arabamı satıp arsa almalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayy bütün cevaplarınızı okudum üşenmedim. Lütfen tedavi ol. Ailen sorunlu olabilir onu bilemem. Ama sen de çok normal değilsin. Umarım yurtdışına çıkmak aileden uzaklaşmak iyi gelir. Bir de bu beyin fırtınalarını biraz bırak. Kafan çok karışık.
Sana tekrar minik bir özet geçeyim.
Araban yok
Evin yok
Paran yok
Sadece sen varsın. Umarım mutlu olursun.
tedavi oluyorum. Ben babama zaten ne yaparsan yap dedim ama babam da bana diyor sen karar ver. Anneme diyorum annem bi öyle bi böyle. Yani babam aldığı peynir bile kötü çıkınca defalarca konusunu açıp sen neden hangi peyniri alacağımızı söylemedin dediği için yaşanacakları biliyorum. alınsa babamı şeytan dürtecek simdiden başladı bir mantar tesisi bir koyun keçi demeye. yani ben mi haksızım gerçekten bilmiyorum

Babam para vermez evet 2 kredi kartım var ihtiyacım olduğunda kullanıyorum ki 23 yaşındayım kim bu yaşta ailesinin imkanlarını kullanmıyor? evet görmedim maddi sıkıntı. Para istemediğim sürece vermiyorlar. İnsan üzülüyor yani işsiz olduğumun bilincinde hiç sormaz mı insan ihtiyacın var mı diye
23 yaşındasınız. Teknik olarak erginlğiniz oluştuğu için babanızın sorumluluğunda değilsiniz. Teknik olarak 18e girdiğiniz gibi sigortanız bile babadan düşer siz gider tekrar babaya işletirsiniz. Ben yaşadım ordan biliyorum. Yaşınız başınız almış, babanız kredi kartınızı ödüyor altınıza araba vermiş hala ihtiyacın var mı diye sormuyor diyorsunuz. Maaş kartını da versin mi? Nankörlük etmeyin babanızdan özür dileyin.

Ben ayrı eve geçen sene çıktım son senem olduğu için ama 2022 Mayısta da ailemin evine döndüm çünkü oturduğum ev satıldı ev sahibi beni huzursuz etti. sevgilimle yaşamaya başladık ama hiç tamamen yerleşme olmadı. ikimizin de evi vardı onun benim evimde eşyaları vardı sonra benim de onun evinde vardı. örneğin 2 hafta birlikte yaşıyorduk sonra ben 2 gün ailemin evine dönüyordum çünkü bana asla huzur vermiyorlardı. Sürekli evde gerginlik var ve ailem beni hakem belledi babam arıyor anneni ikna et annem arıyor senin baban bunu bunu yaptı. Örneğin babam annemle tartışma yaşıyordu evime geliyordu git diyemiyordum 1+1 evde çalıştığım halde babamın bana yaptığı eziyetleri anlatsam roman olur örneğin bana 6-7 çeşit yemek yaptırdığı oluyordu ben işten gelmişim yorgunum babam diyor kızım çok hastayım şöyle böyle. Ben de maalesef ki anaç biriyim insanları doyurma konusu olunca dayanamıyorum. Sonra babam evimdeyken ben gidip arkadaşıma gidiyorum bay bay diyip sevgilime gidiyordum. Zaten ailemin bana maddi destek olduğunu maddi sıkıntı yaşamadığımı söyledim istediğim sürece veriyorlar ama Burda sıkıntı istemek. Sevgilimle ilişkim 1.5 senelik onun öncesinde ailemle yaşadım ben. Hatta üniversite için şehir dışından döndüm çünkü annemde aklım kalıyordu. neden dersen annem intihara meyilli bir karakter küçüklüğümden beri beni ölümle manipüle ediyor. Ölüm de daha önce bebek kardeşim öldüğü için benim hassas noktam malesef. Arsayı kendim alamam o kadar param yok ki. Ben sadece ev almayı düşündüm tekrar araba masrafından sıkıldığım için sonra alamadım çünkü üstünü tamamlayacak param yok. Arsa konusunda da babam bana bıraktı ama ben desem ki tamamm al annem bana zulüm edebilir. alma desem ilerde bunu yüzüme defalarca anlatırlar. Yani babam benim üstüme yinw öyle bir yük bıraktı ki zaten ben karakter olarak panik biriyim. ve araba almak kolay bir şey değil yani elimdekini kaybetmek istemiyorum herhalde

Paran varsa dışardan söylersin yemekleri. Ki paran var. Yani ev yemeği de her yerde satılıyor. Gerekirse kendin yapmış gibi tencereye koyarsın. Ne bu trajedi.

