Anneme kırıldım.

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.718
Merhaba arkadaşlar,
Bebekten önce araba almıştık, bebekten sonra da hastane, doğum, bebek masrafları derken maddi olarak sıkıntıya girdik. Maaşımızın yarısından fazlasıyla hem araba kredisi ödüyoruz (2 ay sonra bitiyor) hem faturaları hem de taksitleri ödüyoruz. Bu ay sonu, bize düğünümüz sürecinde çok yardımcı olan her aradığımızda yardımımıza koşan ve düğünde çeyrek takan arkadaşının düğünü var. Bizde çeyrek takmalıyız fakat hem bu ay bebeğimin özelde kardiyoloji muayenesi var menenjit aşısı var, var da var.

Asıl olaya giriş yapayım, annemlere 3000 tl borcumuz var, biz ne zaman isterlerse paralarını vereceğimizi söylemiştik. O zaman da acelesi yok durumunuz düzelsşn verirsiniz demişlerdi. Bizde borcumuz 2 aya bitecek diye bitince vereceğiz diye kararlaştırdık eşimle.

Eşimle arkadaşına takılacak çeyreği nasıl alacağımızı konuşurken "Canım acaba annenlerden varsa 1 çeyrek isteyebilir misin, borcumuzu öderken onu da geri öderiz, eğer yoksa önemli değil ben bir şekilde hallederim." dedi. Ben dün annemle bu konuyu konuştum. Annem de "Kızım elimde hiç çeyrek yok, olanı altın fiyatları ilk çıktığında bozdurdum. Olsaydı verirdim." dedi. Bende "tamam anne, sağol, yoksa sıkıntı yok." dedim. Sonra annem bana "Paranız mı yok? Kenarda köşede hiç çeyreğin vs yok mu? " diye sordu, o kadar çok zoruma gitti ki o sorusu, belki abartılacsk bir soru değildi ama insan maddi olarak sıkıntıya girip utana sıkıla borç isteyip birde borç istediği kişiden böyle bir soru duyunca üzülüyor. Bende çok üzüldüm.

Bugün de anneme görüntülü arama sırasında kızımı gösteriyordum. O sırada kızım elma yiyordu ve tv da yemek programı açıktı, ayy görünce canım çekti dedim. Bana sanki kocamdan sürekli bir şey istiyormuşum, kocama sürekli bir şey aldırıyormuşum gibi "Kocandan onu bunu her şeyi isteme sürekli, paranız yokmuş idare et, pahalı pahalı şeyler aldırma. Sıkıntıya sokma" tarzında konuştu. Ben de öyle deyince daha çok üzüldüm ve sinirlendim "Anne ben ne zaman kocamdan onu bunu istemişim. Pahalı ne aldırmışım, ne zaman her şeyi istediğimi gördün. Bir daha senden bir şey istemeyeceğim. İstediğime veya söylediğime pişman ediyorsun beni dedim. Ben kapatıyorum dedim kapattım. Sonra bana" Herşeye niye alınıyorsun, birşey mi dedim, böyle alınacaksan bir daha kamera gönderme, bebi de üzüyorsun triplerinle." dedi.

Yani ben kendim için senede 1 2 kere bayramdan bayrama birşey aldırıyorum eşime, o da eksiklerimi yani. Evde yiyecek içecek eksik ne varsa eşimle bakarız listeyi yaparım alırsa alır almazsa almaz, evde ne eksikse temel ihtiyaçlardan onu aldırırım. Ben pahalıdır diye söylemediğim istemediğim halde eşim tatlı olsun, kahvaltılık şarküteri ürünlerinden 1 2 tane alır. Çocuğumun kıyafetleri küçülmüş bu ayda öyle böyle giydireyim de doktır kontrolleri vs geçsin de ondan sonra alırız diye bakıyorum. Eşimin telefonu bozulmuş bu belki aynı telefonu 5. Yaptırışı, yine bozuldu bu sefer tam bozuldu tuşlu telefona taktı hattını, akıllı telefon kullanması gerek işi için sürekli işlerini whatsapp üzerinden hallediyorlar, hepsi bir araya geldi, dün ister istemez üzülüp ağladım evde. Belki annem kötülük olsun diye söylemedi ama bunları ben de biliyorum ben borç istedikten sonra bana bunu dillendirmesi beni üzdü.

Bu tarz şeyler için annenizi de kendinizi de üzmeyin. 21 yaşında annesiz kalmış biri olarak söylüyorum yapmayın. Kadın kötü bir şey de dememiş zaten, iyiliğinizi maddi durumunuzu düşündüğü için söylemiş bence arayın veya gidin hassas dönemimdeyim anne özür dilerim deyin. Size anladığım kadarıyla destek çıkıyor zaten elinde olmuş olsaydı da verirdi bence. Allah geçinden versin, bir şey olursa bunun pişmanlığını yaşarsınız. Annenizin gönlünü alın, kendinizi de üzmeyin. Maddi sıkıntılar yüzünden kırılganlaşmış olabilirsiniz.

Sizin bu ara fazla sinirleriniz yıpranmış. Herşey üst üste gelmiş sizde haklısınız ama annenizde kötü niyetli konuşmamış sizde biraz sakinleyince anlıycaksınız bence annenizi. İnşallah sizinde tüm sıkıntılarınız bir an önce biter

Verip vermemesi önemli değil. Allah razı olsun destek çıkıyor ama benim kendime birşey almadığımı, kocamdan birşey istemediğimi bildiği halde bana sürekli öyle demesi beni üzdü. Maddi olarak sıkıntıda olduğumuz için de bana böyle demesi zoruma gitti. Ben bekarken her fırsatta elime para geçince kendime mutlaka birşey alırdım kıyafet, kozmetik ürünler veya yemek vs gibi ama evlendikten sonra borçlar vs derken bu alışkanlıklara dur dedim, kendime eşim demese 1 çöp almıyorum. Yeri geliyor ihtiyacım olan birşeyi almıyor durumumuzun daha müsait olduğu zamana öteliyorum. Annem de bunu bildiği halde bana böyle demesi beni üzdü. Birde adet dönemimdeyim muhtemelen daha çok alındım.

Bunda kırılacak üzülecek ağlayacak birşey yok anneniz kötü birşey dememiş hassas dönemdesiniz sanırım havadan nem kapıp üzmeyin annenizi . Biz toprağını öpüyoruz .
Evet hassas dönemimdeyim. 6,5 aylık bebeğim var, adet dönemine denk geldi birde, birde üstüne kvler arayıp para istediler odun alacaklarmış, biz sıkışıkken bizxen para istenmesi de açıkçası beni üzdü.

Başşınız sağ olsun. Ben de 21 yaşında annesiz kaldım keşke olsaydı beni yerdenn yere vursaydı evlendiğimi bile göremedi ..

Başşınız sağ olsun. Ben de 21 yaşında annesiz kaldım keşke olsaydı beni yerdenn yere vursaydı evlendiğimi bile göremedi ..
Benim de aynı nişanımdan 1 hafta sonra vefat etti bende aynısını söylüyorum keşke eziyet etseydi de yaşasaydı annesizlik çok zor şimdi hamileyim ve yokluğunu daha çok anlıyorum psikolojik olarak kötü durumdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…