Annemmmm

İyi de böyle olmaz ki size de yazık. Hayır sürekli gel-git düzeniniz bozulur.Tam kalacak olsa ona göre oda düzen ayarlarsınız, böyle ne zaman gidip geleceği belli değil, fazla da oluyormuş , eşinize tebrikler bir şey dememiş. Siz biraz yumuşak olunca anneniz lafınızı dinlemiyor olabilir. Eşinize biraz ayıp olacak ama onun artık bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyebilirsiniz. Sizi kaale almıyorsa belki bu annenizi mantıklı davranmaya iter.
Düzen bozuluyor zaten. Kapımız açık istediğin zaman gel dedikçe ayrılıp geliyor. Evi değiştirdik o rahat etsin diye büyük eve geçtik. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum

Eşim ilk zamanlar birşey demiyordu ancak oda sıkılmaya başladı. Birde annem gelince benimle karşısında çocuk var gibi konuşuyor. Her şeyime karışıyor.
Ben ne yapıcam, yani nasıl davranıcam

İlgilenmesem içim rahat etmiyor, ilgilensem sonu gelmiyor.
Şu anki evimizi değiştiricez. Sizce küçük mü bir ev mi alalım. Ev küçük olursa annem belki kafasına estiği zaman gelmez sizce ne yapayım ya

Düzen bozuluyor zaten. Kapımız açık istediğin zaman gel dedikçe ayrılıp geliyor. Evi değiştirdik o rahat etsin diye büyük eve geçtik. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum

Eşim ilk zamanlar birşey demiyordu ancak oda sıkılmaya başladı. Birde annem gelince benimle karşısında çocuk var gibi konuşuyor. Her şeyime karışıyor.
Ben ne yapıcam, yani nasıl davranıcam

İlgilenmesem içim rahat etmiyor, ilgilensem sonu gelmiyor.
Şu anki evimizi değiştiricez. Sizce küçük mü bir ev mi alalım. Ev küçük olursa annem belki kafasına estiği zaman gelmez sizce ne yapayım ya
Bence annenizin kendiliğinden bir şeyleri anlamasını beklemeyi bırakın.Yoksa çok beklersiniz.Eşinizde bir noktada isyan eder çünkü ben ederdim. Konuşun annenizle yani başka bir yolu yok, ya daha küçük bir ev alıp bütçemiz buna yetti kusura bakama odamız yok diyeceksiniz ki bunun onu durduracağını sanmıyorum ben salonda kalırım deyip yine gelecek, y başka şehre taşınacaksınız ya da açıkca kırmadan konuşup derdinizi anlatacaksınız. Siz hala annenizin ufak tavırlardan anlayıp kendiliğinden vazgeçmesini bekliyorsunuz, o kadar ince düşünceye sahip olsa bu kadar sık gelip gitmez .Sizi ve eşinizin düzenini huzurunu tehlikeye atmaz. O anlayış yok annenizde.Sizin biraz silkelenmeniz lazım.

Hiç normal değil bu yaştaki bir kadının ordan sıkılıp oraya gitmesi.. Babana nasıl dayandı bu kadar ayran gönüllü olmakla?

Sizi çok iyi anlıyorum.
Anne baba kahrı çekmek zor oluyor.
Elimizden bişey gelse başım gözüm üstüne.
Ama bazen boyumuzu aşıyor.
Benim de ömrüm babamın peşinde sürüklenmekle geçti böyle.
Annemle ayrılardı boşanmak ister beni devreye koyar, barışmak ister beni devreye koyar.
2 ay önce kaybettim babamı.
O yüzden psikolojinizi çok iyi anlıyorum.
Anne baba peşinde sürüklenmek bir evlat için ağır birşey.
Dediğim gibi yapın bence.
Adam çok şükür annenizi kimseye muhtaç etmiyor.
Ev de olmayıversin.
Adam ev alacaksa da almaz şu durumda zaten.
Anneniz adama güven vermiyor ki. Çocuk gibi küstüm barıştımcılık oynayıp duruyor.
O yaştan sonra insana ev bark değil huzur lazım. Hayat arkadaşlığı lazım.
Dediğim gibi ya anneniz başta şartını koşacaktı ya da mevcut durumu kabullenecek.
Böyle bi sebepten de yuva yıkılmaz bu yaştan sonra. Aklını başına almalı.
Anlamıyor. Kaç kez söyledim
Anneme tek konuda hak veriyorum, annem söylemediği halde adam kendisi diyormuş ev alıcam şu gün param gelicek vs diye
Annemde diyor ki, almıcaksa neden söylüyor neden gün veriyor o zaman hiç konuyu açmasın diyor
Adam almıyorsa almıyor, evlenmek isteyen sensin yani ben ne yapayım daha
Ayrıl gel diyoruz ayrılmıyor, adamla geçin diyoruz geçiliyor. Ne yapayım Allah aşkına söyleyin
Küçük eve geçsek anlar mı diyorum, kardeşim evlendi o çok ilgilenmiyor herşeyiyle eşim ve ben ilgileniyoruz. Yoruldum artık

Anneniz evlenmeden şart koşsaydı adam bir şekilde o evi alırdı. Ama şimdi adamın çocukları varsa yarın bir gün ev annenize kalacağı için özellikle aldırmıyorlardır. Artık inçe alınmaz anneniz boşuna git gel yapmasın.