Sen psikoloji mezunu değil misin? Al anneni bir hastaneye yatır gerekirse, düzelsin, kendisini toparlasın, bir psikologla görüşmesini sağla. Ev var araba var o var bu var, al annrni en iyi doktora göster. Gerekirse babana anlatma.

Bir tarla için hale bak,alt tarafı üzerinde inekler olacakmış, ihtiyacınız yok, almayın kapatın konuyu.

Al anneni bir tatile çık.

Edebilir, yapabilir. Sizi rahatsiz eden seyler hep ihtimaller. Birisinin tasinip, ineklerden rahatsiz olma ihtimalini bile dusunuyorsunuz. Babaniza soyleyin, ya karari size birakmasin ya da arabayi sizin ustunuze yapsin bu dertten kurtulun
babama dedim zaten ne yaparsan yap bana artık sorma diye bana sizin için düşünüyorum diyor. O zaman arabayı bana ver üstüme ya da sat parasını ver diyorum ona da razı değil. Yine konusu açıldı ben karışmıyorum suçlu olmak istemiyorum dedim bana diyor ki sen evleninxe bize el olmayı kafaya koymuşsun. sabah da bana elin oğluna araba verecek değilim diye kavga ettik demek ki ben elim o zaman onun ailesi de öyle düşünsün diye of gerçekten suçlu muyum bilmiyorum

evet maalesef öyle zaten babama dedim ki tamam ne yaparsan yap ama bana diyor araba senin sen karar ver :KK43: yani zaten ben panik biriyim takıntılı biriyim böyle olunca ne yapacağımı bilmiyorum
Aman boş verin.20 yaşında çalışmaya başlayıp kirasını ödeyen,arabanın masrafını karşılayan,benzinini alan üstüne para arttırıp borsada kaç binleri kaç bin yapmış matematiği tokatlayıp atmış insansınız.
Her türlü doğruyu seçersiniz.

Paran varsa dışardan söylersin yemekleri. Ki paran var. Yani ev yemeği de her yerde satılıyor. Gerekirse kendin yapmış gibi tencereye koyarsın. Ne bu trajedi.

Sen psikoloji mezunu değil misin? Al anneni bir hastaneye yatır gerekirse, düzelsin, kendisini toparlasın, bir psikologla görüşmesini sağla. Ev var araba var o var bu var, al annrni en iyi doktora göster. Gerekirse babana anlatma.

Bir tarla için hale bak,alt tarafı üzerinde inekler olacakmış, ihtiyacınız yok, almayın kapatın konuyu.

Al anneni bir tatile çık.
babam dışardan yemek yemiyor valla ailecek özenle seçilmiş insanlar topluluğuyuz maalesef. öyle ki babamın babaannesi babamın kaşık çatalını yanında taşırmış küçükken. Saçma sapan huyları var. Ve babam da kısmı felç geçirdi iyileşti şuan ama ameliyat vs oldu 2 kere farklı sebeplerden bana geldiğinde de fıtık ameliyatı olmuştu mecburen yapıyordum. Annem zaten çocukluktan beri tedavi görüyor epilepsi hastası ve bipolar. Korona olduğunda test vermemek için bile neler yaptı bana. Ben gittim test verdim diye benimle saç başa kavga etti benim beynimi deldiler hiçbir şey yok diye sonra ben koronadan hastanede yattım. Sadece tarla değil evdeki zeytin peynir bile kavga sebebi babam için. o kadar gıcık birisi ki tahammül edemiyorum

