Anne olmak çok mu zor?

Anne olmak çocuğun zor be huysuzsa bı tık daha zor 😂ama arkadaşın dedıgı gıbı anne olamamak ondan bın beter zor 7 yıl çocuğum olmadı evet rahat hayatı özlüyorum zaman zaman ama aslaaa varlığını hıcbırseye degısmem olmayan tüm kardeslerıme nasıp etsın Allah inş iyiki ANNEYİM😊💐

Ben hep bekarken derdım sözün gıbı duyduğumda allahım bana 5 sene çocuk verme gezeyim tozayım dıye😊ama öyle degılmiş eğer evın esın yaşamın sana huzur verıyrsa ondan bır parça olsun sana dıyorsan kesınlıkle bu duyguyu tatmalısın heşekı rabbım sana cennet var dıyorsa🤲🏼Hersey gectım öyle güzel bır duygu ki benım esım uzmancavus ve tüp bebek ıle anne oldum o lafımdan sonra şükür yıne çok aratmadı rabbım ama herseyde nerdeyse yüzde seksen yalnızdım hamılelık bebek büyütme 6 ay da esım 2 ayı vardı sonra geldı. Çok şükür ama anne olmak öyle bırsey kı önceden naksedılmış ruhumuza kızım yıyorsa doyuyorum ıyıyse ıyıyım onunlada geziyorum onunlada uyuyorum ve uykusuzluktan hıc bır ınsan olmezmış onu görüyorum. Kısaca çocuk oldu ne esıme ne kendıme vakıt ayıramıyorum dıyenler düzen oturtamamış bence hadı bır çıkıp hava alayım dedıgımde kendım önceden 10 dk hazır olurdum somdı yarım saat alıyor ama önceden tektim sımdı uyurken bıle bana muhtaç nefesi ensemde bır melegım var çok şükür rabbım kimseye aratmasın her güzel olan deyın bır zorluğu vardır unutmamak lazım hamd olsun halımıze🤲🏼Darısı size doğru zamanda ınslalh 🌺🌺

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda
Evet çok zor. 28 aydır hiç gece yatıp sabah kalktığım bir uyku uyuyamadım.
Bi daha dünyaya gelirsem çocuklu bir hayat tercih etmem :KK70: önceki hayatımda yaşadıklarım gayet bana yetti derim.
Sorun çocuğumun uyumaması değil mesela o şimdi uyuyor. Ama her gece en az 2 kere uyanıp 5 dk içinde geri uyuyor ama ben uyanınca bi daha dalamıyorum mesela bu gece 1 de uyuyabildim 3 te uayndı 4 te uyuyabildim 5 te uyandım hala uyuyamadım açtım buraya bakıyorum napiyim

Sabah da 7.30 da günaydın anne kalk der

Hadi birinciyi yapıyoruz neyin ne olduğunu anlamadığımız için oluyor da ikinciyi hatta üçüncüyü nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar yaa
Valla tebrik ediyorum bu işi başaranları..

İsteyenler bence bi tane yapsın. Kız deli misiniz sürekli sil baştan aynı şeyleri yaşıcaksınız :)

Çok olumsuz yazdım di mi ya? Bazen böyle aşırı yorgun olduğumda (bi de çalışıyorum) çok olumsuz bakıyorum.

Evet uykusuzluktan yorgunluktan ölünmüyor ama yaşıyorum da diyemem :KK70:

Emin ol olmaması daha kötü. Çok şükür evladım var. Olmasaydı ne yapardım. Her şeyi güzel. Büyüdükçe ayrı güzel arkadaş gibi. Zamanla size ayak uydurur özgürlüğünüze ortak olur. Beraber takılırsınız😂

04:17 ayaktayim. Herseyden once bence cocukla alakali.Benim yavrum acaip zor bir bebek.Yedi ay olacak saclarimda beyazlar artti diyeblirim.Emzirirken bir yandan mutfaga gidip egilip bukulup firini kapattigimi bliyorum.
Hele yardimci olacak kimsen yoksa yaninda iki kat daha zor.
Yinede cok guzel ve tadilmasi gerekilen bir duygu 💕
Rabbim tum isteyenlere nasip etsin..

