Arkadaş ortamı

dertsahibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2021
195
68
Merhaba arkadaşlar size bi durum hakkında danışmak istiyorum. Çalıştığım ortamdaki iki kişi beraber konuşurken özellikle ben yanlarından geçerken veya onların bulunduğu ortama doğru giderken konuştukları esnada kahkaha atmaya başlıyorlar, onlarla normal bir şekilde iletişimim var fakat o kadar samimi değilim, çok samimi de olmak istemiyorum, normalde zaten mesafeli bir yapım vardır, onlar kendileri samimi olabilir bu beni ilgilendirmiyor ben kendi halimde takılan bir insanım fakat böyle yapmaları bi süre sonra rahatsız edici olmaya başlıyor. Çalıştığım ortamda zaten 6 kişiyiz, bu ikisi böyle diğerleri zaten erkek.. arkadaş olarak seçebileceğim çok da insan yok açıkçası düştük bi yere katlanıyoruz. Aslında çok dert edilecek bir durum değil belki ama rahatsız edici olmaya başladığı için burada sormak istedim , böyle bi durum başına gelen oldu mu, amaçları ne olabilir, belki de ben yanlış anlıyorumdur belki de üzerime alınıyorumdur, bilemedim?

eğer normalde alıngan ve paranoyak bir yapınız yoksa onlar muhtemelen hakkınızda kendi aralarında konuşmuşlar yakın zamanda dedikodunuz yapılmış. siz geçince hatırlanılmış ona gülünmüş. illa bir kusurunuz olmasınada gerek yok bunun için. örneğin kendi hayatsızlıklarından dolayı bu insanların o boşluğu doldurmak için yaptıkları şeylerden birisi alakasız şeyler uydurup yakıştırmaları ve yaftalamaları. maalesef zorba kişiler her yerde. önemsemeyerek yok sayarak işinizi yapmaktan başka yapabileceginiz bir şey yok. eğer niyetler gerçekten kötüyse bir kez olsun bir şeyleri hissettiğinizi belli ederseniz sonra daha çok yapacaklar haberiniz olsun. en iyisi yok saymak

Ben olsam onlara duyurabilecek birine gidip ‘ şu iki karı ben geçerken gülüyor bir daha denk gelirsem dalıcam ikisine de’ derdim.

O da gider yetiştirir ve o iki kişide ayağını denk alırdı.

Recep ivediğin de dediği gibi durduk yere gülen insanlara ‘ açın totonuza gülün’ demek lazım bazen.

Laubaliliği hiç sevmem.

Sizemi gülüyorlar kendinizi en iyi siz bilirsiniz ilk mi bu insandan rahatsız olma hali bana gülüyorlar diye düşünme durumu yoksa başka zaman başka anlar oldumu böyle yaşamınızda bu sorunun cevabı çok önemli.İlk kez ise ya çok hoş kıskanılacak bir durum var çekememezlik gibi yada böyle anlar çok ise sizde alınganlık ve çekingenlik olabilir bu iki huy malesef olmayan herşeyi olmuş gibi insanın üstüne alınarak sacmalamasina nedendir.Bunun çözümü de var elbet

Benim anlamadığım nokta diğerleri zaten erkek kısmı. Erkeklerle arkadaş olunmuyor mu? Benim iş ortamında en çok birlikte zaman geçirdiğim, çay kahve içip muhabbet ettiğim arkadaşım erkek. Ne oluyor yani erkek olunca?

Muhtemelen arkadaşlıklarına muhtaç olduğunuzu hissettikleri için o şekilde davranıyorlardır.