Aileniz sizden para istemediği için şükredin

Tamam o halde bu kadar becerikli iseniz ailenizden bağımsız hayata atılın. Paranızı kazanın kimseye minnet etmeyin. Aileniz de kendi işini kendi görsün. Doktora kendi gitsin. Huzur vermiyorlar derken ne yapıyorlar? Okuduğunuz bölüm neydi İstanbul’daki okulu bırakmanız büyük fedakarlık. Bu yaptığınız fedakarlıklar parayla telafi olmaz. Bağımsızlaşarak kendinizi iyileştirebilirsiniz.
iç mimarlık okuyordum. İlgimle daha alakalı bir bölümdü. orda bile annem 1 hafta sonra geldi evime mesela işini gücünü bırakıp. Ben gittikten sonra da her yerde ağlayıp durmuş. Benim aklım sürekli ailemde kalıyor ben zaten artık kendi hayatıma bakmaya karar verdim bu yüzden iş arıyorum bulamıyorum. ev arıyorum ama ev kiraları fırlamış durumda kendi evimde de kiracı var. Ya kardeşim lise kazandı lise için bile bana dediler ki kardeşin yurtta kalamaz git başında dur. Dedim böyle bir şey mümkün değil ben evlenmeye karar verdim seni seven beklesin diyorlar. Sen şimdiden kocam köylü oldun diyorlar 🤣🤣🤣 ya gerçekten ben çıkamıyorum işin icinden siz de haklısınız yorumlarda. Sadece sıkıldığım için birine anlatmak istiyorum ama kimse de beni anlayamıyor çünkü bizim deli aile gibi aile görmemiştir herhalde kimse. Sürekli huzursuzluk hissi ile boğuşmak zorunda kalıyorum alt tarafı bir arsa ama sürekli işte biliyorum ki başımın etini yiyecekler

babam dışardan yemek yemiyor valla ailecek özenle seçilmiş insanlar topluluğuyuz maalesef. öyle ki babamın babaannesi babamın kaşık çatalını yanında taşırmış küçükken. Saçma sapan huyları var. Ve babam da kısmı felç geçirdi iyileşti şuan ama ameliyat vs oldu 2 kere farklı sebeplerden bana geldiğinde de fıtık ameliyatı olmuştu mecburen yapıyordum. Annem zaten çocukluktan beri tedavi görüyor epilepsi hastası ve bipolar. Korona olduğunda test vermemek için bile neler yaptı bana. Ben gittim test verdim diye benimle saç başa kavga etti benim beynimi deldiler hiçbir şey yok diye sonra ben koronadan hastanede yattım. Sadece tarla değil evdeki zeytin peynir bile kavga sebebi babam için. o kadar gıcık birisi ki tahammül edemiyorum

Bu yaşadığın kaosu istersen çözebilirsin ufak ufak. Sende demekki bu kaos içinde yaşamaktan mutlusun bu kadar şikayet ettiğin halde. Şikayetlerini de sanki kendini rahatlatmak için yapıyor gibisin. Yoksa keyfin yerinde.

Gerçekten mutsuz olan, şikayeti olan insan tüm sorunlarını ufak ufakta olsa çözmeye çalışır. Sen istemiyorsun çözmek.

Aman boş verin.20 yaşında çalışmaya başlayıp kirasını ödeyen,arabanın masrafını karşılayan,benzinini alan üstüne para arttırıp borsada kaç binleri kaç bin yapmış matematiği tokatlayıp atmış insansınız.
Her türlü doğruyu seçersiniz.
evet çünkü şükür kazancım iyiydi kiram 600 tlydi mesela. para attırmadım zaten 70 bin param vardı. onun dışındakiler birikimim

Bu yaşadığın kaosu istersen çözebilirsin ufak ufak. Sende demekki bu kaos içinde yaşamaktan mutlusun bu kadar şikayet ettiğin halde. Şikayetlerini de sanki kendini rahatlatmak için yapıyor gibisin. Yoksa keyfin yerinde.

Gerçekten mutsuz olan, şikayeti olan insan tüm sorunlarını ufak ufakta olsa çözmeye çalışır. Sen istemiyorsun çözmek.
gerçekten çözmeye çalıştım hani evden çıkıp gitmek mesela o kadar büyük bir adımdı ki ama yine işe yaramadı. Kavgalar ediyoruz ağza alınmayacak laflar ediyorum ikisine de yine beni huzursuz ediyorlar. Ve çevremdeki insanlar teyzem amcam vs ailemin hayatım boyunca bana huzur vermeyeceğini söylüyorlar. Amcam direkt evlenirsem ailemin evliliğimi bitireceğini söyledi. Aklım sürekli ailemde kalıyor malesef ki çok düşkünüm onlara karşı. Mesela annem babam kardeşinle ilgilenmiyorsun diyor onlara diyorum ki bu çocuğu ben doğurmadım çocuk sorumluğu almak istesem kendim doğururum. Sonra diyorlar sen nankörsün öyle böyle. 2 saat sonra kardeşinin okuluna git devamsızlıklarını sildir. Annem geliyor hastayım gastaneye gitmem tamam anne git geber bir köşede diyorum 1 saat olmadan bağırıyor nolur gel yanımda uyu diye. Arsa konusunda babama ne yaparsan yap dedim yaparım benim param dedi. sonra gelmiş karar verdin mi. Bana geliyor babam sen sevgilin yüzünden mutsuzsun ayrıl oturup konuşuyoruz sonra diyorum senin gibi kocam olsa nasıl tepki verirdin çıkarıp vururdum onu diyor. Babama göre çok hatalar yaptı ama ben yine de ailemle olmalıyım