Bir diğer yandan evlenirken adamın evi yokmuş zaten; adam yalan söylememiş ki. Belki ev alacak maddi gücü yoktur, ha deyince ev almak kolay mı? Ben annenizin biraz ele avuca doğmaz bir insan olduğu izlenimine kapıldım çünkü oturaklı hiçbir insan bu kadar git gel yapmaz. Ya boşanır ya da evli kalır.
Adam param çok diye evlendi. Eğer almıcaksa o zaman bana param yok desin, bana şu gün olucak demesin kandırmasın diyor
Net karar ver diyorum ama dinlemiyor. Yıprattı beni iyice
Eşimde bende sakin kalıyoruz. Üzülmesin diye ilgi gösteriyoruz ama son zamanlarda abartmaya başladı.

Son iki konunuza yazmıştım bu manada çok hatalı olduğunuzu.
Ne yapayım ben o zaman
Küçük eve taşınsak, çok zor durumda olmadıkça geçin desek, herşeyiyle ilgilenmesek bu kez vicdan azabı duyuyorum. Günahamı giriyorum annemin çok hakkı var diyorum
Kapımızı devamlı açsak, her derdini dinlesek sonu gelmiyor. Kendimi çok yıpranmış hissediyorum.
İnsanın annesi de olsa bu kadar yapmaya hakkı var mı

Sizin eşiniz ne diyo bu duruma ? Ben en çok onu merak ettim . Ben çok rahatsız olurdum çünkü , evimde sürekli negatif, brişeylere karışan , ne yaptığı belirsiz bi kayın anne bulunmasına eşinize helal olsun valla

Bence annenizin kendiliğinden bir şeyleri anlamasını beklemeyi bırakın.Yoksa çok beklersiniz.Eşinizde bir noktada isyan eder çünkü ben ederdim. Konuşun annenizle yani başka bir yolu yok, ya daha küçük bir ev alıp bütçemiz buna yetti kusura bakama odamız yok diyeceksiniz ki bunun onu durduracağını sanmıyorum ben salonda kalırım deyip yine gelecek, y başka şehre taşınacaksınız ya da açıkca kırmadan konuşup derdinizi anlatacaksınız. Siz hala annenizin ufak tavırlardan anlayıp kendiliğinden vazgeçmesini bekliyorsunuz, o kadar ince düşünceye sahip olsa bu kadar sık gelip gitmez .Sizi ve eşinizin düzenini huzurunu tehlikeye atmaz. O anlayış yok annenizde.Sizin biraz silkelenmeniz lazım.
Anlattım, uzun uzun söyledim anlamıyor. Evet haklısın kafama takmıcam diyor ama aradan geçince adamla ilgili mutlaka bir tartışma çıkıyor.2 senede kaçıncı ayrılışı ben bilmiyorum
Birde ev değişticeğimizi söyledim bana bir oda ayırın yarın öbürgün gelirsem diyor
Ben o üzülmesin diye inanın ona oda ayırdım, sevdiği şeyleri alıyoruz. Şimdiye kadar çok üzülmüş biz bari destek olalım diye ama son zamanlarda dayanamıyorum

Hiç normal değil bu yaştaki bir kadının ordan sıkılıp oraya gitmesi.. Babana nasıl dayandı bu kadar ayran gönüllü olmakla?
Babamdan boşanınca dedim ki tedavi ol sonra evlenirsin, dinlemedi.
Adamla evlendi dedim ki geziceğinize psikoloğa git terapi al yine dinlemedi. Telefon etmeye korkuyorum ya
Babama dayandı ilk eşi olunca. Buna hiç dayanmıyor. Zaten gelirim olsaydı evlenmezdim diyor.

