Annem...

E ona da yapacak bir şey yok. Neticede biz doktor değiliz. Doktor değiştirebilirsiniz bi ihtimal. Bizden yardım istemişsiniz ama nasıl yardım edelim anlamadım. İş annenizde bitiyor açıkçası ben annenizin de bu durumdan memnun olduğunu düşünüyorum. İstediği şekilde çoluğu çocuğu pervane etrafında. Anneniz sizi manipüle ediyor siz de bu yaşadığınız bağımlılık durumunu normal görmeye başlamışsınız. Söyleyecek bir şey yok hayat sizin hayatınız. Bizim ne anlatmak istediğimizi şimdi değil ama ileride çocuğunuz olduğunda ve bu konuda onunla çatışma yaşadığınızda anlayacaksınız bence
Annem bu durumdan memnun degil ki arayip durma der mesela bana😃yani ustune düşen benim aslinda kardesimin hic umrunda değil bu durumlar, ben fazla dusunceli ilgili kalıyorum sevdigim herkese boyleyim ama anneme ozel degil yani hasta degilim bende annem hasta diye yapmıyorum bu ilgiyi herkese ayniyim.

Annem bu durumdan memnun degil ki arayip durma der mesela bana😃yani ustune düşen benim aslinda kardesimin hic umrunda değil bu durumlar, ben fazla dusunceli ilgili kalıyorum sevdigim herkese boyleyim ama anneme ozel degil yani hasta degilim bende annem hasta diye yapmıyorum bu ilgiyi herkese ayniyim.

Siz evlendiniz diye bunalıma giren anneniz mi arayıp durmanızdan rahatsız? Kendinizle o kadar çelişiyorsunuz ki. İlk mesajla sonrası arasında dağlar kadar fark var. Sizin sorununuz ne o zaman? Her şey yolunda annenizle ilişkiniz olması gerektiği gibi madem gerçekten derdiniz ne? Bizden nasıl bir yorum daha doğrusu nasıl bir yardım istiyorsunuz? Anneniz hastaymış geçmiş olsun ama doktor forumu değil burası neticede.

Annenizin size sizinde annenize olan bagliliginiz saglikli degil annenizin dizinin dibinde olamazsiniz omur boyu yanlizliginin caresi olarak sizi gormemeli ve cocuklarina bunu yasatmasi vok yanlis. Siz kendi evlilik hayatiniza bile adapte olamamissniz sizinde bence tedaviye ihtiyaciniz var annemsiz birsey yapamam surekli beraberiz falan bunlarda normal degil bukadar kafaniza takmayin anneniz sizin bir hayatiniz olmasi gerektigini bi sekilde idrak etmeli sizde gidip annenizde falan kalmayin lutfen evlilikde boyle bisey degil herseyi anneyle yapmak hele cok sacma siz omrunuzu annenizi mutlu etmek icin gelmediniz bu dunyaya

Benim annemde böyleydi. Abim şehırdışındaydı hep ben yanındaydım. 1 saat geç kalsam arar gel sıkıldım derdi. Kahvaltıya arkadaşıma gittiğimde ses atardı benimle kahvaltı yapmadın çay koyar insan diye ağlardı. Evlenince çok zorlandı. Bağ kurduğu için böyle. Annemle bağımı ben kesince ikimizde rahatladık. Yanlış yolda ilerliyorsunuz.
Bağ kesmek derken görüşmemek olarak algılanmasın her gün bazen konuşuruz giderim otururum eğleniriz ama ben evladım o ebeveyn. Ben onun yanında sürekli olamam. Enerjisel olarak bağımı kestim. Bi yaşam koçu bahsetmişti. “Bu benim duygum değil annemin duygusu, annemin sorunları benim sorunlarım değil, anneme ebeveynlik yapamam, ben bir evladım anne değil” tarzında. Zamanla annemde alıştı. Babam ilgisiz selam dahi vermez eve girince. Aman anneciğim çık gez sende derdine bak dedim. Keyfine bak dedim. Konuştum anlattım. İlaçlarını da kullandı rahatladı.
En önemlisi ben anneme o her yalnız kaldığında yanında olamayacağımı öğretmeye çalıştım. Siz böyle yaptıkça devam edecektir. Kolaylıklar diliyorum anneciğinize ve size.

