Annemde mi sorun var bende mi lütfen değerlendirin..

Anneniz nasıl bir aile ortamında büyüdü, nasıl bir evliliği vardı, neler yaşadı bilmiyoruz. Olayları nasıl anlamlandırıyor bilmiyoruz. En güzeli beklentisizlik. Ben de dediğiniz gibi taşıdığımız yerde çevre edinemedim. Ve de ailem çalıştığı, kayınvalidem de rahatsızlıkları olan biri olduğu için böyle fazla kimsede bırakamadım. Ancak bir hastaneye gitmem veya zorunlu bir şey var ise bırakabildim çoğunlukla. Sizin gibi düşünüp kendimi üzüyordum. Ama ne olursa olsun anne annedir. Karakterini kişiliğini değiştiremezsiniz. Ben de annemle hiç canım cicim olan biri değilim. Mesela en basitinden annemi arayıp 1 saat çocuğu sana bırakabilir miyiz dediğimde, yorgunum ben bugün şunu yaptım, geldim gittim, geçmişinden bugüne bir başlardı bağırarak. Yani hayır bakamam dese öpüp başına koyar insan. Veya doğumdan sonra bebeğimi kucağıma almak istedim gitti aldı sen evde bol bol seversin dedi vermedi. Bebeğin altını değiştirirken alt açma ser dedim çünkü battaniyeyi kirleterek aldı. Sonra triplenip kalktı gitti öyle dedim diye. Doğumdan önce keza bütün moralimi yerle bir etti. Ama bunları düşünüp kendimi üzmenin bir anlamı yok. Alıştım ve sorun etmeyi de bıraktım. Alttan almaya ve de münakaşaya girmekten sakınmaya çalışıyorum. Anlamıyor, anlamayan birine hiçbir şey anlatamazsınız. Bu şekilde kabul edip, sevmelisiniz olabildiğince. Hayalinizdeki anne profili değil belki de. Hiçbirimiz seçemiyoruz anne babamızı. Elimizdekinin kıymetini bilmekle yükümlüyüz. Eksik veya fazla yapacak bir şey yok. Değiştiremediğinizi kabullenmekten başka bir seçenek yok. Siz daha ılımlı olmayı deneybilirsiniz. Ayrıca annenizin yediği içtiği gözünüze batmasın lütfen, onlar bize kaç sene yemek pişirdi etti. Anne işte ya belli bir yaştan sonra böyle daha bi hassas,tripli,alıngan olabiliyorlar. Hoşgörmeye çalışın. Özellikle değerinin bilinmediğine inanan kadınlar böyle kendisine daha ilgi olsun, benim kıymetim bilinmedi yapamam, uğraşamam, biraz da siz yapın da ben sefa çekeyim psikolojilerine girebiliyorlar. E gönül ister anne kız birbirlerinin halinden anlasın ama olmayınca da yapabilecek bir şey yok. Kabullenmeye çalışın, daha ılımlı ve olumlu yaklaşırsanız belki güzel geri dönüşler olur.

Son düzenleme:
Bence mesafe koyulmalı kendi annemiz diye kabullenelim sevelim olmaz.Aynısını kv'nin yaptığını düşünün ve eşimiz kabullense direk mesafe koyarız hatta tartışma çıkartırız.

Bence mesafe koyulmalı kendi annemiz diye kabullenelim sevelim olmaz.Aynısını kv'nin yaptığını düşünün ve eşimiz kabullense direk mesafe koyarız hatta tartışma çıkartırız.
Zaten böyle bir iletişimsizliğe sahip iken ortada olan bir mesafe var. Her zaman büyükler alttan alacak,hoş görecek diye bir şey yok. Bazen de küçüklere alttan almak düşüyor. Benim şu an yaptığım sınır koymak ve bu şekilde olduğunu değişmeyeceğini anlayıp, üstüne gitmemek. Sınırdan kastım eğer bana sebepsiz veya sebepli bağırıyor veya azarlayıp eleştirmeye çalışıyorsa ben kavga etmek istemiyorum deyip uzaklaşıyorum. Bunu dinleyip sinirimi bozup yıkıcı diyaloglara girmiyorum mesela. Yoksa ben de kontrolümü kaybedip kırıcı konuşabilirim, ama bunu istemem. Ne duyacağımı bildiğim şeyleri sorup söylememeye özen gösteriyorum. Yani beni kırsa da üzse de annem olarak seviyorum, belki başkaları gibi annemle sarmaşıp, dertleşemedim o ilişkiyi tatmadım ama yine de seviyorum. Başka şekilde bana sevgisini gösteriyor. Ne bileyim ben düşsem falan çok güler, ya da hasta olsam bir sürü kötü senaryo ile içimi sıkar ya kadın düşünce yapısı olarak böyle napayım şimdi. Veya sağ olsun yemek yapar getirir. Şimdilerde çocuklara daha bi düşkün olmaya başladı. Çünkü çocuklar anneanne seni seviyorum gelebilir miyiz deyince kıramıyor. Bu bile benim için çok güzel bir gelişme. Olumsuzluklara değil de olumlu taraflara bakınca daha güzel oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…