Kuzum bak şunu demek istiyorum, sen " Babam nasıl anlatsam telefonla ararlaar ya kredi için öyle aradığında bile kredi çekiyor hemen ayıp olmasın diyor yani böyle bir adama tekrar iş yaoabilecegi borca gireceği bir alan bırakmak istemiyorum " bunu yazdığında bu cümleden ne anlam çıkıyor?
Baba kişisi, banka personeline ayıp olmasın diye kredi çekerek borçlanıyor demişsin. Bende şunu diyorum bu adam kredi çekince havaya borçlanmıyor, parası varki krediyi veriyorlar adama.

Diğer şey, sana konularından rahatsız duyduğumu değil, birbiriyle mantıksız şeyler yazdığın için sana üzüldüğümü yazdım.

Garip garip kendinle çelişen şeyler yazıyorsun. Bir diyorsun sadece 6 bin liralık kredi kartım var, bir diyorsun benim üzerime ev aldılar, şimdi de arsa bekliyorsun. Ama arsayı sadece senin üzerine almadı diye dövünüyorsun. Ev almışlar, ama arsa alıp geleceğimi düşüncem diyorsun. Zaten borsadan para kazanıp duruyormuşsun, niye o zaman arsayı kendin almıyorsun.

Hem sen sevgilinle ayrı evde yaşamıyor musun? Sen zaten ayrı değil misin ailenle? Şuan sevgilinle evlenene kadar geçmedin mi ailenin yanına. Sürekli ailenle yaşamamışsınki. Ne diyon belli değil.
Kesinlikle çelişiyor. Once parasi yoktu. Simdi borsadan para kazaniyor. Hem de baya iyi kazaniyormus yazdigina gore. Bir de ev alinmis buna ve ayrimcilik yapildigini düşünüyor. Bence kocaya yatırım yapıyor.

Kesinlikle çelişiyor. Once parasi yoktu. Simdi borsadan para kazaniyor. Hem de baya iyi kazaniyormus yazdigina gore. Bir de ev alinmis buna ve ayrimcilik yapildigini düşünüyor. Bence kocaya yatırım yapıyor.
koca ne alaka? param yok yemedim çalışırken param vardı kazandım. Sadece babamın bana sormaması canımı sıkıyor dedim. zaten kazandığım da eve gitti bu arada. bunu da yazmıştım aslında ama bu konumda mı hatırlamıyorum. Borsa detayını mesaj atan insan yatırım konusunu açtığı için söyledim Aksine ailem bana maddi konuda sıkıntı yaşatmıyor dedim. İstediğim sürece veriyorlar ama hiç sormuyorlar dedim. Kocama neden yatırım yapayım benim sevgilimin durumu iyi aksine ben onun arabasını da kullanıyorum bana bıraktı arabasını. Gerçekten baktım hiçbir yerde param yok dememişim? Aksine 1-2 aydır işsizim zaten. Ve ailemin evini kiraya verdiğimi bu şekilde de para kazandığımı ama ailemin bana hiç sormadığı için içerlendiğimi söyledim hep.

