Annem...

Benim uzulecek bir durumum yok merak etmeyin siz beni ben sadece care arıyorum annemin rahatsizligina bu kadin canavar mi canim benim hayatimi neden manipüle etsin aa😃
gözleriniz kör olmuş. ben size daha çok üzüldüm.

gülecek bir durumunuz yok. sizi sarsmak istiyorum ömrünüze yazık olacak böyle. ilerde anlarsınız nasılsa

Çocuklarıyla bağlı değil bağımlı bir ilişki kurmuş maalesef. Muhtemelen eşinden görmeyi beklediği ilgiyi de göremeyince sorunlar büyümüş. İyi bir hekimle görüşmenizi aynı zamanda terapi almasını sağlamalısınız.
Yorumlarda gördüm ben de annemsiz bir şey yapamam diyorsunuz. Bence sizde bu anlamda en azından birkaç seans terapi alırsanız ileride yaşanacak sorunlara set çekmiş olursunuz.

Herkese merhaba.. Çok çaresiz hissettiğim bir konuyu sizlere dökmek istiyorum. 2 sene önce evlendim, ben evlendikten sonra annem ne yazik ki psikolojik olarak rahatsizlandi. Bir cesit bunalima girdi yalnızlık hissiyle ağlama krizleri vs derken psikolojik tedavi gordu 2 senedir ve suan gayet iyi çok şükür. İlgisiz bir babam, ergen bir kız kardeşim var annemin en yakin arkadasi bendim ben yuvadan ucunca olanlar oldu anlayacağınız. Annemin rahatsızlığı nedeniyle aklim fikrim hep orda şuan iyi olsa da 3-4 saatte bir mutlaka telefonla konusuruz evim ona 10 dk en az 2-3 gunde bir mutlaka bir aradayiz. Asıl konuya gelirsek simdi kardeşim üniversite kazandı farkli bir şehire gidiyo ve ben asla sevinemedim çünkü biliyorum annem yine hastalanacak.. Belirti vermiyor üzülmüyor gibi duruyor diyordum ama maalesef icine atmış olacak ki bu aksam kardeşime sende gidince ev cok sessiz olur ben napcam çok sıkılırım cok yalniz kalcam, sen orda nasil yapcan yalniz aklımda sende olcak deyip aglamakli olmus. O kadar elim kolum bağlandı ki kardeşim anlattığından beri sadece sessizce ağlıyorum. Bu grupta cok fazla yalniz kalan anne olduğundan eminim. Lütfen bana biriniz yardımcı olun annem bu duruma alışacak mı ben ne yapmalıyım cok üzülüyorum onu oyle uzgun gorunce içim gidiyo...
Psikolojik destek almaya devam etsin ama anneniz için kendi hayatınızı deneyimlemekten yaşamaktan geri duramazsiniz.

Belki linç edilicem ama böyle konular okuyunca çok korkuyorum.... ileride kızıma şunların binde birini bile hissettirirsem, şunların binde birini bile yaşatirsam analigima tükürsunler benim...Kuzumun zaten tek bir ömrü var, prangayla bana bağlı gibi, benim için endiselenerek , üzülerek gecirecegi tek bir anı bile olmasın allahim , her gününü doya doya, özgür, sevildiğini bilerek güvenle geçirsin.... tek duam bu....
Helal olsun
O kadar güzel yazmışsınız ki
Bazen anne babalarımızın anne babasıyım gibi hissediyorum
Bu toplumda anne babalık kavramı bizlere sanki yanlış öğretilmiş

Ben de annem için çok endişe ediyorum
Hep annemin istediği gibi bir insan olamadım diye kendimi suçluyorum.
Ne yaparsam yapayım olmadı işte :KK43:
Neyse ya

Helal olsun
O kadar güzel yazmışsınız ki
Bazen anne babalarımızın anne babasıyım gibi hissediyorum
Bu toplumda anne babalık kavramı bizlere sanki yanlış öğretilmiş

Ben de annem için çok endişe ediyorum
Hep annemin istediği gibi bir insan olamadım diye kendimi suçluyorum.
Ne yaparsam yapayım olmadı işte :KK43:
Neyse ya
Bu sitede bu kadar net hakkımı helal eden ilk yorum olduğu için teşekkür ederim öncelikle çok mutlu oldum :KK200:

Sonrasında ise şunu söylemek istiyorum, sen sürekli onun için endişe ettiğin ve kendini sucladigin için tam da annenin istediği mükemmel çocuksun zaten...Çok acı ama evet, bu tür anneler temelde çocuklarının gerçekten mutlu ve özgür olmasını asla istemedikleri için onları duygu sömürüsü ile sürekli baskı altında tutarlar...Kendi çıkarları her zaman daha önemlidir.... Nerden mi biliyorum? Ben de o çocuklardan biriyim.... Eminim sen de aslında harika bir evlat, iyi bir insan, pırlanta gibi bir gençsin ve ileride çok iyi bir anne olacaksın çünkü "bir anne nasıl olmamali" yı yakinen deneyimledin.... Lütfen üzülme ve kendini suçlamayı bırak artık, çünkü ne yaparsan yap zaten memnun olmayacak inan bana....

