Anne olmak çok mu zor?

Her zaman derim.dünyanın en güzel ama en zoru işi
Oğlum doģduģun da uykusuz geceler geçirdiğim de felegim şaşmistı. Ölüyodum uykusuzluktan.hem emzirir hem ağlardim😊
Ama şimdi 12 yaşına geldi.asıl zorluk şimdi başladı. Yönetmek sürekli kontrol etmek zorunda olduğun bi insan var.
Şunu desem nasıl etkilenir.şölemi davransam. Böylemi davransam
Bu yaşta bile anlam veremediğim kanun ve olaylari ona anlatmaya çalışmak. Yetistirirken hata yapabilmek korkusu. .
Gerćekten çok zor.

Annelik dünyanın en güzel şeyi evet. Ama dünyanın en zor şeyi. Hele ki biraz ileri yaşlarda annelikle taçlandıysan vay haline.

Anne olmak benim için inanılmaz güzel bir duygu tarif edemem. Şuan yorum yazarken burnumun direği sızladı, gözyaşım pıt. Rabbim esirgesin bir kızım var 6 olacak. Anne olmayı o kadar çok sevdim ki, keşke birsürü çocuğum olsaydı diyorum.😔

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda
Zor neki dogumundan tut uykusuzlugundan cik geceleri uyku gormez benim gozlerim, sanahlarida yemek yapa bilim diye alipda mutfakda benimle birlikde tutmak,baba gelince az bise uyamayi oyle ck bekliyorumki ayni elbiselerini cabucak giymek icin bayrami bekleyen cocuklar gibi

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda
Bende onlar gibi dusunuyorum

Hem zor hem kolay. Doğduğu günden beri mutsuz bir kızım var. Sürekli ağlar. Ağladığı zaman tepki vermediğimiz halde.
Bugün mesela oyuncaklarını topla dedim. Anne yoyuldum diyip koltuğa oturdu. İçimden hem kızdım hem güldüm.

Yaşlı bir komşum var hep gelininden överek bahseder
Gelini doktor ve 4 çocugu var " bakın hem doktor hem 4 cocugu var siz daha bir çocukla kalın" falan diye bizi begenmez 😁
Ama gelininin yatılı bakıcısı var
Yurtdışına çıkar çocuklar bakici da
Böyle olsam bende dogururum nasil olsa ben yorulmuyorum 😒

Bi arkadaşımın 3 yil olmadı bebegi cok ağladı igneler aşılamalar oldu tutmadı sonra kendiliğinden hamile kaldi suan 3 yaşında bebegi ama arasira dert yanıyor biraz daha bekleyip öyle bebek yapsaydım keşke diye :)) yani hiiiccc kolay değil cocuk büyütmek..

Ozgurlugunu cocuk icin satmaya
Markete gitmenin bile seni heycanlandirmasina hazirsan
Tek basina bi yere bikac saat gitmenin nasil bir nimet oldugunu anlamak istiyosan
Deliksiz uyku, isteyince uyumak uyanmak bunlardan vazgecmeye hazirsan
Bir sure sonra eve hapsolmus prangalanmis kendi hayatim icin hicbirsey yapamiyorum hissine hazirsan anne ol
Kendini kaybetceksin bi sure sonra ben kimdim neydim neler yapar nelerden hoslanirdim diye dusunceksin
Cocugu buyuturken es ana baba es ailesi arkadas akraba sulale ne varsa hepsinden destek almak isini kolaylastiran tek sey olacaktir
Cocuk buyutmek icin bi köy lazim ama o köyü bulabilirsen!!!!
cunku kotu aile akraba icindeysen senin en cok ihtiyacın oldugunda cocukla yapayalnız bırakabilirler hic belli olmaz....
Yani kimseye de guvenip cocuk yapma asla.
Kimden cocuk yaptıgında cok onemli!!!
Yanlış eş hayatı 10 kat daha zorlaştırır cocuktan sonra.
Hersey saatli duzenli islemek zorunda o uyanınca robot gibi her an uyanacaksın hastalanınca ki bebek cocuk cok hastalanır basını beklicen gece bile
Buyudukce de derdi daha da buyuyo
Okulu var beslenmesi var hersey yine saatli duzenli
Gotur getir okula
Hep iş hep kosturma huzur rahat kafa yok
Hastayken bile kalkıp cocuk bakmak yemek temizlik yapmak zorundasın
Kafadan 16 yılın piç oldu
Sevgilerin en buyugu evlat sevgisi tarif edilemez ama benim özgür ruhumu eve kelepçeledi çocuklar
Buyuk konusmak istemem ama bidaha ASLA !!!

Zor bebek bakmak ama zevkli cocuk derdini okula basladiktan sonra anladim zor olan ergen zamanları ki malesef yeni jenerasyon daha cabuk giriyor ergenlige karsimda 18 gibi davranan 8 yasinda oglum diklenmeler bagirmalar odev dedigim zaman oflamalar

insan yetiştiriyorsun, elbette meşakkatli. Ama "aman doğurma" demeyi hadsizce buluyorum. Bir de o evladı aramak var, zorlukları vardır elbet lakin güzelliklerine şükretmeyi de unutmamak lazım.
bir de bu tarz şeyleri biraz "nazar" korkusundan da söylüyor bence insanlar. çok takmayın, anne olmak istediğinizde Allah nasip etsin.

İlk ay zordu cidden gece kaç kez uyanirdim annemle babamla nobet tutardım ama şimdi 13 aylık gece bir defa kalkıp mama verip yatırıyorum. Hava soğuk olduğu içinde evdeyiz birlikte. Markete goturemiyirum birde pandemi malum. Onun dışında çok eğlenceli geçiyor.

Küçükken tam zamanlı mesai, zor. Büyüdükçe daha da rahatlıyor. Ergenlik çağı hususunda henüz bilgim yok.

Evet beni de çok zorladi ama insan buna da adapte oluyor. Eski hayat diye bisey yok artik hersey degisiyor aliskanliklariniz rutinleriniz. Cocuk hayatinizi tamamen degistiren bir sey oyle soyleyeyim.
Ama zamanla ki bu bende 10 ay falan aldi aizinde yeni normalleriniz oluyor yeni aliskanliklariniz yeni rutinleriniz ve oyle akmaya devam ediyor hayat.
Mesela 03.17 suan saat ben ayaktayim bu benim yeni normalim artik koymuyor 😀
Deliksiz gece uykusu ise eskide kaldi biliyorum kabul ettim, En az 1 kere kalkcaz.
Gibi gibi ornekler cogalir.
Beni en cok ikk 3 ay zorlamisti misal kendimi camdan atasim geldigi anlar coook oldu. Ama gecti geciyor ve gececek. 15. Aydan seslenirsem bu yeni normali de sevdim ben. Ha eskiye özlem? Elbet oluyor olacak. Ama o hayat bitti kabul et ve unut. 😀

X