Arkadaşlar nasıl evlenilir fikirlerinizi merak ediyorum

Yahu

Turkce var degil mi sizde..baslik bile nasil evlenilir..isteyen sorusturan yok nasil kismeti cikacak derdi bu bunu diyor..yahu size niye dert anlatiyorum..once bir okuyun
Sizinkinden iyi bir türkçem olduguna şüphem yok eleştirmek için cevap yazdınız bu kıza en başından beri. Evet bazı cümleleri yanlış olabilir ama niyetinin ne oldugu da açık gibi. Tek yasıyorum yanımda biri olsun hayatımı geçiriyim güzellkler beni bulsun diyor. Tek olumsız cümle yerine genele odaklanın. Olumsuzlukları görmeden olumluya odaklanın biraz. Size tavsiyem

İnsanı gerçekten boğacak derecede soranlara sert dille cevap vermek gerekir. Karşısınıza birileri çıksa elbette tanışmak istersiniz. Sanki siparişle oluyor bu işler
Sert cevap veremiyorum canım arayanlar arkadaşlarım akrabalarım falan böyle yaparsam hepten dostsuz kalırım yalnız kalırım

Canım onlar benim öğretmen olduğuma takıldılar sorunun içeriğine değil kendileri de biliyorlar ne amaçla ne maksatla nasıl yazdığımı. Sırf o öğretmen kelimesine takıldı onlar o yüzden böyle yazıyorlar çevremde çok bunlardan boş ver sırf o öğretmen kelimesine takıldı onlar o yüzden böyle yazıyorlar çevremde çok bunlardan boşver

Onlar benim öğretmen olduğuma taktılar konuya değil

Birisiyle evlilik için görüştüğünüzde dört dörtlük olsun zira evlenince her türlü kendi gösterdiği şekilde kriterleri düşürüyor

Şaka bir yana...

Bir insanla evlenmek için veya sevgili olmak için görüşmek genel olarak doğru sonuçları doğurmuyor.
Bir insan arkadaş olur, başka yerde olur sosyal ortamında iken tanımak lazım. Direk sevgili/evlilik görüşmesi olarak tanıyınca ne siz ne o kendini doğru ifade edemez.

Evlilik belli bir vakitte olur yada olmaz. Kötü bir insanla aynı evde yaşamak, bir çocuğa sahip olmaktansa bırakın yatağınızda yalnız uyuyun.

Rabbim vakti gelince gönlünüze göre hayırlı, huzurlu karşılıklı olarak iyi olacağınız kişi ile evlenmeyi nasip etsin.

Sizi çok iyi anlıyorum bende 33 yaşındayım ve kendime uygun biriyle karşılaşamadım. Nasip olmadı yani.Bu pandemiyle beraber yalnızlığımız çok fazla hissettirdi kendini.Öyle yalnız ve mutsuz hissediyorum ki ama kimse anlamıyor. Burda konu açınca sanki kötü bir şey evlenmeyi istemek hemen ahkam kesmeler başlıyor. Yani kimseyle dertlesemiyoruz bile

Pandemi bekarları daha fena vurdu maalesef Yalnızlığın ne oldugunu çarpıyor insanın yüzüne pandemi. Evlenmeyi istemek cok geniş bir tabirdir. İçinde mutlu olmayı bir yol arkadasına sahip olmayı evladın olmasını vs vs pek çok şeyi barındırıyor. O kdar doğal bir şey ki evlenmeyi istemek beklemek. Olumsızlara kulaklarımızı kapatp dertleşeceğiz. Olumsuz yorum yapanların çoğu evliliğinde mutsuz çünkü.

Hem de çok fena vurdu.Hayat arkadaşı istemenin nesi kötü ki. Olumsuzluklara kulağımızı kapatıyoruz ama bi süre sonra toplumdan uzaklaşıyor insan.Kendi adıma söyliyim çevremdeki çoğu insanla görüşmeyi kestim.Beni gördüklerinde akıllarına gelen tek şey neden evlenmedigim yok kimse diyorsun alaycı şekilde davranmaları yok burnun havada kimseyi beğenmiyorsun gibi söylemler vs vs ... Dertleselim canım çünkü yaşayan bilir bu duyguları.