Merhaba arkadaşlar size bi durum hakkında danışmak istiyorum. Çalıştığım ortamdaki iki kişi beraber konuşurken özellikle ben yanlarından geçerken veya onların bulunduğu ortama doğru giderken konuştukları esnada kahkaha atmaya başlıyorlar, onlarla normal bir şekilde iletişimim var fakat o kadar samimi değilim, çok samimi de olmak istemiyorum, normalde zaten mesafeli bir yapım vardır, onlar kendileri samimi olabilir bu beni ilgilendirmiyor ben kendi halimde takılan bir insanım fakat böyle yapmaları bi süre sonra rahatsız edici olmaya başlıyor. Çalıştığım ortamda zaten 6 kişiyiz, bu ikisi böyle diğerleri zaten erkek.. arkadaş olarak seçebileceğim çok da insan yok açıkçası düştük bi yere katlanıyoruz. Aslında çok dert edilecek bir durum değil belki ama rahatsız edici olmaya başladığı için burada sormak istedim , böyle bi durum başına gelen oldu mu, amaçları ne olabilir, belki de ben yanlış anlıyorumdur belki de üzerime alınıyorumdur, bilemedim?
Her zaman oluyorsa eğer,şimdi kendinizden üstün bir hemcinsinizi kıskanıyorsanız en iyi yöntem alay edilen insan moduna sokmaktır,özellikle rekabet gerektiren bir durum varsa sizin gorebileceğiniz şekilde yapmaları gerekirki özgüveniniz zedelensin,insanlar rekabet durumlarında yada kendilerinden daha üstün gördükleri insanlara karşı bu tutumu sergileyebiliyorlar bu da manipüle edildiğinizi gosteriyor,kıskanç eşlerde genellikle bunu yapar,buraya bu konuyu açtığınıza göre msjı gayet net almışsınız tribe sokmuşlar sizi,mesela güzel bir kadını nasıl saf dışı bırakırsınız ya zekasıyla alay edersiniz yada küçük düseceği durumlar yaratırsınız,bunu tabiki normal insanlar yapmaz sorunlu tipler yapar,erkek olan iş arkadaşınızla alakalı bir durum varmı yada kızlardan birinin bir alakası varmı bunu bilmek lazım,yada işinizle alakalı rekabet varmı,düşünün sürekli alay edilen o geçince gülünen bir insan görseydiniz sizde nasıl bir izlenim oluşurdu o insana karşı,hiçte iyi bir imajı olmazdı kafanızda,bu aslında bir zorbalık çeşidi,insanları psikolojik olarak yıpratıp ortamdan soyutluyorlar,iş hayatınızda başarınız düşüyor,bi şekildede bazen insanlar işlerinden ayrılıyor içlerine kapanıyor,akran zorbalığı sadece ilkokulda olmuyor demekki yemeyin bunları takılmadan geçin,her geçtiğinizde gülünecek ne malzeme veriyor olabilirsinizki sonuçta, amaçlarını belli ettiler😄

Ay çok sinir bozucu bir şey eğer kasıtlı ise. Ama tavsiyem dikkate almiyor görünmeniz. Muhakkak kafaya takarsiniz. Ama onlar bunu bilmek zorunda değil. Siz umursamaz görünün. Hatta standart seviyede yeri geldikçe onlarla muhabbet de kurun. Boşuna yaptıklarını idrak etsinler. Nereye kadar yapmaya devam edecekler ki?

eğer kafaya taktığınızı anlarlarsa daha çok darlayacaklardır sizi o yüzden umursamaz görünün hiçbir şey yokmuş gibi devam

Sizemi gülüyorlar kendinizi en iyi siz bilirsiniz ilk mi bu insandan rahatsız olma hali bana gülüyorlar diye düşünme durumu yoksa başka zaman başka anlar oldumu böyle yaşamınızda bu sorunun cevabı çok önemli.İlk kez ise ya çok hoş kıskanılacak bir durum var çekememezlik gibi yada böyle anlar çok ise sizde alınganlık ve çekingenlik olabilir bu iki huy malesef olmayan herşeyi olmuş gibi insanın üstüne alınarak sacmalamasina nedendir.Bunun çözümü de var elbet
İlk defa yaşıyorum böyle bi şeyi o yüzden sordum

Benim anlamadığım nokta diğerleri zaten erkek kısmı. Erkeklerle arkadaş olunmuyor mu? Benim iş ortamında en çok birlikte zaman geçirdiğim, çay kahve içip muhabbet ettiğim arkadaşım erkek. Ne oluyor yani erkek olunca?

Muhtemelen arkadaşlıklarına muhtaç olduğunuzu hissettikleri için o şekilde davranıyorlardır.
Erkekler evli, normal ortamda belli bir mesafede iş arkadaşıyız tabiki

Ben boyuma göre zayıf bir insanım, benim yanımda sürekli hep kilo muhabbeti yapılıyor, beraber diyete başlayalım falan diyorlar, biri evli diğeri bekar, eğer bi kıskançlık durumu varsa da bu sebepten dolayı olabileceğini düşünüyorum başka da bi şey aklıma gelmiyor 🤷🏻‍♀️

İlk defa ise zaten yazmışsiniz mesafeliyim oylesine bir işyeri diye o zaman takmayın zor ama yapın gülsünler dursunlar amaçları belkide sizin bir tartışmaya cekilmeniz ortam yaratacaklar kesin değil ama belli olmaz bir laf varya insanin neye güldüğü zeka seviyesini gösterir diye....Yine yine yaparlarsa size hoşgörün zekaları sadece bir insan görünce gülmeye yetecek kadar bahşedilmiş demekki konuşmayı kesip işinize odaklanmanizida tavsiye ederim.Birakin sirk palyocosu gibi gülüp dursunlar.

Güldükleri bir esnada bu kadar komik olan ne merak ettim deyin sakin bir sesle. Eğer size gülüyorlarsa zaten utanacaklardır. Gülmüyorlarsa da siz kuruntunuzdan kurtulmuş olursunuz.

X