Son düzenleme:
koca ne alaka? param yok yemedim çalışırken param vardı kazandım. Sadece babamın bana sormaması canımı sıkıyor dedim. zaten kazandığım da eve gitti bu arada. bunu da yazmıştım aslında ama bu konumda mı hatırlamıyorum. Borsa detayını mesaj atan insan yatırım konusunu açtığı için söyledim Aksine ailem bana maddi konuda sıkıntı yaşatmıyor dedim. İstediğim sürece veriyorlar ama hiç sormuyorlar dedim. Kocama neden yatırım yapayım benim sevgilimin durumu iyi aksine ben onun arabasını da kullanıyorum bana bıraktı arabasını. Gerçekten baktım hiçbir yerde param yok dememişim? Aksine 1-2 aydır işsizim zaten. Ve ailemin evini kiraya verdiğimi bu şekilde de para kazandığımı ama ailemin bana hiç sormadığı için içerlendiğimi söyledim hep.
Paylaştığım fotoda ailemin ev ve araba aldı parasal anlamda beni destekler demişsiniz. Ayrıca sevgilimin arabasını kullanıyorum diyorsunuz . Başka bir paylaşım da beni para avcısı görüyorlar diyorsunuz. Bence doktora gidip bir destek alın diyeceğim ama psikoloji mezunuyum mu demistiniz

Eklentiler

• 1000007248.jpg
    1000007248.jpg
    156,1 KB · Görüntüleme: 49
Paylaştığım fotoda ailemin ev ve araba aldı parasal anlamda beni destekler demişsiniz. Ayrıca sevgilimin arabasını kullanıyorum diyorsunuz . Başka bir paylaşım da beni para avcısı görüyorlar diyorsunuz. Bence doktora gidip bir destek alın diyeceğim ama psikoloji mezunuyum mu demistiniz
Parasal olarak ailemden sıkıntım yok istediğim sürece verdiğini sürekli yazdım ama sormuyorlar dedim. Ben çalışmıyorum sevgilim diş hekimi bu yüzden ailesinin bana üstten baktığını hissediyorum bunu da orda açıkladımm. çalışırken de emlakçı olmamı küçümseyen tavırları vardı eee her şeyi böyle sana açıklama mı yapacağım? Evet sevgilimin arabasını kullanıyorum benim de arabam var sevgilim bana bırakmayı seçti çünkü.

neyse sen beni stalkmaya devam et 🤣 asıl destek alması gereken sensin ama haberin yok. Ortaya bir şey attın hiçbiri tutmadı. Hala eski konularımda geziyorsun ne bulacaksın merak içindeyim. benim tedavimi dert edinme kendini dert edin bir de hamilesin ya

Parasal olarak ailemden sıkıntım yok istediğim sürece verdiğini sürekli yazdım ama sormuyorlar dedim. Ben çalışmıyorum sevgilim diş hekimi bu yüzden ailesinin bana üstten baktığını hissediyorum bunu da orda açıkladımm. çalışırken de emlakçı olmamı küçümseyen tavırları vardı eee her şeyi böyle sana açıklama mı yapacağım? Evet sevgilimin arabasını kullanıyorum benim de arabam var sevgilim bana bırakmayı seçti çünkü.
Sizin de arabanız var ama sevgiliniz kendi arabasını buna rağmen size bırakmayı seçti demek, okey. Size hayal dunyanizda başarılar dileriz.

Sözde konu açıp gaz ve toz bulutundan başlayan yorumlar yazan konu sahibi de ilk defa görüyorum. Madem bu kadar konusasiniz varmış, biriktirdiğiniz paralar ile bir psikoloğa görünün de ona anlatın bari milletin kafasını şişirdiniz.

Size aileniz ve mal varliklariniz ile mutluluklarrrr.

Sizin de arabanız var ama sevgiliniz kendi arabasını buna rağmen size bırakmayı seçti demek, okey. Size hayal dunyanizda başarılar dileriz.

Sözde konu açıp gaz ve toz bulutundan başlayan yorumlar yazan konu sahibi de ilk defa görüyorum. Madem bu kadar konusasiniz varmış, biriktirdiğiniz paralar ile bir psikoloğa görünün de ona anlatın bari milletin kafasını şişirdiniz.