Bu sitede bu kadar net hakkımı helal eden ilk yorum olduğu için teşekkür ederim öncelikle çok mutlu oldum :KK200:

Sonrasında ise şunu söylemek istiyorum, sen sürekli onun için endişe ettiğin ve kendini sucladigin için tam da annenin istediği mükemmel çocuksun zaten...Çok acı ama evet, bu tür anneler temelde çocuklarının gerçekten mutlu ve özgür olmasını asla istemedikleri için onları duygu sömürüsü ile sürekli baskı altında tutarlar...Kendi çıkarları her zaman daha önemlidir.... Nerden mi biliyorum? Ben de o çocuklardan biriyim.... Eminim sen de aslında harika bir evlat, iyi bir insan, pırlanta gibi bir gençsin ve ileride çok iyi bir anne olacaksın çünkü "bir anne nasıl olmamali" yı yakinen deneyimledin.... Lütfen üzülme ve kendini suçlamayı bırak artık, çünkü ne yaparsan yap zaten memnun olmayacak inan bana....
Hep komşunun çocuğu daha iyi oldu :KK43:
Bunu ancak yaşayan bilir
Gerçekten bu yaşıma geldim ve artık çok yoruldum

Ülkemizde maalesef psikolojik hastalıklar giziksel hastalıkların yarısı kadar bile değer görmüyor. Neden konuda anneyi suçluyorsunuz. Kadın sanki tedaviyi reddetmiş. Tedavi oluyor. Ailesi de destek vermesin mi? Bunlar kolay şeyler değil yaşamayan bilemez. Kadın evlatlarına yansıtmamak için de elinden geleni yapıyormuş. Herkesin hayatı normal standartlarda kolaylıkla ilerlemiyor maalesef.

Ülkemizde maalesef psikolojik hastalıklar giziksel hastalıkların yarısı kadar bile değer görmüyor. Neden konuda anneyi suçluyorsunuz. Kadın sanki tedaviyi reddetmiş. Tedavi oluyor. Ailesi de destek vermesin mi? Bunlar kolay şeyler değil yaşamayan bilemez. Kadın evlatlarına yansıtmamak için de elinden geleni yapıyormuş. Herkesin hayatı normal standartlarda kolaylıkla ilerlemiyor maalesef.
Hastalığı neymiş?

Psikolojik olarak rahatsızlandı ve tedavi görüyor demiş. Psikiyatrist olmadığım ve hastayı tanımadığım için teşhis koyamam ama majör depresyon olabilir mesela.
Ben de psikyatrist veya psikolog değilim ama konu sahibinin anlattıklarından gördüğü tedavinin sadece hafif antidepresan kullanımı olduğunu söyleyebilirim. Sağlık ocağında bile isteyen herkese ayaküstü yazıyorlar....Teşhis konulmuş olsa konu sahibi bilirdi diye düşünüyorum....

Ben de psikyatrist veya psikolog değilim ama konu sahibinin anlattıklarından gördüğü tedavinin sadece hafif antidepresan kullanımı olduğunu söyleyebilirim. Sağlık ocağında bile isteyen herkese ayaküstü yazıyorlar....Teşhis konulmuş olsa konu sahibi bilirdi diye düşünüyorum....
İlk mesajında bir çeşit bunalımda olduğunu belirtmiş. Hastalıkla ilgili detay vermek istememiş olabilir. Aradaki baika mesajlarda doktorun durumunun iyileştiğini düşündüğü için doz azaltrığını ama şu an durun ilerlediği için belki de arttıracağını söylemiş. Aile hekimleri bazı durumlarda hafif antidepresanlar yazsalar da bu konuda hastayı takip edip doz azaltımı arttırımı yapmazlar. Konu sahibinin anlatrıkları daha ciddi hastalıklarında belirtisi olabilecek şeyler. Burada okuduğumuz iki parça şeyle hasta bir kadını yargılamamalıyız.

Annene en iyi tedavi bı uğraş bulması.Belediyenin halk eğitimin kurslarına gidebilir aslında.Siz yönlendirebilirsiniz.Bu süreçte kafası dağılır

X