arabamı satıp arsa almalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
isteyince veriyor ama beni üzen şey sormaması sonuçta işsiz olduğumu biliyor spora gidiyorum terapi alıyorum ve diyetisyene gidiyorum bunların hepsi para. İnsan kızına sormaz mı ihtiyacın var mı diye? sadece bu değil işe girdim bana iş hakkında sormadı çıktım yine sormadı sanırım ben çok alıngan oldum ya :KK43: Kredi kartım babamın üstüne zaten mecbur ödüyor. ama insan babasından bekliyor işte sorsun diye
Allah çok şükür sana 30 yaşına merdiven dayandığımda kendi paramı kazanan olgun bir insan olduğum için gurur duydum kendimle

Sanki 7 yaşındaki kızım yazıyor

Size ılımlı yaklaşayım dedim olmayacak sanırım

Bazı insanlar maddi durumu yok diye değil çocuğum kendi parasını kazansın bir birey olarak kendi emeğiyle kazansın ister siz baya baya bahar candan gibi bağaneeee diye ayağını yere vura vura ağlayan kız çocuğu misali 😂

Deli aile görmedik değil.
Sen konu açarken ailevi problemlerinden bahsetmedin ki.
Ailenin parasına nasıl çökebileceğini sordun bize.
Senin derdinin o aileden uzaklaşmak olması lazım hazır eline fırsat da geçmiş evlenmek.
Onlardan para alarak onlara neden daha bağımlı hale gelesin ki. He baba tarla al senin işine yarayacaksa. benim üstüme de yapmana gerek yok de geç madem. Sen ille o arabanın parası benim dediğin için baban yalandan seni konulara dahil etmek istiyor. Ama asla satılmayacak ve kendi kullanımında olan bir arsa almak istiyor bayağı. Yarın öbür gün bir şey dersen de ben sana tarla aldım diyecek.
Ya bi çık sen şu mal mülk psikolojisinden. Gençsin hayatının en verimli çağında çalış kazan. Ne kirası ne ev tutması zaten evlenmiyor musun ya? Konu yine niye kiralara geldi.
Annem bunu yaptı babam bunu yaptı bunları da bırak. Bırak git o evden yahu.
Ailenin parasına nasıl çökebileceğini sordun bize
On numara tespit 😂

Merhaba kk kullanıcıları yine ben konu açtım 🤣.Arabamın değeri yaklaşık 400-500 bin(malum sitede 350ye de gördüm 550ye de). Arabayı bana babam aldı hiçbir maddi desteğim olmadı ama 2 senedir çalışıyorum ve yakıttır sanayidir. Kasko harici masraflarını hep ben karşıladım ve ne kadar masraflı olduğu malum. Geçenlerde arabamı bi evle takas etmeye karar vermiştim ev 1+1 ama mahalle olarak kötü bir yerdeydi. Ama kiracısı vardı ve sıkıntı yaşarım diye karar değiştirdim. Ben evlenmeyi düşünüyorum ve yurtdışına taşınacağım. Ailem arabamı satar parasını verir diye düşündüm ama böyle bir şey mümkün değil dediler. Bu arada ben okurken aileme masrafım olmadı eve çıktım ama kiramı kendim ödedim 2 senedir ailemden para almıyorum ama babamın kredi kartı bende yaklaşık 6 bin borcum varmış her ay borcunu ödüyor tabii ki onun dışında masraflarım kendime ait işsizim mesela babam bana hiç paran var mı diye sormaz kredi kartın var der. Araba babamın üstüne. Şuan sevgilim yurtdışında yaşadığı için arabasını bana bıraktı bu arada yani arabasız kalma gibi bir şey yok gibi. 18 yaşından beri araba kullanıyorum. 19 yaşından beri de kendi arabam var ve yaşadığım yer köy olduğu için ulaşım çok sıkıntılı. Bugün babam bana bir teklifle geldi. Bizim süt çiftliğimiz var ve arsamızın yanındaki arsa satılık. Arsa güzel bir yerde yaşadığım şehrin merkezine çok yakın bir köy. Arsanın imarı suyu elektriği ve kümesi var. Bu yaşadığım köyde değil bu arada. Babam da arabayı satalım dedi normalde arsa değeri 700 vardır ama satan adam arabamı kabul etmiş. Babam sana bırakıyorum dedi ama yarısını üzerime yaparmış. Ben de bunu kabul edemem dedim evde tartışma yaşadık. Ama gidersem de arabam kalacak yani. Satsam tekrar araba alamam evlenmezsem arabasız kalırım. Babam sürekli sizin için çabalıyorum der ama güvenmiyorum babama. Aynı zamanda ölmeden kimseye mal vermem diyor açık açık defalarca söyledi bunu. Satıp satmamak sana kalmış iyi düşün ama arsa ev harici sattırmam, parasını da vermem dedi yurtdışına giderken. Zaten mal kavgasına düşecek değilim ama şuan arabam varken gidip yok ediyorsam ilerde satmak istediğim zaman satabilmem lazım ve babam yanındaki araziyi bana sattırmaz. Ev baktım ama alamam mümkün değil. Babam da bana yüksek lisans yapmak istersem karşılayacağım diyor bu zamana kadar ailemden para sıkıntısı görmedim bu arada ama ayrımcı olduklarını hissediyorum babam abime annem erkek kardeşime çok ciddi biçimde düşkünler. Ne yapsam bilemedim satıp ev alamam bu arada kredi çekecek durumum yok. Babam arsayı yine iş için kullanacak kümesini. Gitsem de arabasız kalacağım yani. Sizce ne yapmalıyım kabul etmeli miyim?
Senin araban yok ki? Ailene çökmüş yaşıyosun gelirin de yok. Bir de insanların mallarını şimdiden kendinin sayıyorsun

