anneanneme çok üzülüyorum

Annenizi ve teyzenizi geçelim de. Bu kadın o yenge ve dayıya çok iyi davranmış çok sevmiş karşılığı bu olmamalı ya vicdansızlık gibi geliyor. Ama hep böyle oluyor işte bu işlerin sonu nankörlük keşke başında anlayabilseydi büyüklerimiz

üzülüyorum çünkü insanım yani. dertleşmek istedim açtım.
İşte ben de onu diyorum insanız, yine de üzülüyoruz hatalı olmasına rağmen. Bu durumda üzüldüğünüzle kalmamak için bakımına katkıda bulunmaktan başka bir yol göremiyorum.
Çünkü neneniz istemedikçe ne ev satılır ne huzurevine gidilir ne de başka bir şey yapılır.

anneme söylüyorum zaten sen nasıl insansın diye ben de sana böyle mi yapayım diyorum sen bana neler yaptı bilmiyorsun diye başlıyor. bakıcı tut diyoruz. yok. büyük dayım ben öderim dedi ona da hayır. anneannem daha yaşlandıkça neler olacaktır kim bilir.

anneanneme de kızıyorum o kadar paran var diyorum bu ne böyle diye. ne yapayım diyor. bak abilerin var diyor kuzenlerim yani. dedim artık sana yuh cidden yuh. annemlere yaktıklarının bedelini sana böyle odetiyor Allah diyorum.

evet hala laf ettirmez o fare suratlı kadına.

Şu an 26 yaşındasınız. Reşit olalı 8 yıl olmuş. Devletin sunduğu engelli vatandaşa ötvsiz araç alımını suistimal ettiklerini biliyorsanız, neden şimdiye kadar şikayetçi olmadınız ?

yengem evde dik dik baktığı için huzurlu hissetmiyorum anneannemin evi olduğu halde gitmek by yüzden istemiyorum. küçükken de böyleydi. kendi de misafir giderdi bize huzur vermezdi

Ona ne deseniz boş. Yaşlıların fikirlerini değiştirmek çok güç.
Kaç yaşında?

Şu an 26 yaşındasınız. Reşit olalı 8 yıl olmuş. Devletin sunduğu engelli vatandaşa ötvsiz araç alımını suistimal ettiklerini biliyorsanız, neden şimdiye kadar şikayetçi olmadınız ?
devlet 5 yılda bir hak veriyor biz ne diyelim ki..ben şahsen üstüne araba aldıklarını bile bilmiyordum yeni öğrendim. kuzenim araba bulamıyorum dediği için

devlet 5 yılda bir hak veriyor biz ne diyelim ki..ben şahsen üstüne araba aldıklarını bile bilmiyordum yeni öğrendim. kuzenim araba bulamıyorum dediği için

Ee tamam şimdi biliyorsunuz. Gidin şikayet edin. Vasiliğin kötüye kullanımı ve iptali için de gerekli yasal işlemleri yapın.