Her bekarın çevresinde var öyle kendini bilmezler. Benim çevremde de var. Hal hatır sormadan yok mu bişi diye soran lüzumsızlar. Bazen takıyor insan tabiki bunu. Asıl evliler bekarlara yazık evlenemedi gözüyle bakıyor. Ama sorun evlenememek değil ki. Sorun gönlümüze göre birinin karşımıza çıkmaması. Yoksa herkes bulur birini evlenir bu cok kolay. Ve bence seçici olmak gayet iyi bir şey. Çocukca davranmadan güzel bir evliliğin olsun istiyorsan seçici olacak ve bekleyeceksin. Acıkcası ben de yeri geliyor takıyorum kafama sonra diyorum ki çıkmadı karşıma evlenirim diyeceğim adam. Gönlümüze göresi olana kadar bekarız. Belki ömür boyu böyle sürcek ama mutsuz bir evliliktense bekar kalmak daha iyidir demek en mantıklısı. Umarım zaman cok geçmeden bizde mutlu bir yuva kurarız

Evlenmediğim için değil milletin baskısından ağladım moralim bozuldu. Evlilik Meraklısı olsaydım zaten çoktan evlenmiştim okuyup atanmazdım.
Evlenmek her genç kızın hayali evlilik meraklisi diye bir tabir senin icin yanlis olur sen okumus meslegini eline almis deyim yerindeyse altin bilezigi olan yetiskin bir insansin evlenmek isteyebilirsin bu gayet normal ..ama iste insan oglu her yerde ayni sen mahalle arasi baskilarindan bunalip buraya yaziyorsun buradada ayni kafadakiler cikiyor baş etmek icin salla gitsin..herkesin bir kismeti vardir dogru zamani bekler asik olup sevdiginle evlenip bıcır bicir konusan bebelerin olur insallah

Konu sahibine cevap yazacaktım .Fakat o cümleyi okuyunca ben de şok oldum .

Konuya yapılan yorumları görünce şok geçirdim. Üniversite mezunu insanlar da sevebilir arkadaşlar. Üniversitede duygularımızı almıyorlar. Yalnız yaşamayı kolaylaştırmıyor üniversite.
Evinden 1000 km uzakta 26 yaşında yalnız yaşayan genç bir kadının etraftan yapılan evlilik baskıları sonucu yalnız kalmanın da verdiği bir duygusallıkla ağlaması normal değil mi? Yaşadığı yerde muhtemelen arkadaş bile edinememiştir.
Yiyin için gezin tozun demişsiniz bir de. Pandemi dönemindeyiz eve kapanmışız. Konu sahibi nasıl bir yerde yaşıyor bilmiyoruz doğuda ufak bir ilçede olabilir. Pandemi olmasa bile yiyip içebileceği mekanlar olmayabilir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var. Tek başına insan çatlar yani.
Konu sahibi tepkilere bakma haklısın herkes sevmek sevilmek ister. Umarım en kısa zamanda sen de seversin. Etraftan gelen tepkilere kulak tıka. İşinde de başarılar diliyorum sana :)

Egitimle ne alaka ya ...çok gorduk egitimli tecavuzculeri idealist olmasina engel degil evlenmesi

Orası tabiki öyle sırf evlilik olsun diye evlenseydik çoktan evlenmiştik. Geç olacak belki ama dilerim gönlümüze göre hayırlı kişilerle mutlu,huzurlu yuvalar kurarız

Keşke seni abimle tanıştırma şansım olsaydı

Ayy hic sorma hele bazi evlilerde kendi berbat evliligini örnek alip emann biz evlendikten ne oldu bekarlik sultanlik evlende gör ebesininkini diye vaaz vermiyormu e hadi bosan sende sultan ol desek aaa kurulu düzenimi bozamam ayol pehhh sevmek sevilmek herkesin hakki universitelininde okumamisinda hakki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…