Annem...

Anneniz ilaçlarına devam etsin ilk geçirdiği zamanlardaki gibi ataklar yaşamaz. Doktoruna söyleyin hatta durumu ilacın dozunu tekrar ayarlasın. Bu arada son bahar ruh hastalıklarının tetiklendiği zamanlardır. Son baharın etkisi ile de keyifsiz olabilir.
İlaclara devam ediyor doz azalmisti bitiyordu tedavi insallah atak birdaha olmazsa doz artimina gerekte kalmaz

Annenden uzakta yaşamak zorunda kalacagin bir evlilik tercih etmemen de tesadüfen! çok isabetli olmuş.... Kızlarına bu kadar düşkün bir kadın "başka" koşullarda bu kadar erken bir evlilikte mutlaka sorun çıkarırdı zira...
Bu arada 23 yas neden erken olsun ikimizde okuduk isimize girdik düzenimizi kurduk ve evlendik bunda garip olan ne 😃

Bu arada 23 yas neden erken olsun ikimizde okuduk isimize girdik düzenimizi kurduk ve evlendik bunda garip olan ne 😃
Senin şu anda bir işin yok bildiğim kadarıyla, okumak için bile aile evinden ayrilmamissin, tanistigin ve annenin onayladığı ilk adamla, aile evleriyle, akrabalarla içiçe bir evlilik yapmışsın, şimdi de daha evliliğin oturmadan anne olmak istiyorsun....Hayatin boyunca hiç "birey" olamamişsin... Ekonomik duygusal ve sosyal bağımsızlığı hiç tatmamişsin...o yüzden şu anda yazdıklarımız sana çok yabancı, sacmasapan geliyor ama 10yil sonra anlayacaksın niye erken olduğunu....

Senin şu anda bir işin yok bildiğim kadarıyla, okumak için bile aile evinden ayrilmamissin, tanistigin ilk adamla aile evleriyle, akrabalarla içiçe bir evlilik yapmışsın, şimdi de anne olmak istiyorsun....Hayatin boyunca hiç "birey" olamamişsin... Ekonomik duygusal ve sosyal bağımsızlığı hiç tatmamişsin...o yüzden şu anda yazdıklarımız sana çok yabancı, sacmasapan geliyor ama 10yil sonra anlayacaksın niye erken olduğunu....
Aksine o kadar özgür büyüdüm ki çalışmadan da ekonomik ve sosyal olarak özgürüm, ilk tanıştığım ilk aşkım da esim degil burda yazilanlardan bu kadar sey çıkarmanız komik, cocuk sahibi olmakta bence normal 😃

Aksine o kadar özgür büyüdüm ki çalışmadan da ekonomik ve sosyal olarak özgürüm
Annenle baban işsiz oldukları için o dönemde şehirdisinda okuyamadigini yazmiştin sanki...Ayrıca ailenden miras olarak kalan , tapusu senin üstüne hanların hamamların holdinglerin filan yoksa "çalışmadan ekonomik ve sosyal özgürlüğe sahip olmak" diye birşey yoktur....

Annenle baban işsiz oldukları için o dönemde şehirdisinda okuyamadigini yazmiştin sanki...Ayrıca ailenden miras olarak kalan , üstüne tapulu hanların hamamların filan yoksa "çalışmadan ekonomik özgürlüğe sahip olmak" diye birşey yoktur....

Konu sahibi neden pasif oldu bilmiyorum, ama annesinin durumu icin kendini sucluyor. Evlendi ya. Bu kafadan muhtemelen profesyonel destek alamadan cikamayack. Esinin sabri da bir yere kadar yetecek. Bunun farkinda degil daha

Ya kızmayın ama bir anne bu kadar zayıf olamaz. Anneanne hastalanınca, siz evlenince, kardeşiniz okul kazanınca hastalanıyorsa bu işin sonu yok. Sizin anneniz olmadan, annenizin siz olmadan hicbirsey yapamamasıda normal değil. Bağlılık değil bu bağımlılık. Ayrı kalmak, ölüm zor ama doğal durumlar. Bunlara hem onun hem sizin alismaniz gerekli. Yoksa kendi hayatınız da çok zora girecek.

Yok rahatsiz degilim gercekten yapamam çünkü arkadas gibiyiz onsuz birsey almak zevkli olmuyo mesela😃 memnunuz hasta olmasa da bu kadar görüşürduk eminim benim caresiz kaldığım durum bu kadin calisiyor tedavi de goruyor sosyal bir yasami var ama bunlara rağmen hastalaniyor iste
Banınız açılınca okuyun!
Annenizi arkadaş olarak gören sadece sizsiniz anne değil sanırım. Anneden arkadaş olmaz anneden salt anne olur!
Akranınızla arkadaşlık yapmayı deneyin. Gidişinize belki de siz alışamadınız, o hasta sanarken siz de olmuş olabilirsiniz.