Ozgurlugunu cocuk icin satmaya
Markete gitmenin bile seni heycanlandirmasina hazirsan
Tek basina bi yere bikac saat gitmenin nasil bir nimet oldugunu anlamak istiyosan
Deliksiz uyku, isteyince uyumak uyanmak bunlardan vazgecmeye hazirsan
Bir sure sonra eve hapsolmus prangalanmis kendi hayatim icin hicbirsey yapamiyorum hissine hazirsan anne ol
Kendini kaybetceksin bi sure sonra ben kimdim neydim neler yapar nelerden hoslanirdim diye dusunceksin
Cocugu buyuturken es ana baba es ailesi arkadas akraba sulale ne varsa hepsinden destek almak isini kolaylastiran tek sey olacaktir
Cocuk buyutmek icin bi köy lazim ama o köyü bulabilirsen!!!!
cunku kotu aile akraba icindeysen senin en cok ihtiyacın oldugunda cocukla yapayalnız bırakabilirler hic belli olmaz....
Yani kimseye de guvenip cocuk yapma asla.
Kimden cocuk yaptıgında cok onemli!!!
Yanlış eş hayatı 10 kat daha zorlaştırır cocuktan sonra.
Hersey saatli duzenli islemek zorunda o uyanınca robot gibi her an uyanacaksın hastalanınca ki bebek cocuk cok hastalanır basını beklicen gece bile
Buyudukce de derdi daha da buyuyo
Okulu var beslenmesi var hersey yine saatli duzenli
Gotur getir okula
Hep iş hep kosturma huzur rahat kafa yok
Hastayken bile kalkıp cocuk bakmak yemek temizlik yapmak zorundasın
Kafadan 16 yılın piç oldu
Sevgilerin en buyugu evlat sevgisi tarif edilemez ama benim özgür ruhumu eve kelepçeledi çocuklar
Buyuk konusmak istemem ama bidaha ASLA !!!
Market olayını anlatırlardı da abartmayın derdim
Cidden geçende migrosa girmenin mutluluğunu yaşadım hayatımda ilk defa🤗
Oysa o kadar sıradan bir eylemdi😉

Yaşlı bir komşum var hep gelininden överek bahseder
Gelini doktor ve 4 çocugu var " bakın hem doktor hem 4 cocugu var siz daha bir çocukla kalın" falan diye bizi begenmez 😁
Ama gelininin yatılı bakıcısı var
Yurtdışına çıkar çocuklar bakici da
Böyle olsam bende dogururum nasil olsa ben yorulmuyorum 😒
Benim evimde temizlikçi olsaydı bende doğururdum 😅

Bence anne olmak evet zor. Ama üstesinden gelinmeyecek kadar da değil. Tabi bu konuda eş çok çok önemli. Gece bir ben kalkardım bir eşım. Haftasonları bi sabah ben uyanana kadar uyurdum bir de eşim. Ama dersen ki ikinciye cesaret eder misin? Edemiyorum. Oğlum 5 yaşına girecek. Bu ara kardeş aşkıyla yanıp tutuşuyor. Bir kızım olsun isterdim ama cesaretim sıfır. Gece uyanmaları,dışarı çıkarken hazırlanması,peşinde koşturması. Bir de benim oğlan biraz geç konuştu. Başka şeylerden şüphelendik Allah korusun. Endişesi telaşı derken o enerji kalmadı bizde. Ama birinci için diyorsan evet zor ama eşin yanındaysa zorluğuna değer. ❤️

Bence anne olmak evet zor. Ama üstesinden gelinmeyecek kadar da değil. Tabi bu konuda eş çok çok önemli. Gece bir ben kalkardım bir eşım. Haftasonları bi sabah ben uyanana kadar uyurdum bir de eşim. Ama dersen ki ikinciye cesaret eder misin? Edemiyorum. Oğlum 5 yaşına girecek. Bu ara kardeş aşkıyla yanıp tutuşuyor. Bir kızım olsun isterdim ama cesaretim sıfır. Gece uyanmaları,dışarı çıkarken hazırlanması,peşinde koşturması. Bir de benim oğlan biraz geç konuştu. Başka şeylerden şüphelendik Allah korusun. Endişesi telaşı derken o enerji kalmadı bizde. Ama birinci için diyorsan evet zor ama eşin yanındaysa zorluğuna değer. ❤️
Peki ne zaman oh biraz sakin bir hayata geçtik dediniz acaba