Bisey sorucam annem beni niye manipule etsin eline ne geçsin ki😃 bana bağımlı olsa bazen yemeğe gelin derim yorgunum ben evde durcam bugün der gelmez, tatile gidelim topluca kalabalik dedik siz yapin tatilinizi dedi yine gelmedi yani düşüncesiz bencil beni kendisine baglayan biri degil ki sadece arkadas gibiyiz sık görüşürüz zaten evim yakın sorun bunlar degil kii
Ha sorun sizdeymis pardon annenizde değil

Konu sahibi birşey daha sorucam , siz niye okumadınız? Şu anda niye calismiyorsunuz? Niye bu kadar erken bir evlilik yaptınız? Özel değilse tabii
Konu sahibi şu soruları da cevaplarsanız isteğiniz üzerine bir daha girmiycem konuya...Sonuçta sizin açtığınız konuya zaman ayırdım, begenmeseniz de yorum yaptım hakkım helal olsun ama şu cevapları bı alayım önce...

Benim bir arkadasimin annesi de ayni seyi yapti, hayatini karartti manipülasyonlarla ne psikoloji kaldi ne fiziksel saglik, 30 lu yaslarinda 50 yaşında gibiydi. Böyle anneleri huzur evine bırakmak lazım. Laf eden mi oldu çıkarıp kapısına koyacaksın "buyur sen bak" diyerek.
Gerçekten bazı ilişkiler o kadar toksik ki hele eski zamanda anneye babaya karşı gelinmez mantığıyla çocukları hep mahvediyorlar

Benim annemde böyleydi. Abim şehırdışındaydı hep ben yanındaydım. 1 saat geç kalsam arar gel sıkıldım derdi. Kahvaltıya arkadaşıma gittiğimde ses atardı benimle kahvaltı yapmadın çay koyar insan diye ağlardı. Evlenince çok zorlandı. Bağ kurduğu için böyle. Annemle bağımı ben kesince ikimizde rahatladık. Yanlış yolda ilerliyorsunuz.
Bağ kesmek derken görüşmemek olarak algılanmasın her gün bazen konuşuruz giderim otururum eğleniriz ama ben evladım o ebeveyn. Ben onun yanında sürekli olamam. Enerjisel olarak bağımı kestim. Bi yaşam koçu bahsetmişti. “Bu benim duygum değil annemin duygusu, annemin sorunları benim sorunlarım değil, anneme ebeveynlik yapamam, ben bir evladım anne değil” tarzında. Zamanla annemde alıştı. Babam ilgisiz selam dahi vermez eve girince. Aman anneciğim çık gez sende derdine bak dedim. Keyfine bak dedim. Konuştum anlattım. İlaçlarını da kullandı rahatladı.
En önemlisi ben anneme o her yalnız kaldığında yanında olamayacağımı öğretmeye çalıştım. Siz böyle yaptıkça devam edecektir. Kolaylıklar diliyorum anneciğinize ve size.
Benim annem oyle cagirmaz gelin edin demez kirk yılda bir sevdigimiz yemek varsa yaptim gelin sizde yiyin der öyle pesimde bana ayak bagi olacak hareketleri yok yani bence

Benim uzulecek bir durumum yok merak etmeyin siz beni ben sadece care arıyorum annemin rahatsizligina bu kadin canavar mi canim benim hayatimi neden manipüle etsin aa😃
Anne anne anne cocuk gibisiniz anlatilanida anlamiyorsunuz malesef:) neden annem beni manipule etsin? Neden cunku bazi anneler boyledir siz yeterince olgun degilsiniz anlayamiyorsunuz sebebide bagimli kisiliginizden heralde yoksa bukadar buyutup dert etmezdiniz daha ortada bisey yok anneniz cocuklarini kendine baksin baglansin onu mutlu etmeye cakissinlar diye yapmis heralde? Neyseki kardesin akilliymis takmiyormus kafaya ama burda yazilanlari kabul etmesenizfe dogru iatediginiz kadar inkar etmeye calisin

Konu sahibi şu soruları da cevaplarsanız isteğiniz üzerine bir daha girmiycem konuya...Sonuçta sizin açtığınız konuya zaman ayırdım, begenmeseniz de yorum yaptım hakkım helal olsun ama şu cevapları bı alayım önce...
Görmedim kusura bakmayın 😊 bende üniversite mezunuyum 3 sene aktif calistim 1 yıldır issizim şuan bebek icin tedavi görüyorum o yüzden calismiyorum çünkü izin vs cok fazla sorun oluyor bu asamada ozel sektör idare etmiyor insallah bebegimiz olursa biraz buyudukten sonra geri is hayatina donmeyi bende istiyorum