Size aileniz ve mal varliklariniz ile mutluluklarrrr.
aynen hayal 🤣 ne garip bir yorum anlam veremedim bu arada. İstediğim şekilde konu açarım okumak istemeyen okumasın. Konu açma şekli mi var? canım burda açmak istiyor açıyorum ne olmuş? zaten gidiyorum merak etmeyin. Ama bence sizde gidin tavsiye ediyorum. istediğim şekilde konu açarım kime ne? Maddi konularda tek konu açan ben değilim malum. Ne garip insanlar var ya. Kendi aileniz size destek olmuyorsa kendi ailenizle halledin sıkıntınızı

Son düzenleme:
evet ama ben ölmediğim sürece miras falan beklemeyin diyor yani allah korusun ama babamın ailesinde erkekler 90 + yaşı görüyor. ve babam kart zampara denilecek bir adam ona güvenmiyorum artık daha fazla iş uğraşı içinde olsun istemiyorum şimdi tutturdu başka bir iş için annem de sıcak bakmıyor pek. Ben arabayı bana ver diyorum vermiyor abinin yaşına gelince sana da destek olacağım bir şeyler yaparsan diyor. Evet arsa çok değerli bir yerde ve çok ucuz ama satma durumum olmadığını biliyorum babam da yabancı biri alsın istemiyor sahibine de babamın çok yararı oldu bu nedenle kabul etmiş. zaten ilk babama gelmiş satacağım ilgileniyor musuun diye
seni dolduran annen

Belliki babanın aldatmalarını seni kullanarak intikam alıyor sana zarar veren annen baban değil şu an bunu göremiyorsun

Arabada zerre hukuki hakkın yok ama lüksün den vazgeçemiyorsun Oscar Wilde dediği gibi bana lükslerimi verin ihtiyaçlar olmadan da yaşarım

Arsa daha mantıklı toprak her zaman kazandırır

Şımarık bir kız çocuğu gibi davranma yetişkin ve olgunlaş artık olaya mantıklı yaklaş

Bende arabamı satacağım sorunları var ama içim gidiyor resmen bir bağ kurmuşum ama bugün arsa alabilecek olsam gözünün benzinine bakmaz satardım

Arabayı alırsınız çalışır kendi emeğinizle alırsınız zaman alsa bile

O para babanızın ölmez 90 üzeri yaşar bu aile dersin ölür o dırdırını bile özlersin bulamazsın

Annenle baban arasındaki konular seni ilgilendirmez tıpkı adamın parası gibi elbette çocuklarının geleceğini garantilemeli anne babanın görevi bu ama arabayla olmaz o iş betona toprağa yatırım yap anneni dinleme

iç mimarlık okuyordum. İlgimle daha alakalı bir bölümdü. orda bile annem 1 hafta sonra geldi evime mesela işini gücünü bırakıp. Ben gittikten sonra da her yerde ağlayıp durmuş. Benim aklım sürekli ailemde kalıyor ben zaten artık kendi hayatıma bakmaya karar verdim bu yüzden iş arıyorum bulamıyorum. ev arıyorum ama ev kiraları fırlamış durumda kendi evimde de kiracı var. Ya kardeşim lise kazandı lise için bile bana dediler ki kardeşin yurtta kalamaz git başında dur. Dedim böyle bir şey mümkün değil ben evlenmeye karar verdim seni seven beklesin diyorlar. Sen şimdiden kocam köylü oldun diyorlar 🤣🤣🤣 ya gerçekten ben çıkamıyorum işin icinden siz de haklısınız yorumlarda. Sadece sıkıldığım için birine anlatmak istiyorum ama kimse de beni anlayamıyor çünkü bizim deli aile gibi aile görmemiştir herhalde kimse. Sürekli huzursuzluk hissi ile boğuşmak zorunda kalıyorum alt tarafı bir arsa ama sürekli işte biliyorum ki başımın etini yiyecekler

Deli aile görmedik değil.
Sen konu açarken ailevi problemlerinden bahsetmedin ki.
Ailenin parasına nasıl çökebileceğini sordun bize.
Senin derdinin o aileden uzaklaşmak olması lazım hazır eline fırsat da geçmiş evlenmek.
Onlardan para alarak onlara neden daha bağımlı hale gelesin ki. He baba tarla al senin işine yarayacaksa. benim üstüme de yapmana gerek yok de geç madem. Sen ille o arabanın parası benim dediğin için baban yalandan seni konulara dahil etmek istiyor. Ama asla satılmayacak ve kendi kullanımında olan bir arsa almak istiyor bayağı. Yarın öbür gün bir şey dersen de ben sana tarla aldım diyecek.
Ya bi çık sen şu mal mülk psikolojisinden. Gençsin hayatının en verimli çağında çalış kazan. Ne kirası ne ev tutması zaten evlenmiyor musun ya? Konu yine niye kiralara geldi.
Annem bunu yaptı babam bunu yaptı bunları da bırak. Bırak git o evden yahu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X