tedavi oluyorum. Ben babama zaten ne yaparsan yap dedim ama babam da bana diyor sen karar ver. Anneme diyorum annem bi öyle bi böyle. Yani babam aldığı peynir bile kötü çıkınca defalarca konusunu açıp sen neden hangi peyniri alacağımızı söylemedin dediği için yaşanacakları biliyorum. alınsa babamı şeytan dürtecek simdiden başladı bir mantar tesisi bir koyun keçi demeye. yani ben mi haksızım gerçekten bilmiyorum
Babanız ticaretten anlıyor belliki siz daha dünyada yokken o adam o bedavadan size geçecek olan mallar ve paralar için çalışıyordu

Bunca malı parayı cebinizdeki kredi kartını (para yerine geçmesede sizin nazarınızda) altınızdaki arabayı okulunuza kadar beğenmediğiniz babanız yaptı 🤐dicek söz yok Allah ne verirse hayırlısını versin inşallah 🙏

23 yaşındasınız. Teknik olarak erginlğiniz oluştuğu için babanızın sorumluluğunda değilsiniz. Teknik olarak 18e girdiğiniz gibi sigortanız bile babadan düşer siz gider tekrar babaya işletirsiniz. Ben yaşadım ordan biliyorum. Yaşınız başınız almış, babanız kredi kartınızı ödüyor altınıza araba vermiş hala ihtiyacın var mı diye sormuyor diyorsunuz. Maaş kartını da versin mi? Nankörlük etmeyin babanızdan özür dileyin.
Bir bilgi vereyim. Kız çocukları çalışmadığı ve evlenmediği sürece babasından yararlanır. 24 yaşındayım, geçen yıla kadar babamdan yararlanıyordum.
Ha konu sahibi aç gözlünün teki, o konuda haklısınız.

Bir bilgi vereyim. Kız çocukları çalışmadığı ve evlenmediği sürece babasından yararlanır. 24 yaşındayım, geçen yıla kadar babamdan yararlanıyordum.
Ha konu sahibi aç gözlünün teki, o konuda haklısınız.
Benim 18e girdiğimde sigorta seni reşit sayıyor diye sigortadan bir düştün dediler. Sigortaya gidip tekrar işletmek gerekti. Genel olarak nankörlük yapmış. Anası babası vermiş bu daha fazlasını beklemiş.

Benim 18e girdiğimde sigorta seni reşit sayıyor diye sigortadan bir düştün dediler. Sigortaya gidip tekrar işletmek gerekti. Genel olarak nankörlük yapmış. Anası babası vermiş bu daha fazlasını beklemiş.
Bilemedim valla, ben hiç düşmedim hiçte işletmedim. Belki sizde öyle olmuştur bilemiyorum.
Resmen adam ölmeden adamın parasına çökmeye çalışıyor. Av konusunda babamın yaptığı beni ilgilendirmez diyordu. Şimdi vay babam annemi aldatıyor güvenemiyorum diyor.

