Annemin Bizi Delirtmesi

ay ne saçma bir yorum, eşyalarını paçavraya çevirmemenin tek alternatifi dedikodu yapmak, arkadan iş çevirmek,saldırmak mi?
kızın kotundan çanta, abisinin gömleğinden başka şey yapmış, kavanozlarda çorap varmış bunlar normal mi?

bazen yorum yapanları tanımayı çok istiyorum, gerçek hayatta karşılarına çoraplı kavanozlar çıksa, "ay ne guzel hobi bulmuşsun" kendine mi diyecekler, "kadın kafayı yemiş heralde" mi dersin?

Gel canım tanışalım

Yastıkları dağıtmadan oturun arada kabartın düzeltin başka salonu yokmuş biri gelirse dağınık görsün istemiyor olabilir

Ya konu sahibi arkadas çok komik anlatmışsın vallaha gülmemek için zor tuttum. Ama aslinda hic komik degil hatta bu bir sorun. Yardım almasını sağlayın annenizin. Evde oturulmak icin alinan koltuga oturtulmamasi hattaki koltuk varken yerde oturulmsi normal olabilir mi?

Sitede doktor, psikolg arkadaslardan yazan oldu mu bilmiyorum (bütün sayfalari okuyamadim) ama
Annenizin atlatamadığı bir şeyler var hayatında. Cok bariz.
Bilmiyorum bir vefat bir kayıp mı, birinin ağır hastalığı mı, biriyle büyük kavga mı.
Ama bir travma var, net.
Zıtlaşirsaniz evde kavga çıkar, zıtlaşmadan huyuna giderek, sizin de sevdiğiniz bir hobiye yönlendirin. İki tarafin da gönlü olsun. Tabii bir psikolojik destek de almak şart.
Arkadaslarindan veya akrabadan, aileden konuşmayı sevdiği bir kişi varsa, icindekileri, aklındakileri, kalbindekileri rahatca paylaşabileceği bir ortam da sunabilirsiniz, anlatirsa, anlayış görürse yüreği hafifleyip ferahlayabilir.
Güzel günler dilerim.

Konu sahibinin mesajini okuyunca aklıma ilk bu geldi, öyle bir rol vardı bi dizide sanki.
Lütfen hem psik.yardim almasini saglayin hem de dışarı çıkabileceği saatlerde yanında evden biri olsun, güzel eglenceli bir vakit gecirmeye çalışın onunla (park, küçük piknik, hava alma, vitrinlere bakma, dolaşma, baska ne olursa).

Bence işe yarar ve çok şık olan dönüşümler ve el işleri var onları pinterestten bulup siz sipariş verin annenize. Hem o bişey yapmış olur hem ortaya çıkan ürün işe yarar olur

anne kaç yaşında

evde kaç kişi var çocuk yaşları kaç.

abi var sen varsın başka?

baba var mı

annen boşlukta kalmış gibi

lakin koltuğa seni oturtmuyor da kendi oturuyor mu ya da misafir falan

yani çocuklar küçük döker modunda mı, büyüdüğünüzü mü hissedemiyor

çorap almış mutfağı süslemiş vs olağan ama yeni olan şeyleri kesip biçmesi çok olağan değil

muhtemelen kendine uygun gelmeyen yani onun moda anlayışına uymayan, yakışmadığını düşündüğü şeyleri değerlendirmiş, anne algısı

başka bir meşgale bulun yani saçlı nihalesinin güzel olmadığına inanmıyor zira muhtemelen takip ettiği sayfalar vs hep onları yapıyor ayyy çok güzelll diye paylaşıyor

Bence işe yarar ve çok şık olan dönüşümler ve el işleri var onları pinterestten bulup siz sipariş verin annenize. Hem o bişey yapmış olur hem ortaya çıkan ürün işe yarar olur

ama konu sahibinin annesine göre yaptıkları işe yarar zaten

banyodaki siyah çöp kovası ne kadar şirin olmuştur

ya da işte nohut duran kavanoza kaşlı gözlü sarı çorap çokkk yakışmıştır

yani ona göre zaten işe yarardır bu yaptıkları

bir dönem kottan çanta yapma modası vardı ben ortaokulda iken zira o zaman kotlar dayanıklı yıllarca eskimeyen şeylerdi, çantalar da pahalıydı

ya da oğlum küçükken bebek yapardım pet şişeden arkadaşlarına vs verirdik ama şimdi bunu yaparsam gereksiz olur, güzel olması onları işe yarar yapmaz ama bunu anneye anlatmak sıkıntı