Sizin eşiniz ne diyo bu duruma ? Ben en çok onu merak ettim . Ben çok rahatsız olurdum çünkü , evimde sürekli negatif, brişeylere karışan , ne yaptığı belirsiz bi kayın anne bulunmasına eşinize helal olsun valla
Eşim annemin bize çok hakkı geçtiği için, çok faydasını gördüğü için hiçbir şey demedi hakkını yemem, hala öyle ayrılıyorum deyip gelsin birşey demez
Ancak son zamanlarda annenin sana karşı konuşma tarzı hoşuma gitmiyor diyor. Bu gel gitlerden rahatsız olmaya başladı

Eşim annemin bize çok hakkı geçtiği için, çok faydasını gördüğü için hiçbir şey demedi hakkını yemem, hala öyle ayrılıyorum deyip gelsin birşey demez
Ancak son zamanlarda annenin sana karşı konuşma tarzı hoşuma gitmiyor diyor. Bu gel gitlerden rahatsız olmaya başladı
E kim olsa rahatsız olur zaten , bence siz biraz sert çıkın artık annenize, böyle böyle sizin evliliğiniz de tehlikeye girecek

Ne yapayım ben o zaman
Küçük eve taşınsak, çok zor durumda olmadıkça geçin desek, herşeyiyle ilgilenmesek bu kez vicdan azabı duyuyorum. Günahamı giriyorum annemin çok hakkı var diyorum
Kapımızı devamlı açsak, her derdini dinlesek sonu gelmiyor. Kendimi çok yıpranmış hissediyorum.
İnsanın annesi de olsa bu kadar yapmaya hakkı var mı
Yapacağınız şeyler belli ama yapmayacaksınız biliyorum

Babamdan boşanınca dedim ki tedavi ol sonra evlenirsin, dinlemedi.
Adamla evlendi dedim ki geziceğinize psikoloğa git terapi al yine dinlemedi. Telefon etmeye korkuyorum ya
Babama dayandı ilk eşi olunca. Buna hiç dayanmıyor. Zaten gelirim olsaydı evlenmezdim diyor.
Çalışmaya gözü yemeyen, kolay ışıkta kendini bulan anne profili.. İşiniz çok zor

Yapacağınız şeyler belli ama yapmayacaksınız biliyorum
Yazın lütfen, gerçekten şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Arkadaşım olsa hayatta kafama takmam ancak annem olunca vicdan azabı duyuyorum, günahamı giriyorum diye düşünüyorum
Hayatımıda böyle geçirmek istemiyorum, ölümlü dünyada

Anlamıyor. Kaç kez söyledim
Anneme tek konuda hak veriyorum, annem söylemediği halde adam kendisi diyormuş ev alıcam şu gün param gelicek vs diye
Annemde diyor ki, almıcaksa neden söylüyor neden gün veriyor o zaman hiç konuyu açmasın diyor
Adam almıyorsa almıyor, evlenmek isteyen sensin yani ben ne yapayım daha
Ayrıl gel diyoruz ayrılmıyor, adamla geçin diyoruz geçiliyor. Ne yapayım Allah aşkına söyleyin
Küçük eve geçsek anlar mı diyorum, kardeşim evlendi o çok ilgilenmiyor herşeyiyle eşim ve ben ilgileniyoruz. Yoruldum artık
Anneniz sizin ciddiyetinizin farkında değil.
Evlisiniz değil mi?
Eşimle aram bozuluyor diyin.
Bu etkili olabilir.
Ev değiştirmenin çözüm olacağını sanmıyorum.
Net bi şekilde konuşmanız lazım.
Benim de huzurum bozuluyor boşanıyorsan boşan boşanmıyorsan çocuk gibi davranmayı bırak eşim laf söz ediyor falan diyin.
Çekinir belki yapamaz.
Adamın belki de huyu böyle.
Hani vardır ya şunu alacağım, bunu alacağım, param gelecek , zengin olacağım diye kendiyle övünmeyi seven tipler.
Anneniz dediğim gibi ya mevcut durumu kabullenmeli ya da ayrılsın çıksin sizi de zor durumda bırakmasın daha fazla.

Yazın lütfen, gerçekten şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Arkadaşım olsa hayatta kafama takmam ancak annem olunca vicdan azabı duyuyorum, günahamı giriyorum diye düşünüyorum
Hayatımıda böyle geçirmek istemiyorum, ölümlü dünyada
Bundan sonra kendi hayatının sorumluluğu sana ait. Benim evim küçük, eşimle de ayrı bir dünyam var. Daha bana gelip kalamazsın. Söyleyecekleriniz bunlar

Adam param çok diye evlendi. Eğer almıcaksa o zaman bana param yok desin, bana şu gün olucak demesin kandırmasın diyor
Net karar ver diyorum ama dinlemiyor. Yıprattı beni iyice
Eşimde bende sakin kalıyoruz. Üzülmesin diye ilgi gösteriyoruz ama son zamanlarda abartmaya başladı.
Anneniz yıllar içinde hiç mi tecrübe sahibi olmamış? Herhalde olmamış ki adamın şu söylediklerine kanmış. 18-20 Yaşında genç kız bunlara kanar da torun torba sahibi kadın da kanar mı ya? “Paran bu kadar çoksa al evi, tapuyu üstüme yap, evleneyim.” deseydi o zaman adama. (Bunu onayladığımdan söylemiyorum) Gitmiş evlenmiş. Artık o adam kendini zora sokup ev falan almaz benden söylemesi.

X