Bilemedim valla, ben hiç düşmedim hiçte işletmedim. Belki sizde öyle olmuştur bilemiyorum.
Resmen adam ölmeden adamın parasına çökmeye çalışıyor. Av konusunda babamın yaptığı beni ilgilendirmez diyordu. Şimdi vay babam annemi aldatıyor güvenemiyorum diyor.
Ben anne baba arasında olan bir meseleye karışılmasına bambaşka karşıyım, onu ilgilendirmiyor. Aralarındaki ilişki ve bağdan kaynaklı birşey. Tek dikkatimi çeken bana hiç sormuyorlar demesi oldu. Kirayı alıyormuş kartları alıyormuş daha sormalarını bekliyor. Annem asıl bana 23 24 yaşında elimde kartım kira varken sorsa ben utanırım. Çok mu harcıyorum acaba diye. Ve demiş işte kim 23 yaşında ailesinden bağımsızdı diye. Ben bağımsızdım valla. Ne annemin maaşını ne ev kirasını ne de kredi kartını aldım. Kendi kartımı kendim kullanıp kendim ödüyordum

koca ne alaka? param yok yemedim çalışırken param vardı kazandım. Sadece babamın bana sormaması canımı sıkıyor dedim. zaten kazandığım da eve gitti bu arada. bunu da yazmıştım aslında ama bu konumda mı hatırlamıyorum. Borsa detayını mesaj atan insan yatırım konusunu açtığı için söyledim Aksine ailem bana maddi konuda sıkıntı yaşatmıyor dedim. İstediğim sürece veriyorlar ama hiç sormuyorlar dedim. Kocama neden yatırım yapayım benim sevgilimin durumu iyi aksine ben onun arabasını da kullanıyorum bana bıraktı arabasını. Gerçekten baktım hiçbir yerde param yok dememişim? Aksine 1-2 aydır işsizim zaten. Ve ailemin evini kiraya verdiğimi bu şekilde de para kazandığımı ama ailemin bana hiç sormadığı için içerlendiğimi söyledim hep.

İnsanlar kredi karti vermiş, araba vermiş, ev vermiş, daha ne sorsunlar? Hiç gözünüz doymuyor gerçekten.
Evin kirasını alıyorsanız 5-10 lirayı neden karttan cektiriyorsunuz ayrica? Hangi dediğiniz doğru belli değil.

Maddi olarak çok iyi konumdasınız ama psikolojiniz çok bozuk. çocukluktan beri bir sürü sorununuz varmış ailevi... aslında ailenize uzak kalmanız ve psikolojinizi düzeltmeniz lazım... sadece maddi konulardan dert yanıyorsunuz aslında sorununuz çok çokk başka... boşverin parayı sağlığınıza odaklanın

Merhaba kk kullanıcıları yine ben konu açtım 🤣.Arabamın değeri yaklaşık 400-500 bin(malum sitede 350ye de gördüm 550ye de). Arabayı bana babam aldı hiçbir maddi desteğim olmadı ama 2 senedir çalışıyorum ve yakıttır sanayidir. Kasko harici masraflarını hep ben karşıladım ve ne kadar masraflı olduğu malum. Geçenlerde arabamı bi evle takas etmeye karar vermiştim ev 1+1 ama mahalle olarak kötü bir yerdeydi. Ama kiracısı vardı ve sıkıntı yaşarım diye karar değiştirdim. Ben evlenmeyi düşünüyorum ve yurtdışına taşınacağım. Ailem arabamı satar parasını verir diye düşündüm ama böyle bir şey mümkün değil dediler. Bu arada ben okurken aileme masrafım olmadı eve çıktım ama kiramı kendim ödedim 2 senedir ailemden para almıyorum ama babamın kredi kartı bende yaklaşık 6 bin borcum varmış her ay borcunu ödüyor tabii ki onun dışında masraflarım kendime ait işsizim mesela babam bana hiç paran var mı diye sormaz kredi kartın var der. Araba babamın üstüne. Şuan sevgilim yurtdışında yaşadığı için arabasını bana bıraktı bu arada yani arabasız kalma gibi bir şey yok gibi. 18 yaşından beri araba kullanıyorum. 19 yaşından beri de kendi arabam var ve yaşadığım yer köy olduğu için ulaşım çok sıkıntılı. Bugün babam bana bir teklifle geldi. Bizim süt çiftliğimiz var ve arsamızın yanındaki arsa satılık. Arsa güzel bir yerde yaşadığım şehrin merkezine çok yakın bir köy. Arsanın imarı suyu elektriği ve kümesi var. Bu yaşadığım köyde değil bu arada. Babam da arabayı satalım dedi normalde arsa değeri 700 vardır ama satan adam arabamı kabul etmiş. Babam sana bırakıyorum dedi ama yarısını üzerime yaparmış. Ben de bunu kabul edemem dedim evde tartışma yaşadık. Ama gidersem de arabam kalacak yani. Satsam tekrar araba alamam evlenmezsem arabasız kalırım. Babam sürekli sizin için çabalıyorum der ama güvenmiyorum babama. Aynı zamanda ölmeden kimseye mal vermem diyor açık açık defalarca söyledi bunu. Satıp satmamak sana kalmış iyi düşün ama arsa ev harici sattırmam, parasını da vermem dedi yurtdışına giderken. Zaten mal kavgasına düşecek değilim ama şuan arabam varken gidip yok ediyorsam ilerde satmak istediğim zaman satabilmem lazım ve babam yanındaki araziyi bana sattırmaz. Ev baktım ama alamam mümkün değil. Babam da bana yüksek lisans yapmak istersem karşılayacağım diyor bu zamana kadar ailemden para sıkıntısı görmedim bu arada ama ayrımcı olduklarını hissediyorum babam abime annem erkek kardeşime çok ciddi biçimde düşkünler. Ne yapsam bilemedim satıp ev alamam bu arada kredi çekecek durumum yok. Babam arsayı yine iş için kullanacak kümesini. Gitsem de arabasız kalacağım yani. Sizce ne yapmalıyım kabul etmeli miyim?
diyosunki kaskosu yakıtını ben alıyorum keşke almasaydın yakıt olmayınca gidiyormu benim babam bırak araba almayı borç vermedi o araba babanın hiç kusura bakma 19 yaşında hangi parayla araba aldın hiç ben babanın yerinde olsam arabayı alır değerlendiririm