Arkadaşlar yengeyi savunuyorsunuzda kadına bakıpta öyle ahım şahım bakmamış. Sayesinde ev araba sahibi olduğu kadının önüne bir çorba koymak bakmak olmuyor. yengede en az dayı kadar kabahatli
Kadın öğretmenlikten emekli, dayı devlette üst düzey şube müdürü.
Ama ne hikmetse kadının sayesinde ev araba sahibi olmuşlar gibi anlatıyor konu sahibi. Zaten bugün bu krizde bile öğretmen+üst düzey şube müdürü memur rahat rahat ev de alır araba da. Benim dedem de devlette müdürmüş, Monopoly oynar gibi ev almis, eniştem devlette müdür,iki çocuğuna ev aldı kendine de yazlık yaptırdi eşi çalışmadığı halde.
Konu sahibi annesinin gazına gelmiş gelmiş yengeye dolmuş.
"Gençken şöyle yaptı , böyle yaptı, gelini el üstünde tuttu" diyor. Nenenin,yengenin gencligini ne zaman gördü ki? Annesi teyzesi komşusu bu şekilde anlatmıştır o da hiç sorgulama süzgecinden geçirmeden gözüyle görmüş gibi inanmistir.
Benim ananem de evlat ayrımı yapmış,gelinini annemlerden daha çok sevmiş vs annem hep anlatır. Çocukken böyle zannederdim ama belli yasa gelince anladım ki zavallı kadin kaynananın yanında yilllarini gecirmis, evleri ayrılsa bile kayın ailesinin gölgesi hiç bitmemis.
Bir de kadın küçük yaşta evlenmiş, sonra kimsenin yapamadığını yapmış sınava girmiş, çoluk çocuğuna rağmen üni bitirmiş,atanmış. Maşallah. Ama konu sahibi bu başarı hikayesine bile "çocuklarını ananeme baktırdı da meslek sahibi oldu" diyor. Bu nasıl bir bakış açısı?
hiçte öyle kötü değildi el delisi oğlan delisi bir anneannem vardı
Bekarsiniz heralde. Oğluna Tapan kaynana tüm gelinlerin kabusudur.
Ayrıca kötü bakıldığınu düşünüyorsan alo 183u ara, cimere yaz. Bağlı olduğunuz sosyal hizmet merkezi incelemeye gelir, onlar bir karar verirler

Annenizle teyzeniz, dayınızın anneannenizin mallarını hile ile üzerine geçirdiğini düşünüyorlarsa; anneannenizin ölmesini beklemek yerine gidip bir avukatla görüşsünler.

niye bakayım ya parası var durumu var anneannemin. ona da bak demiyoruz ki. siz herhalde anneanne babaanne bakıyorsunuz
İnsanları suçlayacak kadar bu durumu düşünüyorsanız bir zahmet bakacaksın konu sahibi. Parası varsa dayın ile kknus iyi bakmiyorsunuz bu parayı ben alacağım ve babaneme yemek veya öteberi getireceğim de.

kendi aldıkları ayrı dedim zaten. onun sayısını bilen yok. dedemin apartmanı vardı. o apartmandan anneme de teyzeme de düşmedi. yani durumları var. diğer dayım kendi ödemek istiyor bakıcı ücretini yok. ayrıca gayet biliyorum çocukluğumu. anneannem bakılacak duruma 3-4 senedir düştü çünkü. dedem 5 sene önce öldü. 5 sene önce ayrık yaşıyorlardı. hepsini de yazdım. çok alındınız herhalde siz de dede babaanne anneanne parası yiyorsunuz. annemi lise bile okutamayan anneannem gelinini meslek sahibi ettirdi. evet o ettirdi.

Kadın öğretmenlikten emekli, dayı devlette üst düzey şube müdürü.
Ama ne hikmetse kadının sayesinde ev araba sahibi olmuşlar gibi anlatıyor konu sahibi.
Alır alamaz demiyorum yeterki emeğiyle çalışarak alsın ama konu sahibi dayımın üzerine geçirildi tapular diyor. Babaannemin durumunu kullanarak 2. 3. arabayı aldılar diyor. Aldıkları niye yetmemiş benim sorguladigim bu? Önüne bir tabak çorba koyup bak ne güzel zayiflattim demek insanın aklıyla dalga geçmektir.
Ha konu sahibininde eleştirilecek çok şeyi var laf söyleyeceğine millete kendi baksın veya şikayet etsin.

söylemiyor muyuz? bakıcı tutun huzur evine verin. yok istemiyorlar. ben de üzülüyorum. ben bakamam evet. kendi ayrı evim yok. annem istemiyor. bir zahmet baksınlar gençliğini yerken sorun yoktu. bakmayın bakıcı tutun ona bile bahane
5 tane evi var. dayım bitti kuzenime başladı paralar. aslında anneannem belki de sürünmeyi hak ediyordur

şikayet edeceğim zaten bakılmıyor diye. kendim bakamam evim yok çalışıyorum. benim geleceğim dayım gibi kuzenim gibi garanti altında değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…