arkadaşlarımızla buluşmak kaynanama dert oldu

Cogu kisi anlamamis sizin neye bozuldugunuzu
Haklisiniz , kim olursa olsun kimsenin size bagirmaya hakki yok
Kendi anneniz bagirsa vereceginiz tepkiyi sirf kv diye veremediginiz icin icinizde buyumus olay
Ama bosverin en gizelini yapmissiniz
Bir daha sesini yukseltirse size , siz de ona yukseltin kimsin de bana bagiriyorsun diye
Eslerimizin annesi bizim annemiz degil , her insan digerine saygi duymak zorunda

Sizlik bir durum yok. Oğlu cevabını veriyor zaten
Bazen bazı insanları değiştiremeyiz. Sınır çizmeye çalışırız ama onlar anlamazlar.

Benim annem böyle mesela. Çocuğun haftasonu veli toplantısı oluyor, kafenin birinde brunch şeklinde. Ona davet etmezsem feci bozuluyor. “E ben de onun anneannesiyim” diye tavır koyuyor.
E iyi de sadece anneler geliyor, anneanneler toplantısı değil ki bu.

Ya da kardeşime gittiğinde onlar da ailece kahvaltıya arkadaşlarına gidecekleri zaman ille peşlerine takılmak istiyor. E iyi de orada gençler var, benim işim ne demiyor mesela.

Ha zamanla onu davet etmeye etmeye BİRAZ alıştı. Kendisi kendi başına plan yapar ama. Bana gelir Ankara’ya. Hoppp “ben arkadaşın yazlığına gidiyorum Mersin’e”. Beni davet etmez. Hoş etse ben gitmem o ayrı. Konya’ya gidesi gelir gezmeye. Kendi başına gider. Benim son dakika haberim olur.

Ama ben onsuz bir şey yaparsam bozuluyor.

Ha benim çözümüm ne: bozulacak. Benim yapabileceğim bir şey yok. Ben kendi yaşıtımla buluşurken veya iş arkadaşımın evine giderken onu götüremem. Kimsenin annesi gelmiyor. Bozulmamayı öğrenecek. Öğrenmiyorsa bozulmaya devam edecek.

Sizin kv de böyle demek. Boşverin. Siz gene bildiğinizi yapın. Çok şükür ki eşiniz “ya kadın yaşlı ve yalnız, nolur onu da gezdirsek “ demiyor. Benim ex eş derdi. Heryere annesini sürüklerdik. Daha doğrusu esas hedef annesini eğlemek, ben sürüklenirdim peşlerinde.

Bence siz hiiiiçççç karışmayın. Cevap vermeyin. Eşinizle de bu mesele yüzünden bozuşmayın.

agirsa vereceginiz tepkiyi sirf kv diye veremediginiz icin icinizde buyumus olay
Ama bosverin en gizelini yapmissiniz
Bir daha sesini yukseltirse size , siz de ona yukseltin kimsin de bana bagiriyorsun diye
Eslerimizin annes
ay evet sanırım siz anladınız. ya canım kanım anam bağırmıyor bana, elalemin kadını kıçını yırtıyor. kim ki? yani oğluyla evliyim diye bana sesini yükseltebileceğini, saygısızlık edebileceğini ona düşündürten ne? bi de olaya bak, istanbulda arkadaşlarımızla buluşup onu yalnzı bırakacağız diye. sanki camii avlusuna bırakıyoruz? arkadaş orda senin kardeşin var, yani sana yakışan 60 yaşında kadın olarak kendi akrabalarınla,düğün sahibi olarak oturmak mı, gelininin oğlunun arkadaşlarıyla buluşmak mı? aynen öyle içimde kaldı, cevap veremedim ya, o yüzden bu kadar gerildim.

Anliyorum sizi ama cevap verseniz ve isler baska bir hal alsa , tartisma buyuse daha cok uzulurdunuz keske sussaydim dersiniz
Zaten icinizi esinize bosaltmissiniz , bundan sonra yine bagirirsa o zaman sesinizi yukseltin
Su anda sinirlenecek bur sey kalmamis , unutun gitsin

aynen öyle. hadi sizin anneniz, kanınız canınız, kaynana olunca anne kadar müsamaha gösteremiyoruz. bizimki de hiç düşünmez gençler eğlensin diye. alaçatıya gidelim diyoruz, bizimki de takıldığı için bi canlı müzik dinlemeden emekliler gibi dondurma yiyip dönüyoruz. öyle olunca sorun yok da, karı koca bi kere çıkınca karnı ağrıyor işte.

Ya tamam da mesela ben evli olsam, annem sürekli eşimle benim peşimde gezmek istese cevabı verecek olan benim. Olabilirdi bu durum.