Deli aile görmedik değil.
Sen konu açarken ailevi problemlerinden bahsetmedin ki.
Ailenin parasına nasıl çökebileceğini sordun bize.
Senin derdinin o aileden uzaklaşmak olması lazım hazır eline fırsat da geçmiş evlenmek.
Onlardan para alarak onlara neden daha bağımlı hale gelesin ki. He baba tarla al senin işine yarayacaksa. benim üstüme de yapmana gerek yok de geç madem. Sen ille o arabanın parası benim dediğin için baban yalandan seni konulara dahil etmek istiyor. Ama asla satılmayacak ve kendi kullanımında olan bir arsa almak istiyor bayağı. Yarın öbür gün bir şey dersen de ben sana tarla aldım diyecek.
Ya bi çık sen şu mal mülk psikolojisinden. Gençsin hayatının en verimli çağında çalış kazan. Ne kirası ne ev tutması zaten evlenmiyor musun ya? Konu yine niye kiralara geldi.
Annem bunu yaptı babam bunu yaptı bunları da bırak. Bırak git o evden yahu.
iyi de ben zaten ne yaparsan yap dedim ama bana soruyor bu sabah bile düşündün mü dedi ben de karışmıyorum sana ne yaparsan yap dedim diye yine kavga ettik fikir soruyorum sormasam dert sorsam dert diye. Ayrıca aile bu para alsan da almasan da bağımlısın. Mal mülk psikolojisi içinde değilim ZATEN ailemin malı mülkü de yok öyle satılacak hani istesem de giremem? Yahu tarla aldım diyecek diyorsun tarlayı geç küçükken biz senin başında çok bekledik diyorlar hastalandığımda prematüre doğmuşum aylarca küvezde bekledik diye lafını ediyorlar sence paraya kadar etmedikleri şeyin lafı kalmış mı? neden ben maddi zorluk çekeyim ailemin durumu varken. Ben hiçbir zaman babama araba benim demedim ki kavga ettiğimizde bile bırakıp gittim sonra kendi getirdi koydu mesela. Hayır ben tuturmadım satılsın diye sadece konuşurken dedi yarısını yaparız ben de madem tamamını yap yarısı da olsa benim işime yaramayacak dedim hayır araba senin ama diyor. Hala diyorum git ne yaparsan yap al ya da alma demek istemiyorum hala bunun kavgası dönüyor

diyosunki kaskosu yakıtını ben alıyorum keşke almasaydın yakıt olmayınca gidiyormu benim babam bırak araba almayı borç vermedi o araba babanın hiç kusura bakma 19 yaşında hangi parayla araba aldın hiç ben babanın yerinde olsam arabayı alır değerlendiririm
senin baban baba gibi olamamışsa benim suçum değil kendi ailenin yetersizliğinin kıskançlığını bana geçirme

Babanız ticaretten anlıyor belliki siz daha dünyada yokken o adam o bedavadan size geçecek olan mallar ve paralar için çalışıyordu

