Annem beni öldürecek

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.068
553
Annemle ilgili defalarca konu açtım. Valla artık dayanıcak gücüm kalmadı. Onu kırmamak için zor tutuyorum kendimi

Konuşuyorum, anlatıyorum, kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Bize geldiğin zamanda mutsuzsun kapı dışarı çıkmıyorsun diyorum. Evet haklısın kafama takmıcam diyor, 2 hafta iyi oluyor sonra yine aynı.
Dün yine bütün neşemi kaçırdı. Yazlıkta oturuyor daha önce yazmıştım. Kış geliyor çok üşüyorum burda başka bir yerde ev baksın istedim diyor. Satılık almasına gerek yok kiralık olsada olur hasta olucam burda diyor. Ben o adamın asla kiralıkta olsa başka yerden ev tutacağını sanmıyorum.
Birde bana diyor ki, başka şeylerde var. Yatak odası çok fazla dedi. Orda tersledim. Bana böyle şeyler anlatma beni ilgilendirmez dedim. Neden anlatıyor anlamıyorum.
Allahım gerçekten yaşamaktan bir gram zevk almıyorum. Çok mutlu olduğum bir anda bir telefonuyla mutsuz oluyorum
Burda da mutsuz.babamla boşanmasını hiç istemedim biliyordum böyle olucağını.
Geliri olmadığı halde babamdan boşandı. Boşanma dedim. Kardeşim ben bakarım dedi, şimdi oda evli annem bizde kalıyor geldiğinde.
Boşandıktan sonra 5 sonra evlenmek istedi. Hemen evlenme önce tedavi ol dedim. Dinlemedi. Şimdide sorunları bitmiyor. Bizde kal boşan o zaman dedim geldi burdada mutsuz, odadan çıkmadı.
Ee ben daha ne yapayım söyleyin bana. Yetti valla ya
Çocuğumla ilgilenmek istiyorum artık benimde kendi bir ailem var

Yani adam çok istiyormuş
Ay yuh
Ben de ne var o lafta niye terslediniz diyordum
Oda çok anlamında sandım ben onu

Annenizin ar damarı da çatlamış sanırım
İnsan nasıl özel hayatını başkasına geçtim kızına anlatmaya kalkar
İletişiminizi kısıtlayın bence annenizle

Kızınıza odaklanın gerçekten

Ay yuh

Aynen bende buna niye kızdı konu sahibi diyorum?
Bende oda fazla sandim.

Ay yuh

Beni ne ilgilendirir onun yatak odası ya
Zaten evlenmesini zor kabul ettim birde gelmiş bana yatak odasını söylüyor.
Neden söylüyorsun bu beni ilgilendirmez dedim kızdım. İllaki kalp mi kırmak gerekiyor anlamıyorum. Bir insanın annesi bu kadar üzer mi ya. Bende anneyim benimde 1 evladım var
Şimdiye kadar hep üzüldüm kendi ailesinden birşey görmemiş, babamdan birşey görmemiş diye hep dinledim, yardım etmeye çalıştım ama artık sıkıldım dayanamıyorum, sonu gelmiyor

Ay yuh

Bende oda fazla sandim.
çok iyi niyetlisiniz ya da ben çok fenayım hanımlar ben hemen anladım :KK70:

Vallaha "yok kalbibi kirmiyim" felanla olmuyor böyle isler. Bazi anneler bir zaman sonra cocuk yerine gecip, cocuklari da ebeveyn rolüne geciyor. Buna sakın izin vermeyin. Gerektigi yerde tersleyeceksiniz. Siz cünkü ne kadar altdan alsaniz o kadar herseyin dozu artiyor. Tecrübe sabit. Bizim aile durduk yere dram cikartmakta master yapmisti resmen. Millete ayar vere vere durdu. Kimsenin üstünden destegimi cekmedim, ama kimsenin de bana istemedigim yükü yüklemesine de izin vermiyorum Artik sizde vermeyin. Madem evlenmeye karar verdi esi ile sorunlarini halledecek. Siz sadece gücleri yetmedigi yerde müdahele edeceksiniz o kadar

Bende oda fazla sandim.
Fazla minnoşmuşuz bu konu için 😥
Beni ne ilgilendirir onun yatak odası ya
Zaten evlenmesini zor kabul ettim birde gelmiş bana yatak odasını söylüyor.
Neden söylüyorsun bu beni ilgilendirmez dedim kızdım. İllaki kalp mi kırmak gerekiyor anlamıyorum. Bir insanın annesi bu kadar üzer mi ya. Bende anneyim benimde 1 evladım var
Şimdiye kadar hep üzüldüm kendi ailesinden birşey görmemiş, babamdan birşey görmemiş diye hep dinledim, yardım etmeye çalıştım ama artık sıkıldım dayanamıyorum, sonu gelmiyor
Siz de annesiniz
Sizin de evladınız var
Sizin yapmanız gereken bu saatten sonra annenizin peşine düşüp de kızınızı harcamamak
Siz annenizden uzaklaşın
Kızınıza odaklanın lütfen

Yatak odası çok fazla derken?

Ay yuh

Yaa yerim minnoşlar 🥰🥰

Anneniz sizi ebeveyn olarak görmek istiyor.
Kapıları kapatacaksınız.
Sizi çıkış noktası olarak göremeyecek ki başının çaresine bakmayı bilecek.
O kurban olarak yaşamaktan mutlu, bunları anlatmaktan besleniyor.
Siz kendi hayatınıza odaklanın. O bir şekilde çok ihtiyaç hissederse sizde karşılığını bulacaktır.