Peki ne zaman oh biraz sakin bir hayata geçtik dediniz acaba
Yaklaşık bir senedir diyebilirim. Gece uyanması yok. Bezi yok. Bir isteği varsa ifade edebiliyor. Ağlayarak kabul ettirme huyu yok. (Öyle bir ortam da yaratmadım.) Nadiren gece uyanınca yanımıza geliyor. Onu da sıkıntı yapıp göndermiyorum. İhtiyacı var ki geliyor diye düşünüyorum. Gün içerisinde beraber etkinlik oyun yapıp bana veya babasına doyunca odasında da oyun kurup oynar. Bu düzen de öyle kolay değil ama ilk senelere göre oldukça kolay. Bunu bozmaya cesaret etmek zor işte. 😅

Ben de aksine büyüdükçe rahatladım. Benden bağımsızlaşmaya başladıkça.
Bu arada tabi ki çocuk olunca gezme planları eskisi gibi rahat olmuyor. Eşim çocuk konusunda evde yardımcı. Ama dışarıda ağlayıp huzursuzlandığı zamanlarda çok geriliyor. O gerilince ben de ona geriliyorum. Çocukla mı ilgileneyim sana ne oluyor diye? Ben de gezmeyi kültür turu şehir turu çok severim. Yine de gitmek istiyorum her gidişimizde bir tartışmamız oluyor. Yorgunluktan üstümden kamyon geçiyor ama yine de geri kalamıyorum. 😂😂

Ben de aksine büyüdükçe rahatladım. Benden bağımsızlaşmaya başladıkça.

cok katılmak

20 dk bır kalktıgımı bılırım, o uykuyla (uyku denırse) ıse gıttıgımı

emzırme bıttı, tuvalet egıtımı bıttı. Allahım guzel gunler geldı :)

cok katılmak

20 dk bır kalktıgımı bılırım, o uykuyla (uyku denırse) ıse gıttıgımı

emzırme bıttı, tuvalet egıtımı bıttı. Allahım guzel gunler geldı :)
Kesinlikle 4 saat kesintisiz uyusam Allah’ım diye dua ediyodum. Bu arada çocuk yokken uyku konusunun çok abartıldığını düşünüyodum ama sistematik olarak yaşanınca insan ne olduğunu anlıyor. Bir hafta falan olsa tamam. Ama sürekli devam eden bir uyanma durumu dengeleri bozuyor gerçekten. 🥲

Açılın çok yeni anne geldi... Ben şu an her şeyin şokunda olan biri olarak cevap vereyim. Bebeğim neredeyse bir aylık, evet bu bir ayda doğru düzgün uyku yüzü görmedim. Gazı bitmez, kokulu bezi bitmez, açlığı bitmez, ağlaması bitmez ama bütün bunları ilk kez yaşayan biri olarak neden yaptım demedim. İleride der miyim, daha zorlaşır mı bilemiyorum ama şu anlık demiyorum. Çünkü ağlamasının sebebi bir ihtiyacı olması. Kendini başka türlü ifade edemiyor. Gazı oluyor, canı acıyor ve ağlıyor evet. Zaten neden ağlamasın? Çok haklı bence. Karnı acıkıyor, ağlıyor. Ağlasın. Kendini başka nasıl ifade edecek? Bu şekilde bakınca ve ileride kendini konuşarak ifade edebileceğini bilince, bunların geçici olduğunu düşününce rahatlıyorum ben. O yüzden o kadar zor gelmiyor. Benim en çok özlediğim şey şu anlık rahat rahat dışarı çıkamamak. Neredeyse her gün yürüyüşe çıkıyoruz ama o kadar eşyayla çıkmak zor oluyor. Bir de dışarıdayken ağlamaya başlayınca tam oluyor. İnsanlar yargılıyor gibi hissediyorum. Zor ama o minicik insanı çok sevince o kadar zor gelmemeye başlıyor. Bunu da özgürlüğüne çok düşkün olan ve asla çocuk yapmam diyen biri olarak ben söylüyorum. Bebekleri sevmezdim bile daha önce. Şimdi düşünüyorum, geçmişe gitsem yine hamile kalır mıydım diye. Hiç düşünmeden yapardım yine. Güzelliği zorluğunun üstüne çıkıyor. Bu benim için böyle tabii. Anne olduğuna pişman olan kadınlar da var çocuklarını çok sevseler bile. Zorluğu, katlanılabilirliği kişiden kişiye değişiyor. İnsan kendini çok iyi tartıp öyle karar vermeli kesinlikle.