Bizimkilerde bana tutumlu olmayı öğretmiş . Şimdi ki hayatımda eşim parayı çarçur harcayıp ben hiçbir şey yapmayınca kızıyorum beni niye bu kadar tutumlu yetistirdiler diye . Çünkü eski bir şeyim olsada yenisine gerek yok diye düsünüyorum hep

Annem psikolog fikrine karşı değil, gidecek kişi ben olursam bir şey demez mesela. Daha önce de gitmişliğim var önemser böyle konuları ve destekçi olur.

Sorun şu ki, yaptıklarınının normal olmadığını söyleyip psikoloğa gitme teklifinde bulunursak o zaman sıkıntı çıkar çünkü asla kabul etmiyor anormalliklerini. Kendisinin takip ettiği instagram, youtube sayfaları falan da sürekli bunun üzerine olduğu için muhtemelen o da bizim onu anlamadığımızı düşünüyor. Bu arada yakın zamanda dayımı kaybettik ve pandemi döneminin öncesinde gittiği kursların hiçbirine de gidemiyor bundan dolayı bunları görmezden gelebilirim.

Peki ya koltuk? Benim asıl problemim koltukla arkadaşlar, hiç kimse beni anlamıyor Annemi bırakıp ben gideceğim yakında psikoloğa. Bir eşyadan bu kadar nefret etmem normal mi diye.

Belki yasaklamasa ben zaten o koltuğa oturmam, yastıklarının bir sürü taşı var her yerime batıyor rahat değil yani. Kendisi yasakladığı için annemin ortada olmadığı zamanlarda o koltuğa oturma dürtüm var. Geçen gece de annem yokken oturmuştum mesela abim gizlice fotoğrafımı çekmiş beni kızdırmak için, anneme gösterdi. Küstü annem valla zor alabildim gönlünü.

Öyle arkadaşlar, çok doluyum bu konuyla ilgili sabaha kadar yazarım valla

Bence hiç normal değil. Koltuk bu, işlevini yerine getirmiyorsa çöpten farkı yok. Yeni şeylerden geridönüşüm yapması da çok saçma ve garip. Annenizin tedaviye ihtiyacı var gibi görünüyor.

Banyo, mutfak, salon gayet de ortak alan.

Dayinizin kaybi travmatik etki yapmis peki. Basiniz sag olsun.
Bi deneme yapsaniz diye aklimdan gecti ama sonucu ne olur bilemem.
Simdi, anneniz o odadayken,
siz heyecanli heyecanli bir şey okuyor gibi, bir şeye bakiyor gibi yaparken veya telefonla konusurken,
Hic fatk etmemissiniz unutmussunuz gibi, geri geri gelip böyle gayriihtiyari o koltugun ucuna totonuzu koymus gibi yapsanız filan........
Bi gelişme olur mu, böyle böyle bi aşama kaydedilir mi acaba?
Veya direkt o koltuga neden oturamayacaginizi acik acik anlatmasını isteyin, altinda bir sey var gibi geliyor bana.
Siz çözersiniz bu olayı.

Ay nolur hakkını helal et annemle okuduk konuyu gülmekten verecek cevap aklımıza gelmiyor

Firdevs Yöreoğlu da Bihter'in en sevdiği yepyeni montunu hizmetçisinin kızına vermişmiş eskimiş diye.

Ya kadına kıyamadım bi yandan, bi yandan da kendi annem benden böyle birşey istemiş olsaydı inadına otururdum net... yani oturduğum için küserse de koltuk benden daha kıymetli demek deyip ben de küserdim; o 5gun küserse ben 10gun küserdim... bende gayet böyle aşılabilir duruyor konu benim için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…