Bisey sorucam annem beni niye manipule etsin eline ne geçsin ki😃 bana bağımlı olsa bazen yemeğe gelin derim yorgunum ben evde durcam bugün der gelmez, tatile gidelim topluca kalabalik dedik siz yapin tatilinizi dedi yine gelmedi yani düşüncesiz bencil beni kendisine baglayan biri degil ki sadece arkadas gibiyiz sık görüşürüz zaten evim yakın sorun bunlar degil kii
Sorun daha çok sizde o halde

Yok rahatsiz degilim gercekten yapamam çünkü arkadas gibiyiz onsuz birsey almak zevkli olmuyo mesela😃 memnunuz hasta olmasa da bu kadar görüşürduk eminim benim caresiz kaldığım durum bu kadin calisiyor tedavi de goruyor sosyal bir yasami var ama bunlara rağmen hastalaniyor iste
Yapamam ne demek? Allah sirali ölüm versin, annenizi kaybedince sizde mi öleceksiniz? Ya da anneniz kardeşinizin yanina tasinsa mesela sizde mi tasinacaksinjz? Annenizde önce siz bağımlılık tedavisi olun bence.

Banınız açılınca okuyun!
Annenizi arkadaş olarak gören sadece sizsiniz anne değil sanırım. Anneden arkadaş olmaz anneden salt anne olur!
Akranınızla arkadaşlık yapmayı deneyin. Gidişinize belki de siz alışamadınız, o hasta sanarken siz de olmuş olabilirsiniz.
Banlanmadi kendini pasif hale getirdi.... Muhtemelen şu anda "farketmeye başladığı" gerçekler çok ağır geldi... Annem yüzünden aldığım terapilerden sonra bana da oluyordu:-) ilk iki gün terapisti boğmak istiyordum, sonraki iki gün odamda ağlıyodum , sonra yine süslenip puslenip her hafta koştura koştura gidiyodum kadının yanına, konu sahibi de gelir yakında ...Bu arada benimki konudaki anne kadar manipülatif ve bencil değildi allah için ama duygu somurusuyle ağzıma s.ciyodu yine de....

Banlanmadi kendini pasif hale getirdi.... Muhtemelen şu anda "farketmeye başladığı" gerçekler çok ağır geldi... Annem yüzünden aldığım terapilerden sonra bana da oluyordu:-) ilk iki gün terapisti boğmak istiyordum, sonraki iki gün odamda ağlıyodum , sonra yine süslenip puslenip her hafta koştura koştura gidiyodum kadının yanına, konu sahibi de gelir yakında ...Bu arada benimki konudaki anne kadar manipülatif ve bencil değildi allah için ama duygu somurusuyle ağzıma s.ciyodu yine de....
Pc'den bakıyorum banlı gibi görünüyor geçici pasif diye :KK45:
Psikiyatr ilk etap da bana mantıklı gelmiyor zaten konu sahibinin annesi hemen psikiyatr ile başlamış. Önce danışan olmak lazım bu durumda bence. Düşünce yapısı değişmiyorsa terapilerden sonra psikiyatra yönelebilir.

Duygu sömürüsü yapan anne çok zor annedir. Silahını öyle kullanır ama kendisi de terapi alması gerekir çünkü bu davranış travmatik şeyler yaşamış ebeveyn davranışıdır.:KK43:

ilk tanıştığım ilk aşkım da esim degil burda yazilanlardan bu kadar sey çıkarmanız komik,
Canım eşinle 18 yaşında lisede tanistiginı,aynı mahallede oturdugunuzu, 22 yaşında da evlendiğini kendin yazmışsın ...Hangi ara kaç tane başka ciddi ilişkiler, başka aşklar denemiş, farklı insanlar tanımış olabilirsin ki? Bız kafamızdan uydurmuyoruz , sen 2 kere 2 diyince biz de 4 diyoruz doğal olarak...Neresi komik ki bunun?