Sizde tam tersi. Bırakın eşiniz versin cevabını.
Siz nasılsa onu götürmüyorsunuz. Bırakın assın suratını. Bırakın söylensin. Size değil oğluna söyleniyor, böyle düşünmeye çalışın. Üstünüze alınmayın.

Valla çok doğru yapmışsın bu durumda herkes senin tarafını tutmuş,eğer konuşsaydı laf dalaşına girerdiniz eşin bu sefer sen benim anneme böyle diyemezsin fln derdi.Çok takdir ettim konuşmalarınızı

Çok olgun davranmıssınız boşverin siz hep böyle geride kalın oğlunun gözlerini açın aynı bu şekilde yaptığınız gibi . Oğlu koysun tepkisni siz geriden izleyin :)

Ahahaha sonsuz katıldım allahtan bizimki biz yazlığa varmadan o memlekete dönüyor :) ben gitmeden temizliği yaptırıp hazırlatıp geri dönecekmiş ama dönmeseydide ben eşime dedim ben kimseye yemek yapmakla vs uğraşamam bende tatile gidiyorum istedim gibi gezer tozarım orda olacaksa demiştim oda annesine biz gezeriz ederiz evde yatmadannyatmaya geliriz deyince benimkide iyi siz gelmeye biz gidelim ozaman zaten çok sıcak oluyo dayanamıyoruz demiş :))

Esiniz tam bir hanimkoylu bence adamı cok korkutmussunuz,adam herseyinize tamam askim,sen haklisin askim,sen bilirsin askim diyor
Annesine sen karisamassin tavrı ne kadar cirkin. Saol anne de gec.

Zaten kadina kimse hak vermemis,sizi desteklemiş herkes durup durup kendinizi doldurmayın. Kapatin gitsin

bence siz yerinde duruş sergilemişsiniz o bagırınca kendini kaybedince siz gitmişsiniz bu da tepkidir cvptır aslında iyi olmuş cvp verseydnz kötu olurdunuz.. Eşinizde cvbını vermiş bu da iyi bir şey.. Kp ziraa cvp vermiş.. Eşler birbirinn yannda oldukça durdukça kimsenn kimseye cvp vermesine gerek kalmaz bence bu çok önemli. bakın mesela benm abim sessizdir susar hep.. aynı seyi benm annem yapmış olsaydı abim bişiy demezdi susardı eminm karakter meselesi doğal olarak 1değil 2 değil yenge hnmda kendni savunmak durumnda kalırdı daha da kötu olurdu. herkes kendi tarafına cvp verirse daha ii .. Eşiniz sessz kalmamş şanslısınız..

Tab
Tabi tabi o da sizi bekliyordu hizmetinizi

hep derim, bu dengeyi erkek kurmalı.
eşiniz de gayey mantıklı düzgün hareket etmiş
bazı erkek anneleri çocukları evlenince bu şekilde dönüşüm yaşıyor
kadınsal bir dürtü bence, elindeki erkeği kapatmak gibi
siz yüz göz olup terslemeyin, en nihayetinde anne o da, yaşlı.
saygınızdan taviz vermeyin
eşiniz zaten müdahele ediyor, o yeterli bence

Yani bilemedim.. Bir densizlik etmiş ama sonra gönlünüzü almaya çalışmış. Uzatmak çocukluk olmuş bence.

Diğer yandan eşinizin" ona karım karar versin" dediği nokta varya çok ayıp,çok çiğ. Düşünemedim bile oğlumun bana böyle bir iltifat karşısında,bu derece avam bir cevap verdiğini.

Yapmayın haklı da olsanız,neyse deyip geçmeyi bilin. Bilin ki aynen sizin dediğiniz gibi toplanıp toplanıp patlamasın insanlar..

Demek esinizin sakalına siz karar vereceksiniz, komik ve gereksiz bir çıkış olmuş esinizin cevabı.

Onun haricinde sessiz kalmanız daha iyi olmuş, eşiniz o esnada demesi gerekini demiş, kayınvalideniz de hatasını anlayıp gelip yanınıza şirinlik yapmaya çalışmış, uzatılacak birşey yok, tekrarı olunca tepkinizi gösterirsiniz en fazla.

İyi ki "Bana sesinizi yükseltemezsiniz" dememişsin. Haklıyken sırf bu cümle yüzünden haksız duruma düşürülebilirdiniz. Kocanızı gerçekten tebrik ediyorum. Hanımefendiliğinizi bozmadan oradan çıkıp gittiğiniz için sizi de aynı şekilde...

Bu saatten sonra tavrınızı devam ettirin ve asla yumuşamayın. Çünkü ben kayınvalidemin azıcık pişman olduğunu gördüğümde tatsızlık çıkmasın diye hiçbir şey olmamış gibi davrandım. Benim ona gösterdiğim saygıyı anlayamadı ve şuan tepeme çıktı. Çok pişmanım. Sen yapma arkadaşım. Saygı sadece hak edene mubahmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…