu şükürsüzlükleri, mutsuzlukları Allahlık.

X