çocuğun bakımı sadece annedeyse zor. kaygılı, özen gösteren bir anneysen zor. benimki 4 yaşında, hep ona odaklı hayatımız. arabada eşimin yan koltuğuna oturmaya daha yeni başladım. hala kocaman çantayla gidiyoruz biyerlere. hala çamaşırı ayrı yıkanıyor. lazımlıktan klozete yeni geçti. onun yayında ekrana bakmıyorum. süzülmüş yemekleri tlf karşısında 2 saatte yiyor. kaşımı aldıracak, dipboyamı yaptıracak vaktim yok. nedenini anlamadığım çığlıkları da cabası. yine de geçmişe dönsem anne olmak isterdim 1 kez.

Açılın çok yeni anne geldi... Ben şu an her şeyin şokunda olan biri olarak cevap vereyim. Bebeğim neredeyse bir aylık, evet bu bir ayda doğru düzgün uyku yüzü görmedim. Gazı bitmez, kokulu bezi bitmez, açlığı bitmez, ağlaması bitmez ama bütün bunları ilk kez yaşayan biri olarak neden yaptım demedim. İleride der miyim, daha zorlaşır mı bilemiyorum ama şu anlık demiyorum. Çünkü ağlamasının sebebi bir ihtiyacı olması. Kendini başka türlü ifade edemiyor. Gazı oluyor, canı acıyor ve ağlıyor evet. Zaten neden ağlamasın? Çok haklı bence. Karnı acıkıyor, ağlıyor. Ağlasın. Kendini başka nasıl ifade edecek? Bu şekilde bakınca ve ileride kendini konuşarak ifade edebileceğini bilince, bunların geçici olduğunu düşününce rahatlıyorum ben. O yüzden o kadar zor gelmiyor. Benim en çok özlediğim şey şu anlık rahat rahat dışarı çıkamamak. Neredeyse her gün yürüyüşe çıkıyoruz ama o kadar eşyayla çıkmak zor oluyor. Bir de dışarıdayken ağlamaya başlayınca tam oluyor. İnsanlar yargılıyor gibi hissediyorum. Zor ama o minicik insanı çok sevince o kadar zor gelmemeye başlıyor. Bunu da özgürlüğüne çok düşkün olan ve asla çocuk yapmam diyen biri olarak ben söylüyorum. Bebekleri sevmezdim bile daha önce. Şimdi düşünüyorum, geçmişe gitsem yine hamile kalır mıydım diye. Hiç düşünmeden yapardım yine. Güzelliği zorluğunun üstüne çıkıyor. Bu benim için böyle tabii. Anne olduğuna pişman olan kadınlar da var çocuklarını çok sevseler bile. Zorluğu, katlanılabilirliği kişiden kişiye değişiyor. İnsan kendini çok iyi tartıp öyle karar vermeli kesinlikle.
Ay ben de tam çocuk sevmeyip dogurunca çok seven pişman olmayan var mı diye soracaktım 😂
Ben de düşünüyorum ama korkuyorum çok.

Ya kızlar uyku koçundan yardım alıp oh iyiki aldık diyen anne var mı acaba ? Benim oğlumun uykuları çok düzenli tek sorunumuz emerek uyuduğu için sırf alışkanlıktan geceleri uyanıp emmek istiyor olması çok sık şekilde . Desteksiz uyumaya adapte etmem istiyorum ama bununla uğraşırken uyku saatleri kayacak ve düzen bozulacak diye korkuyorum

X