Bunca malı parayı cebinizdeki kredi kartını (para yerine geçmesede sizin nazarınızda) altınızdaki arabayı okulunuza kadar beğenmediğiniz babanız yaptı 🤐dicek söz yok Allah ne verirse hayırlısını versin inşallah 🙏
ailemin arasına giren ben değilim ki onlar beni soktu sürekli bunu anlattıkları için ben ne yapayım? ben de biliyorum anne baba ilişkisi farklı ama ben istemeden dahil oldum. Sürekli bunların arasında kalmak ne kadar yorucu bir tahmin edin ki zaten ben sağlıklı bir psikoloji içinde olan biri değilim bunu hiç reddetmedim. Babam ticaret yapan biri değildi. Zaten babam memur istese de yapamazdı annem memurluktan istifa edince o yapmaya başladı ama tabii annem yapıyor görünse de yapan kişi babam. Ben zaten dedim ne yaparsan yap diye yarısını yapayım diyor dedim tamamını yap nasılsa yarısının da bana faydası yok istediğim zaman satamayacağım. Yine ben kötü oluyorum ailemde daha ne diyim? ne yaparsan yap dedim hala bana geliyor karar ver diye.

İnsanlar kredi karti vermiş, araba vermiş, ev vermiş, daha ne sorsunlar? Hiç gözünüz doymuyor gerçekten.
Evin kirasını alıyorsanız 5-10 lirayı neden karttan cektiriyorsunuz ayrica? Hangi dediğiniz doğru belli değil.
ev kirasını sürekli almıyorum ki haftalık günlük kiraya veriyorum sürekli olan bir şey değil. Zaten sorun sormuyor umursamıyor olmaları insanın gücüne gidiyor.

Allah çok şükür sana 30 yaşına merdiven dayandığımda kendi paramı kazanan olgun bir insan olduğum için gurur duydum kendimle

Sanki 7 yaşındaki kızım yazıyor

Size ılımlı yaklaşayım dedim olmayacak sanırım

Bazı insanlar maddi durumu yok diye değil çocuğum kendi parasını kazansın bir birey olarak kendi emeğiyle kazansın ister siz baya baya bahar candan gibi bağaneeee diye ayağını yere vura vura ağlayan kız çocuğu misali 😂
30 yaşındasın bir zahmet kazan. Farkındaysan ben de 1-2 aya kadar önce kazanıyordum. Ama beni üzen şey ailemin beni umursayıp bir şey sormaması hala bunu algılayamamış olmana bir şey demiyorum.

Senin araban yok ki? Ailene çökmüş yaşıyosun gelirin de yok. Bir de insanların mallarını şimdiden kendinin sayıyorsun
aynen canım benim gelirim yok çünkü işsiz kalmak benim suçum 🤣 yani ben anlıyorum ki aslında burda insanlar daha çok benim aklemden aldığım maddi desteğe takılmış. alırım sizin aileniz desek olmuyorsa benim sorunum değil. Sen ne yaptın 18 yaşında evden çıkıp ailenden sıfır desteksiz mi yaşıyorsun? Elli kere dedim 1-2 aya kadar zaten çalışıyordum kendi paramı kendim kazanıyordum üstüne eve bile harcıyordum ben.

Maddi olarak çok iyi konumdasınız ama psikolojiniz çok bozuk. çocukluktan beri bir sürü sorununuz varmış ailevi... aslında ailenize uzak kalmanız ve psikolojinizi düzeltmeniz lazım... sadece maddi konulardan dert yanıyorsunuz aslında sorununuz çok çokk başka... boşverin parayı sağlığınıza odaklanın
Ailemden uzak kalamıyorum fiziksel uzaklaşsam bile mental olarak beni bırakmıyorlar. Psikolojim zaten çok iyiydi bu 1-2 ay öncesine kadar deprem anında çöküş yaşadım malesef çok kötü bir andı ben uyanıktım önce kardeşim bir türlü uyanmadı sonrasında da dışarı çıktığımız halde kendine kıyafet arıyordu bir de deprem üssüne yakınız. Bu beni psikolojik olarak çok yıktı zaten anksiyete ve borderline tanım var. üstüne histeri ve sinir krizi geçirmeye çok yakınım. Bu beni o kadar çökertti ki sonra da kv adayına kafayı taktım böyle böyle mental bir çöküş içindeyim. Maddi konulardan dert yanmıyorum aslında ama ailemin bana verdiği değeri bu şekilde ölçüyor olabilirim :KK43:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X