Herkese merhaba.. Çok çaresiz hissettiğim bir konuyu sizlere dökmek istiyorum. 2 sene önce evlendim, ben evlendikten sonra annem ne yazik ki psikolojik olarak rahatsizlandi. Bir cesit bunalima girdi yalnızlık hissiyle ağlama krizleri vs derken psikolojik tedavi gordu 2 senedir ve suan gayet iyi çok şükür. İlgisiz bir babam, ergen bir kız kardeşim var annemin en yakin arkadasi bendim ben yuvadan ucunca olanlar oldu anlayacağınız. Annemin rahatsızlığı nedeniyle aklim fikrim hep orda şuan iyi olsa da 3-4 saatte bir mutlaka telefonla konusuruz evim ona 10 dk en az 2-3 gunde bir mutlaka bir aradayiz. Asıl konuya gelirsek simdi kardeşim üniversite kazandı farkli bir şehire gidiyo ve ben asla sevinemedim çünkü biliyorum annem yine hastalanacak.. Belirti vermiyor üzülmüyor gibi duruyor diyordum ama maalesef icine atmış olacak ki bu aksam kardeşime sende gidince ev cok sessiz olur ben napcam çok sıkılırım cok yalniz kalcam, sen orda nasil yapcan yalniz aklımda sende olcak deyip aglamakli olmus. O kadar elim kolum bağlandı ki kardeşim anlattığından beri sadece sessizce ağlıyorum. Bu grupta cok fazla yalniz kalan anne olduğundan eminim. Lütfen bana biriniz yardımcı olun annem bu duruma alışacak mı ben ne yapmalıyım cok üzülüyorum onu oyle uzgun gorunce içim gidiyo...
Aslinda babanız var yani ilgisiz de yani ne gibi ilgisiz otel gibimi kullanıyor babanız evi. Ayrıca anneninizin bu tavırları yine hastalanacaginin belirtisi. Şimdiden önceden gittiği doktora randevu alın. Aynı şeyleri bizzat biz evlendigimizde kayınvalidem yaşadı. Okadar içine atmiski bi akşam yemekte resmen bana patladı oglumu elimden alamazsın diye ağladı. Sonrası tabi hergun ağlamalar hastalanmalar bayılmalar. Baktık böyle olmayacak psikolojik tedavi gördü bir buçuk yıl öyle düzeldi.

Aslinda babanız var yani ilgisiz de yani ne gibi ilgisiz otel gibimi kullanıyor babanız evi. Ayrıca anneninizin bu tavırları yine hastalanacaginin belirtisi. Şimdiden önceden gittiği doktora randevu alın. Aynı şeyleri bizzat biz evlendigimizde kayınvalidem yaşadı. Okadar içine atmiski bi akşam yemekte resmen bana patladı oglumu elimden alamazsın diye ağladı. Sonrası tabi hergun ağlamalar hastalanmalar bayılmalar. Baktık böyle olmayacak psikolojik tedavi gördü bir buçuk yıl öyle düzeldi.
Senin kv durup dururken kendi kendini imha etmiş resmen :-) ne güzel hiç uğrastirmamiş sizi....ay çok güldüm allah affetsin....sahne gözümün önünden gitmiyo, ahahaha

Senin kv kendi kendini imha etmiş resmen :-) ne güzel hiç ugrastirmamis sizi....ay çok güldüm allah affetsin....
Yani dediğiniz gibi oldu bende anlamadım ne oluyor falan diye şaşırdık eşimle ama eşim hiç umursamadı mesela o alışmış annem böyledir ben askere giderkende böyle yaptı hergun ağlamış zamanla tanırsın dedi kalktık evimize geldik. Ama tabiki hergun oraya gitmiyoruz diye ağlayıp hastalandım beni hastaneye götür diye arıyordu en sonunda komşu dedi psikologa gidin böyle olmayacak ben desem delimiyim diceyecek karismadim. Hatta doktoru benide çağırmış ama kayınvalidem gidip görüşmemi istemedi ne dediyse doktora 😅 öle şükür sonra düzeldi ama sarmiyo ozamanki gibi

Yani dediğiniz gibi oldu bende anlamadım ne oluyor falan diye şaşırdık eşimle ama eşim hiç umursamadı mesela o alışmış annem böyledir ben askere giderkende böyle yaptı hergun ağlamış zamanla tanırsın dedi kalktık evimize geldik. Ama tabiki hergun oraya gitmiyoruz diye ağlayıp hastalandım beni hastaneye götür diye arıyordu en sonunda komşu dedi psikologa gidin böyle olmayacak ben desem delimiyim diceyecek karismadim. Hatta doktoru benide çağırmış ama kayınvalidem gidip görüşmemi istemedi ne dediyse doktora 😅 öle şükür sonra düzeldi ama sarmiyo ozamanki gibi
Hayatımda tanıdığım ennn şanslı gelin olabilirsin....

X