Eski konunuzu da okumustum. Kendi ailenizi dusunmeli ve annenizi gerekiyorsa kirmalisiniz.

Kocasi ev almadigi icin bozusup bozusup kv kalmaya geliyor burda da mutsuz deseniz burda saymadigimiz laf kalmazdi, dürüst olalim.

Anneniz gelip durmasin. Kapimiz sana her zaman acik demeyin. Hatirladigim kadariyla esi iyi biri. Gezdirir yedirir icirir bi saglik sorunu olsa bakar eder demistiniz. Böyle bir adamla evliyken sizin ona kapi acmaniz gerekmiyor.

Ayrica bu ev aldirma tutkusu ne ya, ha dedin mi aliniyor mu ev? O kadar kolaysa anneniz alsin nedir yani?

Annemle ilgili defalarca konu açtım. Valla artık dayanıcak gücüm kalmadı. Onu kırmamak için zor tutuyorum kendimi

Konuşuyorum, anlatıyorum, kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Bize geldiğin zamanda mutsuzsun kapı dışarı çıkmıyorsun diyorum. Evet haklısın kafama takmıcam diyor, 2 hafta iyi oluyor sonra yine aynı.
Dün yine bütün neşemi kaçırdı. Yazlıkta oturuyor daha önce yazmıştım. Kış geliyor çok üşüyorum burda başka bir yerde ev baksın istedim diyor. Satılık almasına gerek yok kiralık olsada olur hasta olucam burda diyor. Ben o adamın asla kiralıkta olsa başka yerden ev tutacağını sanmıyorum.
Birde bana diyor ki, başka şeylerde var. Yatak odası çok fazla dedi. Orda tersledim. Bana böyle şeyler anlatma beni ilgilendirmez dedim. Neden anlatıyor anlamıyorum.
Allahım gerçekten yaşamaktan bir gram zevk almıyorum. Çok mutlu olduğum bir anda bir telefonuyla mutsuz oluyorum
Burda da mutsuz.babamla boşanmasını hiç istemedim biliyordum böyle olucağını.
Geliri olmadığı halde babamdan boşandı. Boşanma dedim. Kardeşim ben bakarım dedi, şimdi oda evli annem bizde kalıyor geldiğinde.
Boşandıktan sonra 5 sonra evlenmek istedi. Hemen evlenme önce tedavi ol dedim. Dinlemedi. Şimdide sorunları bitmiyor. Bizde kal boşan o zaman dedim geldi burdada mutsuz, odadan çıkmadı.
Ee ben daha ne yapayım söyleyin bana. Yetti valla ya
Çocuğumla ilgilenmek istiyorum artık benimde kendi bir ailem var

benze bir aile bende de var malesef ve benim hem annem hem babam arar konuşur konuşur... tek çözümü ben şu şekilde buldum.
arayıp sorun anlatacağında ben daha çok dert anlatıp ağlıyorum susuyor bir süre
baktım bu da uzun sürmüyor ikisine de ayrı ayrı benim onların çocuğu olduğumu onlara anne babalık yapmak istemediğimi
kendi arkamda annem babam olması gerektiğini benim psikolojimi bozduklarını rahatsız olduğumu sert bir dille anlatmak zorunda kaldım.

Benim anlamadığım madem kardeşiniz ben bakarım diyerek annenize cesaret vermiş neden p sizinle bu durumu paylaşı annenizle ilgilenmiyor o evliyse sizde evlisiniz sizinde sorunlarınız vardır illaki yani annen onunda annesi bu kısmı anlayamadım maalesef

Kesinlikle mesafe koymalısınız. Anneniz çevresindeki herkes ona konfor alanı sunsun, pohpohlasın diye bekleyen biri.
Bu tip insanları hiç bir şekilde memnun edemezsiniz, çünkü şikayet edecek bir şey mutlaka bulurlar.
Adamın maddi durumu nasıl, emekli maaşıyla geçinen insanlar diye düşünüyorum.
Eğer öyleyse sırf kış aylarını geçirmek için ayrı bir ev beklentisi şımarıklığın nirvanası.
Ev ısınmıyorsa kombiyi biraz fazla açsın, doğal gaz yoksa soba kursun yaksın senede 2-3 ay.
Hiç mi çözüm üretemiyor, elimi taşın altına sokayım bende bir şeyler yapayım demiyor?
Çevresini geçtim kendisi için bile maddi olarak ne yapmış şimdiye kadar?

Üvey babayla olan yatak odasını kızına anlatması ne kadar büyük bir ayıp.
Ne yapacaksınız "biraz daha az sevişin lütfen, annem şikayetçi" demenizi mi bekliyor.

Böyle insanların yüzüne her şeyi söylemekten başka hiç bir şey kendine getirmez. Bugün kırmayayım diye düşünürsünüz ama ilerleyen zamanda hiç baş edemezsiniz.

Valla belki gaddar geleceğim ama hayatınızdan def edin. Cidden analık değil bu çünkü. Ne zamana kadar taşıyacaksınız bu yükü.
Anne olduğu için dinledim hep. Destek olmaya çalıştım. Kimseden yüzü gülmemiş ben destek olayım dedim ama eskisi gibi değilim. Zaten işte çok yoruluyorum, eve git yemek yap çocukla ilgilen vs. Enerjim bitik durumda
Çocuğum seneye ortaokula gidicek ve dersleri zorlaştı onunla ilgilenmem gerekiyor. Ama annem saolsun bütün moralimi azaltıyor.
Sonu gelmiyor

X