Annem ve eşim.

Evet haklısınız ama bunu kabul etsemde her anne sigara içerken gördüğünde bunu bana hatırlatması beni irite ediyor. Rahatsız edici bulduğum bu
Anneniz gerekli açıklamayı yapınca balkonda sigara içmeyi reddetmeye çektir.esiniz de balkonda iciyorsa darilacak birşey yok.ama sezinlediginiz farklı genel bir iticilik varsa eşinizin annenize tavrı ile ilgili siz de onun ailesine soğuk olursunuz.saygili ama soğuk ilgisiz olun.o zaman şok etkisi yaratacaktır.uzmeyin kendinizi de bebeği de.daha lohusalık var..

eşinizin haklı olduğu tek konu bebek geldiğinde evde sigara içilmemesi

Hatta bebeği olacak adamın sigarayı bırakmak için gayret etmesi.

Sigara icip sigara kokan ağzıyla çocuğunu öpmemesi mesela :)

Ben konu sahibi senin yerinde olsam eve sıkı yönetim getiririm en çok da kocamı darlarım.

Bak bakalım annenle ugrascak hali kalıyor mu

Diken üstünde duracak ilk fırsatta gitmek isteyecektir kadın. Kolay kolay da gelmez.

Benim annem de hassastır.
Eşimi sessiz görse, heralde sıkıldı benim varlığımdan rahat edemiyor adam diye düşünür.

Yaptıgı çok ayıp.
Kendi ailesinin de geleceği günleri hatırlatın bence. Ve asla iyi olmayın siz de.
Ektiğini biçecek herkes.

En büyük suç sizde. Hamile iken sigara içecek kadar iradesiz misiniz?

Konu sahibi hamile haliyle içiyormuş. Eve sıkı yönetim gelse ne olacak ki?

O gözümden kaçmış maalesef.

O zaman yapacak hiç bir şey yok.
Hamilelikte sigara içen insan evin her yerinde de içsin ayrıca.
Değişik düşünceler..
Ara ara içiyorum diye vicdan rahatlatıyorlar, gülüyorum. Arkadaşım da annesi ara ara sigara içtiği için kalp doğmuş. Ki en büyük sonuçlardan biridir mesela. Doktor senin içtiğin sigaralar yüzünden oldu demiş de annesine , kadın 30 yıldır vicdan azabı çekiyor. Çok ameliyat geçirmiş çünkü. Evladını düşünmeyen insan da ne bileyim...

Ben yediğim besinlere bile dikkat ettim.
Çok canım çekti tüm hamilelik boyunca bir kez hamburger yedim diye vicdanım rahatsız oldu.
Sigara içen insanlara hayret ediyorum.
Inşallah sağlıklı doğar yavrucak.

Ailesine aynı sekilde davranırım. O evde huzur buldurmam onlara.

Eşiniz annenize bilenmiş. Kayınvalideniz anneniz sizde kaldığı için kıskanıp oğlunu dolduruyor olabilir mi acaba

Al karşına konuş açık açık yaptığı şeuin seni üzdüğünü söyle. Kendi yaptıklarınşa onun yaptıklarını karşılaştır. Maalesef ki insanımkz böyle gözüne sokmaktan alıyor.

Hamile kadın sigara içiyorken önce eşi mi bıraksın?

Ya hamilelikte sigara içmeniz, mutfakta sigara içilmesi, bebek doğduktan sonra içilmesi falan oralara doğrudur yanlıştır diye yorum yapmayacağım zaten kimse bu sigarayı çok faydalı bulduğu için içmiyor ve olası zararlarından da haberdar..

Bence eşiniz tamamen annenize takmış durumda.. Hak verebileceğim bir noktada değil.. Sigara zararlı madem istemiyor hamile karısının yaşadığı evde hiç içmeyecekti ve karısına da destek olup içirmeyecekti.. Ne fark ediyor ha karnınızda sigara dumanına maruz kalmış ha doğduktan sonra.. Burada sorun sizinde hissettiğiniz gibi tamamen anneniz..

Ben olsaydım bana sürekli papağan gibi aynı şeyi tekrarlayan ve anneme gıcık kaptığını bu kadar belli eden eşime "annem gidene kadar çeneni kapat, o buradayken istediği gibi davranacak ve sen ağızını bir kez daha açmayacaksın.. Ben senin aileni bu kadar tolere etmişken sen benim anneme karşı bu şekilde davranamazsın. Eğer devam edersen aynı şekilde karşılığını alırsın.. Ve annem gittikten sonra da sigaranı hep balkonda içeçeksin " derdim.. Madem çok düşünceli arkadaş, misafiriniz gittikten sonra hiç mutfakta içirmeyin ona sigarayı..

Ayrıca annennizin alınmasından da bariz şekilde onu istemediğini belli ediyor olduğu ortada.. Çünkü kimse fıtratı gereği sessiz mizaçlı damadına alınmaz. Çünkü bilir o hep öyledir.. Ama artık annenize nasıl belli ediyorsa kadın bunu hissetmiş işte.. O yüzden ben olsam aşırı kızardım eşime ve aynen dediğimi yapardım..

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah Diyeceğinizi deyin çekilin kenara ve stres yapmayın.. Bebek doğana kadar bu boş vaktinizi güzel geçirin bebekten sonra böyle olmuyormuş çünkü öyle diyorlar bana da

Sigara içmeme laf eden arkadaşlar, sizin tepkilerinizi anlıyorum ama linç girişiminde bulunmadan bi sorsaydınız içmekten kastımın ne olduğunu. Hamileliğim boyunca toplamda içtiğim 1sigaradır. Bir. Tek. Sizin sokakta yürürken soluduğunuzdan daha azı. Ve danıştığım konu zaten çok başkaydı. Teşekkürler yorumlarınız için. Sağlıklı günler.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Gerçekten anlamışsınız. Annemin güler yüzüne ve ısrarlı sohbetine karşı sessizliği ve bana sürekli söylenmesi.. kim olsa kırılır. Konu sigarada değil yani. Uyaracağım, sadece normalde o kadar tartışmasız bir ilişkimiz var ki şimdi hem annemin üzülmesi hem eşimle tartışmak üzücü oluyor benim için ve özellikte bu süreçte yıpratıcı. Dediklerinizi sert bir dille son çare olarak kullanacağım sanırım. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…