Siz evlendiniz diye bunalıma giren anneniz mi arayıp durmanızdan rahatsız? Kendinizle o kadar çelişiyorsunuz ki. İlk mesajla sonrası arasında dağlar kadar fark var. Sizin sorununuz ne o zaman? Her şey yolunda annenizle ilişkiniz olması gerektiği gibi madem gerçekten derdiniz ne? Bizden nasıl bir yorum daha doğrusu nasıl bir yardım istiyorsunuz? Anneniz hastaymış geçmiş olsun ama doktor forumu değil burası neticede.
Anneme göre sorun benim evlenmem değil oda bilmiyor neden oyle hastalandigini ama benim dugunden hemen sonra olmasi bence sebebi gayet apacik belli ediyor

Görmedim kusura bakmayın 😊 bende üniversite mezunuyum 3 sene aktif calistim 1 yıldır issizim şuan bebek icin tedavi görüyorum o yüzden calismiyorum çünkü izin vs cok fazla sorun oluyor bu asamada ozel sektör idare etmiyor insallah bebegimiz olursa biraz buyudukten sonra geri is hayatina donmeyi bende istiyorum
Siz de sehirdisinda mi okudunuz?

Evet saklamaliydi diycem ama yine acımasız bulacaksın....Ayrıca işyerinde evde "gözünden yaş akmak" niye bu kadar üzdü sizi? Niye siz haberdar edildiniz bundan?Kriz-atak dediğiniz tam olarak nedir? ben hala anlamadım....30 yıldır çalışıyorum, işyerinde başıma gelmeyen kalmamıştır, bıçaklanmısligim bile var :KK45: Hiçbirini koştura koştura kızıma anlatmadım.Hala bilmez.... Hayatı boyunca onun bütün dertlerini ben bilmek, farketmek ve çözmek zorundayım ama o benim dertlerimi bilmek, hissetmek zorunda değil, aksine kendi dertlerimden onu uzak tutmak benim görevim, çünkü anne olan benim....
Bu arada cok erken degil 23 yasinda evlendim isim gücüm yerindeydi beklemek icin bir sebep kalmamisti

Normal olani normal olmayandan önce bir ayirt etmeniz lazim. Her anne cocugu evden ayrilsa üzülür, aglar, heleki giden son cocugu ise bir hüzünlenirler. Bunu bu kadar dramatik hale getirseniz tabi ki alisamaz. Sizde suclukuk psikolijisine girmissiniz. Ben evlendim ondan sonra oldu diye. O zamana denk gelmis olabilir. Ama bir cocugun evlenmesi travmatik bir olay degil. Bence sizin aslinda streste uzak durmak zorunda oldugunuz zamanda kendi kendinize stres yapmaniz tedavinizi de olumsuz etkiler. Bence sizde profesyonel yardim almalisiniz yavas yavas. Herkesin tek bir enerjisi var. Cocuk da istiyormussunuz, gün gelir sizde bitersiniz. Baskalara yardim etmek icin kendiniz de güclü olmalisiniz

Anneniz ilaçlarına devam etsin ilk geçirdiği zamanlardaki gibi ataklar yaşamaz. Doktoruna söyleyin hatta durumu ilacın dozunu tekrar ayarlasın. Bu arada son bahar ruh hastalıklarının tetiklendiği zamanlardır. Son baharın etkisi ile de keyifsiz olabilir.

Bu arada cok erken degil 23 yasinda evlendim isim gücüm yerindeydi beklemek icin bir sebep kalmamisti
Annenden uzakta yaşamak zorunda kalacagin bir evlilik tercih etmemen de tesadüfen! çok isabetli olmuş.... Kızlarına bu kadar düşkün bir kadın "başka" koşullarda bu kadar erken bir evlilikte mutlaka sorun çıkarırdı zira...

Son düzenleme:
Annenden uzakta yaşamak zorunda kalacagin bir evlilik tercih etmemen de tesadüfen! çok isabetli olmuş.... Kızlarına bu kadar düşkün bir kadın "başka" koşullarda bu kadar erken bir evlilikte mutlaka sorun çıkarırdı zira...
Yok biz esimle 18 yasinda lisede tanıştık cok severek evlendik annemle alakali bir durum değil tesadüf ayni mahallede ciktik tanıştıktan sonra haberimiz oldu birbirimizden, kayinvalideme de cok yakiniz onunla da sık görüşürüz anneme ozel durum değil

X